Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji piknuti ?
HD2 9 26.47%
Desire 7 20.59%
i9000 23 67.65%
Anketa s više izbora. Glasači: 34. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.05.2014., 23:30   #3901
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Onda je i noze 2 cigletina. Jer razlika je minimalna. Mozda ti je frend super sitan pa je smijesan hehe.
Goranbm je offline  
Staro 21.05.2014., 23:41   #3902
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Gle, ja volim te el. piz4rije, i nije mi nikad cilj pljuvat po necemu jer mi se zivo fucka, da alcatel izmisli odlican mob prvi bi ga kupil...ali moramo se slozit da je note kao mobitel prevelik... zbilja sam ga pokusaval prezvakat ali ne ide, ima hw i ekran da se smrnes, ali nije mi to presudno kod mobitela ak je on dva sa dva.

Nije sitan mislim, briga me, ak neko voli zasto ne, ja osobno ne volim prevelike ni presitne mobitele.
danc00 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2014., 06:57   #3903
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Note 1 je best buy stroj za siromahe, Note 2 daje najviše za uložene pare, a Note 3 je najbolji telefon na tržištu. Samsung <3
Da, svakome ko pati na velike mobitele i voli ići uokolo sa tacnom na uhu.
Kao što danc00 kaže, sklopovlje odlično, ali ne može svatko prožvakat dimenzije mobitela i nosat ga uokolo.
Da ga posjedujem, bio bi na noćnom ormariću za surfanje iz vodoravnog položaja, a ne za nošnju uokolo ili nedajbože korištenje kao glavnog mobitela za razgovore
Brko je offline  
Staro 22.05.2014., 08:25   #3904
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ever heard of handsfree?

Zašto da držim telefon na uhu kao neki deda što je zapeo u 20om stoljeću. Bolje mi je imati slobodne ruke i moćan uređaj s velikim ekranom u džepu, nego se ići limitirati jer volim da mi se telefon oznoji dok ga držim na uhu.

Držati telefon na uhu po ljeti na +previše je baš super i za njega i za uho. Da ne spominjem kako nakon tog ekran izgleda musavo, a možeš i vrlo lako aktivirati one indikatore za vlagu u telefonu i tako si poništiti garanciju. Po zimi ti se ruka pak smrzne, a ako je vani kiša i imaš pune ruke (aktovka + ambrelo naprimjer) veselje je neizbježno. Za kraj, ako si negdje u inozemstvu (ili kod nas u nekom sumnjivom kvartu) i držiš haj end smartfon u ruci postaješ target za hit'n'run pljačku od strane lokalnih banditosa.

Handsfree = freedom! Join the club još danas.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 22.05.2014., 08:53   #3905
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Ever heard of handsfree?

Zašto da držim telefon na uhu kao neki deda što je zapeo u 20om stoljeću. Bolje mi je imati slobodne ruke i moćan uređaj s velikim ekranom u džepu, nego se ići limitirati jer volim da mi se telefon oznoji dok ga držim na uhu.
Dragi kolega, ti imaš jako velike džepove!
partwish je offline  
Staro 22.05.2014., 09:00   #3906
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Handsfree ili ne handsfree, govorim iz osobnog iskustva jer ni Xperiju Z već neko vrijeme ne nosim sa sobom, a kamoli da bi to radio sa mobitelom kao što je Note 3. Što zbog prirode posla, što zbog toga jer ne nosim torbice kao neki "muškarci", a bome ni da sam ožićen

Strah od oznojenja, strah od toga da ga sunce dohvati, strah od lopova, a s druge strane skup i moćan mobitel koji je očito kupljen sa jednom jedinom namjenom - da bude statusni simbol handsfree "muškarca" 21. stoljeća, a ne sredstvo za neku određenu primjenu, barem po ovome što ti pričaš i kako ti vidiš sebe i Note 3.

Što se tiče inozemstva, imam podosta viđenih metropola europe u CV-u i nikad nisam iskusio bilo kakva neugodna iskustva. A i uostalom tko pametan ide i praznih ruku kroz kvartove kakve si opisao, a kamoli sa smartfonom tj. ovakovom tacnom.

No dobro, nismo svi za sve. Velim, meni bi note 3 bio odličan za primjenu doma. Van ga nebi nosio jer nemam u čemu.
Brko je offline  
Staro 22.05.2014., 10:01   #3907
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ne znam za vas, ali ja svoj Note fino spremim u genuine leather pouch i ubacim ga u lijevi guzni džep, a novčanik u desni. Stane sasvim lijepo i u najuže (muške) pantalone, a prednji mi džepovi ostaju na raspolaganju za ključeve, slušalice, usb i sitan novac.

Smartphone je statusni simbol samo za seljačine kojima je bitno mišljenje drugih seljačina. Čisto iz praktičnih razloga aktivno koristim 3 uređaja od kojih je jedan dualSIM dumbphone kao zadnja linija odbrane od crkavanja baterije i lošeg signala. Isti broj imam u sva 3 uređaja (multiSIM), a da mi je do statusnih preseravanja uzeo bi zlatni ajfon.

Torbice su zgodne ako nosiš puno stvari, a imaš naviku mijenjati jedne hlače > trenirka > druge hlače > kratke hlače. Nisi zbog nje ništa manje muško, a i puno je praktičnija nego ruksak sve dok ne furaš laptop.

P.S. Jedan dobar handsfree si uzmete i skoro sve mane Note serije padaju u vodu. To je nešto najbliže kompu što možeš staviti u džep i jedina im je mana napuhana cijena, ali ni to nije problem ako se odlučite uzeti stariji model.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 22.05.2014., 12:50   #3908
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Isti broj imam u sva 3 uređaja (multiSIM), a da mi je do statusnih preseravanja uzeo bi zlatni ajfon.
Možeš li pojasniti malo ovo, malo sam tražio i našao da je kloniranje kartica moguće samo za starije kartice od 2001 godine, pa me zanima kako, gdje i koliko košta takvo nešto? To bi bilo idealno - za posao dumbphone, a za sve ostalo smartphone, a da se ne mora stalno prebacivati kartica iz jednog u drugi.
tOta je offline  
Staro 22.05.2014., 13:00   #3909
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Možeš li pojasniti malo ovo, malo sam tražio i našao da je kloniranje kartica moguće samo za starije kartice od 2001 godine, pa me zanima kako, gdje i koliko košta takvo nešto? To bi bilo idealno - za posao dumbphone, a za sve ostalo smartphone, a da se ne mora stalno prebacivati kartica iz jednog u drugi.
Tko priča o kloniranju kartica?
Multisim je opcija na pretplati gdje za određeni mjesečni iznos (ja sam ga plaćao 30ak kn svojedobno, al ima tome godina), dobiješ još 2 sim-a sa istim (svojim) brojem direktno od operatera.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 22.05.2014., 13:06   #3910
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Možeš li pojasniti malo ovo, malo sam tražio i našao da je kloniranje kartica moguće samo za starije kartice od 2001 godine, pa me zanima kako, gdje i koliko košta takvo nešto? To bi bilo idealno - za posao dumbphone, a za sve ostalo smartphone, a da se ne mora stalno prebacivati kartica iz jednog u drugi.
Pošto sam Vip pretplatnik objasnit ću ti kako je kod Vipa. Dakle trebaš biti pretplatnik i imati tarifu u kojoj je moguća aktivacija multiSIM usluge, zatim na prodajnom mjestu zatražiš aktivaciju i plaćaš najam 25 kuna po kartici do max 2 kartice. Kad uzmeš uslugu putem slanja poruke na određeni broj aktiviraš po želji samo data promet ili sve dolazne i odlazne usluge. Ako te još nešto zanima pošalji mi pp da ne spamamo temu.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2014., 13:36   #3911
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
@jopis / The Man

Mislio sam da nema veze sa operaterom, nažalost ja sam na (s)Eronetu tako da ništa od toga - jedino da se pokušam praviti lud, ali moguće da mi blokiraju broj ili tako nešto.
tOta je offline  
Staro 22.05.2014., 14:17   #3912
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Zamjena kartice ti neće pomoći jer staru blokiraju. Pitaj, možda imaju nešto tipa MultiSIM.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 22.05.2014., 14:52   #3913
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, svakome ko pati na velike mobitele i voli ići uokolo sa tacnom na uhu.
Kao što danc00 kaže, sklopovlje odlično, ali ne može svatko prožvakat dimenzije mobitela i nosat ga uokolo.
Da ga posjedujem, bio bi na noćnom ormariću za surfanje iz vodoravnog položaja, a ne za nošnju uokolo ili nedajbože korištenje kao glavnog mobitela za razgovore
ja koristim Note 3 i velicina mi je taman. Zasto ga koristim, ne zato sto se ocu k****** okolo nego zato sto sam imao prije njega i htc wildfire i s1 i s3 mini i na svakom od tih mobitela trebalo mi je par minuta da otipkam poruku. Eto neko ima i velike ruke i dlanove i prste i nadje si svrhu za takav mobitel....
Goranbm je offline  
Staro 22.05.2014., 16:49   #3914
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Daj me nemoj,vidim frajera danas kako prica sa Noteom na uhu, jebes mi koda čitanku iz osnovne drzi na uhu. Da nisam prosao pokraj njega,mislio bi da se gljiva najeo.
5 inca sasvim dovoljno i izgleda pristojno kolko tolko.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 22.05.2014., 17:21   #3915
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680