Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2007., 09:43   #1
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Pouzdanost trenutnih PSU?

Evo malo sam gledao po netu i nasao sam jednu statistiku koja me potpuno iznenadila:

"Today, we obtained the failure rate of power supplies recorded by a major French e-commerce. These statistics include products in shops since the first April 2006.A minimum if at least 100 units have been sold. Statistics per brand are based on a minimum sample of 500 units:

Fortron: 0.7%
Hiper: 1.2%
Seasonic: 1.4%
Thermaltake: 1.6%
Tagan: 2.8%
Enermax: 3.0%
Antec: 9.5%

Fortron comes first in the list followed by Hiper and Seasonic. Thermaltake is next and is the last manufacturer to have an acceptable failure rate. Tagan, Enermax and most of all Antec are above the limit. For Antec the entire power supply range has very high failure rates: 21.6%, 18.1% and 17.3% for the Antec SmartPower 2.0 500, 350 and 400 Watts. Not a single product has a rate below 2% and the best one is the Neo HE 430 watts at 2.6%.

For Fortron, the figures are a bit more disparate from 0% for the most reliable model to 1.5% for the "least" reliable. Hiper's rates oscillate from 0.4% and 3.8%. The two models above 2% are the modular R 580 watts. For Seasonic, the leading products S12-500 and 600 are respectively at 1.8% and 0.9%.

Thermaltake's rates vary from 0% to 2.5% except for the Silent Power 680 Watts which is at 6.6%. Tagan's figures are relatively stable from 2.3% to 3.3%. Finally, Enermax' rates oscillate from 1.8 to 5.1% (Liberty EL620AWT)."

Prema ovome najskuplja napajnja su najsklonija da odu i neka mi sada netko objasni po cemu bi netko morao dati toliko love za Tagana, Enermaxa a da ne govorim da bi itko trebao i pomisliti o nabavki novog Anteca? Statisika govori da se Tagan i Enermax 4 puta cesce kvare od jednog Fortrona!!!

__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 09:58   #2
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Jucer ili prekjucer sam ovo postao na Wolv-ovu temu o napajanjima. Anteca hebe losa SP serija, a Tagan je danas drek. Nije to ni T od nakadasnjeg Tagana...
Iznenadio me je Hiper, po ovome bi se reklo da su to vrlo pouzdana napajanja, mada bas i nisu nesto.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2007., 10:04   #3
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
A i činjenica je da ljudi koji kupuju skuplja napajanja imaju više standarde i time više zamjerki.
Daleko od toga ali tim vise mislim da napajnja takve reputacije (cijene!) nebi smjela imati takve djecije bolesti (buka venta od 40ak kn na napajanju od 100€!). O pregaranju da i ne govorim!

Edit:
Hiper definitivno izgleda dobra lovina!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 16:11   #4
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pa necudime statistika jer vjerovatno ljudi vani kupuju vise ova skuplja napajanja nego jeftinija.

plus sta ova skuplja napajanja se u pravilu vecinom stavljaju u zesce konfe...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 16:34   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Codiac- Pregled postova
pa necudime statistika jer vjerovatno ljudi vani kupuju vise ova skuplja napajanja nego jeftinija......
Aj vec kad si napisao, ja dosta kupujem vani, evo ti primjeri :

Ja: Jel imas Tagan ili Seasonic napajanja?
trgovac(talijan): Kako molim??
---------------

Ja: Uzimam za jednu zensku nes jeftino, Asrock plocu, Semprona, 2x256 rama, daj mi neko napajanje....
trgovac (isti): Za zensku, evo bas su stigla napajanja Hiper, tako lijepo roza boje, 580w za 125€.....
Ja: Hvala, drugi put


Sorry za OT...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 16:51   #6
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Aj vec kad si napisao, ja dosta kupujem vani, evo ti primjeri :

Ja: Jel imas Tagan ili Seasonic napajanja?
trgovac(talijan): Kako molim??
---------------

Ja: Uzimam za jednu zensku nes jeftino, Asrock plocu, Semprona, 2x256 rama, daj mi neko napajanje....
trgovac (isti): Za zensku, evo bas su stigla napajanja Hiper, tako lijepo roza boje, 580w za 125€.....
Ja: Hvala, drugi put


Sorry za OT...
Ma to ti nalijećeš na nekog gaya
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 16:59   #7
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Jerry to je već bilo postano ovdje
http://forum.pcekspert.com/showthrea...t=48485&page=2


no meni je iskreno najzanimljivija Jonny-eva reakcija

Citiraj:
I call bullshit (they are French, after all) but still an entertaining read none-the-less.
Citiraj:
Using RMA rate as a statistic is flawed for many reasons.

From my experience as an RMA/RTV person, this is why I think the numbers are B.S.:

1. The more popular items had a higher percentage of RMA's because more "noobs" would buy "Antec", for example, over "Hiper" because they've heard of Antec and not Hiper.

2. Most retailers don't test their RMA's. None test all of their RMA's. So if you have a particular unit that does a high volume, and therefore has a high volume of RMA's, there's bound to also be a higher percentage of RTV (return to vendor) because the product simply doesn't get tested.

3. Some companies are more willing to accept untested RTV's than others. For example: Biostar used to have a "just send it back" policy (until Newegg abused it, which is how they ended up with all of those open box Biostar boards a while back) and would take back almost anything for any reason and would gladly replace it with another unit. Unfortunately, this practive makes RMA unusually high.
http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=925
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 18:01   #8
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
A tako znaci...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 18:38   #9
Maky
Premium
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Glina
Postovi: 55
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Iznenadio me je Hiper, po ovome bi se reklo da su to vrlo pouzdana napajanja, mada bas i nisu nesto.
na temelju čega Hiper nije nešto? vjerovatno cijene a?
__________________

___________________
|^^^^^^^^^^^^^|____
|
Network Impact... | '|";\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
"(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
Maky je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 19:17   #10
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Ne mozes uzet te podatke kao nesto jako sigurno, u jeftine konfiguracije koje nisu gladne snage se stavljaju jeftinija napajanja koja onda i nisu pod nekim opterecenjem dok se brandovi pretezno stavljaju u mrcine koje vuku struje ko Petrokemija. Ta napajanje se kupuju da bi ih se gazilo pa ak koje rikne nije bas neko cudo, treba im samo zamjerit ako povuku koju komponentu sa sobom
Chuby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na