Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2015., 10:08   #1471
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Ako nemas previse vremena, doslovce sa 4 vjezbe mozes razvit super tijelo. Ponedeljak deadlift/dipovi, utorak front squat/zgibovi. Rokat par mjeseci po tome uz konstantno dizanje opterecenja i dobru hranu i nemoguce je ne napredovat. Umjesto trcanja ubacit sprinteve i super si.

Imam foru da poslije mjerenja 1RMa na programu, iduci trenig mjerim najvise ponavljanja sa bodyweightom. I tako nakon 1RM cucnja od 114kg, jucer isao 75kg probat i napravio 30 ponavljanja ass to grass, s tim da je zadnjih par bilo pause squats. Cilj je 50 komada, do kraja godine bi ja mislim i išlo. I da, nemrem hodat danas
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 11:24   #1472
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
jel ima kakav dobar program koji omogucava da se u 2 dana napravi sve, znaci noge-ledja, prsa-ruke. ili neka druga kombinacija bolje funkcionira. onda bi napravio 2 dana pauzu, s tim da bi na kraju prvog dana pauze imao trcanje tipa 1h-1.5h.
znaci pon-uto-teretana, srijeda navecer trcanje, cetvrtak pauza, petak-sub-teretana nedjelja navecer trcanje, pon pauza itd
Ima, dapače to je odličan način vježbanja.
2 puta tjedno split u 2 dana cjelo tjelo.
npr
dan 1 prsa triceps noge
dan 2 leđa biceps rame
pauza
dan3 noge prsa triceps
dan4 rame leđa biceps

sad na tebi je da razviješ program i razmisliš/isprobaš što ti najbolje odgovara
kao npr sa prsima biceps ili triceps većina ljudi jednostavno nemože prsa/triceps u istom danu. No kako radiš 3 mišićne skupine vjerovatno ti to i odgovara da skratiš trening..
Za primjer.
dan 1 za prsa bench kao glavna vježba, dan 3 npr dips koji malo jače razvali triceps pa tu imaš manje posla a i nisi prebio mišić koji još nije 100% oporavljen od prvog trening.
dan 2 za leđa glavnu deadlift ( koji pogodi i dupe noge ) dan 4 zgibovi koji dobro pogodi biceps - vrijedi isto kao za triceps na dan 3...
I da izbjegneš totalno iscrpljivanje sa 2 compound vježbe na dan 1 ne radiš čučanj u kombinaciji s benchom nego ga radiš na dan 3... pošto i trčiš 2 puta tjedno na dan 1 odradiš nešto lakše i funkcionalnije npr iskorake i ukradeš malo od nogu a ubaciš trbuh.


Ima tu puno varijacija ovisno o tvojoj formi i bilo bi nezahvalno pisat neki program bez svih detalja ali ovo su neke smjernice pa prilagodi sebi broj vježbi i ponavljanja, sa kratkim pauzama se da u 45-50 min odradit sve 3 skupine i to pošteno... pogotovo uzimajući u obzir da za 2-3 dana radiš ponovno taj mišić.
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2015., 14:35   #1473
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
hvala svima javim na kojoj sam vjezbi u kojem danu odustao
  Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 16:46   #1474
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Ima, dapače to je odličan način vježbanja.
2 puta tjedno split u 2 dana cjelo tjelo.
npr
dan 1 prsa triceps noge
dan 2 leđa biceps rame
pauza
dan3 noge prsa triceps
dan4 rame leđa biceps
Ovakvo nešto nikad ne bih preporučio početniku. Niti naprednijima osim ako uz stvarno maksimalni rad, urednu prehranu i odmor, 1 x tjedno po mišićnoj skupini ne daje rezultate.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 20:21   #1475
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Vidi svi imamo svoja iskustva, nigdje nisam napisao koliko serija kojim intenzitetom i slično..
Na kraju se svodi na 4 * 45 min vježbanja tjedno ništa više nego bilo koji drugi program.

Edit: zaboravih ali manje važno, iz prijašnjih Vordnih postova se vidi da je momak sportaš nikakav početnik.
Mada nebitno jer ovakav program je savršeno prikladan i za početnika.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 20:57   #1476
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Mada nebitno jer ovakav program je savršeno prikladan i za početnika.
Niti jedan iskusan bilder početniku neće savjetovat treniranje dviju velikih mišićnih skupina u istom danu. Čisti nonsense.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 21:34   #1477
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor de sign Pregled postova
Niti jedan iskusan bilder početniku neće savjetovat treniranje dviju velikih mišićnih skupina u istom danu. Čisti nonsense.
Yup, pametno zbori čovjek. Previše ti je to za 1 trening. Po meni maksimalno 2 mišićne skupine po treningu, a ako si tek krenuo teretanu kreni 3 puta tjedno fully body workout jedno mjesec dana da ti se svi zglobovi, mišići priviknu na težine

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 09.03.2015. u 21:39.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 21:37   #1478
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Dokazao si svoje tvrdnje takvim mnoštvom argumenata, činjenica, podrobno opisao moju zabludu da nemam izbora nego pokloniti se superiornom znanju i iskustvu.
Da sada sam u potpunosti uvjeren da je 3 day split vrhunac treninga, sve drugo je bezveze i uopće nema smisla razmišljati o nekim alternativama.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 21:54   #1479
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Radi ti kako hoćeš, baš mene briga. Ja ti govorim kako je najbolje i kako bi ti većina trenera preporučila.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 22:10   #1480
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Dokazao si svoje tvrdnje takvim mnoštvom argumenata, činjenica, podrobno opisao moju zabludu da nemam izbora nego pokloniti se superiornom znanju i iskustvu.
Da sada sam u potpunosti uvjeren da je 3 day split vrhunac treninga, sve drugo je bezveze i uopće nema smisla razmišljati o nekim alternativama.
Nisi se ni ti baš isprsio.

Stvar je vrlo jednostavna. Velike mišićne skupine traže puno energije i zato se kombiniraju sa manjim skupinama. Ako pošteno odradiš trening prve velike skupine onda nećeš imati dovoljno energije pošteno odraditi drugu veliku poslije toga.
Dakle, noge i prsa su velike skupine. I još tako iscrpljen ideš ubacivat tricepse koji su već znatno izmoreni vježbama za prsa.
Još jednom napominjem da ovo vrijedi pod uvjetom da kvalitetno odrađuješ trening.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2015., 22:10   #1481
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Najbolje za koga? Nismo svi isti, necemo svi vidjeti iste rezultate istoga. Neki bi pregorili na cucnjevima svaki dan na +85% od 1RM-a a neki napreduju od toga, nekima vise pase jedsn trening nekima drugi. Nesto sto neki xyz trener govori ne znaci da je to tako i da bas tako svima pase.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 22:18   #1482
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ok, vidim da nema smisla pisati više. Ja se ispričavam na "krivim" informacijama. Samo vi dajte po svome i kako mislite da je najbolje Da se razumijemo, to nisam ja osobno izmislio sve ovo što sam napisao, da ne ispadne da sam ja neki stručnjak i da pametujem (još masu toga ni sam ne znam). Imate masu članaka za sve to pa pročitajte malo.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 22:19   #1483
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Najbolji treneri na svijetu cesto imaju skroz druge filozofije sta se treninga tice. Opcenito nije od puno pomoci nekom predlagat svoje treninge jer svatko je drugaciji. Po meni je najbolje otic na t-nation, izabrat neki dobar pocetnicki program, proc par njih, vidjet sta ti pase sta ne i slozit sebi svoj. Tako sam ja sebi napravio i odlicno mi je. Neko se kune u velike kilaže, neko u mind muscle vezu, neko u frekvenciju, neko u velik volumen. Svi smo drugaciji. Meni osobno pase manji volumen i velika frekvencija treninga.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 22:24   #1484
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ja nisam nigdje napisao da se mora baš tako raditi, svako naravno radi kako želi i kako mu paše.

Citiraj:
Autor de sign Pregled postova
Dakle, noge i prsa su velike skupine. I još tako iscrpljen ideš ubacivat tricepse koji su već znatno izmoreni vježbama za prsa.
Još jednom napominjem da ovo vrijedi pod uvjetom da kvalitetno odrađuješ trening.
Čovjek zna o čemu priča.

Imate na bodybuilding.com dobre programe sa prehrambenim planom besplatne. Pogledajte malo strukture treninga itd. pa ćete vidjeti o čemu pričamo.

Osobno sam odradio shortcut to size (za masu) od Jim Stoppania i mogu ga preporučiti Najbitnija stvar kod programa za masu i definiciju je da nema prevelikih razlika u samim programima, možda malo veći broj ponavljanja na treninzima za defku, ali skoro je pa isti princip (dizanje velikih kilaža i podizanje kilaža na svakoj vježbi tj. svaki trening, ako je moguće uz pravilnu formu). Caka je u kalorijskom deficitu i suficitu kada idete na defku/masu.

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 09.03.2015. u 22:35.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 22:28   #1485
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Postoje neke osnove koje su vezane za zakone fizike i biologije koji predvidljivo djeluju u 95% slučaja. Da njih nema današnji sport ne bi ni približno ličio na sebe.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 22:41   #1486
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Imate na bodybuilding.com dobre programe sa prehrambenim planom besplatne. Pogledajte malo strukture treninga itd. pa ćete vidjeti o čemu pričamo.
Hvala bogu, ima tone toga na netu a i mogu sami na terenu isprobat pa vidjet. Barem to nije neka velika filozofija.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 15:50   #1487
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor de sign Pregled postova
Postoje neke osnove koje su vezane za zakone fizike i biologije koji predvidljivo djeluju u 95% slučaja. Da njih nema današnji sport ne bi ni približno ličio na sebe.
Pa to je jasno.

Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Ok, vidim da nema smisla pisati više. Ja se ispričavam na "krivim" informacijama. Samo vi dajte po svome i kako mislite da je najbolje Da se razumijemo, to nisam ja osobno izmislio sve ovo što sam napisao, da ne ispadne da sam ja neki stručnjak i da pametujem (još masu toga ni sam ne znam). Imate masu članaka za sve to pa pročitajte malo.
Nisu krive info., niti te itko optužuje ili napada (ako sam ja to napravio, nisam namjerno niti htio, pa se ispričavam), ali razgovor i rasprava ako je kvalitetna uvijek dobro dođe, nema se tu šta "neću ja više pisati" "nema smisla" "ti si glup ja sam pametan" i te fore, nitko ne zna sve, učimo stalno. Samo smireno i će da razgovaramo i raspravljamo kako spada!

na drugu stranu; jučer radio čučanj, i stavio 200kg i sav gym se okupio iza mene i u ogladalu ugledam lika kako vadi mobitel i uperi u mene, i kasnije mi kaže sestra kako me slikao i slao njoj i neke priče izvodio.. jeste imali slične situacije i kako ste to riješili? čisto me zanima? da ga vadim na parking i vozim kroz ruke tj. noge pošto su jače jelte hahah ili wat?

a smiješna strana svega, nakon tog istog 200kg čučnja, benchao sam 90kg i ekipa me gleda i nikome nije jasno di vadim snage za to. nije dugo trebalo da me vlasnik teretane pita koja je kemija u igri haha kako sam se slatko nasmijao na to. već su me prozvali i svaki puta kada uđem u teretanu, samo lete pitanja ako sam uzeo "drogu" za trening haha.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 18:16   #1488
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Pa ček Toorop ti si radio 2 velike mišićne skupine isti dan i to maksimum, to ne može pročitaj gore kršiš zakone fizike i biologije

A sad za ozbač, nek se nađe uvrijeđen tko hoće ali rasprava od gore s izjavama prestavljenim kao apsolutna i nepobitna istina a utemeljena čitanjem po forumima i u većini slučajeva podebljana sa 2 mjeseca ili 2 god amaterskog bavljenja sportom ne daje prostora za ozbiljan razgovor.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 20:20   #1489
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
nisam pocetnik, dapace, ali imam jedno 10ak dobrih kg sala koje bi trebao rijesiti. da se prvo koncentriram onda na to ili? i kako najbrze? ne zelim sad gladovati jer je to glupo. ali onda vjerojatno bi trcanje bilo najbitnije, ne?
  Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 20:35   #1490
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Za salo koncentiraj se na dobru prehranu i izbaci to od čega si se udebljao :P
Sa ok prehranom smršaviš i bez treninga a trening će samo ubrzat, ako ti se žuri smršavit i budeš se iscrpljivao pripazi da pojedeš nešto više bjelančevina da sačuvaš mišiće,
ekipa često lošom prehranom i pretjerivanjem s trčanjem izgubi salo ali i dosta mišića usput, a za 5 kg mišića treba trenirat godinu dana sa ok prehranom, odmorom, i to ako je genetika dobra..
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 20:40   #1491
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Pa ček Toorop ti si radio 2 velike mišićne skupine isti dan i to maksimum, to ne može pročitaj gore kršiš zakone fizike i biologije

A sad za ozbač, nek se nađe uvrijeđen tko hoće ali rasprava od gore s izjavama prestavljenim kao apsolutna i nepobitna istina a utemeljena čitanjem po forumima i u većini slučajeva podebljana sa 2 mjeseca ili 2 god amaterskog bavljenja sportom ne daje prostora za ozbiljan razgovor.
Majkemi, i to da vidiš kako mi ide, napravio PR tako i čučnjem i sa benČom, super mi paše.

Btw. čitao sam i gledao onog tipa kojeg si rekao, ne zvuči ono loše nikako, kada uhvatim vremena ću još dublje ući u to
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 20:56   #1492
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Pa naravno, profi sportaši treniraju 8h dnevno minimum do 12 sati čak,
neznam kako ljudi misle da oni rade valjda paze da naprežu samo jednu mišićnu skupinu taj dan.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 22:07   #1493
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Za salo koncentiraj se na dobru prehranu i izbaci to od čega si se udebljao :P
Sa ok prehranom smršaviš i bez treninga a trening će samo ubrzat, ako ti se žuri smršavit i budeš se iscrpljivao pripazi da pojedeš nešto više bjelančevina da sačuvaš mišiće,
ekipa često lošom prehranom i pretjerivanjem s trčanjem izgubi salo ali i dosta mišića usput, a za 5 kg mišića treba trenirat godinu dana sa ok prehranom, odmorom, i to ako je genetika dobra..
udebljao sam se od netreniranja
  Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 22:11   #1494
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Pa naravno, profi sportaši treniraju 8h dnevno minimum do 12 sati čak,
neznam kako ljudi misle da oni rade valjda paze da naprežu samo jednu mišićnu skupinu taj dan.
KO trenira 12 sati dnevno? Ne znam ni za 8 sati cistog treninga, nekog sporta al 12 mi se cini too much. 2 treninga dnevno, 2 do 2 i pol sata max. plus nes tipa teretana, sauna ili sl...
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 09:03   #1495
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Da bude zanimljivije istraži koji trener ima najviše olimpijskih zlata.
E pa ti su trenirali do 12 h dnevno, naravno nije svih 12h čisti trening ali je 3 treninga dnevno.
Iznenadit ćeš se kad vidiš o kojem sportu se radi i koliko je relevantno za ovu temu na forumu.
I ne, nisu uzimali anabolike.
I da povežem ovo s raspravom gore, u toj metodi se trenira 2 - 3 puta dnevno više istih mišićnih skupina i to na minimumu od 90% maksimuma.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 11:41   #1496
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
I ne, nisu uzimali anabolike.
lol

pretpostavljam da se radi ili o gimnastici ili o plivanju? u oba sporta se šamaraju anabolicima ko blesavi, iako je gimnastika vise skill based sport al se svejedno rokaju.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 11:47   #1497
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor Lovrix Pregled postova
lol

pretpostavljam da se radi ili o gimnastici ili o plivanju? u oba sporta se šamaraju anabolicima ko blesavi, iako je gimnastika vise skill based sport al se svejedno rokaju.

Daj nemoj pricati gluposti koje neznas molim te...
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 11:58   #1498
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Oces rec da su u oba sporta prirodni vrhunski natjecatelji? Jesu, prirodni su ko gay brak.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 12:52   #1499
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
U svakom profesionalnom sportu se uzimaju razno razni preparati i ima dopinga, ali nemoj tu mijesati anabolike jer od njih ni A u ova dva sporta koja si naveo
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 17:19   #1500
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
+1 Laszlo!
Toorop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na