Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2018., 17:15   #9121
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
daj si stavi te zvucnike da su u simetriji sa tv-om, komponente stavi do te police, a zvucnik do tv-a
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 22:06   #9122
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Gdje je najveći izbor/gdje kupiti zvučnike (drivere) (woofer i tweeter), za samogradnju? Može i kod nas i iz vana.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2018., 10:38   #9123
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Gdje je najveći izbor/gdje kupiti zvučnike (drivere) (woofer i tweeter), za samogradnju? Može i kod nas i iz vana.

Mani se ćorava posla
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 10:50   #9124
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
daj si stavi te zvucnike da su u simetriji sa tv-om, komponente stavi do te police, a zvucnik do tv-a
To mi je u planu + staviti tv na zid
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 11:02   #9125
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mani se ćorava posla
kakav je to odgovor, i to još na hardware forumu?


https://www.hifisound.de/Do-it-yours...eaker-Drivers/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 11:59   #9126
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Diy izrada bilo cega u hifiju zahtjeva popriličnu količinu znanja i iskustva.
Samim tim kad netko ovako "padne s drevta", značio uopće nije ni u google upisao ono sto trazi, a kamoli proguglao frazu tima "DIY speaker driver", pretpostavljam da jedva zna promjenit baterije u daljinskom, odnosno da je negdje nesto vidio i to mu se svidjelo, ali trud 0 bodova, pa onda da preskocimo cijelu litaniju, to nije bransa za njega, tj moja preporuka mu je da se "mani ćorava posla" čisto radi ustede vremena, novaca i eventualno zivaca.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 12:13   #9127
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Diy izrada bilo cega u hifiju zahtjeva popriličnu količinu znanja i iskustva.
Samim tim kad netko ovako "padne s drevta", značio uopće nije ni u google upisao ono sto trazi, a kamoli proguglao frazu tima "DIY speaker driver", pretpostavljam da jedva zna promjenit baterije u daljinskom, odnosno da je negdje nesto vidio i to mu se svidjelo, ali trud 0 bodova, pa onda da preskocimo cijelu litaniju, to nije bransa za njega, tj moja preporuka mu je da se "mani ćorava posla" čisto radi ustede vremena, novaca i eventualno zivaca.
Pa nemoj čovjeka na nož dočekivat, objasniš mu fino odmah, makneš sve potencijalne uvrede prema osobi, ušparaš si jedan post i čovjek kaže hvala, ti se osjećaš bolje.

Ovo s baterijama u daljinskom je stvarno nepotrebno i žalosno.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 13:56   #9128
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
@srale: hvala ti najljepsa! Pitanje je bilo zaista objektivno da objektivnije ne može biti. Žao mi je što sudiš tako kako sudiš. Hvala forumašima koji su mi stali u obranu i prije nego što sam stigao učitati forum danas. Pogotovo mi je žao što sam neke tvoje postove tijekom ovih godina rado čitao. I sad se pitam šta jedan takav konj kao što si ti radi na forumu? A do sada to nisam ni priblizno mislio.

U svakom slučaju pitanje i dalje stoji, i svatko tko je googlao u potrazi za istim elementima može se susresti s i istim problemom, a to je uzak izbor zvučnika i veliki raspon u cijenama, tako da ako ima tko kakvih dobrih iskustava neka slobodno napiše. Segregator, Destrojer hvala jos jednom, vas dvojica ste dokaz da ima normalnih ljudi i u ovom podforumu.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 14:50   #9129
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Diy izrada bilo cega u hifiju zahtjeva popriličnu količinu znanja i iskustva.
Samim tim kad netko ovako "padne s drevta", značio uopće nije ni u google upisao ono sto trazi, a kamoli proguglao frazu tima "DIY speaker driver", pretpostavljam da jedva zna promjenit baterije u daljinskom, odnosno da je negdje nesto vidio i to mu se svidjelo, ali trud 0 bodova, pa onda da preskocimo cijelu litaniju, to nije bransa za njega, tj moja preporuka mu je da se "mani ćorava posla" čisto radi ustede vremena, novaca i eventualno zivaca.
čovjek nije pitao "kako to napraviti ili gdje početi", nego samo gdje je najbolji dućan za kupiti..

ko da ja pitam gdje mi je najbolje kupiti rabljeni auto, a ti kažeš "vidi se da nemaš ni vozačku!"
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 14:54   #9130
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
@srale: hvala ti najljepsa! Pitanje je bilo zaista objektivno da objektivnije ne može biti. Žao mi je što sudiš tako kako sudiš. Hvala forumašima koji su mi stali u obranu i prije nego što sam stigao učitati forum danas. Pogotovo mi je žao što sam neke tvoje postove tijekom ovih godina rado čitao. I sad se pitam šta jedan takav konj kao što si ti radi na forumu? A do sada to nisam ni priblizno mislio.

U svakom slučaju pitanje i dalje stoji, i svatko tko je googlao u potrazi za istim elementima može se susresti s i istim problemom, a to je uzak izbor zvučnika i veliki raspon u cijenama, tako da ako ima tko kakvih dobrih iskustava neka slobodno napiše. Segregator, Destrojer hvala jos jednom, vas dvojica ste dokaz da ima normalnih ljudi i u ovom podforumu.
Davno sam se ja bavio time, samo mi je ostalo u sjećanju

Dynaudio - skupo
Visaton - jeftino

Ne znam dal Visaton uopće postoji još bez googlanja, za Dynaudio znam da su i dalje tu i dalje skupi
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2018., 15:11   #9131
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
itekako visaton živ
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 15:13   #9132
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
@srale: hvala ti najljepsa! Pitanje je bilo zaista objektivno da objektivnije ne može biti. Žao mi je što sudiš tako kako sudiš. Hvala forumašima koji su mi stali u obranu i prije nego što sam stigao učitati forum danas. Pogotovo mi je žao što sam neke tvoje postove tijekom ovih godina rado čitao. I sad se pitam šta jedan takav konj kao što si ti radi na forumu? A do sada to nisam ni priblizno mislio.

U svakom slučaju pitanje i dalje stoji, i svatko tko je googlao u potrazi za istim elementima može se susresti s i istim problemom, a to je uzak izbor zvučnika i veliki raspon u cijenama, tako da ako ima tko kakvih dobrih iskustava neka slobodno napiše. Segregator, Destrojer hvala jos jednom, vas dvojica ste dokaz da ima normalnih ljudi i u ovom podforumu.
Pozdrav,

ja sebi upravo završio Atmos setup za spavaću sobu, nemam još nekih slika baš za podijelit:



Uglavnom, može se, treba vremena i nešto znanja koje je danas manje više dostupno i na netu pa opet treba samo vremena. Obzirom da sam upravo završio sa sličnim projektom i bio u nabavci drivera, elemenata za skretnice i materijala, javi se na PM ako ćeš trebati kakve smjernice...

EDIT: Prednji zvučnici su malo niži jel se do njih spušta platno projektora ispred TV-a.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je online   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 15:36   #9133
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ali tako je kako je. Nekuzim zasto je toliki bad ako ja iznesem svoje misljenje da ti očito nemas potrebna znanja za to? A joj da, dirnut je nečiji ego, my bad.

Btw, dezurne moralne vertikale, nadobudni diy samograditelj je u svom postu napisao da sam konj, ali ono kao sto vidite, nisam na zadnjim nogama.