Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2014., 16:19   #121
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Ne kužim kaj će ti tehnika tako naglog ubrzavanja već sad, kad to ne smiješ u autoškoli raditi.
Ali evo svejedno (stavi na 2: 37):
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 16:46   #122
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
Ne kužim kaj će ti tehnika tako naglog ubrzavanja već sad, kad to ne smiješ u autoškoli raditi.
A da mogu brzo pobjeći od ovih koji iza vole trubiti i raditi razne glupe stvari koje me ometaju. Često se netko na semaforu odostraga nakelji i iritira me, svima se žuri etc..
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2014., 19:20   #123
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Pa to pitaju i na ispitu dok polazes dio na poligonu mene je to instruktor naucio sat prije ispita trebalo je ubrzat od pocetka one staze i prebacit u drugu i tako do zadnjih par metara držat gas pa se naglo zaustavit tako da trzneš ispitivača po meni kao obično kretanje, paziš da ti se ne izgasi auto i onda po gasu
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 19:48   #124
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
A da mogu brzo pobjeći od ovih koji iza vole trubiti i raditi razne glupe stvari koje me ometaju. Često se netko na semaforu odostraga nakelji i iritira me, svima se žuri etc..
Aha, na to si mislila. Princ je dobro objasnio, lagano s kvačilom dok ne kreneš, a kad ga možeš pustit onda poklopi gas.
Iako mislim da ti još trube zato što nisi ušla u naviku gdje hvata kvačilo pa moraš ciljat stalno, to će doć s vremenom, rijetki to mogu na brzinu pohvatat. U autoškoli si da naučiš pravila i općenite stvari o vožnji, a to kretanje će ti kasnije doć, kao i opažanje autiju oko sebe, povremeno gledanje u stražnji retrovizor dok voziš i takve sitne ali bitne stvari.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:25   #125
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Zašto me tjeraju da na semaforu stojim sa stisnutom spojkom? Krije li se iza toga neka crna magija ili kaj? Pa noga mi otpadne dok 5 minuta grčevito stišćem to čudo, nemam pojam zašto ne smijem izbaciti iz brzine kao sav normalan narod...

I imam već preko polovice odvoženog a još me nisu naučili bočno parkiranje. Ne znam kaj se čeka sa tim. Možda da nabavim svoje auto na kojem ću se samostalno učit.

Autocesta mi je još uvijek nepoznanica, to se isto valjda moram naučit ja bez njih. Bitno da mi uzimaju 1200 kn za 8 sati, i to krnjih 8 sati od 45 min. Znam da je svuda tak, ali je svejedno to imbecilno.

Te autoškole su čista pljačka. I još 500 kn za hrpu ničega pod nazivom "prva pomoć". Uh uh.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:34   #126
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
otkad tjeraju da držiš kuplung na semaforu?
mene su učili da uvijek stavim u ler i lagano
domis je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:37   #127
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Da se ne opustiš tokom vožnje xD , makar sam ja smio tj i jesam npr na krizanju sa vukuvarskom uvijek u ler išao, moraš biti upoznatima sa trajanjima semafora, da ne bi bilo da ti u ler a ono se zeleno upali
Bočni parking sam ja na 30 satu prvi put i nije ti to neka filozofija, a i ak oces , pitaj instruktora da te nauci
Na autocesti nemas kaj ucit ocim ic vecom brzinom, bolje ti je da vjezbas voznju po centru grada. Neznam zasto ne pitas instruktora i dogovoris se s njim ako nesto hoces probati, promijeniti...
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 09:52   #128
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
I imam već preko polovice odvoženog a još me nisu naučili bočno parkiranje. Ne znam kaj se čeka sa tim. Možda da nabavim svoje auto na kojem ću se samostalno učit.

Autocesta mi je još uvijek nepoznanica, to se isto valjda moram naučit ja bez njih. Bitno da mi uzimaju 1200 kn za 8 sati, i to krnjih 8 sati od 45 min. Znam da je svuda tak, ali je svejedno to imbecilno.

Te autoškole su čista pljačka. I još 500 kn za hrpu ničega pod nazivom "prva pomoć". Uh uh.

Take it easy!

Ja sam na autocestu prvi put išao na 31. ili 32. satu, a bočno parkiranje onda još nisam ni radio

Što se tiče semafora i spojke, e jbga, tak je i meni bilo
Dok položiš voziš po vlastitim pravilima pa bude bolje
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 13:09   #129
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
A je li netko bio nedavno na ispitu za prvu pomoć da mi veli kako to otprilike izgleda i što oni tamo pitaju?

Nama na prvoj pomoći rekoše da ne treba oživljavati nekoga tko ima rak jer taj će ionako umrijeti. Pretpostavljam da takva informacija piše na čelu unesrećenoga
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 13:13   #130
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Nama na prvoj pomoći rekoše da ne treba oživljavati nekoga tko ima rak jer taj će ionako umrijeti.
onda ne treba nikoga ozivljavati jer budemo svi umrli
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2014., 13:18   #131
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
A je li netko bio nedavno na ispitu za prvu pomoć da mi veli kako to otprilike izgleda i što oni tamo pitaju?

Nama na prvoj pomoći rekoše da ne treba oživljavati nekoga tko ima rak jer taj će ionako umrijeti. Pretpostavljam da takva informacija piše na čelu unesrećenoga
Imaš skup papira sa pitanjima i onda izvlačiš. Imaš po 3 pitanja na papiriću.

Ak se dobro sjećam, meni su pitanja bila - što sa osobom koja je bez svjesti, a ima ozljedu kralješnice; prva pomoć kod unutarnjeg krvarenja i transport osobe sa ozljedom prsnog koša
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 13:29   #132
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Imaš skup papira sa pitanjima i onda izvlačiš. Imaš po 3 pitanja na papiriću.

Ak se dobro sjećam, meni su pitanja bila - što sa osobom koja je bez svjesti, a ima ozljedu kralješnice; prva pomoć kod unutarnjeg krvarenja i transport osobe sa ozljedom prsnog koša
Samo ljude sa time bez veze maltretiraju, ne vidim beskorisnije stvari na planetu od te prve pomoći...

A dobro, i kakva je stopa prolaznosti na tome? To, pretpostavljam, pitaju usmeno?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 13:40   #133
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Samo ljude sa time bez veze maltretiraju, ne vidim beskorisnije stvari na planetu od te prve pomoći...

A dobro, i kakva je stopa prolaznosti na tome? To, pretpostavljam, pitaju usmeno?
a dobro, neke stvari znati nikad nije na štetu, bilo da moraš pružati prvu pomoć nakon prometne ili općenito dok se netko sruši u kući

O prolaznosti fakat nemam pojma. Iako, kad sam bio na predavanjima iz toga, liječnik koji nam je predavao je rekao kao da će svaki drugi pasti
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 13:48   #134
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Onaj koji ti je rekao da se ne treba oživljavat čovjeka koji ima rak je totalni kreten i to mu slobodno smiješ reći..ne da je takvo nešto krajnje jadno i nehumano nego je i kazneno djelo, tako da mu slobodno to reci..nadam se da je sve bilo rečeno kroz šalu, ali čak i da je to slučaj to je dosta gnjusno za reći..ispit iz prve pomoći nije "beskorisan" nego takvo znanje jako dobro dođe..da je po mome ja bi puno više "davio" ljude s tom prvom pomoći nego što je trenutno slučaj di može proći i prolazi bilo tko uz jedno do dva glupa i banalna pitanja

da se vratim na temu nemaš se čega bojati..to prolaze svi ko iz šale..malo proučiš onu knjižnicu par sati i to je to..većinu ionako znaš/bi trebao znati iz opće kulture
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 14:00   #135
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Onaj koji ti je rekao da se ne treba oživljavat čovjeka koji ima rak je totalni kreten
Tip je to par puta hladnokrvno ponovio, ali nije mi jasno po čemu se to prepoznaju ljudi sa rakom, u tom je poanta...

Citiraj:
ne da je takvo nešto krajnje jadno i nehumano nego je i kazneno djelo,
Kazneno djelo? A to valjda samo ako si u svojstvu vozača koji je upetljan u nesreću. A sad, je li nehumano, to stvarno nemam pojma. Ja lično preferiram, ako ću ikad imati tešku ozljedu, da me netko dokrajči sa pucnjem u glavu a ne da me mrcvari u nekoj glupoj bolnici.

Citiraj:
da se vratim na temu nemaš se čega bojati..to prolaze svi ko iz šale..malo proučiš onu knjižnicu par sati i to je to..većinu ionako znaš/bi trebao znati iz opće kulture
Yep, ako samo treba to nabiflati kao papiga iz one knjige onda nema problema. Strah me samo da mi ne podvale da nešto demonstriram na onoj jezivoj lutki jer tad ću se totalno zblesirati.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 14:13   #136
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Pa to je kazneno djelo ne pružanja pomoći i kažnjava se zatvorom do 1 godine..članak 123. kaznenog zakona..slobodno uputi tog "predavača" kak ćeš ti znat ima li netko rak, normalno da nećeš..

Ma od praktičnog dijela eventualno će te pitat kako pružiti umjetno disanje i svezat trokut maramu ali kad sam ja bio nije bilo ni toga..svako po par usmeni pitanja i to krajnje jednostavnih i to je to
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 14:35   #137
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Tip je to par puta hladnokrvno ponovio, ali nije mi jasno po čemu se to prepoznaju ljudi sa rakom, u tom je poanta...
daj samo ime i prezime tog lika pa ako (nedo bog) tresnem nekog i ako taj neko ispadne da je taj kreten, da mu odbijem pruzanje hitne pomoći jer smatram da ima rak na mozgu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 14:35   #138
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Sjecam se jedne situacije nedaleko od Sinja kad sam isao kod prijatelja. Lokalna ekipa sjedi na zidicu, ljeto, sunce, +40, piva svakome u ruci, oko 16:00 je bilo. Odjednom cujem skripnju guma i udar, krs i lom, neka zenska ( cca 25god ) prebrzo usla u zavoj, izgubila kontrolu i zabila se u drvo. I puzi ona nekako iz auta sva krvava, a ovi lokalni sto su sjedili na zidicu pohitali "pomoci" ( vise ispipati curu jer je jako zgodna, pa dok je prilika...). Sljedeca scena koju vidim, sjatili se oko nje, krvava ona krvavi oni od nje, dosla hitna i nije joj jasno tko je ozljeden. I oni s njom u kola i u bolnicu.
Dodem kod istog tog frenda za par dana, sjedimo mi na balkonu njegove kuce i pitam ga cisto iz znatizelje gdje je lokalna "ekipa" ( bilo mi cudno da ih nema ) i kaze on meni, citiram: " aaa moj sinko, doznalo se da ona cura kojoj su pomagali nekidan ima HIV i otisli svi u KBC Split na testiranje ".
Pa ti pomagaj...
Anyway dao bih se kladit da je 80% ljudi zaboravilo sve sto ih se ucilo na pruzanju prve pomoci.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 14:38   #139
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
bez onih zaštitnih pizdarija koje se nalaze u kutiji prve pomoći nikome ne mislim pomoći... EOD
domis je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 14:43   #140
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
bez onih zaštitnih pizdarija koje se nalaze u kutiji prve pomoći nikome ne mislim pomoći... EOD
Sad mi ona godina dana zatvora i ne zvuči tako strašno.

Bolje to nego smrtna kazna zvana HIV.

A i baš me zanima kako oni misle dokazati na sudu ne-pružanje prve pomoći ako se netko nakon nesreće napravi nepriseban/mrtav.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 15:05   #141
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
bez onih zaštitnih pizdarija koje se nalaze u kutiji prve pomoći nikome ne mislim pomoći... EOD
to piše i u priručniku

Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Sad mi ona godina dana zatvora i ne zvuči tako strašno.

Bolje to nego smrtna kazna zvana HIV.

A i baš me zanima kako oni misle dokazati na sudu ne-pružanje prve pomoći ako se netko nakon nesreće napravi nepriseban/mrtav.
Magic Johnson živi sa HIVom još od početka 90ih, nije to smrtna kazna
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 23:10   #142
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Malo da samo zastranim u offtopic i upitam za ubuduće - je li milicija u onim svojim kontrolama samo provjerava alkohol sa puhalicom? Što je s opijatima koji se po nikakvom vanjskom znaku ne mogu skužiti, je li i to nekako testiraju?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 23:15   #143
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Malo da samo zastranim u offtopic i upitam za ubuduće - je li milicija u onim svojim kontrolama samo provjerava alkohol sa puhalicom? Što je s opijatima koji se po nikakvom vanjskom znaku ne mogu skužiti, je li i to nekako testiraju?
Mogu vrlo lako, rasirene zjenice npr.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 23:29   #144
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Mogu vrlo lako, rasirene zjenice npr.
Često je i suprotno tj. sužene su.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 01:06   #145
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ako smatraju da je pod utjecajem opijata, a ovaj tvrdi da nije, moze ic vadit krv
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 09:02   #146
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Koja je kazna za to?

Smiju li uopće kažnjavati nekoga tko vozi pod lijekovima koji mu trebaju?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 15:52   #147
Paradajzer
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
ej valley u koju si ti autoškolu išla?Brijem upisat Oryx jel moze ko predlozit kakvog ok instruktora?
Paradajzer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 16:03   #148
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Koja je kazna za to?

Smiju li uopće kažnjavati nekoga tko vozi pod lijekovima koji mu trebaju?
pa položila si propise xD
smiju kažnjavati naravno ako voze pod lijekovima za koje je naglešeno da se ne smije voziti dok se koriste, to su oni s crvenim trokuticem ak se ne varam
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 17:22   #149
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
pa položila si propise xD
smiju kažnjavati naravno ako voze pod lijekovima za koje je naglešeno da se ne smije voziti dok se koriste, to su oni s crvenim trokuticem ak se ne varam
U tome je kvaka.

Farmaceutski lobij je iznad zakona i nisu dužni staviti ikakve trokute ni vidljiva upozorenja na ambalažu.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 17:29   #150
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ako ti tako kazes
Princ288 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na