Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2003., 17:01   #1
e^truli
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: rvatcka
Postovi: 7
Problem asus a7v8x i a7n8x

Imam veliki problem vak u toka rada racunala racunalo se samo resetiralo te se nije vise moglo butat te je pocela izbacivat poruku system failed xxxx (racunalo je a7v8x, athlon 2000 xp , ddr 2700 , gf4 asus v8440 ) posto sam pogledao u manual poruka je mogla glasit ili system fail memori test ili vga test ili cpu test . Pokusao san promijenit graficku koja je ispravna te je napravio istu gresku , poslije nje sam promijenio memoriju sto takoder nije dalo nikakve rezultate te sam kasnije promijenio procesor koji radi te takoder niista , slijedece sam pokusao promijeniti napajanje takoder nis .sve te komponente iz tog racunala koje je "u kvaru " sam sad pokusao testirat na drugom kompu (komp je ista konfiguracija samo je ploca a7n8x) medutim sad mi se isti problem javlja na tom drugom kompu samo sto nis ne kaze nikakav eror nego se upali i ali na monitoru prokaze no input iliti no connection . E sad sam probao procesore obadva testat na trecem kompu(takoder ista konfa osim maticne koja je GA-7vaxp) da vidim da li su oni riknuli medutim obadva rade na tom trecem kompu , takoder na njemu radi i graficke te memorije .

Molio bih nekog za neki savjet sta da radim dalje ili mozda postoji neka blokada maticne koja je proradila uslijed neke anomalije pa se racunalo sad tak ponasa . Inace racunalo radi vec 2 mjeseca i nije dosad bilo nikakvih problema .!!!!!
__________________
/greedings human
e^truli je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2003., 18:58   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
najvjerovatnije ti je posizio BIOS maticne ploce, sto ne cudi jer od toga pati dosta ploca. lijepo dischargeaj CMOS pa probaj jel radi nakon toga.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2003., 21:03   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
pogledaj na forumima na www.nforcershq.com .. tamo je bilo dosta rasprave o nf2 plocama od asusa i problemima...mislim da sam cak procitao da su izdali tri razlicite ploce pod istim reviewom jel je bilo problema....to naravno ako clear cmos nije pomogao...i naravno ako si probao novi bios pa clear cmos....

ak ne nadjes soluciju tamo vrati plocu na servis i trazi drugu...asus je nazalost poceo gubiti jako svoje ime (ono sto nazalost tvrdim vec dulje pa niko ne vjeruje..zive na staroj slavi)
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2003., 16:30   #4
e^truli
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: rvatcka
Postovi: 7
probao sam resetirat bios i nis sve isto .sam sto se sad desilo je to da mi nijedan hard na tim racunalima ne radi te su napajanja takoder mrtva , napajanja su inace bila 300 w
__________________
/greedings human
e^truli je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2003., 18:56   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by e^truli
probao sam resetirat bios i nis sve isto .sam sto se sad desilo je to da mi nijedan hard na tim racunalima ne radi te su napajanja takoder mrtva , napajanja su inace bila 300 w
cekaj ti si pokusao na noname napajanju 300w voziit nf2 plocu? ako je to istina evo ti razlog....

pa svugdje ti lijepo pise da noname ispod 400W nema sanse raditi sa nf2 ...a kazu da je minimum 300w enermax ako nes oc-ati...

to je mali problem s nf2 plocama...molio bih da oni koji gare nf2 na 300w nonameu se ne nadju uvrijedeni ali svi review vani lijepo imaju to napisano....

a to da ti je napajanje skurilo diskove me ne cudi...nadaj se da nije i sve ostalo...

kod reseta biosa da li si odspojio maticnu sa struje (cesta greska kod ljudi)..ako ne odspojis bios se ne resetira...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2003., 21:38   #6
kroner
Registered User
 
kroner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: đ
Postovi: 57
eto a fino sam ti reko da odem po 400w napajanje da probas a nisi htio
kroner je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2003., 00:34   #7
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Evo ja sam sad bas testiro svoju epox 8RDA+ na skyhawk 350W napajanju i mogu reci da je napajanje odlicno.
Nazalst mislim da se nigdje u HRV. nemoze kupit (ja sam ga dobio sa kucistem iz melcompa)

BTW: za koji dan cu stavit recenzije(laganini sam u guzvi ovih dana) epox 8RDA+, Skayhawk kucista i vodenog hladjenja mistificator.

P.S.- isto tako trazim nekog iz ZG ko ima ASUS nF2 plocu da je recenzira ili donese k meni da ju testiramo i napravimo round-up test.

cro-overclockers
marac je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2003., 21:48   #8
keiku
SMP freak
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 61
Imam ja ASUS nForce2 Deluxe ... ak oces napravit cu recenziju i benchove .. javi mi na mail pls ... denis@thevigil.org

stroj je inace

nForce2
XP2100+
GF4 MX440
2 x 256Mb DDR400 low latency
1 x ATA133 80 Gb Maxtor

Sve ljepo spakirano u Chieftec midi sa Hercules 15" LCD
__________________
P4C 2.6@3.2, Intel Intel D875PBZLK, 2 x 512Mb DDR433, Chieftec Big Tower, Enermax 430W, 2 x 36 Gb Raptor Raid, Hercules Prophet III (GF3), Terratec Aureon 5.1 Sky Windows 2003 Enterprise Server
Dual PIII 1Ghz, ABIT VP6, 1Gb PC133, 4U Supermicro rack case, Supermicro 350W, 3 x 18Gb U360 IBMs SuSE 8.2
keiku je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na