Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2017., 12:19   #61
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
i meni je to zanimljivo,intel vidi da delidirani proc imaju 20 stupnjeva nižu temp i opet stavlja lošu pastu između,razlog je??ušteda??
The Truth about CPU Soldering

nije baš to sve tako crno-bijelo kako većina razmišlja ali bitno da su svi stručnjaci za sve. Kao da je delidanje dobra stvar na duge staze za procesor ali uredu ako se često mijenja platforma onda možda i nema veze.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 12:54   #62
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
Drug Brko legenda bez dlake na jeziku, pravo zboriš

iskreno nisam nikakav entuzijast ali pratim što se događa, intel je napokon mrdnio guzicom te ponudio nešto više a to je zahvala AMD-u što ima napokon dobar procesor

iskreno ne ciljam na ništa jače od trenutnog i5 6600k kojeg imam jer mi je za moje potrebe odličan (ajd ako baš zagusti mogu ga zamjeniti za i7 6700k uz nadoplatu) no drago mi je vidjeti dvoboj nakon dugo vremena

živjeli intel i amd
Vidim da baš ne kužiš ti ni on, al procesori se razvijaju godinama. I ovo nije nikakav rezultat AMDa, tih 6 jezgri...

Koristi mozak i google pa provjeri sam, već se 2 godine zna da će ova serija imat 6 jezgri.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2017., 12:55   #63
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
I znalo se je da će biti predstavljen 8 mj nakon kaby lakea
Znalo se je i sve ovo sa socketima,
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 13:00   #64
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Vidim da baš ne kužiš ti ni on, al procesori se razvijaju godinama. I ovo nije nikakav rezultat AMDa, tih 6 jezgri...

Koristi mozak i google pa provjeri sam, već se 2 godine zna da će ova serija imat 6 jezgri.
Stari moj sve se zna godinama unaprijed. Varaš se ako misliš da ja, ti i wccftech saznamo stvari istodobno kao intel. Zen se radi od 2012
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 13:30   #65
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Vidim da baš ne kužiš ti ni on, al procesori se razvijaju godinama. I ovo nije nikakav rezultat AMDa, tih 6 jezgri...

Koristi mozak i google pa provjeri sam, već se 2 godine zna da će ova serija imat 6 jezgri.
Bitno da ti kužiš Intel je planirao od 2012 da će baš Q4 2017 izbaciti "budget" desktop 6/12 cpu sa cijenom ispod 500 dolara. I to baš nikakve veze sa Ryzenom nema. Odjednom su se sjetili svojih korisnika. I sasvim se slučajno poklopilo sa Ryzenom kojeg uopće nisu ni omirisali. Dok godinu dana ranije, najjeftiniji six core je bio koliko... samo 100% skuplji nego sada?

Da su bili baje, mogli su u 7700K zgurat te 2 jezgre i Ryzen bi imao popriličnih problema. Ali zato su gurali quadare od 2008 do 2017 kao i7. Nitko ne može reći da Zen launch nije bio wakeup call za Intel.

Ajde daj... nismo djeca.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 13:35   #66
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Vidim da baš ne kužiš ti ni on, al procesori se razvijaju godinama. I ovo nije nikakav rezultat AMDa, tih 6 jezgri...

Koristi mozak i google pa provjeri sam, već se 2 godine zna da će ova serija imat 6 jezgri.

ne gledam toliko u budućnost i boli me kifla ako će za 5 god napraviti 12 jezgreni 6ghz procesor , ja gledam što je sad u ponudi iako nisam zainteresiran za ni jedan

samo sam nabacio komentar jer me veseli što ima nekakvih pomaka (trenutno)
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 13:45   #67
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Coffee lake je izvanredna serija koja se držala na ledu (naravno kao što smo spominjali okvirno smišljena ranije ) zbog ryzena. Uopće je nije bilo na roadmapu, a da je vatrogasna mjera se vidi i po tome da intel po prvi put ima isti ipc treću generaciju za redom. Kaby je overclockirani skylake, a coffee je kaby sa dvije extra jezgre. Zato je nisu morali "inžinjerirati" godinama, a i takvog su ga izgleda požurili.

Da nema amd-a u HEDT bi max broj jezgri danas bio 10 (ili čak 8, jer je 6950X bio prethodnica zenu), a nakon kaby bi u mainstremu došao cannonlake (ili što li je već sljedeće sa novim uarch - icey, tiger...) gdje bi ti i7 8700K i dalje bio 4c8t sa 5% IPC poboljšanja kao uvijek do sada. Naravno to ne mogu dokazat, dakle subjektivno mišljenje, ali ako netko misli da je slučajno hedt išao 6c-6c-8c-10c-18c, a mainstream 4c-4c-4c-4c-4c-4c-4c-4c-6c od iX odnosno core branda, neuvjetovano konurencijom mislim da mu nema pomoći. Razlika je samo u tome sto je intel to znao prije nas i medija.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 13:49   #68
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Jel se znalo da ce i3 u ovoj gen biti quad?

Edit. Manuel me preduhitrio...
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 14:11   #69
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa šuškalo se o tome negdje 2015 da će u ovo vrijeme biti core-thread bump. Baš sam zazivao tako nešto od intela u nekoj temi pa su se neki čudili kao krava šarenim vratima i govorili da ne treba, pa su nakon toga uskoro krenule prve glasine. Vjerojatno je intel u određenoj fazi saznao za infinity fabric
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 18:06   #70
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Nikad necemo saznat sto bi bilo kad bi bilo, mozemo samo nagadjat. Nadajmo se samo da se nece ponovit situacija od prije 10 godina, nego da ce vec u veljaci amd udarit jos jace i jos bolnije (a raven ridge da i ne spominjem). To je u interesu svih, pa tako i fanova intela, jer intel ima para da izdrzi udarce a amd nema.
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2017., 18:16   #71
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Intelu je sad jedini spas da se prebaci na 10 nm proces proizvodnje. Ovaj 14 nm je već izjahao uzduž i popreko i izgleda da ionako više nije pogodan za više od 6 jezgri za desktop platforme. Jedino se bojim da prije idućeg