Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2019., 20:02   #751
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Izmisljanje tople vode nikad ne donosi rezultate u trzistu smartfona.

Gledajte gdje je htc zavrsio svojim guranjem 4mp kamera
Pa lg svojim egzibicijama

Imali su i drugi branrovi uredjaje sa crno bijelim senzorima pa su odustali od toga, jer dobici su nikakvi i 99% usera "doesnt give a fcuk"
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 20:11   #752
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Mene također ne tangira što ima "prošlogodišnji procesor" ili "samo" 6 giga RAM-a.
Čak bi mi i kamera bila OK da daje point-and-shoot slike komparabilne sa ovogodišnjim top-tier mobovima i da nema nekih čudnih quirkova glede čitača prsta, crashanja i ostalog.
Editirati slike na PC-u da dobijem OK slike - ne, hvala.

Igrali su na sigurno i limitirali model jer su vjerovatno bili svjesni ograničenja.
Vidim na nabavi.net, već ga ima ispod preporučene cijene - 3.799,00 kuna.
Upravo to. Davno je bila 2010 gdje si skoro svaki Android phone morao rootati i stavljati custom rješenja jer su stock bila nekako limitirana ili nedorečena.
U 2019 da jedan flaghsip ima takve glitcheve i tako nedovršene stvari je nevjerovatno.

Šteta. Stvarno sam očekivao i želio da i Devetka uleti u društvo P30P, S10+ i Pixela 3 da malo izmjeni udarce sa njima u camera dvobojima, ali čabe kad osnovne funkcionalnosti nisu dovedene na razinu na kojoj bi trebale biti pod normalno.

No za nadati se da možda kreatori sofvera mogu nešto popeglati. Ako uspiju to popraviti, onda 3800 za takav mob u dućanu nije puno love.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 21:03   #753
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
No za nadati se da možda kreatori sofvera mogu nešto popeglati. Ako uspiju to popraviti, onda 3800 za takav mob u dućanu nije puno love.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Teško. Jako to sporo ide kod HMD-a. Oni riješe eventualne fw probleme izdavanjem novog uređaja. Barem u midrejnđ i nižoj sekciji. Još puno mambe za njupati.

Primjer : Nokia 7 plus koju koristim. Brzo izbacili Pie, s ponešto sitnih bugova. Ništa toliko bitno, tipa : small DPI je ponekad lomio notifikacije, light theme nije imao datum u notification shade. Dakle, stvarno sitni bugovi. Ljudi su prijavljivali sve i svašta, ali tko je napravio factory reset više nije tulio.

Ali ono gdje je , po meni, nastupio problem : 2 mjeseca kasnije, u Android One programu , razdvoje fw na 2 strane. Jedna ostane na SP apdejtima, druga dobije Maintenance release. I tako 6 mjeseci skoro (do sada, March update) , isti mobitel ima 2 različita apdejta. Glupost. Od njih, ni bu ni mu . To pokazuje veliku dozu nezrelosti, a ono bitnije, apsolutno neprihvatljiv odnos prema korisnicima.
Jer , što su značila 2 različite "trake" ? Da je jedna beta test ? Nitko se nije prijavio na istu. Da druga nema mogućnosti za taj update ? Glupe špekulacije, ali tako to ide kad nema službenih informacija.

Bitno da Juha ima fani tvits na prvi April.
Sad je to riješeno, popeglano, vraćeni svi na isti kurs, isto odstojanje, ali to im nije trebalo.
Možda je stvar navike. Više se ni ne sjećam kako je kod drugih. Dugo sam bio na Sony-u gdje su SP apdejti bili uber redovni , gdje je i komunikacija bila vrhunska, do toga da smo dosta stvari prijavljivali direktno developerima.

Hardverski, N7+ mi je zaista dobar mob za svoju klasu, trenutno čak i SW , ali pomalo me iritira HMD. Ko zna, možda mi i fali neko šarenilo nakon dugo vremena, tipa MIUIUI ili ONEUIUI .
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 00:50   #754
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ajoj. Znači nema tu ništa od one stare dobre Nokie, samo logo na mobitelima

Inače, ta Njoka 7+, kakav je overall uređaj po pitanju baterije, zvučnika i kamere? Usporedno sa drugim mobitelima iz cjenovnog razreda, jer vidim da košta fino, preko 2 soma.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 10:12   #755
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Mislim da je to za sad nažalost samo logo. Daleko od toga da su mobiteli loši, ali ta HMD komunikacija je smiješna.Kažem, možda stvar navike.

N7+ je stvarno solidno telefono. Baterija traje dugo. Punim svaki dan, ali čisto iz neke navike, bude i na 60% kad stavim navečer puniti(ne puni se preko noći već iskapčam prije ćorke). Realno , neki SOT bi kod mene bio oko 7.5 sati u 2 dana. To je izvrsno obzirom da je bonbon signal kod mene na poslu katastrofa , imam osjećaj da ga stalno lovi. Iz istog razloga sam na Xperia X imao samo oko 3:40 SOT, dok su drugi bez problema imali skoro po sat više.

Zvučnik je jedan naravno, ali dovoljno glasan. Lošije nego na Sloniju, tamo je bio stereo, i kad bi mobitel bio prislonjen na stol, X je davala tako fin dubok zvuk.
Kamera : piks

Gađao sam da nađem slike u sivim uvjetima (osim jedne ako se ne varam)

Meni je u dnevnom korištenju sasma dobra. E sad, Nokia camera mi je ok kad ima puno svijetla, kako pada noć onda je šumi šumi javore ili koje već stablo.I to HMD neće popraviti , pa ono, nikada Po danu je dobra i zbog te telephoto leće, iznenadio sam se koliko puta mi je dobro došao 2xzoom .Za sve ostale situacije, tu je Gcam koji stvarno izvlači svašta. Srećom, instalira se ko APK, nema potrebe za điđama.
Direktne usporedbe s nekim drugim modelima ne mogu dati. Meni je konkretno : baterija+ kamera + AndroidOne + headphone jack bila dobra combo, i to funkcionira dobro. Osim naravno ovih dječjih HMD fora.
Da li bih nekome preporučio kupnju novih Nokia ? Apsolutno ne. Eventualno ako je omjer cijene i mogućnosti takav, te ne pati od problema u SW, jer HMD-u će trebati vječnost, ako,da to ispravi. Kako sam rekao , kod N7+ su srećom bile minorne stvari, ali da su bile veće, isto bi im trebalo.

Pa Nokia 9 ima toliko prijavljenih problema i povrata da je to strašno . Ali riješit će to oni na Nokia 9.1 /s

Malo zbrčkano pisano, ali kava nije udarila full kick


EDIT: e da, zaboravih. Ono što je stvarno dobro kod N7+, je zvuk kod snimanja videa u ofišl aplikaciji. Taj OZO stvarno fino fercera.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 10:35   #756
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Kupio sam ženi 7 plus copper/black pred par mjeseci. Pros: brz je, dobro izgleda, dobar ekran, fotke i video vise nego kvalitetni i sa stock appom. Cons: za bateriju nikako ne bih rekao da je dobra, cini mi se da tih 3800mAh prebrzo iscuri, a zena je stvarno light user. Zvučnik je li-la sto we reprodukcije tice. Obzirom da je placen 1799kn, (nasao na nabavi neki phoneshop iz Rijeke, bili pri vrhu) za tu lovu je mrak fon.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 22:35   #757
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Nokia to launch new phones next Thursday


https://www.gsmarena.com/nokia_to_la...news-37301.php
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 17:20   #758
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Nakon mjeseci čekanja, vaganja, usporedbi, "ovaj ću mob-onaj ću mob", itd. mazohist je u meni proradio i stigla je zamjena za moja vjernu Nokiu 8.





Javim iskrene dojmove uskoro.
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 17:48   #759
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Aj,jedva čekam....Konačno neko da je kupio ovo čudo 😁
locks je online   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 22:08   #760
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 22:23   #761
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Veoma lijep osvrt, jedina mana sto je Nokia 9 trenutno cijenom slicna/blizu P30Pro (50eura jeftinija), Mate20 Pro je jeftniji od Nokie 9.

Volim se igrati dosta sa raw files, no da li to vrijedi vise nego noviji chipset etc? (trenutno na Nokia 8-ici i u planu sam switch).
seno je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2019., 10:23   #762
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
@Matta, kakvi su dojmovi u vezi Nokie 9?
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 30.06.2019., 00:28   #763
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
stigao update za nokia 5
security patch level june 1st
najbolje ulozenih 170eu u novi mobitel. i nakon godinu i 3-4mj sto ga imam, svaki mjesec imam azuriranja

sljedeci ce defitnitvno isto bit nokia, te su mene kao dugogodisnjeg korisnika starih nokia (pre-symbian i symbian doba) vratili nazad k sebi
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2019., 10:40   #764
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
A kakva je konkretno korist od tih ažuriranja, osim očito neizmjerne sreće?
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2019., 11:27   #765
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
stigao update za nokia 5
security patch level june 1st
najbolje ulozenih 170eu u novi mobitel. i nakon godinu i 3-4mj sto ga imam, svaki mjesec imam azuriranja

sljedeci ce defitnitvno isto bit nokia, te su mene kao dugogodisnjeg korisnika starih nokia (pre-symbian i symbian doba) vratili nazad k sebi
Ne vidim ništa revolucionarno, te security zakrpe svaki mjesec dobivam i ja na svoj sekundarni mobitel Samsung A5 2017. Također June 1 dobio zadnji.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 21:48   #766
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
A kakva je konkretno korist od tih ažuriranja, osim očito neizmjerne sreće?
palcebo
ili ako stvarno sluze necem, da zakrpaju sigurnosne propuste. Iako je mala vjerojatnost naletit na nesto ako si imalo pazi, no dobro dode
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 00:56   #767
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ne vidim ništa revolucionarno, te security zakrpe svaki mjesec dobivam i ja na svoj sekundarni mobitel Samsung A5 2017. Također June 1 dobio zadnji.
Ne dobivaju svi Samsung modeli mjesecna azuriranja, samo odredjeni. Ostali kvartalno.

Zadnje izmijenjeno od: Xenon. 02.07.2019. u 01:09.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 18:03   #768
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 19:31   #769
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Čini se da nam u Q4 stiže Nokia 9.1....

https://nokiapoweruser.com/exclusive...mera-on-board/
locks je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 08:20   #770
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Infografika Nokia koje će dobiti Android 10 i kada
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 10:46   #771
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Baš me zanima kako će N7+ raditi s desetkom.
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 11:18   #772
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Uz jedan fr nakon instalacije, vjerojatno dobro.
Doduše prve info na 8.1 na beti, nisu veselje. Ali ajde, ima vremena.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 13:23   #773
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Ekipa, molim pomoc/info... Nokia 7 plus, stara nekoliko mjeseci, ženin mob. Prvo je meni ispala i skršio sam zaštitno staklo od straznjih kamera, zatim ga je beba roknula sa stola i napuklo je prednje staklo. Display i sve ostalo radi bez greške.

Gdje to otici zamijeniti, imao netko iskustava, preporuka servisa? Kontaktirao sam dosta servisa, Agram trazi 600 kn za ovo straznje samo.

Hvala
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 14:13   #774
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
nećeš se nigdje usrećit baš, ekran za taj mobitel je užasno skup, ja sam sa na ljeto dao frenu kaj se bavi zamjenama ekrana i koštalo me nekih 900ak kuna
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 16:48   #775
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Matoje Pregled postova
nećeš se nigdje usrećit baš, ekran za taj mobitel je užasno skup, ja sam sa na ljeto dao frenu kaj se bavi zamjenama ekrana i koštalo me nekih 900ak kuna
Ne moze se odvojeno staviti samo staklo? Display radi odlicno.. thx na infu!
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 12:36   #776
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
tak je i kod mene slučaj bio, display radio a staklo puklo, al to je lijepljeno i nikom se neda zezat s time, lako zezne i display onda
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 21:52   #777
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
pozzz ekipa
imam Nokiu 7 plus i od nekog vremena me zeza punjenje, tj moram namjestat kabel, gore, dolje, pritisnut...
zanima me da li je netko imao slicnih iskustava i u kojem vremenu to odradi ovlasteni servis...


hvala
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 22:02   #778
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ako je pod garancijom, a vjerojatno je, preko support aplikacije napraviti zahtjev. Koliko sam čitao, oni šalju dostavnu službu i popravak traje oko 15 dana uključujući dostave.
Nažalost, relativno čest problem zbog izvedbe konektora. Eventualno možeš probati počistiti utor. Ne znam jedino koja je sad situacija s rezervnim dijelovima, ako nemaju, onda nude novi uređaj kao zamjenu. Ranije je to bio 8.1 , sad ne znam koji.
Srećom, barem za sada, ništa nisam isprobao od toga, ali ima dosta info na netu.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 23:39   #779
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
@schetz
hvala
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 09:40   #780
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne šalji u servis nego tamo gdje si ga kupio. Njihova je zakonska obaveza preuzeti RMA uređaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na