Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2007., 10:57   #1
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Canon IXUS 800is vs. Sony w85

Kupujem prvi digitalni fotoaparat pa nisam iskusan na tom području.
Stoga, može li mi netko pomoći u odabiru između ova 2 modela. Samo da napomenem da canona mogu nabaviti za 1300kn, kupljen ove godine u trgovini sa garancijom a sonyja za 1500kn, nov sa popunjenom garancijom ali bez računa (tu me ujedno zanima može li se takva garancija i ostvariti?)

Znam da Canon pravi najbolje fotoaparate u toj klasi ali dvoumim se zbog toga jer je IXUS 800is prošlogodišnji model sa 6Mp (ali proglašen najboljim u prošlogodišnjem Bugu i još nekim časopisima) a Sony je w85 tek izbacio na tržište i ima 7.1MP (no MP su mi nebitni).

Prednosti Canona su jači zoom (4x), nešto kvalitetnije fotografije a sonya manje dimenzije, nešto jača baterija i činjenica da je apsolutni pobjednik u brzini okidanja (ne mora se čekati da snimi fotogr. neko vrijeme već odmah okida).

Što biste vi uzeli s obzirom na cijenu (Canon 1300 - Sony 1500) te ako netko ima koji od ova 2 modela da mi kaže kako je zadovoljan dotičnim.

Hvala sima na pomoći...
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 12:20   #2
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Bez razmišljanja Canon.Bolje slike, bolji objektiv, manje novaca, garancija, što za Sony sumnjam da vrijedi bez računa.
Okidač je isti, pa mislim da u radu nečeš osjetiti brzinu ili sporost elektronike u aparatima.A famozni iso kod Sonya zaboravi...bar je dosada bio slabo iskoristiv.
maxxp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2007., 16:02   #3
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
hvala na mišljenju!

što se tiče iso-a na sony-u; isto vrijedi za bilo koji digitalni fotoaparat, sve preko 400 se ne koristi ako se želi imati kvalitetnu fotografiju. Slažem se stoga s tobom da ne vrijedi padati na vrijednost max iso-a ma fotoaparatima, marketing...

Nova mišljanja su dobrodošla!
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 18:44   #4
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
sony-u plus za dizajn definitivno
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 19:03   #5
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
sony-u plus za dizajn definitivno
ma dizajnom su mi obadva fenomenalna, plus za sony.a su dimenzije jer veličina mu dozvoljava da se nosi u džepu dok je Canon ipak mrvicu veći..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 21:45   #6
Bender
Premium
Moj komp
 
Bender's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Gledam dimenzije i canon ima 90x58x25, a sony 91x58x23, tako da ne znam kakav bi to trebao biti džep u koji će sony stati, a canon ne?
Veći zoom, kvalitetnije slike, cijena... you can Canon
Bender je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 22:07   #7
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ma vrlo jednostavno, manja cjena i garancija su na strani canona, sasvim dosta, ova bolja slika i bolji LCD su cisti bonus
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 22:11   #8
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor Bender Pregled postova
Gledam dimenzije i canon ima 90x58x25, a sony 91x58x23, tako da ne znam kakav bi to trebao biti džep u koji će sony stati, a canon ne?
Veći zoom, kvalitetnije slike, cijena... you can Canon
sonyju oduzmi 1 mm, canonu dodaj skoro 2 za debljinu i to je to. Ma znam da su razlike male...

Volio bih samo da mi se javi sa iskustvima netko tko je vlasnik jednog od navedenih modela, ovako sam na mrtvoj točki; savjetuju mi ixusa i taman kad mislim to je to javi se netko tko tipuje na sonyja. Neam pojma, prvi mi je fotoaparat pa se ne bih htjeo zaznuti (makar mislim da se ne mogu zeznuti s nijednim )...
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 22:40   #9
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
od sony-ja općenito možeš očekivat prilično dobru kvalitetu fotografija u uvjetima dobrog osvjetljenja dok u noćnim uvjetima baš i ne briljira. Ja prošle godine kupio dsc w40 i prilično sam zadovoljan aparatom. Dobre strane dobra kvaliteta izrade i uvjek elegantna crna boja doprinose tome da se aparat sviđa svakom živom, izdržljiva baterija .Loše strane noćni snimci dosta loši (ili ja neznam slikat po noći). Doduše nisam imao priliku usporedit ga sa aparatima drugih proizvođača ali jesam sa novijim w55modelom. Po pitanju kvalitete izrade w55 kaska za mojim w40, veći display brže isprazni bateriju dok su mu snimke ipak nešto bolje, nešto bolji noćni snimci i izraženije boje.
Eto to su moja iskustva sa sony-jevim aparatima. Ovomjesečni brojevi bug-a i vidi.ja imaju testove kompaktnih digitalaca pa malo prelistaj
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na