Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2018., 19:38   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Komp se sam od sebe resetira, ledi, blue screen

Pozdrav,

zadnja 2 mjeseca otkako sam reinstalirao Windowse imam stotinu problema sa kompom. Stalno se ledi (zablokira skroz pa ga mogu jedino resetirat), vrlo često se samo pojavi crna slika i ne mogu ništa nego ponovno resetirati, znao se ponekad sam od sebe resetirati (doduše rijetko), a jutros nakon što sam sinoć napravio update Windowsa mi se po prvi put pojavio i blue error screen i resetirao se. Imam Windows 7 i nekoliko puta sam ih u međuvremenu iz nova instalirao jer sam mislio da je neki problem do njih, no nije.

Ono što sam do sada primijetio je da možda grafička ne radi dobro jer zna mi dole ovo izbaciti:



U međuvremenu sam instalirao stotinu drivera za grafičku što sa asus-ove službene stranice što sa stranice od nvidia - nije se ništa popravilo. Iako taj problem mi se znao dešavati još otkako sam kupio komp i nekako je "sam od sebe" nestao pa nisam obraćao previše pažnje na to.

Napravio sam i scan disk-ova svih koje imam - sve je uredno. Probao sam ih sve isključit i ostaviti samo glavni ssd disk - opet se problem oko restarta dešavao tako da vjerojatno nije do diskova.

Što mogu dalje napraviti, ima li neki software koji može provjeriti radi li dobro grafička, ram i sl?

Konfiguracija pod "Moj komp".
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 07:26   #2
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Tako je GFX te malo lebe ...


Skini DDU i obriši sve drivere koje imaš na kompu za GFX ...


Onda skini zadnje (ako već nisi) sa nvidijine stranice i instaliraj ...


U biti prvo vidi koji su driveri za tvoju karticu,kod mene se znalo rušiti kada sam instalirao prenove drivere ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2018., 14:39   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Već sam nekoliko puta radio instalaciju novih drivera za grafičku ali bezuspješno, uvijek bi isti problemi ostali. Jedino što nisam nikada radio je prvo brisanje starih pa tek onda instalacija novih, ja sam samo "preko" starih stavio nove. No sad sam pokušao preko DDU prvo izbrisat pa ću vidjeti kako se ponaša.

Inače za tu grafičku (ASUS GTX750TI-OC-2GD5) na asus stranici izbacuje posljednje drivere v390.65 izdane 21.1.2018 (546mb)

Na geforce stranici izbacuje pak da su zadnji v398.11 izdani 05.06.2018 (398mb).

Drivere koje imam na nvidia CD-u (koje sam dobio sa grafičkom) i koje sam uvijek prve instalirao gore nakon instalacije Windowsa su v337.88 izdani 26.5.2014, no izgleda da je on sam radio uvijek update tih drivera jer i po slici gore se vidi da je v391.35 taj koja je radio probleme, a kojeg sigurno nisam ja sam instalirao već ju on povukao na update-u.

Tako da izgleda kao da sam se sada zapravo vratio "jedan korak iza" pošto sam imao 391.35 a sada imam 390.65 ručno skinute i instalirane sa asusove stranice. Za sada nakon 24h komp se nije još niti jednom zaledio ni resetirao no vidjet ćemo još par dana, pa ako ne budu dobri onda ću pokušat ponovno sa DDU ih sve izbrisat i instalirati ove najnovije 398.11 sa geeforce stranice.

Hvala u svakom slučaju.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 15:35   #4
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Izgleda da ipak nije to to, taman kad se poveselio izbacio mi ovaj error i zaledio se



Idem sad probat sa ovim zadnjim v398.11
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 21:29   #5
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Koliko je stara kartica,da nije nešto na njoj otišlo,možda i pastu promijeniti ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 22:25   #6
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Oko 2-3 godine je stara kartica.

Ništa se nije promijenilo ni sa novim driverima. Jutros se probudio, upalim monitor (komp cijelo vrijeme inače radi) - crna slika. Znači samo restart pomaže, identičan problem kao i prije. U međuvremenu u toku dana se još 2x resetirao. Nije niti jednom izbacio onu gore obavijest sa screenshota već je bio blue screen. A blue screen kaže ovo kad se Windowsi podignu natrag:

Citiraj:
Additional information about the problem:
BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
Googlao sam i to ponovno upućuje na problem sa grafičkom karticom.

U međuvremenu sam pronašao da su ljudi taj "display driver stopped responding" riješili promjenom napajanja. Ja imam lc-8400btx napajanje od nekog prastarog kompa, ne znam da li bi to odgovaralo na moj (trenutno imam Fortron 500W Hexa80+). Ovo staro je koliko vidim 400W max, dok je moje trenutno 500W.

Na žalost "viška" grafičku nemam da isprobam.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 09:02   #7
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Možda ti i napajanju dolazi kraj,pa nemože izgurati grafičku ...


Izvadi napajanje,otvori ga i vidi da li ima koji napuhani kondenzator (prije kupovine novog)
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 13:10   #8
NBElite
Registered User
 
NBElite's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Moze biti kao sto nby32 kaze, napajanje...


A moze biti i memorija...RAM ili memorija na grafickoj kartici...



Najbolje bi bilo otkloniti sumnju na ostatak racunala. Znaci druga grafulja i przi..


Ako radi, onda je grafulja.. a moze biti svasta..od pregrijavanja do sitnih "duhova" po svuda..


a moze biti.. da je jednostavno takva..kvarna dosla u istocno trziste..sto uopce ne bi bilo cudo..
NBElite je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 15:14   #9
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Može biti svašta, ali ako se ruši grafički driver onda je valjda logično da ćeš prvo isključiti grafičku karticu.
Jedino što je sigurno je to da nema nikakve veze s driverima od grafičke i preporučujem ti da ne gubiš vrijeme nego da posudiš bilo kakvu grafičku i izvadiš svoju i vidiš da li će se problem i dalje dešavati.
Ako ti auto trokira, nećeš prvo ići provjeravati da li ima rashladne tekućine, nego da li ima goriva, iako i ovo prvo može prouzročiti taj problem.
Vidim sada da imaš integrirušu...
Počupaj van diskretnu karticu i vozi na integrirušu i za čas ćeš vidjeti da li je grafa problem
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na