Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2023., 09:39   #9451
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Trazim nasljednika za svoj P30P, pa ako imate neke (smislene) prijedloge koje zadovoljavaju uvjet da su su svemu bolji ili jednaki kao P30P, te mob mora imati Google nativno, znači Huawi otpada, Smsung otpada je jer S22/23 imaju preslabe baterije, plus verzije su jednostavno presiroke.


Jedino smisleno mi je Oppo Find X5, ali tesko ga je naci, nije savrsen i relativno je skup.
Google Pixel 7, Samsung S23, Asus Zenfone 9, Google 6a (ako si za nešto jeftinije, no i dalje super).

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ekipa, gdje mogu pogledat neki objektivan test kamera/foto aparata mobitela?
ne toliko kao kamera već kao foto aparat. svi govore kako Ajfon ima best of the best of the best ali 1000+ € za mob nedam.
pa ak ima iz midrange nešto...a da mogu vidjet kako izgledaju slike


Što se tiče kamera mobitela, nemoj uzimati iPhone, uzmi si Pixela (6a ili 7), pogotovo ako su u pitanju slikavanje ljudi u manje nego idealnim situacijama.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 10:39   #9452
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Odakle to da S23 ima slabu bateriju?
Da, S22 ima slabašnu bateriju tj. bolje rečeno neefikasan SoC, no i on može izgurati cijeli dan ako si nezahtjevan korisnik. Dvojica kolega ga imaju i oba kažu da im izdrži bez problema do kasno navečer. S tim da obojica imaju lagan use-case, sve im se svodi na dopisivanje, malo browsanja i dosta stand-by timea...

S23 s druge strane ima odlično trajanje baterije za jedan mali flagship, ponajviše zahvaljujući Snapdragonu 8gen2. U svakom slučaju bolje nego prošlogodišnji S22U sudeći po recenzijama i dojmovima ljudi...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 11:02   #9453
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
Mozda nesto iz drugog tabora Huaweia poput Honor Magic Pro 4,ali vjerovatno prevelik ako trazis kompaktniji mob

MP4 je mrvu veci, (na papiru) ali ima normalne curved rubove pa je u ruci vjerojatno ok. S22+ je na papiru bio skoro pa istih dimenzija, ali posto ima rubove (iza i na displayu) u ruci je puuuno veci tj neudobniji i zato je otpao.


Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Odakle to da S23 ima slabu bateriju?

My bad, sjecam se da su S21/22 obicne verzije imale koma bateriju, tek u plus verziji se situacija malo popravila. Sad vidim da su na "običnom" S23 to ispravili da je na Gsm Areni endurace test 101h sto je za Samsung odličan rezultat


Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ja ga imam i nije skup. 507€ na Mobileshopu. Eu verzija, VoLTE i 5g uredno radi...

To mislis na Oppo Find X5? ili na Pro verziju? Krivo sam napisao, uvijek gledam samo pro modele pa sam tako i gledao Oppo Find X5 PRO
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 13:40   #9454
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sad vidim da su na "običnom" S23 to ispravili da je na Gsm Areni endurace test 101h sto je za Samsung odličan rezultat
Eto, ne da ti onda taj mobitel ne otpada iz izbora nego bi trebao biti kandidat no1.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 15:52   #9455
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Generalno, druzio sam se sa 22+ par tjedana, suma sumarum lagano sam razocaran napretkom flagship klase, za usporedbu je bio dobri stari P30P, tako da je to bila direktna usporedba Flagship iz 03/2019 vs Flagship iz 02/2022, znači 3 godine razlike, in real life razlika manja od 10%.
Ono sto sam primjetio je da je na S22 kamera bolja, ali to bi čak mogao pripisati sugavom huawei updateu koji razjebe kameru, ali ok, kamera na S22 je bolja, fingerprint unlock je brzi na S22 i jos par sitnica. Ali sve skupa jako malo s obzirom na razliku u vrijednosti/cijeni.


Tuzna relanost je da su se razvoj flagshipa, tj napredak usporio do te mjere da se nakon 3 godine ne vidi nikakva realna i opipljiva razlika, ali ajde bar se vidi razlika u cijeni
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 16:18   #9456
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Nedavno sam umirovio Note9 i uzeo Pixel 7 - meni je Note9 vrh i ne bi ga mijenjao iako sam ga imao 4 godine. Jedino gdje je kiksao je kamera, a to sam skuzio tek s djetetom. 4 godine mi je bila vrh i takva kamera

Ugl taj premium fee kojeg placamo svake godine za toboze flagship je ridikulozan! Nikako da taj balon pukne. Marginalni skokovi, ma odlican biznis!

Ugl, Pixel mi nije donio ne znam kakva cudesa. Baterija u oba slucaja 2 dana easy, softver na Note9 puno bolji i konkretnije slozen (pisao sam o tome u Pixel temi). Ali Pixel kamera je valjda dvije generacije ispred i to mi je bilo dovoljno. Nije mi zao para jer barem nisam dao 30% vise Samsunga i dobio - istu kameru Da su druge okolnosti s gustom bi ustedio za S23.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 02:25   #9457
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova

Tuzna relanost je da su se razvoj flagshipa, tj napredak usporio do te mjere da se nakon 3 godine ne vidi nikakva realna i opipljiva razlika, ali ajde bar se vidi razlika u cijeni
Ne bih se baš složio.

Prešao sam sa Notea 10+ na S23 Ultra, itekako se osjeti brzina rada na uređaju, razlika u ekranu i naravno - kameri. A da ne spominjem bateriju.

Note sam uzeo u 3.mj 2020, platio ga 730€ (znači ispao me 243€/godišnje) s tim da ga ostavljam kao sekundarni mob
S23U sam platio dosta više (1300€), ali njega vjerojatno neću imat razloga mjenjat sljedeće 4 ili 5 godina (znači ispast će me 325/4 godine ili 260€/5 godina) što je po meni ok jer sam s uređajem prezadovoljan i ima ono što ni jedan drugi proizvođač ne nudi = S-pen

Slažem se da su cijene pretjerane, i nikako se ne isplati mjenjat uređaj svake godine ili dvje, ali eto - živimo u takvom svijetu gdje smo došli do točke gdje je napredak polagan, a ne više skokovit kao što smo imali priliku proživjet u razdoblju 2000-2010g
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 09:52   #9458
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Da li postoji neki mob vrijedan spomena do 200 eura? Mob bi bio za poklon za četrnaestogodišnjaku.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 10:07   #9459
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Da li postoji neki mob vrijedan spomena do 200 eura? Mob bi bio za poklon za četrnaestogodišnjaku.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
Klincima uvijek fali prostora pa treba gledati nešto s bar 128GB i micro SD.

Motorola G42 za 185€ po meni best buy.

Ima micro SD, 6/128, 3,5mm, Amoled, 5000mAh baterija, 175g. Nije baš za gaming, ali neke lakše igre može...Nekako se najviše za te novce dobije.

https://aloalo.hr/motorola-g42-6-128...oizvod-19578/?
locks je online   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 19:28   #9460
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
SD 7+ Gen2 je ozbiljan stroj....

locks je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 11:55   #9461
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Pozdrav, trebao bi mi savjet oko kupnje novog mobitela.
Razmišljam o Galaxy s23 mobitelu ili iphone 13/14 mobitelu.
Bitna mi je dugotrajnost, pošto ne mjenjam telefone tako često, a ovo ću uzeti na pretplatu na 24 mjeseca te planiram ako je moguće nastaviti ga koristiti i nakon isteka ugovora.
Vidim da hvale i jedan i drugi telefon, ali se ne mogu odlučiti koji da uzmem.
Vidim da su na galaxy mobitelima popravili bateriju barem kako kažu, ali iphone mi se čini da će duže dobivati softver nadogradnje i biti duže u opticaju.
Zanima me ako netko ima nešto od toga i koristi to svakodnevno da me malo usmjeri. Znači dugotrajnost mi je najbitnija stavka, naravno i brzina u radu. Inače sam prosječan korisnik, kamera, društvene mreže, yt te naravno pozivi i poruke i svakodneve aktivnosti na telefonu. Ne igram niti se planiram igrati na telefonu.
Također ekosustav, planiram uz telefon uzeti i smartwatch i slušalice.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 12:02   #9462
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Ako gledas s23 vs iphone13/14 najprije gledaj android vs ios/ ekran razlika (60hz na i13/14 vs 120 na samsungu, pro verzija iphonea ima 120 i vidi se razlika pri scrolanju surfanju itd), razlika u kamerama itd. Kad malo proucis te razlike onda kupujes, dugovjecnost se na takvim telefonima ne gleda jer su to top klasa telefona i traju godinama. Watch i slusalice kupujes kasnije.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 12:03   #9463
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Misliš da bi samsung mogao dobivati softver nadogradnje još nekoliko godina, jer ima ja ne vjerujem što se tiče toga.
Također, zar nije da ios dolazi i na nekoliko godina stare iphone, dok android nagodradnje dobivaju samo ultra modeli?
Kod samsunga sam vidio da bi trebao uzeti model od 256gb zbog brže memorije, osjeti li se to u svakodnevnom radu i kroz godine korištenja?
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 12:25   #9464
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Misliš da bi samsung mogao dobivati softver nadogradnje još nekoliko godina, jer ima ja ne vjerujem što se tiče toga.
A šta će ti softver nadogradnje?
Jednom kad je telefon ispeglan ne treba ništa dirati, opće poznato je da updejtovi kasnije više useru telefon nego što nešto poboljšaju.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 13:08   #9465
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681