Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2005., 14:45   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Question Meni neš nije jasno

Sa BUGove stranice:

Britanski hacker koji je u Xboxove ugrađivao 200-gigabajtne diskove kažnjen globom od 750 funti i sa 140 sati "društveno korisnog" rada.

Mislim ne piše pozadine priče, ali ko je tu lud ako je samo zato???
Ja sam kupio ili neko je kupio XBOX i ako ja ili lik želi/m i plati/m mi/nekom da se posere/m u njega šta koga to briga. Komad HW je M O J E ! ! ! vlasništvo (nečije) i radi/m sa njim Š T A Ž E L I M !!!
Pa to je ko da te BMW pošalje u zatvor jer si si ugradio Multilock, promjenio felge i uzeo bolji CD/MP3 player ???
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 15:00   #2
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
pa tip je vjerojatno zarađivao na tome, primao je konzole od vlasnika koji žele disk i ugrađivao diskove koje nije smio. ali opet neznam zašto je to kažnjivo ako neki PC shopovi ugrađuju čipove u PS2 konzole i masno to naplaćuju...
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2005., 15:03   #3
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Sa BUGove stranice:

Britanski hacker koji je u Xboxove ugrađivao 200-gigabajtne diskove kažnjen globom od 750 funti i sa 140 sati "društveno korisnog" rada.

Mislim ne piše pozadine priče, ali ko je tu lud ako je samo zato???
Ja sam kupio ili neko je kupio XBOX i ako ja ili lik želi/m i plati/m mi/nekom da se posere/m u njega šta koga to briga. Komad HW je M O J E ! ! ! vlasništvo (nečije) i radi/m sa njim Š T A Ž E L I M !!!
Pa to je ko da te BMW pošalje u zatvor jer si si ugradio Multilock, promjenio felge i uzeo bolji CD/MP3 player ???
slazem se ako ti kupis nesta,to je tvoje i od tog trenutka(osim ako je prodavac/firma drugacije naveo )nemaju ti pravo nista prigovorit osim ne uvazit garanciju...a ovo od 750 funti...to je jos vec glupost...englezi...kaj druogo rec...
mislim mozda sam ja lud al nigdje nisam vidio/procitao da je striktno zabranjeno nadogradivat njihov proizvod a vi?
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 15:15   #4
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Kaznili su ga zato jer im se nije sviđalo što radi.

Onaj zakonski dio je bio (nisu li Al Caponea optužili za sličnu stvar) što je radio u fušu i nije na to plačao POREZ.

E, nećete vjerovati, ali to je vani kažnjivo.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 15:24   #5
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Originally posted by RAK

E, nećete vjerovati, ali to je vani kažnjivo.
ako bi ja uzeo recimo jedno ibm racunalo i nabrijao ga do bola bi me ibm kaznio???why...mislim ako je zaradivao na tome bez dozvole...ok nije greda...al ako ima radnu dozvolu moze radit kaj oce s cim oce...il sam ja nes krivo svatio?
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 15:24   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Sa BUGove stranice:

Britanski hacker koji je u Xboxove ugrađivao 200-gigabajtne diskove kažnjen globom od 750 funti i sa 140 sati "društveno korisnog" rada.

Mislim ne piše pozadine priče, ali ko je tu lud ako je samo zato???
Ja sam kupio ili neko je kupio XBOX i ako ja ili lik želi/m i plati/m mi/nekom da se posere/m u njega šta koga to briga. Komad HW je M O J E ! ! ! vlasništvo (nečije) i radi/m sa njim Š T A Ž E L I M !!!
Pa to je ko da te BMW pošalje u zatvor jer si si ugradio Multilock, promjenio felge i uzeo bolji CD/MP3 player ???
"Neimenovani mladac je za popriličnu cijenu od 380 funti prodavao prerađene Xboxove s ugrađenim 200-gigabajtnim diskovima na koje bi stavio i 80 igara – "gešenk". Za ovu je praksu doznala ELSPA (Electronic & Leisure Software Publishers Association), te ga odmah prijavila policiji. Kako je u Velikoj Britaniji od prošle godine ilegalno modificirati konzole, vrlo brzo je uslijedila i odgovarajuća kazna.

Zanimljivo je da se u presudi nigdje ne spominje stavljanje navodnih 80 igara na disk, već se kao krimen navodi samo prerada konzole."

A valjda je bilo i ovih 80-ak igara isto u igri-samo su zaboravili napisati u presudi.

Te igre dođu bar kakvih 3-4 somića €.

Bit će da je do toga.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 15:35   #7
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Pa to je ko da te BMW pošalje u zatvor jer si si ugradio Multilock, promjenio felge i uzeo bolji CD/MP3 player ???
Pardon ali za ogromne spojlere, zatamnjena stakla, plave neonke i sl. ja bi te poslao.

Multilock je bedastoča za tebe. Tebi ne pomaže da držiš auto u dnevnoj sobi. Felge stavi i nemaš ih ujutro a CD/MP3 možeš samo predati slučajnom prolazniku kada izađeš iz dućana. Da se ljudi ne muče.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 16:02   #8
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Re: Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by RAK
Pardon ali za ogromne spojlere, zatamnjena stakla, plave neonke i sl. ja bi te poslao.

Multilock je bedastoča za tebe. Tebi ne pomaže da držiš auto u dnevnoj sobi. Felge stavi i nemaš ih ujutro a CD/MP3 možeš samo predati slučajnom prolazniku kada izađeš iz dućana. Da se ljudi ne muče.
A kad vec ides tom logikom ... onda ljepo daj prvom kome naidjes kljuc od tog BMW-a (ili bilo koje drugo auto) da se ne bi mucio 15-tak sekundi da ga obije.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 16:06   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Re: Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by Jelc
već se kao krimen navodi samo prerada konzole."

A valjda je bilo i ovih 80-ak igara isto u igri-samo su zaboravili napisati u presudi.

Te igre dođu bar kakvih 3-4 somića €.

Bit će da je do toga.
E al baš zato, nije kažnjen radi SW već radi dogradnje sprave !!!
Gle ja igram nogomet đabe, a neke budale plačaju drugima da igraju za 10.000.000€ dakle i oni trebaju u zatvor (misim trebaju ali usporedbe radi )
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 16:35   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Re: Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
E al baš zato, nije kažnjen radi SW već radi dogradnje sprave !!!
Gle ja igram nogomet đabe, a neke budale plačaju drugima da igraju za 10.000.000€ dakle i oni trebaju u zatvor (misim trebaju ali usporedbe radi )
Ah, to je samo papirologija i birokracija.

Na kraju krajeva-ako se oglašavao da dila 200GB hard sa OSAMDESET igara-baš mi ga i nije žao.

Ne kužim se baš u tu konzolu-ali ako ti sam sebi nekaj prepraviš-to je ok, možda gubiš garanciju itd...
Ali ako mjenjaš BIOS/ROM kaj već ima i prodaješ dalje-za to te drapnu još od Amige...

Po meni-ako ti delaš svom kompu/konzoli bludnu radnju, to je tvoja svar.
Ako kršiš hrpu reganih patenata a prodaješ dalje-to je već kriminal.

Najbolji ti je primjer Pinnacle-prodat će ti soft za kakti backup DVD-a ali bez proga za skidanje zaštite

Slažem se da ameri trebaju popušiti u svom nastojanju da svaki kurac patentiraju i zaštite-ali je ovo "slučaj" samo zato kaj nije spomenut piratluk i iskreno se nadam da im EU neće dati za pravo da proguraju svoj zakon o patentima i softu.
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 05.07.2005., 16:52   #11
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
Re: Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by RAK
Pardon ali za ogromne spojlere, zatamnjena stakla, plave neonke i sl. ja bi te poslao.
A dobro, zašto? Što tome fali? Mislim, ajde, možda si takva osoba da ti se to ne sviđa, više voliš normalnije automobile, ali ne vidim razlog zašto bi takvu osobu (čitaj: koja voli tuning) slao u zatvor!
Stari moj, nisu svi koji vole takve automobile luđaci koji samo znaju gas do daske i kolko ide-ide! Ali ok, o ukusima se ne raspravlja, jel tako???

Citiraj:
Multilock je bedastoča za tebe. Tebi ne pomaže da držiš auto u dnevnoj sobi. Felge stavi i nemaš ih ujutro a CD/MP3 možeš samo predati slučajnom prolazniku kada izađeš iz dućana. Da se ljudi ne muče.
Sorry,ali ovo je stvarno ograničen način razmišljanja! Tako si u životu nebi trebao ništa privušitit jer bi uvijek trebao biti na oprezu kad če mi netko ukrasti tu stvar! E hebo te pesimizam...
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 17:01   #12
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Re: Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by RAK
Pardon ali za ogromne spojlere, zatamnjena stakla, plave neonke i sl. ja bi te poslao.
rak sto stoji stoji o ukusima se ne raspravlja
al gle posto je doveden zakon protiv toga je svaka daljnja rasprava bezvezna ili?
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 17:55   #13
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
Citiraj:
al gle posto je doveden zakon protiv toga je svaka daljnja rasprava bezvezna ili?
Nije točno, policija te može kazniti samo za neonke IZVAN automobila, znači ispod auta,na haubi, na vratima itd..dok u unutrašnjosti možeš imati light show! što se tiče alu felgi, body kita, krilca,zatamljenih stakla....mogu te rad imati.....
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 18:38   #14
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Što se tiče tamnih stakala u zemljama EU su zabranjena sva tamna stakla. Dozvoljeno je samo stražnja imat tonirana. Čini mi se da mora biti više od 50% vidljivosti.
__________________



Abit AX8 VIA k8t890//Venice 3000@2250//1x1gb PQI//POV 7600gs silent//Seagate 7200.10 250gb(16mb//sata)//Hitachi 7k160 120gb@mobile kučište//Seagate 7200.7 200gb
//Samsung SH-w163A//Seasonic S-12 380w//Sharkoon silvation



MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 18:43   #15
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by Pantera-N
Nije točno, policija te može kazniti samo za neonke IZVAN automobila, znači ispod auta,na haubi, na vratima itd..dok u unutrašnjosti možeš imati light show! što se tiče alu felgi, body kita, krilca,zatamljenih stakla....mogu te rad imati.....
Nije istina, nesmiješ ni unutra ima light show(dobro možeš neki "mali").
zatamnjena stakla smiješ imat samo na stražnjim prozorima, dok na prednjima kod vozača i suvozača NE SMIJEŠ.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 18:54   #16
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
To je glupo! npr. da ja imam sad komp(ova rušina se ne računa) i nabrijem ga totalka;neonke,neon stringovi,50 ventova,3 napajanja,8 hard diskova,laser LED diode itd. etc. etc. to je moje vlastništvo,ja mogu radit s njim što hoću,dok ne počne stvarati neke probleme right? npr. od ogromnog power consupciona (preko 1000W) mi mogu oduzet stroj jer preopterećujem gradsku mrežu i prijetim cijelom kvartu da ostane bez struje onda da,to shvaćam,prema tome,ako svi ti dodaci na autu smetaju vozaču/vozačima;smanjuju vidljivost,zabljeskuju (itd.) onda bi to bilo ok,da ti naplate kaznu.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 19:00   #17
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by SnipWolf
To je glupo! npr. da ja imam sad komp(ova rušina se ne računa) i nabrijem ga totalka;neonke,neon stringovi,50 ventova,3 napajanja,8 hard diskova,laser LED diode itd. etc. etc. to je moje vlastništvo,ja mogu radit s njim što hoću,dok ne počne stvarati neke probleme right? npr. od ogromnog power consupciona (preko 1000W) mi mogu oduzet stroj jer preopterećujem gradsku mrežu i prijetim cijelom kvartu da ostane bez struje onda da,to shvaćam,prema tome,ako svi ti dodaci na autu smetaju vozaču/vozačima;smanjuju vidljivost,zabljeskuju (itd.) onda bi to bilo ok,da ti naplate kaznu.
kako je o.k. da ti naplate kaznu?? Kad za 5s si opet na cesti i opet ometaš??? Zato i je zabranjeno,
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 20:03   #18
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
pa naplate ti kaznu i nedaju da voziš eto!
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 20:41   #19
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Re: Re: Meni neš nije jasno

Citiraj:
Originally posted by RAK
Pardon ali za ogromne spojlere, zatamnjena stakla, plave neonke i sl. ja bi te poslao.

Multilock je bedastoča za tebe. Tebi ne pomaže da držiš auto u dnevnoj sobi. Felge stavi i nemaš ih ujutro a CD/MP3 možeš samo predati slučajnom prolazniku kada izađeš iz dućana. Da se ljudi ne muče.

rak prilicno si pesimistican.....

a pogotovo te nekuzim zasto bi ti poslo nekog u zatvor radi spojlera ili zatamnjenih stakala ??? sta ti imas od toga da netko ima zatamnjena stakla ?
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 20:49   #20
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Niste svatili poantu svega.

Ono o multilocku važi za her zmajčeka. Živi u takvom kvartu da je skoro tako kako sam napisao. Samo šala koju je on odmah shvatio.

Ja ne govorim o malim, ukrasnim, decentnim krilcima koji, osim što nićemu ne služe, daju autu ono nešto. Govorim o ogromnim krilima koji se u zadnje vrijeme mogu vidjeti na "sređenim" autima.

Govorim i o plavim neonkama koje ugrožavaju sigurnost prometa. Zasljepljuju druge sudionike u prometu i sl. A takvih je bilo jako puno. Na svu sreću, sve ih je manje.

I zatamnjenim prednjim šajbama, često sa mjehurićima zraka.

Mislim, ljudi svašta rade sa autima i neke stvari treba rigorozno kazniti. Inaće me bolji kakav će auto biti sve dok nije opasan za druge.

I ona krila u nekim slučajevima (ne rijetko) strše izvan gabarita vozila.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 21:21   #21
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Što se tiče tipa koji je prepravljao konzole : vrlo jednostavno, naplaćivao je modanje i nije plaćao porez državi. To mu je već dovoljno velik grijeh. A samo modanje konzole, ako mu je jedina svrha korištenje piratskog softvera, normalno da je ilegalno.
A što se tiče auta, nemam ništa protiv modanja dok to ne ugrožava sigurnost. A ako mi netko počne objašnjavati da tamna folija na staklima vozača/suvozača ili krilo dostojno omanjeg aviona (ima jedna Alfa 156...grozno) ne ugrožava nikoga...hmmm:mad:
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 21:59   #22
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Bože kaj ste se raskokodakali.
Janso da je čovjek završio u ćuzi!

On je zarađvao ugrađujući djelove u konzolu i to na veliko i tu zaradu niej prijavio kao obrt, čime je izbjegao plaćanje poreza to je kao i kod nas kazeneno djelo no s razlikom da se vani to i kažnjava.

Da je prijavio to kao obrt "pregradnja Xboxa" nitkome ništa.

Kaj se tiče igara ako je imao licence ond aje to bilo legalno je rje moagoo reć da su cjene igara uključen u cjenu Xboxa.


Kaj se tiče prodaje mog, RAKovog, BD-ovg, Skyevog ili bilo čijeg kompa to nije problem jer to ne spada pod obrt. KAo i prodaja auta ti prodaješ JEDAN komad svoje nekom drugom.

Ja mogu natrapat komp sa svim i svačim i nisma dužan platiti porez niti prijaviti svoju prodaju kao obrt je rje to moje i ja to dajem enkom drugom.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 22:48   #23
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by RAK

Ja ne govorim o malim, ukrasnim, decentnim krilcima koji, osim što nićemu ne služe, daju autu ono nešto. Govorim o ogromnim krilima koji se u zadnje vrijeme mogu vidjeti na "sređenim" autima.
Ta mala krilca ipak sluze necem. Pri vecoj brzini ce davati veci pritisak auta na podlogu pa je samim time auto stabilnije. Ali ne treba pretjerivati...u ovom slucaju vece nije bolje... vazna je aerodinamika tih krilaca...
Zatamljivanje prozora mi je oke...al samo zadnjih... dok su neonke ispod auta skroz tupast dodatak.

A sta se tice ovog Xbox tipa...pa sha...neka je dobio kaznu ... radio je ilegane stvari i gotovo. Nema price ...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 22:54   #24
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Ta mala krilca ipak sluze necem. Pri vecoj brzini ce davati veci pritisak auta na podlogu pa je samim time auto stabilnije. Ali ne treba pretjerivati...u ovom slucaju vece nije bolje... vazna je aerodinamika tih krilaca...
Zatamljivanje prozora mi je oke...al samo zadnjih... dok su neonke ispod auta skroz tupast dodatak.

A sta se tice ovog Xbox tipa...pa sha...neka je dobio kaznu ... radio je ilegane stvari i gotovo. Nema price ...
ajde, svi mi dobro znamo da krilca na ovim "nabrijanim" autima koji se vozikaju gradom služe za *urac a ne da poboljšavaju aerodinamiku.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2005., 23:14   #25
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
MadBoy, aerodinamika je egzaktna znanost, ne odokativna. Ta krilca najčešće pogoršavaju aerodinamiku, povećavaju potrošnju zbog povećanog otpora zraka i u najgorem slučaju narušavaju stabilnost (pitajte Boga gdje djeluju sile nastale strujanjem zraka). Jedino što priznajem su originalni dodaci napravljeni za neko specifično auto i isprobani u zračnom tunelu.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2005., 01:15   #26
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Postoje tkz. prefabricated djelovi tipa prednjei branici koji su duži od serisjkih tj. blie podlozi kao i spojleri koje određeni proizvođač proizvdi za razne vrste auta.
I postoje "trkače" verziej za cestu kaj najčesšće posjeduej profil ljudi koji kupuje dizne za haubu s plavim ledicama, nenonke ispod na pokraj u i neznamjadisvenejošvjerojatnouguzicu :d zmontirane, imali smo jendog takovg ak se ne varam ( az auto je btno kolko ide a ne kolko troši)
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2005., 10:35   #27
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Zaključak: nabrijavanje ili ''modificiranje'' auta nema granice osim dok vlasnikima dovoljno para za sve to i dok ne počne smetati vozaču/vozačima u prometu.A za tipa koji je modificirao XboXove i prodavao ih s 80 igara smo već riješili problem
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na