Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2012., 10:18   #6211
Throttle
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Pozdrav.
Evo kupio sam napokon zvučnike Monitor audio BX5 u Audio lab (bivši technomax) u King crossu. Prezadovoljan sam zvukom. Još dok se i malo usviraju... Najviše sam se bojao da visoki ne zamaraju. Ok je. Bas i srednji zadovoljavajući.
Na akciji su svi MA zvučnici serije RX,BX i M od 30-40 %.
BX2 sa popustom koštaju 1380 kn. BX5 sa popustom koštaju 2700 kn. Puna cijena je 4499 kn. Nisam im mogao odoljeti...
Hvala na prijedlozima i savjetima.
Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 12:09   #6212
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
odličan ulov i još bolja cijena

još da ih upogoniš sa malo toplijim pojačalom, da ne velim cijevnim ako ne slušaš neku rasturačinu, imaš zavidan sistem.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2012., 13:49   #6213
Throttle
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Vjerujem da bi to bolje zvučalo sa pojačalom malo toplijeg zvuka a pogotovo sa cijevnim. Ali nisam baš toliki audiofil
BX5 su mi poprilično dobro sjeli sa Denonom 700 i zadovoljava moje uši tako da (za sada) ne mislim mijenjati pojačalo.
Rasturačina? Pa u principu ne,ali sam za gušt poslije jutarnje kave Leonarda Cohena presjekao sa Prodigy - The fat of the land. Brutalan album
Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2012., 22:47   #6214
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
onda ništa od cevi... eventualno cev-pre + izlaz tranzistor

zvučalo bi sigurno bolje, probaj doma dovuć nad-a ili marantza ako možeš.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2012., 15:38   #6215
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
odabir subwoofer-a

Bok svima, već duže pratim ovaj forum, ali nikako da se uključim u diskusije, pa evo koristim priliku. Trebao bih pomoć u odabiru subwoofera. Setup koji imam je:
FRONTOVI: Wharfedale 10.3 black – 2 x 2,5 m Supra Classic 2,5mm – niski + 2x2,5 m Supra Classic Mini 1,6 – visokotonci (spojeno u BI-Wiring)
CENTAR: Wharfedale 10.CS black – 1,5 m Supra Classic 2,5mm
SURROUND: Wharfedale 9.DFS black – 2x12 m Supra Classic Mini 1,6mm
ZONE 2 (PRESENT SPEAKERS): Wharfedale 9.0 black – 2x13m Supra Classic Mini 1,6mm
fficeffice" />>>
RECEIVER: Yamaha 671 black
MEDIA PLAYER: Tvix Slim S1 + 2tb Samsung F4 – spojen LAN-om na Thompson 782 router
GAME: Playstation 3, slim, 160 gb – spojen LAN-om na Thompson 782 router
TV: Panasonic P42 G20
Potvrđujem ono što je par forumaša reklo o Wharfedale zvučnicima - FALI IM BASA. U početku mi je plan bio ne kupiti subwoofer zbog osjetljivih stanara koji žive ispod mene, ali kroničan manjak basa me natjerao na taj korak.

Stoga molim neke savjete koji subwoofer, ne želim srušiti kuću od vibracija, želim samo dobiti malo basa kojeg nemam, tj imam premalo. Razmišljao sam i o Wharfedale SX sub-u, ali nekako čini mi se cjenom od 2.700 kn preskup za to što daje, ili se varam? I vizualni oblik isto igra ulogu (bilo bi poželjno da se slaže s Diamondima 10). Možda bi za taj manjak basa trebalo okriviti i Yamahu 671, na koju sam prvenstveno išao zbog Zone 2 - postavio sam Diamonde 9.0 tamo zbog slušanja radija i ponekad glazbe s Tvixa u blagavaoni, koji je usput spojen na receiver digitalno putem HDMI-a i analogno putem činčeva (jer Zona 2 ne podržava digitalni signal, pa i na Tvixu treba u postavkama staviti na analog).
Soba je 4x4, s tim da je s jedne strane otvorena, jer mi je kuhinja, blagavaona i dnevna soba na otvorenom.

Svi savjeti, kritike i ponude su dobrodošle!
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2012., 20:11   #6216
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Taj sam, mislim ja sam rekao da fali basa
Mene su logiji z5500 razmazili (moram priznati da ih nisam nijednom upalio otkako sam u sobu strpao risiver + zvucnike), ali poslje shvatis da to nije bio bas nego buka
Imam 10.2 + yamaha 771 i uzasno mi je falilo basa, igrao sam se malo s postavkama na risiveru (ono, velicina zvucnika i taka cudesa) i zvucnici su prosvirali sasvim solidnom
Pokusaj si upaliti puredirect, valjda imas to, ja sad i radio slusam s tom opcijom i basa nefali, mozda sam se i ja privikao na to, sub cu uzimati sigurno jednog dana, sad je cilj uzeti projektor

A sta uzeti za sub, neznam ni ja, sobu imam slicnih dimenzija, ali bez otvora, tako da iskreno i mene zanima sta ce ti ljudi reci
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 19:54   #6217
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Teško mi je ocijeniti koliko basa si očekivao, ali recimo............

probaj drugačije smjestiti zvučnike. nisi napisao kako su sada smješteni, ali generalno se postavljaju na najmanje 1m od bočnih zidova i cca. pola metra od stražnjeg zida. to je samo općenita preporuka (pod uvjetom da je soba uobičajenih dimenzija - od 16 do - neznam - valjda 30 kvadrata), a optimum se dobije eksperimentom.

sudeći po tome da se radi o samostojećem zvučniku, problema sa količinom basa ne bi smjelo biti, osim ako slušaš sakralnu glazbu (crkvene orgulje, jelte).

opet, velim, ne znam što očekuješ.

možda je problem u "opuštenom" basu, što zna biti boljka wharfedalea. tvoj receiver ima mogućnost biampinga, što bi moglo utegnuti i izdefinirati bas. to je bolja solucija nego biwiring. ako ni to ne upali, onda bi najbolja opcija bila promjena amplifikacije (u pravilu, naravno, ovisno kolko ti je bitno)

ne znam doduše hoćeš li onda imati dovoljno kanala za multi-room, ali ako slušaš samo radio u kuhinji (znači, pozadinska glazbica), možda bolje da kupiš neku mini liniju (umjesto suba, naprimjer) ili nešto vintage za siću.

za sub stvarno ne znam. kupi onaj koji ti najljepše izgleda, uskladi wharfedale komplet....u stereo svrhe su nekad 2.1 sistemi bili upareni (rezna frekvencija i to) al sad kad su subovi aktivni kao da to više nije ni bitno. ako ga ne možeš pravilno smjestit, onda je waste of money....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:06   #6218
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Čudan zvuk iz zvučnika

Naime , prije dva mjeseca sam kupio zvučnike Wharfedale vardus 100 i s njima pojačalo Sony ta f190 , snage 35 w po kanalu.
Do danas je sve odlično funkcioniralo no popodne sam primjetio da je zvuk na desnom zvučniku najednom naglo oslabio , zatim malo prdi woofer i onda se opet vrati na normalno neke dvije tri sekunde , i tako radnja ide kontinuirano.Ali zvučnik uvijek svira , nikad ne prestaje svirati , znači ili normalno svira , ili tiho svira , ili malo proprdi.

Ako znate otprilike u čemu je problem.
Napominjem da nikad ne raspaljujem glazbu , najviše sam pojačao do 55 % , a u windowsima je zvuk pojačan na 60 % uvijek.

Da li je možda do pojačala , jer je već malo starije i naravno nije pod garancijom , zvučnici jesu.

Ako što treba detaljnije reći/opisati samo recite jer nisam baš neki znalac u hi-fi svijetu.Hvala unaprijed
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:15   #6219
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zamijeni lijevi za desni spiker i slušaj kaj se dešava.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:23   #6220
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Evo premjestio sam konektore , i sad desni zvučnik ima te simptome.
Znači vjerovatno da je do pojačala , jel možda ide lagano na vječna lovišta ili je nešto drugo u pitanju
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2012., 21:23   #6221
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači do ampa je... ili popravi ili zemi neki jeftinjak na oglasniku, mislim da ti je jeftinije uzet nekaj sh.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:26   #6222
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Jel možda možeš otprilike reći do čega je , da nije možda samo ovaj konektor gdje stavljam žice riknuo , da možda probam na druga dva konektora , ona ispod ovih na koje sad stavljam čisto da vidim jel do toga
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:27   #6223
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa mogao si već probat dok si ovdje tipkao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:29   #6224
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Ajde idem probat

EDIT:Evo probao sam na ove donje i radi normalno , znači da je vjerovatno onaj konektor preminuo
Hvala na pomoći
__________________


Zadnje izmijenjeno od: explorer 4. 27.03.2012. u 21:40.
explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 11:34   #6225
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
a očekivao sam nešto više basa, ovo je preslabo... kao da samo srednje čujem. Zvučnici su smješteni oko 20 cm od stražnjeg zida, desni je nekih 15 cm od bočnog zida, a lijevi nema bočnog zida, jer je ta strana otvorena, ali je zakrenut prema kutnoj garnituri. Nažalost drugčije ih ne mogu smjestiti, jer bi mi bili drito na prolazu i to ne bi izgledalo dobro. Ne slušam sakralnu glazbu, ali ono, fali nešto. Čuo sam Dali Concepte 6 i oni mi imaju puno više basa nego ovi 10.3.

Mislim da je taj opušteni bas, kako si ga nazvao, uistinu boljka wharfedale-a. Zvučnici i jesu spojeni trenutno u bi-amp, ali to ne pomaže, tj ja ne vidim neki napredak. Znam da je to bolje od bi-wiringa, ali problem je u tome što kad stavim Yamahu u Bi-amping mod, ne može mi zona 2 biti uključena, pa planiram zvučnike spojiti u bi-wiring, pošto već imam duple kablove. Ako netko zna da li ima kakva opcija da bude u bi-ampingu frontova i zona 2 uključena, molio bih da napiše, jer ja je ne vidim. Nije praktično stalno mijenjati postavke iz bi-ampinga u 7ch+zone 2, jer zona 2 i služi da bude nezavisna i da se pali posebno bez paljenja tv-a i displaya na receiveru.

Mini linija ili vintage ne dolaze u obzir, jer mi je osim radija izvor zvuka i tvix mp te streaming s kompa (napisao sam da je tvix digitalno i analogno spojen - analogno baš zbog zone 2), što mi je bitno prilikom kreiranja playlista i sličnog dok primjerice imam neke goste u blagavaoni.

Jean-Luc, hvala na podužem postu i trudu.

Mogu pravilno smjestiti sub, već imam planove razmještaja. Dakle nitko nema neku sugestiju koji sub kupiti, osim Wharfedale-ovog SX o kojem sam i razmišljao?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 16:33   #6226
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
Ne znam jel to to, al ovdje imaš nešto slično: http://www.audiopro-croatia.com/mex/...kat=17&kat=121
(skrolaj tamo pred kraj, Sonitus Aponno, ma više modela)
Na kraju se sjetio da mogu starog zamoliti na tokarskom stroju da ipak nešto ljepše napravim. Plus, šta se ne vidi dobro na slici, ima rub straga da ne sklizne. Mislim da ne postoji bolje nešto za zvučnike na stolu:

__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 16:38   #6227
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Mislim da ne postoji bolje nešto za zvučnike na stolu
Da, nema ništa bolje, osim da ti je visokotonac u visini uha

Estetski lijepo.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 19:23   #6228
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Na kraju se sjetio da mogu starog zamoliti na tokarskom stroju da ipak nešto ljepše napravim. Plus, šta se ne vidi dobro na slici, ima rub straga da ne sklizne. Mislim da ne postoji bolje nešto za zvučnike na stolu:

Sad jel bolje il gore od onog što si tražio za kupit, vjerojatno je svejedno
Al da izgleda dobro to je
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 19:44   #6229
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
A ono, cilj je bio usmjeriti zvučnike prema ušima. Plus, ne svira više stol bass frekvencije, bar ne u tolikoj mjeri pa je "kick" kompaktniji... Možda još zvučnike postaviti na gumice, ali to je manje više-to šta se zdravim razumom može napraviti.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 21:16   #6230
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Pozdrav,

Nadam se da admin neće zamjerit, ali u ovom threadu bi moglo biti zainteresiranih...

Uglavnom, zaluđenost samogradnjom zvučnika, i sušta slučajnost doveli su me do prilike da izrazito povoljno i u relativno malim količinama mogu nabaviti proizvode tvrke Fountek, vrlo kvalitetnih i cijenjenih Kineza u HiFi svijetu (googlajte, ako tko ima kakvih iskustva nek napiše). Uglavnom, već sam organizirao group buy po drugim forumima, i stvar se dogovara do petka kada ide narudžba, ja plaćam sve a kad roba dođe raskusuramo se nalaženjem, poštom, busom ili kako već. Prilika je, sve je puno povoljnije no što igdje možete niti ćete moći nabaviti, pa ne propustite pogledati....

www.fountek.net

Narudžbe i pitanja na pm.

Izvadak iz cjenika:

Driveri:

Ribonni:

1. NeoCD1.0 - 200kn
2. NeoCD2.0 - 400kn
3. NeoCD3.0 - 300kn
4. NeoCD3.5H - 250kn
5. NeoX1.0 - 250kn
6. NeoX2.0 - 350kn
7. NeoX3.0 - 400kn

Full rangeri:

1. FE85 - 70kn
2. FR87 - 80kn
3. FR88 - 100kn
4. FR88EX - 180kn
5. FR89EX - 200kn
6. FR135EX - 300kn

Midbassevi:

FW146 - 200kn
FW166 - 170kn
FW168 - 240kn
FW200 - 260kn
FW300 - 600kn

Ampovi:

Altitude 2000 - 2000kn
Altitude 3600 - 2800kn
Altitude 3500 Tube - 3000kn
Altitude 6500 Tube - 4000kn
Q2 Tube - 1800kn
Q3 Tube - 2000kn
GrandMaster 316 Tube - 11000kn
GrandMaster 598 Tube -20000kn

Ostalo:

DM210 aktivni monitori - 2000kn
NuScale215 bookshelf - 2500kn
NUsCALE216 bookshelf - 3000kn
NuScale226 floorstander - 5000kn
MS88 mini desktop speaker - 900kn
K3 mini desktop speaker - 1000kn
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 23:08   #6231
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
treba svakako poticati diy

apropo novih uređaja komp-dac ovo-ono, c/p sa audiofila:

evo danas prvi put ugostio dac na svom sistemu... lenovo t400, w7 32bit, mali calyx coffe na usb se solo instalirao, skinuli foobar i wasapi, sve defaultno i...

ćorak veličine mjeseca.

u odnosu na istu muziku preko cd-a (philips 753) i istih interkonekata to je mala loudness kutija sa podšišanim visokima i kompresijom dinamike ukratko rečeno.

stejđ se još kak-tak držao uz restrikciju dubine u odnosu na plajer, ali sve ostalo... bas pumpa li ga pumpa, vokali/instrumenti padaju u drugi plan, visoki su oke ali zatomljeni, sustain činela ili nema ili moraš jako pažljivo slušati, sve skupa zvuči nekak manje u svim pogledima.

velim nismo nikaj extra drljali po postavkama, možda su i ti .flac pitajbogaotkuda, možda smo i mi neuki u tom komp-dac svijetu, ali kroz cijeli repertoar kaj smo slušali identične stvari su iskakale i to velikim skokovima.

pomazio philips i išao dalje slušat redbook.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 17:21   #6232
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
@izekos

imaš neki budžet za sub?

ja sam kompletirao skoro pa cijeli 5.1 sistem (DALI Suite 2.8 front, DALI Concept 2 rear, DALI Suite 0.8 center u paru sa nekom bijedom od Marantzovog 5.1 receivera i ROTEL pojačalom i CD playerom), jedino je ostao sub za full experience!

Moj je izbor (i preporuka tebi, naravno) definitivno REL - http://www.rel.net/
(vjerojatno neki T2 ili T3)

samo nikako da neke pare dolete...
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 00:43   #6233
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Pozdrav,

Nadam se da admin neće zamjerit, ali u ovom threadu bi moglo biti zainteresiranih...

Bilježim se za 2 kom FR88EX ...
Iako nisam ja za fullrange bilo bi šteta ne sklopiti ove kutijice za uz laptop.
Nije prevelika investicija ni komplicirano. U najgorem slučaj tu je uvjek papir maše

U biti bi radije FR89EX jer mi izgleda ljepše ali su kutije s tim previše neistražen teritorij za mene

btw, MS88 dolazi s ampom?




Citiraj:
Autor Hrwoye Pregled postova

Moj je izbor (i preporuka tebi, naravno) definitivno REL - http://www.rel.net/
(vjerojatno neki T2 ili T3)

Moj je izbor ( i preporuka ,naravno) definitivno SVS - www://http.svs.com

Nikad nisam nijedan čuo ali nebi da je to važno...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 10:42   #6234
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Bilježim se za 2 kom FR88EX ...
Iako nisam ja za fullrange bilo bi šteta ne sklopiti ove kutijice za uz laptop.
Nije prevelika investicija ni komplicirano. U najgorem slučaj tu je uvjek papir maše

U biti bi radije FR89EX jer mi izgleda ljepše ali su kutije s tim previše neistražen teritorij za mene

btw, MS88 dolazi s ampom?

Moj je izbor ( i preporuka ,naravno) definitivno SVS - www://http.svs.com

Nikad nisam nijedan čuo ali nebi da je to važno...
Pozdrav, pišem, javim kad stignu. MS88 je set sa ampom, da. Speci su na:

http://www.fountek.net/products.asp?id=122

Ja ću si uzet jedne za sebe, čini mi se da bi to moglo biti savršeno rješenje za zvučnike za komp...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 12:43   #6235
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
treba svakako poticati diy

apropo novih uređaja komp-dac ovo-ono, c/p sa audiofila:

evo danas prvi put ugostio dac na svom sistemu... lenovo t400, w7 32bit, mali calyx coffe na usb se solo instalirao, skinuli foobar i wasapi, sve defaultno i...

ćorak veličine mjeseca.

u odnosu na istu muziku preko cd-a (philips 753) i istih interkonekata to je mala loudness kutija sa podšišanim visokima i kompresijom dinamike ukratko rečeno.

stejđ se još kak-tak držao uz restrikciju dubine u odnosu na plajer, ali sve ostalo... bas pumpa li ga pumpa, vokali/instrumenti padaju u drugi plan, visoki su oke ali zatomljeni, sustain činela ili nema ili moraš jako pažljivo slušati, sve skupa zvuči nekak manje u svim pogledima.

velim nismo nikaj extra drljali po postavkama, možda su i ti .flac pitajbogaotkuda, možda smo i mi neuki u tom komp-dac svijetu, ali kroz cijeli repertoar kaj smo slušali identične stvari su iskakale i to velikim skokovima.

pomazio philips i išao dalje slušat redbook.
heh.......moderna vremena, to ti je, ovi mladi bi samo pušćali glazbe a da nemoraš ni ustat promjenit ploću....
eeeeeeeee, nismo mi nekad bili tako razmaženi, moro si sam složit plajera što smo oteli od švaba, pa okreći na kurblu


Ali kotač povijesti se neumorno okreće: i ja sam se ponovio DACom, ali sam išao malo drukčijim putem. Opreznije, jel

Zapravo, nikako nisam uspio do kraja iskorjeniti brum na PS3. Normalno da me smetalo, iako sam uglavnom prebacivao na hard neke stare filmove i slično sa DVDova i CDova što se nakupilo tijekom godina (nažalost, pokazalo se da su neki dragi filmovi nepročitljivi).

Enivej, umjesto da kupujem novi kabel (ili koristim priloženu plastiku), naručio sam "kontroverzni" MUSE DAC 4xTDA1543. Koštalo me: 450 kn + 100 kn Toslink kabel.
Dakle, 0 bodova hi-res i slično, iako su slične spravice sa moderni(ji)m CS čipovima minorno skuplje (10tak dolara), zanimao me baš ovaj "arhaični" model (sličan je recimo Pro Jectov model, samo za 1.500 kuna)

Brum je naravno nestao, filmovi rade, čak uživam i jednoj igri (Journey - totalni zen) no ono što me sad uistinu zabavlja je to što je PS3 postao kompetentan CD player.

Puštao sam i prije s njega glazbu sa CD, ali sam odmah odustao jer je zvučao mlako i neinventivno (i šumno ) odnosno - nedoraslo za bilo kakvo slušanje glazbe (osim kao zvučna kulisa)

Sad, u direktnoj usporedbi sa playerom sa delta sigma konverzijom, može se govoriti o različitom konceptu zvuka, ili čak izabrati bolji izvor analizirajući razne segmente zvučne slike (visoki, niski, stejdž, bla bla.......) ali neupitno se radi o playeru koji svira glazbu

A to je za taj novac stvarno uspjeh....plus mogućnost raznih dodatnih opcija koje uvijek vesele audiofilsko srce, kao što su baterijsko napajanje ili izmjena op-ampova, ili naprimjer konfiguracija više nego solidnog izvora zvuka za 100 eura (npr. kvalitetniji DVD player starije generacije 200 kn oglas + MuseDAC), pa čak i za tzv."kompjuter audio" (usb konverter ili kartica sa SPDIFom)...

Naravno, probat ću spojit DAC i na Audiolab, čisto da vidim kako i to fercera.

Apropo glazbenih fileova - rade i FLACovi i MP3ce, i to je za sada sve što imam za reći...nisam im se iskreno niti posvetio, ali to malo što sam poslušao je zvučalo čisto. That's it. Sve što me uistinu zanima i dalje ću kupovati na fizičkom mediju. Ovo drugo mi nema gušta.

Osobno mislim da je navedeni DAC (i slični) stvarno odlična prilika za "neumorni" audiofilski duh, pogotovo ako nije imao prilike družit se sa Dac-ovima (kao ja) za sate i dane dobre zabave, bez da osjećaš grižnju savjesti jer nisi platio struju i vodu.

Naravno da ovog malog kineza ne treba nužno proglasiti konačnim rješenjem (ko onaj tip koji je prodao Brystonov DAC od 2,5 soma eura i zadržao Muse), no ionako je svima koji su pokupili "audio virus" jasno -
konačna rješenja u audiofilskom hobiju ne postoje

eto preporuke, druže syss - utrapi calyxa i nabavi dodatna četiri TDA za svog filipsa - i uživaj 4x više

pozdrav
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 15:14   #6236
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma to od kolege calyx, ne bi nikad tako nešto naslijepo uzeo, a pogotovo ne nakon ovog debakla.

baš smo se kolega i ja pogledavali tokom cijele slušaone, on nije mogao vjerovat da je to tak loše, a ja sam odmah čuo da je preloše pošto mi je jelte poznat zvuk preko playera

stara filips raga prvo zahtjeva promjenu lasera/transporta koju odgađam već ne znam koliko, ali da ću ga se odreći - nema šanse, pa makar ostao i kao drugi player, ali čisto sumnjam da sam spreman odreć novčanu kesu za nekaj kaj bi ga pojelo... ili je čudo ili mi je sjeo u sistem ko budali šamar.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 01:24   #6237
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Pozdrav, pišem, javim kad stignu. MS88 je set sa ampom, da. Speci su na:

http://www.fountek.net/products.asp?id=122

Ja ću si uzet jedne za sebe, čini mi se da bi to moglo biti savršeno rješenje za zvučnike za komp...

I kako ide ? Ide li uopče?

Što se tiče tog spomenutog kompletiča ... kad se u jednađbu ubaci da je potrebno 500kn za par drivera i kutijice (ako čovjek želi da liče na nešto) ...onda se još dodatnih 400kn zaista ne čini puno za pojačalce iz kompleta a da ne govorim da čovjek dobije sve na gotovo što je poprilična prednost.
Ok , unutra nisu isti driveri te po membrani to liči na čisti FR88 ali pogled na 'košaru' govori da se malo štedilo. Mislim da sam pročitao negdje da je to FR88EP ali ne vjerujem da se radi o drastično drugačijem driveru. Usput , zanimljivo je za vidjeti da je pripadajuče pojačalo nije digitalija koje ima na kile u tom cjenovnom rangu "desktop audia" več da se radi o malom pojačalcu u A/B klasi


Inače , širokopojasni nisu za svakog ali kad se uzme u obzir kolko je novaca potrebno za par drivera (a i Zaphovo mišljenje i rezultati mjerenja istih) te da spomenute Martello ili Fountek Five kutije ne traže 30 litara znoja , nekako je šteta ne pogledat malo bolje u tu širokopojasnu stvar.
A netko s malo više volje može napraviti i nešto ovako

Znam da ima onih koji nebi makli ni olovkom i ravnalom ako nije bar neko zvučno ime kao MarkAudio ili Fostex i sasvim mi je jasan taj pristup ali da sve skupa ispadne promašaj ...nije neki značajni gubitak novaca ni znoja. Doduše , kako sam zaglibio u dosta ambiciozniji projekt , moguče je da ne razmišljam normalno ...


btw , nekako sam bio pod dojmom da kuhaš grupnu kopovinu jer želiš doči do nečeg 'ozbiljnijeg' od MS88. Do NeoCD1.0 i FW146 ?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 14.04.2012. u 01:35.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 10:16   #6238
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ide.

Skupilo nas se dovoljno za min narudžbu. Jest da ja krpam veće rupe, ali nekako se nadam da će se višak lako prodat.

Navodno bi u MS88 trebali biti FR89EX, ali u 8 ohm izvedbi (drugačijeg je izgleda a i speca u odnosu na 4 ohm varijantu:

http://www.madisoundspeakerstore.com...l-range-4-ohm/

http://www.madisoundspeakerstore.com...l-range-8-ohm/

Vidim da je konstrukcija magneta nešto drugačija, ali opet, i u svoje druge zvučnike stavljaju prilagođene drivere:

http://fountek.net/products.asp?id=56

Midbass je FW168SE, izvedenica ovog drivera:

http://fountek.net/products.asp?id=47

Tu SE izvedbu naravno ne prodaju. Pretpostavljam da se radi prilagodbi zbog marže, a vjerovatno i težine finalnog proizvoda.

Što se tiče MS88, iskustvo mi govori da za te novce teško mogu dobiti puno bolji rezultat, a da je izgledno da ću nakraju proći dosta skuplje. Pojačalce je zapravo i glavni razlog zbog kojeg ću i sebi uzeti par MS88, takvo što se neda nabaviti s prijevozom za sitne novce, a ovdje još dobijem i zvučnike. Neka ga.

Zapravo sam cijelu priču zarolao zbog nedostatka kvalitetnih i povoljnih diy komponenti kod nas. Trenutno završavam 3-way kojeg radim nekom za poklon, i proces pronalaska potrebne količine drivera i komponenti za skretnicu je naprosto bolan. Neću ni spominjati koliko me na kraju cijela priča stoji, ali mogao sam kupiti tri završena komercijalna seta floorstandera za trenutno uložen novac, da ne spominjem utrošeno vrijeme. I još nisam gotov.

Stoga, zapravo ganjam NeoCD3.0, kojeg koristi sam Fountek u svojim projektima, koji je u popurarnim statements-ima, i kojeg za visokotonac u skupljim proizvodima koriste brojni HiEnd proizvođači, poput Monitor Audio-a. Uzimam i NeoX3.0 za usporedbu jer vani košta 190 EUR, moja cijena će biti negdje oko 500kn u nabavi...
Nadalje, FW146, tu si u pravu, mislim da je jasno zašto, ali ću uzet i FW168, a na kraju i obavezno, FR135EX koji na papiru izgleda nestvarno.

Svi nabrojani driveri se po forumima izrazito hvale i uspoređuju sa proizvodima za koje kod nas treba izvojiti nekoliko nula više, tak da to jednostavno nemogu preskočit. Imali smo nekih zavrzlama, i cijene će biti negdje 10% više zbog prijevoza i poreza, ali rješeno je sve, i danas naručujem finalne količine u tvornici, očekujem da će sve skupa stići kroz 2 - 3 tjedna max...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 19:38   #6239
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Pozdrav svima!
Evo da se i ja malo ubacim
U zadnjih tjedan dana procitao sam gotovo cijeli topic i dalo se nesto novoga i korisnoga nauciti iz svega toga ...primjetio sam da ovdije ima dosta onih koji se dobro razumiju u audio sustave, pa posto sam pocetnik u tome svemu trazio bih vas par savjeta.

Pred kojih mjesec dana priustio sam si marantz NR1602 reciever i B&W 685 zvucnike koje sam postavio u sobu cca. 4x4m2, na norstone stylum 2 stalke, a zvucnike i reciever sam spojio biampom sa norstone cl400 kabelom, i iznimno sam zadovoljan zvukom koji proizvodi ta kombinacija.

Odlucio sam se za reciever iz razloga sto uzivam u gledanju filmova jednako kao i u slusanju glazbe, tako da nisam niti razmisljao o pojacalu... laptop koristim kao izvor zvuka koji je spojen HDMI kabelom na reciever, a reciever je spojen na ARC utor takodjer HDMI kabelom sa panasonic plazmom...

kako planiram sastaviti 5.1, sada razmisljam o kupovini nekakvog suba do 3000kn, i za oko su mi zapeli B&W ASW 608 sub, definitive teh. prosub 800 i prosub 1000.

Po speckama mi se cini da def tech 1000 daje najbolji bang for buck, ima najveci driver i najvise snage, a da je B&W najlosiji...prelistao sam malo po stranim forumima i dosta ljudi hvale te def tech subove...
Da li se mozda netko od vas vec susreo sa navedenim subovima i da li to vrijedi te novce? Posto sam iz Broda nemam priliku poslusati, jer u Brodu nema kvalitetnija trgovina audio opremom...
Isto tako svaka preporuka suba za te novce je dobrodosla, moze i manje, a moze i SH pod uvjetom da je mint stanje bez ostecenja ...

Vidim da su neki pokusavali sa DIY zvucnicima, pa da li se isplati pokusati sa DIY subom ili se najbolje ne upustati u to? u slucaju da se isplati, koji driver izabrati i pojacalo za njega da mogu konkurirati gore navedenim subovima i odokatvna cijena izgradnje takvog DIY uratka?
btw. koji su driveri i pojacala na dobrom glasu?

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 15.04.2012. u 19:44.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 20:31   #6240
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
I kako ide ? Ide li uopče?
Usput , zanimljivo je za vidjeti da je pripadajuče pojačalo nije digitalija koje ima na kile u tom cjenovnom rangu "desktop audia" več da se radi o malom pojačalcu u A/B klasi
TDA7294 i nije baš tako super, pogotovo kad je u pitanju trajnost ili usporedba sa sveprisutnim LM3886.

Pokušavam pronaći može li se to malo pojačalo kupiti negdje, ali nula bodova.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na