Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2006., 21:14   #1
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
TVZ

Znam da vas ima puno koji studiraju na tvz-u. Ja sam maturant pt-škole (telekomunikacijski i poštanski tehničar) i "recimo" da bih htio studirati na tehničkom veleučilištu u zagrebu.Volio bi da mi malo pojasnite koja je razlika između informatičkog, računarskog i elektrotehničkog smjera, koji je najteži, a koji najlakši. Koji su predmeti na prijamnom. Iz matematike imam 2, a fiziku sam imao samo 3 godine. Koja je razlika između redovnog i izvanredovnog (vanredovnog) studiranja. Na kojem se polaže prijamni ispiti, a na kojem ne, kolka je cijena godine i na kraju gdje nabaviti prijamne ispite.
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2006., 22:54   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
razlika izmedju redovnog i izvanrednoga...

Redovan mora prisustvovati predavanjima mora skupiti potpise mora raditi seminare. Ide na ispite preko studomata.

Izvanredan nemora nista gore navedeno ide preko prijavnica. imho da me sada netko pita izvanredno ALL THE FUCKING WAY pet puta lakse .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2006., 23:06   #3
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Evo i ja sam na TVZ-u, ELO, redovan student.
Prva sam godina (drugi put)
Koji je teži a koji lakši, nemam pojma. Nisam išao na ostale pa neću pametovat.
Na prijemnom su ti matematika, fizika i informatika.
Inače, nek te ne brine fizika na ELO-u jer stvarno nije neki problem to položit. Matematika je već druga priča, a osnove elektrotehnike da ne pričam... Uglavnom ta dva predmeta su i najteža na ELO-u na prvoj godini.
Eto.
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 08:52   #4
B3mt1
Chipokemon
Moj komp
 
B3mt1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 339
kada si izvanredan nemoras ici na tjelesni, i ne dobis iksicu :P i jeftinija je godina

OVDJE ces naci odgovore na neka dodatna pitanja
__________________
Piracy helps stop global warming.Insted of driving to get CDs, buying pre-packaged software from megacorporations and wasting energy,you can help fight Global Warming by using P2P.Help save resources,fight pollution and save the enviroment.
-It`s what Jesus would do.
B3mt1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 17:38   #5
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
na smrdljivom TVZu nema vandrednih
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 17:42   #6
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
u ostalom iz zaboka si..odi na FOI to je predobar fax.

http://www.foi.hr/index.html

fakultet informatizacije i organizacije...puno jaci fax nego TVZ...jedan lik koji radi samnom studira FOI ima 40ak godina

poceo je s 35..jerbo nije mu trebao fax...lik zna svoj posao
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 21:07   #7
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Kako od glavnog kolodvora (ili Trga Bana Jelačića) do TVZ-a

Znam da bumpam dvije godine staru temu ali nisam htio otvarat novu samo zbog jednog pitanja. (uzoran forumaš )

Ovako, nisam iz Zagreba, snalazim se pomalo ali ne znam kako bi došao do TVZ-a - Konavoska 2 (Voltino). Išao sam izračunat udaljenost na HAK-ovim stranicama ima pet kilometara od glavnog kolodvora tak da NFW da idem pješke.

Može li mi netko objasnit kako da dođem od glavnog kolodvora ili Trga svih Hrvata do tamo (koji tramvaj, autobus)?

Zahvaljujem unaprijed.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 21:22   #8
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Sjedneš na kolodvoru na 13icu u smjeru žitnjaka (ona stanica na strani kipa kralja tomislava je prava) i voziš se s njom do Trga maršala tita, temo siđeš, pređeš preko ceste i kreneš prema istoku i nađeš mažuranićev trg tamo ti stoji autobus za voltino, mislim da je 118 broj ali neznam više...

Ostalo pogledaj tu...
http://www.kartegradova.com/zagreb
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 22:38   #9
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
E yedwy hvala ti ko' bratu. Na kraju sam išao do Mažuranićevog pješke ali tam je stajala obavijest da je linija skraćena zbog toga što su raskopali zeleni val. Ali snašao sam se, doslovno sam pratio neke klinke do slijedeće stanice . I još onako flegma kao da znam kud idem . Ali sve sam obavio, to je najvažnije.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 22:45   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
A nije loše ni pratit forum tu-i-tamo...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=68529
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2008., 22:48   #11
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
u ostalom iz zaboka si..odi na FOI to je predobar fax.

http://www.foi.hr/index.html

fakultet informatizacije i organizacije...puno jaci fax nego TVZ...jedan lik koji radi samnom studira FOI ima 40ak godina

poceo je s 35..jerbo nije mu trebao fax...lik zna svoj posao
ej HAMM-e, daj mi malo objasni to predobar faks?Inace prva mi je opcija geodezija, ali ako ne upadnem idem na TVZ, ali sad kako ti kazes POI je bolji?!pa malo razmatram mogucnosti, procitao sma malo o tom..ali eto zanima me sta vi velite!
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 22:52   #12
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Kolko sam ja cuo FOI em je sugav do bola (nema veze s kompovima i tak to) em je uzasno tezak.

@Kak doc do tvza. vozis se do hnk tramvajem i prek puta sokola ti je stanica za bus. Sjednes na bus i vozis se do kraja do tvza
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 00:22   #13
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Kolko sam ja cuo FOI em je sugav do bola (nema veze s kompovima i tak to) em je uzasno tezak.

@Kak doc do tvza. vozis se do hnk tramvajem i prek puta sokola ti je stanica za bus. Sjednes na bus i vozis se do kraja do tvza
FOI ima veze sa kompovima ako si izaberes infomacijski smjer koji ima vise programiranja i takvih stvari. Ako izabereš poslovni smjer kao ja onda ces imat malo vise ekonomije ali ces opet imat programiranja, struktura podataka i sl..
Uostalom ako hoces kompove i tak to odi na FER.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 19:11   #14
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Inace prva mi je opcija geodezija...
Pripazi i raspitaj se...Prilično težak i neorganiziran fax. Ovo prvo je subjektivno, drugo objektivno, ali prvo proizlazi iz drugog Za upast nije problem a za završit Nipošto ne želim obeshrabrit eventualnog budućeg kolegu ...samo dooobro razmisli prije odluke...dvaput
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 19:46   #15
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Fatal Error Pregled postova
Pripazi i raspitaj se...Prilično težak i neorganiziran fax. Ovo prvo je subjektivno, drugo objektivno, ali prvo proizlazi iz drugog Za upast nije problem a za završit Nipošto ne želim obeshrabrit eventualnog budućeg kolegu ...samo dooobro razmisli prije odluke...dvaput
A eto, predo sam priave za Geodeziju i TVZ-računarstvo..

danas piso prijamni na TVZ-u, i nisam ziher dal cu upast,a geodezija je sutra..

Nebojim se ja ucenja, samo neupadanja...ja sam vec geodet. tako da

Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 23:42   #16
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
A eto, predo sam priave za Geodeziju i TVZ-računarstvo..

danas piso prijamni na TVZ-u, i nisam ziher dal cu upast,a geodezija je sutra..

Nebojim se ja ucenja, samo neupadanja...ja sam vec geodet. tako da

Baš sam danas vidio rang listu. Nekih 280 ljudi (u moje vrijeme ih je bilo oko 400) S obzirom da ih je dobar dio (pogotovo "boljih" predao papire za neke "bolje" faxove) mislim da ces upast bez problema uz prosječnu koncentraciju i pripreme. Anyway sretno sutra

EDIT:Opa, uz MatkaFizić-a imate i informatiku. Baš me zanima na što liče pitanja...
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 19:36   #17
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
informatika pitanje: u kojem formatu se sprema exel datoteka

1. .doc
2. .txt
3. .xls
4. .vsl
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 19:45   #18
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Serafian Pregled postova
informatika pitanje: u kojem formatu se sprema exel datoteka

1. .doc
2. .txt
3. .xls
4. .vsl
Excel Sprema se u .xls
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 19:46   #19
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
brijem da on to zna procitaj post iznad njegovog
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 19:51   #20
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Uuu..gadno, bilo na ispitu...za razliku od ekipe iz Ruđera i Tesle, ja nisam znao rijesit niti 2 zadatka iz računarstva...pa sma s emorao vadit na matematiku, i imao sam jedva 130 bodova jbt.

Sad sam na listi cekanja, i neznam sta da radim...na geodeziju nemogu, odpisan sam lagano...

I to na(TVZ-u) cekanju sam na 80. mjestu...bemti zadatke iz programiranja...

Brijem da se prebacjem na Gradjevinu!

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 10.07.2008. u 20:25.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 20:14   #21
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
da, baš pišem završni na tvz-u na informatici

faks je zakon, možeš radit uz njega, profesori su ok, na 3 godini uvijek ima ponuda za posal ako si dobar i uzoran student
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 17:38   #22
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Sad sam na listi cekanja, i neznam sta da radim...na geodeziju nemogu, odpisan sam lagano...
Sorry

Evo čujem da je matka bila relativno zeznuta, ali informatika je zato bzvz. Ipak, s druge strane, prijemni je jedna vrsta takmičenja tako da je težina zadataka praktički nebitna jer će i ovako-i onako proć oni koji su se bolje spremili. No možda nije svako zlo za zlo. Evo sada su veliki problemi na GF, ako se ništa ne promijeni oko 130 ljudi će izgubit pravo studiranja (radi jednog predmeta). Na faxu gdje ih se godišnje upisuje oko stotinjak, pad defakto generacije i po je ozbiljan problem... I za kraj, samo da malu paralelu povučem. Od prve generacije bolonjaca, upisane 2005. od 224 upisanih završni ispit u 7. mjesecu je prijavilo 17 ljudi. Niti bijednih 10%. Na feru je, koliko sam čuo, oko 50%...Očito je nešto trulo u državi Danskoj
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 21:38   #23
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
da bolonja je trula u državi danskoj

evo ja bi kao trebo imati obranu 15.7 poslo sam završni mentoru prije tjedan dana ali mi još ništa nije odgovorio, na stranicama faksa još uvijek nema nikakvih informacija o završnom, čak nam nisu dali ni pravilnik kak bi to trebalo izgledati, tak da moram improvizirati, i sad si ja planiraj godišnji odmor ili još bolje put, posjet bratiću u ameriku za koji moram rezervirati avio kartu bar mjesec dva prije, iskopat ću im svima oći ako mi zaj.... ameriku
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 22:15   #24
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
O usavršavanju bolonje na nama - pokusnim kunićima bi se dalo ohoho toga napisat...većinom lošeg...
A da citiram Atomsko Sklonište: Necemo valjda biti mi ta nesretna generacija na kojoj ce se izvrsiti velika posljednja racija.
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2008., 14:38   #25
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Fatal Error Pregled postova
Necemo valjda biti mi ta nesretna generacija na kojoj ce se izvrsiti velika posljednja racija.
nećemo već jesmo
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 20:56   #26
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
TVZ - Informatika/Elektrotehnika

Pozdrav.Zavrsavam Klasicnu gimnaziju i namjeravam se upisat na TVZ. Kompjutere i sve vezano uz informatiku pratim vec vise godina, makar nisam nikad nista programiro. S obzirom da ne znam programirat, nisam bas siguran da bi to uspio savladat u tako kratkom vremenu i mislim da bi mi programiranje stvaralo probleme..uostalom,puno je veca potraznja za informatiku, a na elektrotehnici primaju vise ljudi bez placanja. I elektrotehnika me zanima na neki nacin, znam da ima jedan semestar programiranja, ima vise matematike, fizike samo jedan semestar i evo, nisam se jos odlucio sto i kako. namjeravam i na diplomski studij ic, a kasnije mozda upisat net akademiju. ako ima ovdje netko tko ide na tvz na smjerove inf i elo neka kaze neke pluseve i minuse tih studija..
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 21:20   #27
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ja sam ti elektrotehnika na TVZ-u.

Uglavnom, najpametnija solucija ti je upisati elektrotehniku (ELO) bez plačanja (pošto ih jako puno primaju) i u drugoj godini se prebaciti na informatiku (INO). Ako odeš direktno na INO, vjerojatno ćeš upasti sa plačanjem, a to ti NIJE cilj.

Dalje, ja sam se zeznuo i ostao sam na ELO-u, nisam se prebacio na INO pošto me krenulo na ELO-u Ajmo reći da je INO jedno 20x lakši smjer od ELO-a. Doslovce najgluplji likovi iz moje bivše škole prolaze INO bez ikakvih problema, sve u roku, baš kao iz šale. Dok mudonje koji se mogu pohvaliti sa nadprosjećnom inteligencijom padaju na ELO-u kao kruške što zbog katastrofalnih profesora, što zbog odvartnog gradiva.


Na INO-u uz minimalan trud prolaziš kao iz šale, na ELO-u uz maksimalan trud prolaziš ali se bome i naznojiš...


Pa razmisli, ciljaj na INO, najjeftiniji put je preko ELO, ali najlakši bi bio kada bi drito upao na INO ali šanse su ti strašno male pošto brdo ljudi ima direktan upis, a ostali "prijemnici" se moraju kvalificirati za besplatan upis što je praktički nemoguće.
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 21:46   #28
Pisifreak
Banned
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: -
Postovi: 17
Ja se planiram upisati na Informatiku, koliko tocno primaju, kako to upasti "direktno", ako ne polozim dobro pismeni je li onda moram placati ili ne mogu upasti nikako, a ako dobro rijesim prijamni je li onda placam, hvala.
Pisifreak je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 22:02   #29
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Bartuc jesi siguran da se mogu prebacit nakon prve godine na informatiku? I onda se valjda mora polagat razlika predmeta? Bas zbog ocjena i upisa nekako "moram" na elektrotehniku...jer cu imat zbroj ocjena s maturom 3+3+3+4+4, a to nije bas bajno... a reko mi je jedan frend da ih se stvarno puno vise prima na elo bez placanja, nekih 130, a 40 na inf.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 22:06   #30
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Na Informatiku ti primaju 40 osoba uz potporu ministarstva i još 140 za osobne potrebe (znači uz plaćanje - 7500 kuna na godinu). Ja sam prošle godine bio na prijemnom, i na prijemnom za studij Informatike nas je bilo najviše, oko 600-tinjak. Imao sve bodove iz srednje (što mi je dosta pomoglo za rang) i uglavnom sam riješavao matematiku. Iz informatike znao tri ili četiri zadatka i to one osnovne stvari (tipa inkjet pisač i slično). Oni tebe tamo traže da i pročitaš koji odsječak koda u C-u i preračunavaš kakve binarne brojeve što sam ja većinom preskakao, jbga opća gimna . Na kraju sam bio oko 80. mjesta, znači uz plaćanje tako da sam završio na jednom drugom faksu gdje mi je školarina bila ipak nešto manja. Nažalost .

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 20.04.2009. u 00:10.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na