Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2018., 09:05   #331
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Prije nego što su mu pustili vectoring:


Vectoring:


Zar mu sa vectoringom max upload nije trebao ostati isti ili malo veći?
To je i meni malo upalo u oči kad sam vidio ali nisam htio komentirat ja npr. imam max 107/55 a on je imao up 57 prije a sad samo 48mbps kad su mu pustili ovu 20/1 mbps brzinu malo čudno. Imam osjećaj da tu nešto neštima ali opet djeluje da ima ipak dobru i blizinu prema FTTC i dobre parametre samo bi to trebalo malo bolje ht tehničari podesit e sad jel mogu ili znaju to je upitno.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 14:08   #332
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Dali se spajaš na ruter preko wirelessa ili sa kablom?

kablom, utp-žično.

https://www.adm.hr/slike/velike/patc...16108adm_1.jpg

ovako ali puno duže, od dnevnog boravka preko zida do moje sobe, nekih 8-10 metara. ne razumjem zašto bi to bio problem ? žićno radi još i bolje, barem bi trebalo.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2018., 14:13   #333
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Ako si potpisao ugovor da imaš 50/10Mbps a po parametrima ti možeš imat i puno više, odmah ih zovi i reci da možeš imat više da ti to puste i naštimaju kako Bog zapovida.Ja stvarno neznam šta si ti potpisao sa njima a ako jesi da ti puste najveću dostupnu brzinu traži da ti to namjeste i budi uporan jer imaš stvarno dobru liniju i ovo je sramota da su ti pustili samo 20/1 taj upload je mizerija za današnje doba!
A ti možeš imat bez problema 50/10Mbps a u budućnosti preko vectoringa i 100/20Mbps al aj ti prvo rješi da ti fino puste 50/10Mbps prvo lako ćemo kasnije za vectoring....

ma oni nešto jebu sto posto, kakve to veze ima sa mnom, piše 60-12 vjerojatno su oni nešto krivo spojili i napravili, rade preko kurca budem ih sad nazvao i pitao što se događa, da mi piše brzina 60-12 a meni je jeedvice 20 i mizerni upload 1.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 14:27   #334
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor ThorSteiner Pregled postova
ma oni nešto jebu sto posto, kakve to veze ima sa mnom, piše 60-12 vjerojatno su oni nešto krivo spojili i napravili, rade preko kurca budem ih sad nazvao i pitao što se događa, da mi piše brzina 60-12 a meni je jeedvice 20 i mizerni upload 1.
E moj čovik al nažolost nepostoji ta brzina u ponudi 60/12Mbps to je tebi namješten samo profil tako a maximalna propusnost ti je 110/50Mbps de ti njih zovi i fino im kaži da ti puste i namjeste dostupnu 50/10Mbps brzinu ta je trenutno najveća preko bakra zasad a ti je bez problema možeš imat!!
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 15:41   #335
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
E moj čovik al nažolost nepostoji ta brzina u ponudi 60/12Mbps to je tebi namješten samo profil tako a maximalna propusnost ti je 110/50Mbps de ti njih zovi i fino im kaži da ti puste i namjeste dostupnu 50/10Mbps brzinu ta je trenutno najveća preko bakra zasad a ti je bez problema možeš imat!!
ne bi vjerovo što mi je jedan muški idiot rekao, kaže on meni da je linija u redu bitno da sve radi. buahahaha kakvi kreteni rade u tim tele centrima to je strašno, ja rekao kako je sve u redu ako tražim turbo 50 a imam 20 ? a on ništa prijavit ćemo smetnju, a ja rekao a nego što bi trebali ostavit ovako dvije godine, ja rekao imam mogućnost 100 a vi mi dajete 20, reko jebeno ste se potrudili, najbolje da ja umjesto vas odem ispod vrta sebi uštekat tu brzinu, pa da vam pošto vidim da vam se ne da baš radit, da odradim vaš posao umjesto vas, ha što kažete na to ? a on gospodine ja samo radim svoj posao, ja rekao ne radiš ti ništa, jer da radiš svoj posao kako sereš onda bi znao da sam ja do 15h radio špricao korov po gradu ,a sada se moram zajebavat s linijom "koja radi" zbog tebe i tebi sličnih koji ne rade svoj posao.

malo je za reći da mi idu na kurac, a ovi što će mi sad nešto pametovat, molim vas zaobiđite me u širokom luku, obraćam se mati22 ne vama, ne trebaju mi vaša soljenja pameti jer ja dobro znam o čemu pričam, i zašto pričam to što pričam, a vaše mišljenjeme iskreno ni najmanje ne zanima, to govorim onima koji imaju namjeru upadat s svojim provokacijama i takozvanim "argumentima" zašto bih trebao biti zadovoljan, iako ne znam tko bi na ovom svijet bio zadovoljan s 1mbs uploada nakon prelaska na "TURBO 50" BRZINU.

ps poslje sej avila ženska, i ona je prijavila smetnju rekla je da razumje moj bijes i ja sam rekao da me ne zanima to što njene kolege pričaju, jer ako je ugovorena brzina turbo 50 i poslo sam zahtjev za turbo 50 a ne turbo 20 onda očekujem da se to realizira, jedno je sigurno, ako mi Tcom ne realizira uslugu, nakon 2 godine jebo me pas ako ću ikada više biti njihov korisnik, e mene više nitko neće zajebavat niti jedne jedine sekunde, odavno sam kratkog fitilja na tuđe kretenarije.

da ti pravo kažem, ja sam siguran da idioti neće ništa riješit, ako do sada nisu riješili u subotu je bio tehničar, ali neka budu sigurni neka me zajebu i ne dadnu tu brzinu, svaki put kad bude rasprava o Tcomu, jebat ću im sve živo pred svima koje znam i širit propagandu kontra njih i njihove usluge, ionako mi idu na kurac jer su mi i na Iskonu radili sranja, davili me lošom brzinom ruterom i pucanjem veze, sad neka me zajebu e vidit će što je propaganda i jebanje u zdrav mozak, ako mogu oni mene mogu i ja njih jebat na druge načine, a da ću se pomirit s time da me netko zajebava i sere da mi je linija u redu i da sve radi, iako nije dao ono što je ponudio, e pa vidjet ćemo mi još hoće li to ostati samo na tome, s moje strane sigurno neće. a ovaj kreten neka i dalje korisnicima više, da je linija u redu, nisu mi pustili ni pola ugovorene brzine, dakle 50 ja imam 20 i 10 upload a ja imam jedva preko 1mbs mislim ono genijalnost Tcomovaca još jednom dolazi na vidjelo, stvarno mi se gade. samo neka probaju ovo da mi ne riješe, e čut će me svaka dva tjedna ću ih zvati i dosađivati im oko te brzine, i onda nakon dvije godine preći kod operatare koji će im biti najveća konkurencija u tom momentu, uglavnom ZORO OSVETNIK će biti mala beba za mene, idem u rat i tužbu sam spreman spremit, samo ću čekat što će se događat, počeo sam radit pare ću imat za tužbu, dakle polako se klinovi i noževi oštre, a gospoda iz T.coma neka se misle jel im se ratuje sa mnom ili ne, ali da će na ovome ostat neće sigurno. dosta je bilo drkanja i njihove "boli me kurac" usluge.

Zadnje izmijenjeno od: ThorSteiner. 08.05.2018. u 16:16.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 16:36   #336
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Samo polako nemoj se previše ti živcirat!
Ti po ovim parametrima parice što si ovdje prikazao bez ikakvog problema možeš imat 50/10Mbps a taj šta ti se javio izgleda da jest neki tupan jer i on može u sustavu vidjet tvoju liniju i propusnost stvarno neznam šta se prave blesavi!?
Samo ti njih zovi odmah sutra i traži razgovor sa nekim tko se bolje razumije i fino im objasni da si spojen na njihovu novu jako blizu sebe FTTC centralu, onda da si ušao u postavke routera i otvorio parametre parice di vidiš da imaš odlične pokazatelje maximalne propusnosti i da ti to odmah fino slože naštimaju profil na 50/10Mbps da te ne jebu više ko mutavi.
Ti si fino njima zatražio i ugovorio Turbo 50+ uslugu takav su ti profil namjestili samo se prave blesavi i nisu ti pustili tu brzinu.
Budi uporan i odmah sutra zovi!!! Samo dosađuj da samo vidiš mene kad sam odlazio sa Bnet.a i prelazio na max3 209kn + ove paketi po 5 i 15kn sve su mi u dva dana obavili i pustili 50/10 brzinu i uključili HD kanale samo moraš bit uporan ako treba i dosadan pogotovo onda kad znaš da si u pravu.
Jer da sam čekao njihova uključenja usluga to bi potrajalo i 10dana a ja fino svaki dan zivkao pa im slao poruke u inbox na FB pa e-maile pa da vidiš kako onda letaju i rješavaju.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 16:44   #337
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Probaj promijeniti UTP kabel odnosno koristi drugi port na routeru.
Jer je tebi pušten 50mbps profil.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 16:49   #338
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
I jesi probao se spojit odmah direktno kod routere bez toga 8-10m utp kabla? Pa onda izmjerit brzinu? Jer ako i tu dobiješ 20/1mbps onda ti stvarno nisu nešto dobro složili profil i pustili Turbo50. Ti probaj još kod sebe vidjet jel sve u redu spojeno izmjeri direktno brzinu kod routera sa nekim kraćim kablom onda njih zovi sutra odmah ako nije do tebe i traži da ti puste turbo 50.
I ovo šta ti Ag008 kaže isto poslušaj probaj uštekat u neki drugi port. Isprobavaj malo.
Jer tebi je pušten šta kaže Ag008 50mbps profil to smo svi vidjeli po tvojim parametrima.
Probaj ištekat modem iz struje pa ga opet uključit da opet povuče podatke moraš se uvjerit da nije negdje kod tebe problem.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 08.05.2018. u 17:09.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 17:16   #339
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Samo polako nemoj se previše ti živcirat!
Ti po ovim parametrima parice što si ovdje prikazao bez ikakvog problema možeš imat 50/10Mbps a taj šta ti se javio izgleda da jest neki tupan jer i on može u sustavu vidjet tvoju liniju i propusnost stvarno neznam šta se prave blesavi!?
Samo ti njih zovi odmah sutra i traži razgovor sa nekim tko se bolje razumije i fino im objasni da si spojen na njihovu novu jako blizu sebe FTTC centralu, onda da si ušao u postavke routera i otvorio parametre parice di vidiš da imaš odlične pokazatelje maximalne propusnosti i da ti to odmah fino slože naštimaju profil na 50/10Mbps da te ne jebu više ko mutavi.
Ti si fino njima zatražio i ugovorio Turbo 50+ uslugu takav su ti profil namjestili samo se prave blesavi i nisu ti pustili tu brzinu.
Budi uporan i odmah sutra zovi!!! Samo dosađuj da samo vidiš mene kad sam odlazio sa Bnet.a i prelazio na max3 209kn + ove paketi po 5 i 15kn sve su mi u dva dana obavili i pustili 50/10 brzinu i uključili HD kanale samo moraš bit uporan ako treba i dosadan pogotovo onda kad znaš da si u pravu.
Jer da sam čekao njihova uključenja usluga to bi potrajalo i 10dana a ja fino svaki dan zivkao pa im slao poruke u inbox na FB pa e-maile pa da vidiš kako onda letaju i rješavaju.

pa to i radim, zovem svaki dan, ma mjenjam portove nitša, moram još probat žićno na blizinu, ali moram i monitor sve selit tamo u dnevni, jebat ga i to ću napravit ali stvarno čim se ja moram zajebavat, a dam se kladit da su oni nešto sjebali opet dolje kod te FTTC kućice, valjda njih briga kakvu ja brzinu imam, najviše me živcira to što ih vidno boli kurac, svaki put kad ih zovem da imam neki problem jebe se njima, intonacija glasa ne sekiraj se previše, što se sekiraš druže, pa to je sitnica koju mi nikad nećemo riješit.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 17:33   #340
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor ThorSteiner Pregled postova
pa to i radim, zovem svaki dan, ma mjenjam portove nitša, moram još probat žićno na blizinu, ali moram i monitor sve selit tamo u dnevni, jebat ga i to ću napravit ali stvarno čim se ja moram zajebavat, a dam se kladit da su oni nešto sjebali opet dolje kod te FTTC kućice, valjda njih briga kakvu ja brzinu imam, najviše me živcira to što ih vidno boli kurac, svaki put kad ih zovem da imam neki problem jebe se njima, intonacija glasa ne sekiraj se previše, što se sekiraš druže, pa to je sitnica koju mi nikad nećemo riješit.
Moraš to još napravit probaj odnesi to sve do routere bliže i probaj sa nekim drugim kablom spojit na neki drugi port opet izmjeri speed test brzinu i otvori parametre parice i ako imaš ovakve ili slične parametre: Actual Data Rate 12999 kbps 67997 kbps kao ja i Ag008 onda ti je pušten profil Turbo 50 ali ako nemaš tu brzinu na speed testu onda je negdje problem i traži dolazak ht tehničara.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2018., 18:10   #341
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Moraš to još napravit probaj odnesi to sve do routere bliže i probaj sa nekim drugim kablom spojit na neki drugi port opet izmjeri speed test brzinu i otvori parametre parice i ako imaš ovakve ili slične parametre: Actual Data Rate 12999 kbps 67997 kbps kao ja i Ag008 onda ti je pušten profil Turbo 50 ali ako nemaš tu brzinu na speed testu onda je negdje problem i traži dolazak ht tehničara.

ma imam onaj žuti kabel, i ne radi isti kurac 25, jedino kada sam u 4 port stiso mi je 27 ali upload i dalje ispod 2mbs. sigurno je do njih, nema tu dileme, zašto ib žični kabel bio problem ono glupost čista. i da je 50 metara, to je kabel ako mogu gonit tisuću metara da ne mogu meni spucat od rutera do moje sobe, one gluposti. ne vjerujem da je to problem sve sam probao i nema teorije ,ja imam ovaj žuti vidite ga u pozadini a postao sam ovaj koji mi je uštekan u krupnom planu tog stalno imam.

https://i.imgur.com/FULdaAY.jpg



https://i.imgur.com/5TYDkQg.jpg



vidite žuti kabel iza, to nije moj to je onaj kratki, a pogledajte rezultat. https://i.imgur.com/2euDnfy.jpg

mislim ovo je svemir za ono sranje na iskonu, ali ljudi moji ako mi parametri kažu da mogu 100 a oni mi puštaju 25, upload je mizernih ispod 2mbs mislim o čemu mi pričamo, to je meni dovoljno realno, ali to nije ono što sam tražio zar ne ? https://i.imgur.com/PhQsNxi.jpg
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 18:14   #342
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
...

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 08.05.2018. u 20:14.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 18:14   #343
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Probaj promijeniti UTP kabel odnosno koristi drugi port na routeru.
Jer je tebi pušten 50mbps profil.

sve sam probao isti racku, nije to do mene gotovo sigurno, pusten ili ne, ja nemam brzinu koju mi pokazuje da imam, to se najbolje vidi na testovima.

a i kada sam vidio tog operatera zadnjeg, nije mi baš na prvu djelovo previše zagrijan za to što sam ga pitao. ne možeš ljudima koji nisu zainteresirani za posao, davati alat u ruke, to je jednostavno tako i o tome i pričam, to me i najviše ljuti ne toliko to što nemam brzinu koju tražim, već njihovo ponašanje, selo gori a baba se češlja, e da lovci love jelene ovako, nikad ih ne bi ulovili.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 18:17   #