Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2014., 10:58   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Zna netko neki dobar test za HeatPipe

Stara fora, ubaci heat pipe u vodu i ako je drugi kraj topao ubrzo znači radi, ... mislim uzmem heat pipe i poliram najudaljeniju bazu od finova i začas se ugriju finovi za koje držim, dakle heatpipe radi a u stvari ne radi. Kako znam ... prednost puno istih notebooka, dakle isti notebooci isti heatpipeovi, a temp slijedeće (idle/load # Notebook 1, 2, 3, ...)
Core 0: 33/61 # 33/61 # 33/56
Core 1: 32/61 # 36/64 # 34/59
MBO: 34/48 # 36/48 # 35/46
EXT (to je NorthBridge): 44/73 # 45/70 # 44/82
GPU: 42/70 # 43/65 # 46/89

Nakon puno paste i šarafljenja, tri heatpipea kroz tri notebooka, ovo su prosjeci, uvijek jedan heatpipe uzrekuje ove visoke temperature na loadu bez obzira u kojem se notebooku nalazi (notebook 3). Po meni nešto ne valja na dijelu heatpipea koji prolazi GPU, dođe do northbridgea i onda kao da je blokada i ne prođe CPU dio i da ode do finova ... ali seljo test griješ jedan kraj drugi se jako brzo zagrije prolazi ... zna netko neki test kojim možeš pouzdano riješiti ovakav problem, a da ne moraš imat nekoliko istih notebooka da skužiš da u jednom je hetapipe poluispravan i kako to uopće objasniti servisu mislim i ove treće temp su unutar termalnih granica Notebooka, ali su u odnosu na druga dva heatpipea prevelike.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2014., 20:01   #2
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
heat il radi il ne radi, nema trećeg, ostalo ovisi o procesoru. ja sam na jednom laptopu isprobao 5 različitih procesora c2duo i svi su imali različite temperature i svi su različito startali ventilator.
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2014., 19:52   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor MMI Pregled postova
heat il radi il ne radi, nema trećeg, ostalo ovisi o procesoru. ja sam na jednom laptopu isprobao 5 različitih procesora c2duo i svi su imali različite temperature i svi su različito startali ventilator.
Izgleda da ima ... jer isti Heatpipe sam stavio u tri notebooka i u sva tri su se North grijali 12°C i GPU 30°C više ... dok su sa drugim heatpipeovima bili normalne temp ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 18.03.2014. u 20:11.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 17:56   #4
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
koji laptop je u pitanju?
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na