Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2011., 10:41   #1
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Usviravanje HDDa - kako?

Prije nekoliko mjeseci bio sam kod pajdasa u firmi i s nekom ekipom je vodio razgovor o tome kako je mjesec dana minimum za "usviravanje" diska za servere.

Jel postoji kakav softver za nas obicne korisnike kojim bi mogli automatizirano muciti disk pa da vidimo je li mozda ostecen prilikom transporta (bad sectori, neko drugo ostecenje unutar diska) ili mozda ima neki defekt koji ce se ispoljiti pri malo intenzivnijem radu diska?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 10:49   #2
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Prije nekoliko mjeseci bio sam kod pajdasa u firmi i s nekom ekipom je vodio razgovor o tome kako je mjesec dana minimum za "usviravanje" diska za servere.

Jel postoji kakav softver za nas obicne korisnike kojim bi mogli automatizirano muciti disk pa da vidimo je li mozda ostecen prilikom transporta (bad sectori, neko drugo ostecenje unutar diska) ili mozda ima neki defekt koji ce se ispoljiti pri malo intenzivnijem radu diska?
"Usviravanje"?

Nema se tu što "usviravati". Ianako su u RAID poljima, obično se znaju dva do tri dana "vrtiti u prazno" prije nego krene instalacija, još neko vrijeme prije produkcije, no takvi sustavi imaju jako mali DOA diskova i malu stopu kvarova. Zadnja stvar koju trebaš je trošenje vremena jamstva na takvo što.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2011., 11:03   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Aaaa Smijesan izraz.

Pa jedino sto mi pada napamet je da napravis full format diska (ne quick) i amen. Ako to prodje, disk je ok. A sad kolko ce trajat i slicno... Bo. Imao sam u 16 godisnjem iskustvu s diskovima nekih koji su radili 3 tjedna i dobili bad sectore... do nekih koji su jos uvijek zivi u starom serveru na tavanu, a imaju preko 8 godina konstantnog rada u dupetu. I da nisam bacio stari Quantum Fireball, vjerojatno bi jos bio ziv

Uvijek mozes nac neki softver za stress test diska pa ga pustit preko noci da se malo "usvira"

Ako se dobro sjecam ima neki program Heavy Load za stress test cijele kante, a u sklopu toga i diska, pa pogugli malo to i vidi jel ok za usviravanje!
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na