Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2017., 14:58   #28921
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
iako zakon kaže da su propisani bijeli svjetlosni elementi na prednjoj strani vozila i straga za osvjetljenje tablice, CVH u svojim pravilnicima ne dozvoljava naknadno ugrađene ledice, pa ispada da je privatna firma veći autoritet nego slovo zakona..
Pravilnici i jesu iznad zakona, tj. oni određuju što i kako. Pravilnike piše ministarstvo u skladu s ZSPC, ne CVH, a usklađeni su sa zakonima RH i normama EU.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 14:59   #28922
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
rješenje je vozit benzince s plinom
Na plin se kuha, na dizel se ore, na benzin se vozi (na struju pegla veš, za ljubitelje elektirčnih )
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 15:05   #28923
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Riješenje za sve vaše dimno/čađave probleme
Imam je, odlična je
Dakle pušiš cigaru u javnom (kafić i sl.) zatvorenom prostoru npr. di nije dozvoljeno i truješ mene koji sjedim do. Voziš poluispravan auto koji suklja crni dim meni u facu i truješ me i smrdi ko kuga.

Kaj misliš, zašto u normalnoj državi kažnjavaju i te neodgovorne pušače i vozače? Zato jel se tamo zna red i pravila ponašanja. I kazne su velike. A ovdje će primitivizam uvijek imati neku devizu i izliku tipa "nema se za bolji auto" ili "nemrem odolit ne zapalit jednu". I još će se sprdati s onima kojima to smeta. I to će biti općeprihvaćeno.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 05.05.2017. u 15:19.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 15:20   #28924
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 359
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pravilnici i jesu iznad zakona, tj. oni određuju što i kako. Pravilnike piše ministarstvo u skladu s ZSPC, ne CVH, a usklađeni su sa zakonima RH i normama EU.
znam, zato sam i tako formulirao rečenicu, no ne pričam o pravilniku min. pomorstva, prometa i infrastrukture koji pravilnikom o tehničkim uvjetima govori koje boje svjetlosti su propisane u kojem svjetlosnom elementu (tamo ne piše ništa o vrsti rasvjetnog tijela), nego o cvh pravilniku kojeg sam jednom čitao radi iste tematike.. ipak, ne tvrdim da u nekom drugom pravilniku nadležnog ministarstva to ne piše, ali u ovom ne..
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 15:28   #28925
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
znam, zato sam i tako formulirao rečenicu, no ne pričam o pravilniku min. pomorstva, prometa i infrastrukture koji pravilnikom o tehničkim uvjetima govori koje boje svjetlosti su propisane u kojem svjetlosnom elementu (tamo ne piše ništa o vrsti rasvjetnog tijela), nego o cvh pravilniku kojeg sam jednom čitao radi iste tematike.. ipak, ne tvrdim da u nekom drugom pravilniku nadležnog ministarstva to ne piše, ali u ovom ne..
Pravilnik se direktno naslanja na razne EU direktive, evo jedne ako ti se da proučavati...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 15:29   #28926
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Na plin se kuha, na dizel se ore, na benzin se vozi (na struju pegla veš, za ljubitelje elektirčnih )
amencina...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 15:37   #28927
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Dakle pušiš cigaru u javnom (kafić i sl.) zatvorenom prostoru npr. di nije dozvoljeno i truješ mene koji sjedim do. Voziš poluispravan auto koji suklja crni dim meni u facu i truješ me i smrdi ko kuga.

Kaj misliš, zašto u normalnoj državi kažnjavaju i te neodgovorne pušače i vozače? Zato jel se tamo zna red i pravila ponašanja. I kazne su velike. A ovdje će primitivizam uvijek imati neku devizu i izliku tipa "nema se za bolji auto" ili "nemrem odolit ne zapalit jednu". I još će se sprdati s onima kojima to smeta. I to će biti općeprihvaćeno.
Nepusim i vozim benzinca starog 19 godina.
Naravno da sam protiv pusenja u zatvorenim prostorima.
Ali protiv starijih auta na dizel nisan.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 15:52   #28928
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 359
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pravilnik se direktno naslanja na razne EU direktive, evo jedne ako ti se da proučavati...
da, ništa novo, vidjela krava da se konji potkivaju pa i ona digla nogu, no tu sad izlazimo izvan gabarita teme.. ☺
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 17:18   #28929
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Još malo i dizele budu zakonom zabranili.

Benzinci budu jedva zadovoljavali norme, i oni budu dobili EGR-e, DPF-e da bi zadovoljili te Euro 6a,b,c,d norme

Možda je to polako put prema struji, pa budeš peglu doma uštekao u auto hahaha
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 17:22   #28930
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Znate kako se kaže: Lamborghini za njivu, Yugo za sve drugo.
Šalu na stranu, Teslu bih uzeo da bez problema da:
1. Imam servis u okolici 60 km radijusu ( ode sitnica pa vozi do Graza, ako možeš. Taman posla )
2. Da ima autonomiju barem tisuću kilometara ii/ili da bude punionica na svakoj benziskoj (a ne kada se ide van, tražiti svijećom gdje se nalaze punionice).
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2017., 17:36   #28931
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Najveća mana Tesle i svih tih električnih vozila danas su baterije. One isto tako imaju svoj životni vijek trajanja - kada dođe do zamjene, cifra je otprilike pola cijene samog auta.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote