Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2019., 21:59   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Televizor prekida kad je spojen sa PC-om

Pozdrav,

na PC imam spojeno dva ekrana - jedan je standardni Samsungov LCD ekran koji stalno koristim za PC, spojen je preko DVI to VGA kabla, drugi je LG Smart TV kojeg palim povremeno kad želim neki film sa TV-a pogledati, spojen je preko podužeg HDMI kabla.

Problem koji nastupa je da kada god gledam neki HD sadržaj na TV-u - na Smart TV-u prekida slika, kod drugog sadržaja ne. Čak i kada gledam neke streaming online kanale - kada prebacim na HD kanal slika prekida, kada vratim na SD sve u redu bez ikakvih prekida.

U čemu bi mogao biti problem?

Problem nestaje ako prebacim na Extend mode (dakle da dobijem dva posebna ekrana/desktopa, a ne da se jedan te isti ekran/desktop vidi na dva televizora). No ja ne želim to, ja žeim Duplicate mode (dakle da se isti sadržaj/desktop vidi na oba televizora).

Drugi ekran, Samsung LCD koji je cijelo vrijeme spojen na komp nema nikakvih problema i nikada ne prekida.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 22:16   #2
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Ovi opisani problemi, tiču se gledanja HD/SD sadržaja u specifičnom programu, npr. KODI ili je ista stvar i recimo preko Youtube-a?

Slika prekida, u smislu, trza, je li tako? Nije gladak playrate?

Koji je refresh rate namješten na televizoru i koja rezolucija? Može li Extend mode ispravno na TV-u prikazati točno tu rezoluciju i refresh sa desktop monitora?
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2019., 16:08   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,213
Tocno te probleme sam imao zbog jeftinog HDMI kabela, kad sam kupio aktivni hdmi proradilo je bez problema
10 m je moj

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 16.09.2019. u 16:14.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 17:08   #4
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Ovi opisani problemi, tiču se gledanja HD/SD sadržaja u specifičnom programu, npr. KODI ili je ista stvar i recimo preko Youtube-a?
Ne, više manje je na svim programima. Prekida i preko Youtubea. Evo upravo gledam EON (stranica za gledanje raznih SD i HD kanala) - FOX SD normalno radi, prebacim na FOX HD prekida. I tako za svaki drugi program... gledam preko Opere, Chroma, bilo koji browser..

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Slika prekida, u smislu, trza, je li tako? Nije gladak playrate?
Prekida u smislu da se TV kao na sekundu/dvije skroz ugasi (crna skroz slika nastane) i ponovno upali, audio normalno cijelo vrijeme radi. Nekad se tako prekida svakih 30sec, nekad 10x u 10sec dok ne prebacim na neki SD kanal ili "laganiji sadržaj". Nema pravila.

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Koji je refresh rate namješten na televizoru i koja rezolucija?
1920x1080 @60Hz PCM

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Može li Extend mode ispravno na TV-u prikazati točno tu rezoluciju i refresh sa desktop monitora?
Ne znam kako to znati da li može, slika je vrlo kvalitetna na TV-u i sve radi odlično bez ikakvih prekida kad je na Extend mode.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Tocno te probleme sam imao zbog jeftinog HDMI kabela, kad sam kupio aktivni hdmi proradilo je bez problema
10 m je moj
I moj je 10m, jeftiniji. No probao sam spojiti TV na 1m i malo bolji (skuplji) kabel i opet se to javljalo.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 19:54   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
ako te to tješi - nije izoliran slučaj. isto kod mene, kad spojim laptop počne prekidati, ali da stvar bude smješnija, kad mišem odem dole desno (show desktop transparent overlay, ono na win7) tada umre skroz. recimo ,gledam dvb-t na tv-u, pomaknem miša i slika skroz umre.
nisam nikad našao rješenje , zaobilazno rješenje je korištenje dvb-t receivera.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 20:54   #6
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Ili zamijeniti win7 ili tv...Imao sam sličnih problema na win7,pa sam prebacivao između extended i duplicate moda,ovisno šta mi je za koji sadržaj odgovaralo.MPC je išao na extended,acestream ili web play na duplicate.Kada sam spojio drugi tv,bilo je sve ok.Kada sam stavio win10,a ostavio stari tv,opet sve radi kako treba...Isprobao sam hrpu hdmi kablova,nije bilo do njih.Samo nisam gubio sliku,već je bilo lagano štekanje,tearing,itd
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na