Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2024., 23:30   #901
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Tnx ljudi, imam inače tp-linkov TL-SG1016DE switch koji podržava VLAN, tako da vjerujem da će se nešto dati iskemijati da radi. Mada Voip mi nije ni bitan, ako neće htjeti nema veze, bitnije mi je Speedšrot izbaciti van kompletno da ga ni ne gledam

@Karlo i tko je već znao komentirati dobivanje podataka za PPPoE konekciju od HT-a, priča ide ovako:

- od srijede pokušavam na neki način stupiti u kontakt sa SZK, na telefon ih je naravno nemoguće dobiti, stalno ponavlja "svi agenti su zauzeti" a suludo mi je da u nekom roku od 15-20 minuta je nemoguće stupiti s nekim u kontakt

- probao preko chata, kaže lik ne mogu vam dati podatke za PPPoE i VoIP, nazovite 0800 9000, kažem ja zovem ali ne mogu tamo nikoga dobiti, možete li me vi nazvati? Kaže on ne može, žalim i kao da ne smije to dati, ali odite u najbliži T-centar oni vam to mogu riješiti

- reko dobro ne da mi se natezati kad očito ne uspijevam ništa na ovaj način riješiti, odem u T-centar kažem čovjeku što trebam kaže on nema problema poslat ću vam danas kasnije tokom dana na mail.

- ne pošalje.

- idući dan šaljem mail na tehnička.podrška@ht-govno.hr da mi pošalju te podatke i od onda čekam. Kažu odgovaraju na mail u roku od 5 dana.

Ovo su potpuno nevjerojatne stvari, sad kad sam čitam što sam napisao dođe mi da ne povjerujem. Dakle u 2024. godini praktički ne mogu stupiti u kontakt s HT-om, evo čak i osobni odlazak u T-centar se pokazao neuspješan. Doslovno se pitam jesam li kompletno lud ili što se događa.

Ako mi ne pošalju na mail valjda mi nema druge nego osobno ići do njih pa im priprijetiti ili što.

Nije mi jasno ljudi koji ste stavljali svoje routere, a provider vam je HT, KAKO ste uspjeli dobiti taj username i password. Ovo što spominjem je inače situacija u Zagrebu, ne znam kako je drugdje budući da vidim da vas ima iz svih krajeva Hrvatske, možda je manji pritisak na SZK, ali ovo ovdje je doslovno potpuni kaos.


Ako ti treba samo PPPoE lijepo hajde na HT Webportal i uključi bridge mode za Speedporta i dobiti ćeš svoje PPPoE podatke a alternativno zovi SZK i prepiri se s njima za sve podatke da ti pošalju emailom kao što su i drugima slali nakon od 1.1.2024
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 10:21   #902
kule666
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2024
Lokacija: Požega
Postovi: 7
Pozdrav!

i unaprijed se ispričavam što upadam kao padobranac...

Pitanje za : @Nikky

Dakle, imam T-Com-ovu optiku sa Technicolor ruterom, standardna brzina 200/100 te nemam ONT (živim u zgradi).

E, sad, koliko sam skužio, po ovom (i drugim) forumima, nema šanse da stavim svoj neki ruter već samo ako ga prespojim preko bridge mode-a, zar ne?

Ako da, mogu li onda staviti Archer AX10?
kule666 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 10:35   #903
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Fali info koje još usluge imaš osim Interneta ?
Generalno možeš tražiti zamjenu, da ti daju ONT + neki router, a ti potom staviš svoj router.
Ne zaboravi da trebaš iskamčiti podatke ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 11:28   #904
kule666
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2024
Lokacija: Požega
Postovi: 7
Samo još MaxTV.

Čitao sam tvoje upute na stranici prije...

Treba mi u biti stabilan Wi-Fi jer mi na 5 Ghz stalno puca...
kule666 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 14:48   #905
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako je "samo" WiFi problem a zadovoljan si kako ostalo "na žici" radi ok, onda možda i ne trebaš ići u avanturu sa custom router - om.
Dovoljno će biti da WiFi na Technicolor - u ugasiš, a iza staviš "neki uređaj" koji će pokrivati WiFi.
To može biti od spomenutog i pristupačnog AX10 u AP modu rada pa do toga da gradiš MESH sa 2 ili 3 satelita.
Sve ovisi koliki je prostor, raspored ... za pokriti dobrim WiFi signalom.

Za početak odradi domaći rad, na mob stavi WiFi analyzer i provjeri kakva je situacija sa pokrivenošću signala na oba banda. Vjerojatno je na 2.4 Ghz veći nered od susjeda.
Na 5 Ghz obično još nije takva situacija nego samo treba manualno postaviti neki od nižih i slobodnih kanala.
Isto tako može se dobiti na bandwith - u ako se uključi veća širina kanala (ono 20/40/80) kada klijent to može iskoristiti.

Za kraj, mada to ovisi o xy faktora, ljudi ne znaju / nisu svjesni da na 5 Ghz (i kod boljih sprava) dosta pada bandwith kako se klijent udaljava od AP / Routera.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 17:35   #906
kule666
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2024
Lokacija: Požega
Postovi: 7
Živim u stanu od 44 m2 i nije stvar u pokrivenosti signala. Router je od laptopa udaljen 2 m. Problem je taj ako mi Wifi radi na 2.4 Ghz onda dobivam brzinu oko 60/60 dok je na 5 GHz ona na full. I naravno, događa se ne samo da on puca već npr. nestane, bude nekoliko dana ali puca, pa opet nestane... a također i MaxTV zna ponekad štekat...

Zgrada je nova i imam samo optički konektor koji izlazi iz utičnice. Prijavio sam kvar i dao zahtjev za ONT-om i novim routerom (negdje sam čitao da se ta kombinacija prije stavljala, a danas je to samo Technicolor + zaključavaju sve postavke). Vidjet ću što će reći tehničar, ako bude zahtijevao da to bude bez ONT-a, onda ću nešto probati kako si gore napisao...

Javim se čim tehničari odrade svoje...
kule666 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 18:19   #907
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Za 2M udaljenosti se stavlja Lan kabel 😀
Je, znam, nekad je nezgodno.
Odradi domaći rad i prije nego teh. dođe,
manualno postavljanje niskog radnog kanala na 5 Ghz je bitno / važno,
jer ih ne gasi / pali radar detect kao na višima.
Taman bi moglo biti kako opisuješ.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 18:43   #908
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
technicolor 2233 ima dobar wifi i rađe si provjeri laptop, jer su šanse da te driveri zafrkavaju puno izglednija nego technicolor.

ugasi mu 160mhz kanal koji je po defaultu upaljen, stavi ga na 40 ili 80mhz i ugasi ax, pusti samo ac, pa vidi kako se ponaša. ac kartice se znaju loše ponašati na ax signalu.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.01.2024. u 20:40.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 15:11   #909
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Koji kanal bi bio najbolji za 5 GHz?
Imam Speedšrot ruter
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 15:37   #910
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nema "najbolji", isto kako na 2.4 Ghz biraš slobodni / onaj na kojem nema susjeda / klijent ga podržava.
Dobro je odabrati kanal s početka (manji broj) jer se ti ne gase - pale kao viši zbog glupe radar detect funkcije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 16:46   #911
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
I ja sam polako počeo gledati neki ruter, imam ONT i taj speedport smart 3, samo glavobolje, volio bih staviti nešto svoje ako nije preskupo, a i potreban bi bio jedan mesh uz sve to da pokrijem kuću signalom, ne mora to biti ludo brzo ali da je dobro za surfanje na mobu s obzirom da penzić pristupa netu..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2024., 12:33   #912
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Gledam uzeti ovaj ruter, preporučen mi je kao best buy budget opcija ali kao takav mislim da je miljama daleko od tcomovih.

https://www.instar-informatika.hr/ro...ium=click#opis

Sad, je li ga teško konfigurirati, imam net i tv? telefon nebitan

I bilo bi dobro ako postoji opcija da blokiram p2p spajanje korisnika iz određenih zemalja, naime igram igru koja u 2024. ima p2p konekciju i kad me spoji sa ovima iz 3. svijeta to šteka u pm, pa bih nekako volio blokirati npr tursku ako takvo nešto uopće postoji?

Zadnje izmijenjeno od: LeskiRM. 26.01.2024. u 12:41.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2024., 13:33   #913
Shadeslayer
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2024
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3