Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2008., 20:24   #1
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
Problem!!! routeri vs. T-com

Neznam ni o kud bi poceo...

Imam ADSL vec ok 1,5-2 godine i sve je bilo super dok nisu pocela sranja prije oko 6 mjeseci. Koristim Kasda router i spojim se i sve je ok. Odem igrat neku igru (npr. wc3-dotu) i nakon nekog vremena(10 min, 1 sat, 3 sata, kako kad) veza ne pukne nego, neznam kako da se izrazim, recimo "zamrzne", na routeru pocne blinkat ACT i DSL i kad opet pocnu normalno svjetlit moram rucno disconnect pa opet connect da bi bilo dobro, i tako vec 6-7 mjeseci. I dosli su meni doma iz T-coma(mene nije bilo doma); nazvali su me i rekli da su oni izvrsili mjerenja i da do splitera sve stima i da je vjerojatno problem u routeru; zatim da ja meni istekao ugovor te tako i garancija na router pa je routrer sad moje vlasnistvo i ako ocu da ga zamjene moram produzit ugovor ili da si sam kupim novog. A s njima vise nista potpisivat necu!!!
Pa sam kupio ja novi router D-Link DSL-380T ADSL2+ Ethernet Modem (Annex B) i sad se nikako nemogu s njim povezat na net.


Problemi su sljedeci:
Ako pod "Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4)" stavim "Obtain an IP address automatically" nemogu se povezat sa routerom. I evo sto se dogodi kad stavim diagnose na Local Area Connection:





Pa opcije postavim ovako:


Udjem u router i pokrenem wizard da stavim u router mode i ovako postavim:


i kad tako postavim ne mogu se spojiti. Idem pod status i connect ali je uvjek disconnected ili "waiting for ..."(neznam sad kako tocno pise a neda mi se ici gledat).
Pa sad jel ja radim nesto krivo? Moze li mi netko pomoci?

A kad stavim router u bridge mod onda se opet nece spojit. Sa Kasdom se spoji, a kad pokusam sa D-Linkom evo sto se dogodi:


I dalje od toga neide. U cemu bi mogao biti problem?

Ispricavam se ako ima gramatickih gresaka ali nemam snage sad to jos ici i kontrolirat.

Lijep pozdrav!!!

Zadnje izmijenjeno od: Srky. 26.02.2008. u 10:26.
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 21:01   #2
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
DNS server
195.29.150.3
195.29.195.4 Tako bi trebalo.
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2008., 22:21   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Al si pogodio uređaj, bar da si uzeo DSL-584T al sad šta je tu je. Ako je problem sa DNS - ovima ovdje pišu sve alternative. Možeš kao treću alternativu stavit i OpenDNS.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 16:54   #4
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
e nije mi uopce nista vise jasno...
sad sam se uspio spojit preko tog D-linka ali u bridge modu.

Sad se spaja i kao router:


ali problem je u tome... on je spojen a ja nemogu otvorit niti jednu stranicu:


I sad opet u windowsima taj jeb... DNS. Kojeg god da stavim sa popisa na prvo mjesto od ovih:
195.29.150.3
195.29.150.4
195.29.149.196
195.29.149.197
208.67.222.222
208.67.220.220
i tako pise za svakog.

A kad na prvo mjesto stavim 192.168.1.1 onda pise da je sve u redu ali svejedno nece otvarati stranice.
Sad sumljam da Vista nesto sere... Jel to moguce? (probao sa iskljuciti Firewall ali ne pomaze...)

U cemu bi mogao biti problem?
Bitno mi je da se spojim kao router, a ne bidge connection jer zelim staviti dva compa na net u isto vrijeme.(ovaj router ima samo jedan lan ulaz al cu spojit preko switch-a)

Hvala na odgovorima!

Zadnje izmijenjeno od: Srky. 26.02.2008. u 10:24.
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 18:03   #5
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
imam i ja jedan takav 380t i isto radi probleme ali samo s vistom.Imam ih još pa sam samo zamijenio tog 380t s 684t i sve 5.
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 19:24   #6
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
U pic.. mate.... taj router mi je preporucio jedan lik na net.hr.

I sto sad napraviti? Vistu imam samo zbog DX10.
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 22:10   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ajde napravi ovako. U propertiesima od mrežne isključi TCP/IP v6, aktiviraj ako već nije TCP/IP v4. Zatim u istom postavi fiksno:
IP=192.168.1.100
Subnet=255.255.255.0
Gateway=192.168.1.1
DNS1=192.168.1.1
DNS2=195.29.150.3
DNS3=195.29.149.196
DNS4=208.67.222.222
Napomena za unos DNS - a, preko advanced možeš dodati više unosa i prporućam da uneseš kao poviše. Otvori web komfig routera i isključi DHCP server (No DHCP) + Save. Zatim nađi manualni unos za Primary DNS Address i Secondary DNS Address i u ta polja stavi 195.29.150.3 i 195.29.149.196. Slijedi Save & Reboot
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 00:23   #8
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
Napravio skoro sve kao sto si rekao ali ne radi i dalje evo ako to izgleda:





Ono sto si rekao da stavim manualno DNS-ove u routeru tog nema. Pretrazio sam sve.


I dalje isto sranje...




I evo sto se dogodi kad stisnem Diagnose and repair:


Malo sa trazio po googlu i izgleda da taj router ipak ne radi dobro sa Vistom.

Makar nisam uspio hvala na trudu!

Pozdrav!

Zadnje izmijenjeno od: Srky. 26.02.2008. u 10:18.
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 10:29   #9
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
search --> upiši cmd --> pokreni što ti nađe --> kad se pokrene crni prozor upiši ping 192.168.1.1 pa pošalji print screen, ponovno upiši ping 195.29.150.3 pa ponovno prscr
-->
a kad se spoji jel ti prođe ping???

odeš start --> search --> upiši cmd --> pokreni što ti nađe --> kad se pokrene crni prozor upiši ping 192.168.1.1 pa pošalji print screen, ponovno upiši ping 195.29.150.3 pa ponovno prscr
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 15:32   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Sinisa666 Pregled postova
Napravio skoro sve kao sto si rekao ali ne radi i dalje evo ako to izgleda:





Ono sto si rekao da stavim manualno DNS-ove u routeru tog nema. Pretrazio sam sve.
Po ovoj zadnjoj slici se vidi da se uređaj spojio, "čak" je detektirao DNS (195.29.149.196). Negdi na netu sam vidio prijedlog da se deaktivira UPnP u Visti, možda to pomogne. Ako ne riješiš problem i ako nije kasno probaj zamjenit uređaj u prodavaonici. D-Link opcije DSL-584T ili DSL-G684T. Zadnji je bežični router pa može bit cijenom malo poviše u odnosu na 380T.

Zadnje izmijenjeno od: Srky. 26.02.2008. u 10:19.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2008., 20:14   #11
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
btw. sto je to UPnP?

i kako se deaktivira UPnP u Visti?
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 20:38   #12
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
nazalost je prekasno za zamjenu evo ss u cmd-u

Zadnje izmijenjeno od: Srky. 26.02.2008. u 10:15.
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 22:05   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Evo sam gledao po netu i izgleda da nakon deaktiviranja UPnP (Universal Plug & Play) u Visti može doći do nekih drugih problema. Ovo me nažalost uopće ne iznenađuje kad je ćoro u pitanju.
Nego, daj postaj ovdje sliku postavki od PVC0, nezaboravi zamrčit user name i password pa da i to provjerimo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 15:17   #14
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
evo kako to izgleda:


Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 20:25   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Sve stoji kako bi trebalo. Možeš probati slijedeće:
1 - prođi svaku konfiguracijsku stranicu i ponovo odaberi / unesi postavku (ovo potonje na način da selektiraš cijelo polje i onda upišeš potrebno). Ovakva procedura rješava situaciju kada postavke izgledaju ok a stvar ne radi kako treba. Sličan problem je uočen i na 584 modelu kada se koristi čarobnjak a opisano rješava problem. Nezaboravi da na svakoj stranici pritisneš Apply a možda nebi bilo loše i Save & Restore.

2 - Na D-Link DE stranicama za DSL-380T postoji noviji firmware od onog kojeg sad imaš u uređaju (ti imaš V3.00B01T02.EU.20060126), a novi je 300B01T02DE20070430.
Po imenu predpostavljam da je web sučelje na njemačkom (možda se varam) i možda to možeš "pritrpit" ako se uređaj dovede u operativno stanje. Ako se odlučiš na mjenjanje fw napravi to sa nekim tko zna šta radi, na XP - u i sa fiksnim mrežnim postavkama. Nakon šta flash prođe ok i otvoriš web konfig prvo napravi reset a potom konfiguriranje. Ako je sučelje samo na njemačkom može ti pomoći isti raspored na stranicama. Sve potrebne parametre već znaš (VPI/VCI, . . .).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 21:50   #16
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
e pa sad nemam nikog ko se kuzi u te stvari. ustvari imam ali bi morao cekat mjesec dva da dodje i onda pitanje dal bi bilo dobro kad ond pokusa sredit.
pa opet ne mislim nikom placat da mi jebe po compu i opet pitanje dal bi bilo sve ok...

jel taj flash tesko napraviti?
kako se to radi i mogu li zajebat router s tim?
to je kompliciranije od flasha biosa maticne?

ajd molim te opisi mi ukratko postupak...

sto se tice jezika njemacki pojma nemam, al ko ga je... skuzit cu sto trebam i gdje upisat... neka je i na Japanskom samo da radi...
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 10:19   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nije teško napraviti, zapravo je ista stvar samo je ciljani eprom drugi i da, može se desiti da se uređaj zaglupi ako postupak ne prođe ok.
Prije nego nastaviš bilo bi dobro da zamoliš nekog sa kompom / laptopom, a da mu je win XP, da isprobaš jel "stvar" radi a i zbog flasha.
Nekako Visti ne vjerujem ni v. Prije nego pređeš na flash proceduru provjeri šta pokazuju led - ice na uređaju i to u oba moda rada (Bridge, Router).
Evo prevoda iz manuala:
Status - Svjetli kontinuirano zeleno tokom self-test (POST). Kada je konekcija uspostavljena, svijetli treptajuće zeleno.
Ako nastavi svjetliti kontinuirano zeleno poslje self-testa, došlo je do neke greške i uređaj treba restartati (reboot).
ADSL (Link/Act) - Kontinuirano zeleno indicira ispravnu i uspostavljenu ADSL konekciju. Ovo treba svjetliti po završetku inicijalizacije ADSL konekcije. Treptajuće zeleno indicira aktivnost na WAN (ADSL) interfejsu.

Za samu flash proceduru važno je da su parametri mreže fiksno definirani (to si na ovom kompu već napravio) ali vjerojatno treba napraviti na tom drugom kompu / laptopu. Kad otvoriš web konfig uređaja, otvori Tools - Firmware. Preko Browse izaberi firmware image na disku (kojeg si prethodno dl. sa gornjeg linka i raspakirao iz arhive). Pritiskom na Applay započinje flash procedura. Važno je kad jednom započneš proceduru da je ničim ne prekidaš!. Sam postupak može potrajati xy minuta.
Po završetku uređaj će se sam restartati. Po indikatorskim led - icama ćeš zaključiti kada se uređaj ponovo inicijalizirao te otvori web konfig.
Ako ti ponudi čarobnjak za konfiguriranje, predlažem da ga prekineš i proceduru podešavanja obaviš manualno.
Nisi naveo koliko računala spajaš, ako je u pitanju samo jedno onda podesi uređaj u Bridge mode rada a na kompu napravi PPPoE konekciju koju ćeš startati svaki put kad želiš na net.
Bridge mode parametri (mada ih već znaš ali evo ih na okupu):
PVC0
VPI=0
VCI=33
Virtual Circuit=Enabled
Connection Type=1483 Bridged IP LLC
Service Category=UBR
Sada Apply pa tab Tools i Save and Reboot
Kad uređaj "dođe sebi" na kompu napravi novu PPPoE Dial-Up konekciju u kojoj ćeš unjeti username/pass sa ugovora i isprobaj "stvar".
Napomena, na starim ugovorima nepiše cijeli username. Isti mora biti xxxxxxx@htnet-dsl.
Ako i dalje bude problema sa uspostavljanjem konekcije probaj u web konfigu Advanced - ADSL promjenit sa ADSL2+ na G.992.1 (G.DMT). Iza ovoga slijedi Apply + Save and Reboot.

Ako iz nekog razloga želiš koristiti Router mode rada (više kompova, treba ti switch) a parametri su:
PVC0
VPI=0
VCI=33
Virtual Circuit=Enabled
WAN Setting=PPPoE/PPPoA
User name i Password vidi poviše
Connection Type=PPPoE LLC
MTU=Ostavite default 1400
MRU=Ostavite default 1492
Default Route=Enabled
IP Control=Dynamic IP
Način konektiranja
a) Always On - ako želite biti stalno konektirani
b) Connection on Demand - ako se želite spajati po potrebi tj. kada neki program zatraži spoj sa Internetom isti će biti ostvaren. Sa ovom opcijom se postavlja i vrijeme neaktivnosti nakon kojeg će se router sam zatvoriti konekciju (vidi polje do), preporuka 30
Service Category=UBR
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na