Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.02.2009., 17:25   #1
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Logitech Wave vs Razer Lycosa

Koju da uzmem?

Znam da su 2 posve različite tipkovnice, ali eto dvoumim se između njih pa ako može netko tko ima neku od njih napisat dojmove i šta bi vi uzeli na mom mjesstu?
Lungz je offline  
Staro 07.02.2009., 21:18   #2
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Sve je stvar osobnog izbora i potreba ali da imam love uzeo bi Razerov-u tipkovnicu jer perferiram igranje i to je možda jedini razlog.
Imaš hrpu revjua na netu pa malo potraži ali ima sve pohvale(Razer) naravno. ali da je skupa je i možeš skoro 2kom kupiti od logitecha.
ECHO je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2009., 22:17   #3
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
imam ja lycosu i nisam pozalio ni lipe, softver odlican driveri, izgled, tipke, makro funkcije, svjetlo

5+
dejanbinladen je offline  
Staro 07.02.2009., 22:46   #4
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ovo su dvije tipkovnice koje su de facto za totalno različite tipove tipkanja...

Ja kao igrač i kao tipkač u svakom slučaju bih uzeo wave. Da mi nije uletila apple pro keyboard za male novce tako bi i napravio.

Jednostavno je jer kod razera dosta platiš ime, ali nije kvalitetnija od wave. Wave će izdržat sve napore koje staviš pod nju, plus što je ergonomska i ima izvrsno odmorište za dlanove.

Lycosu nisam baš previše pod rukama imao, ali nakon wavea me nije ni malo zaintrigirala, tako da moj dojam o wave još uvijek stoji.

Btw, ako se ikada baviš nekakvim tipkanjem (programiranje ili druga krajnost msn...) ruke i time zdravlje će ti biti zahvalni na ergonomiji kod wavea i njezinoj mekanoj podlozi za ruke...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 08.02.2009., 00:15   #5
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Wave sam probao i nije mi se svidila.
Tipke su premekane, funkcijske pretvrde, središnja "nožica" ne stoji na stolu nego visi u zraku.

Za igranje mi baš i nije ako koristiš više od nekoliko osnovnih tipki jer je dosta neravna i "grbava" da ti ruka može precizno letit po površini.

Moja preporuka ti je da uzmeš Ultrax i koristiš je jedno 9-12 mjeseci i zamjeniš novom.
Nema smisla davati puste novce za fancy tipkovnice koje nemaju bolji osjećaj tipkanja i nisu ništa kvalitetnije - ionako će za godinu dana biti "krš" ako se koriste intenzivnije, a onda je bolje ponovno kupit još jednu za 150kn, nego davati 300-600kn.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 09.02.2009., 09:12   #6
r4z0r
đabalebaroš
Moj komp
 
r4z0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Krk
Postovi: 122
Što se tiče Wavea, dobra tipkovnica sa turbo preglasnim tipkama!
r4z0r je offline  
Staro 09.02.2009., 10:11   #7
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Pa da sam ja na tvom mjestu birao bi izmedju Logitech G11, G15 i UltraX premium...
Meni wawe lijepo izgleda na slikama, al kad sam je vidio uzivo... Onak... Nist posebno... A tipke su... Joj...
Razer Lycosa mi je nekako preskupa,kao i G15... Koji ce ti k.. tipkovnica od 650 kn?
G11 mi onak taman... Nema samo onaj fancy lcd...
A ovo sto je Mar rekao:
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Moja preporuka ti je da uzmeš Ultrax i koristiš je jedno 9-12 mjeseci i zamjeniš novom.
Nema smisla davati puste novce za fancy tipkovnice koje nemaju bolji osjećaj tipkanja i nisu ništa kvalitetnije - ionako će za godinu dana biti "krš" ako se koriste intenzivnije, a onda je bolje ponovno kupit još jednu za 150kn, nego davati 300-600kn.
I ja to mislim...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline  
Staro 09.02.2009., 12:41   #8
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
g11 i g15 izgledaju prejadno, kao s pijace, jeftino i dječje, ugl. nedolaze u obzir

UltraX premium nedolazi u obzir jer nije crna i općenito mi je nekako bezvezna tipkovnica

u biti sigurno uzimam jednu od ove 2, samo je pitanje koju, i trebaju mi dojmovi, tipa ovo da su preglasne tipke kod Wave i sl.
Lungz je offline  
Staro 09.02.2009., 19:12   #9
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
odlučih se za Wave
danas sam vidio Lycosu uživo i nekako mi bolje izgleda na slikama :P
ipak je skoro duplo jeftinija, a mislim da je za mene kad' se sve uzme u obzir ouno bolji odabir!
kupujem sutra!
Lungz je offline  
Staro 09.02.2009., 19:24   #10
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
odlučih se za Wave
danas sam vidio Lycosu uživo i nekako mi bolje izgleda na slikama :P
ipak je skoro duplo jeftinija, a mislim da je za mene kad' se sve uzme u obzir ouno bolji odabir!
kupujem sutra!
Javi dojmove ali ne bi trebao biti razočaran...

Uglavnom, glasnoća tipki IMO ne bi nikome smjela smetati... Ili se radi ili se ne radi...

Za "njubare" koje ne znaju tipkat napamet bi dobro došlo svjetlo, što je po meni isto glupost i čista tričarija.

Sve očito ima svoju publiku, pogotovo ovakve "gaming" tipkovnice kod djece od 12 do 16 godina...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2009., 16:15   #11
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
evo kupio sam Wave i prvo moram reći da tipke uopće nisu preglasne
jesu ako netko voli lupat po njima a ne normalno tipkat
zapravo bih rekao da su jako tihe!

jako sam zadovoljan tipkovnicom
gumeno odmorište za ruke je prava stvar, mekano, fino...
sve F tipke se mogu programirati i multimedijske tipke isto

preporučam svakako!
preodlična tipkovnica!
Lungz je offline  
Staro 10.02.2009., 16:36   #12
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Za "njubare" koje ne znaju tipkat napamet bi dobro došlo svjetlo, što je po meni isto glupost i čista tričarija.

Sve očito ima svoju publiku, pogotovo ovakve "gaming" tipkovnice kod djece od 12 do 16 godina...
Naravno da neznam tipkat jer imam G15 koji,pazi W0W,svjetli
Nakon 5 godina korištenja logitech internet keyboard,valjda mogu kupit tipkovnicu po vlastitom odabiru,za koju,pazi ovo,nisam nikoga tražio za savjet,nego mi se jednostavno svidjela i želim tipkat na njoj idućih 5 godina.
žile je offline  
Staro 10.02.2009., 18:58   #13
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Naravno da neznam tipkat jer imam G15 koji,pazi W0W,svjetli
Nakon 5 godina korištenja logitech internet keyboard,valjda mogu kupit tipkovnicu po vlastitom odabiru,za koju,pazi ovo,nisam nikoga tražio za savjet,nego mi se jednostavno svidjela i želim tipkat na njoj idućih 5 godina.
Čuj, žao mi je ak si se našao uvrijeđen, no jednostavno za te novce ima boljih tipkovnica.

Svatko ima svoje preferencije.

I ja nisam rekao da je netko njubara ako ima pozadinsko osvjetljenje na tipkalu, nego
Citiraj:
Autor De5tr0yer
Za "njubare" koje ne znaju tipkat napamet bi dobro došlo svjetlo, što je po meni isto glupost i čista tričarija.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 10.02.2009., 22:06   #14
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Sorry što nisam ranije vidio temu, a i otvaram bezveze jer si već uzeo tipkovnicu, ali samo sam htio reći nešto za wave. Frendica ju uzela prije nekih 3 mjeseca, i kad sam ju prvi put vidio izgledala fantastično, gumena podloga za dlanove, dizajn, space tipka se stapa itd. Al nakon dva mjeseca kad sam ju ponovo vidio zgrozio sam se. Slova su se počela izlizivat (s se više ni ne vidi), a neke tipke su postale toliko mekane da nisi siguran jesi li ju stisnuo ili ne. Mislim da bi space stisnuo komarac kad bi na njega sletio, a enter da ne spominjem. Ok, frendica se bavi programiranjem i stvarno puno tipka, al mislim, nakon dva mjeseca...
Booger je offline  
Staro 10.02.2009., 23:53   #15
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Sorry što nisam ranije vidio temu, a i otvaram bezveze jer si već uzeo tipkovnicu, ali samo sam htio reći nešto za wave. Frendica ju uzela prije nekih 3 mjeseca, i kad sam ju prvi put vidio izgledala fantastično, gumena podloga za dlanove, dizajn, space tipka se stapa itd. Al nakon dva mjeseca kad sam ju ponovo vidio zgrozio sam se. Slova su se počela izlizivat (s se više ni ne vidi), a neke tipke su postale toliko mekane da nisi siguran jesi li ju stisnuo ili ne. Mislim da bi space stisnuo komarac kad bi na njega sletio, a enter da ne spominjem. Ok, frendica se bavi programiranjem i stvarno puno tipka, al mislim, nakon dva mjeseca...
A ja imam upravo suprotno iskustvo sa više od 8 mjeseci korištenja...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 11.02.2009., 00:01   #16
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Čuj, žao mi je ak si se našao uvrijeđen, no jednostavno za te novce ima boljih tipkovnica.
I to definitivno nije wave.
Mislim,100 evra za tipkovnicu meni isto tako nema smisla i mozga kada se to ide napraviti,ali za istu cifru,sorry,ja bi ipak radije G15.
Uglavnom,bilo kakva spamara ili flejm koji nastane iz priča kako G15 tobože nevalja koje pak nemaju pokrića.Makar ne nekog utemeljenog osim one dobre stare,provjerene-skupo je,sranje je,a bilo tko tko to ima je debil.
žile je offline  
Staro 11.02.2009., 07:23   #17
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
I to definitivno nije wave.
Mislim,100 evra za tipkovnicu meni isto tako nema smisla i mozga kada se to ide napraviti,ali za istu cifru,sorry,ja bi ipak radije G15.
Uglavnom,bilo kakva spamara ili flejm koji nastane iz priča kako G15 tobože nevalja koje pak nemaju pokrića.Makar ne nekog utemeljenog osim one dobre stare,provjerene-skupo je,sranje je,a bilo tko tko to ima je debil.
Mislim da Wave ipak dođe 50€. linkić
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 11.02.2009., 10:43   #18
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Mislim da Wave ipak dođe 50€. linkić
Kao i moja G15
žile je offline  
Staro 11.02.2009., 11:47   #19
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ajd, dobro dosta više rasprava o jeftinim g15 i nevaljanim wave.
Lungz je kupija wave i to je to.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na