Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2019., 17:10   #241
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Kao što sam gore napisao, sve vam ovisi o računu i detaljima. Ja sam do sad redovno topupao veće svote (auto top-up uključen) i primao i slao veće količine novca (karte za festivale, uplate za smještaj - you name it), I nikad nikih problema.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 19:26   #242
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Nije baš "secretly resignao" pisalo se o tome tada, bila je velika vijest, otišao je u Money Dashboard koja je puno manja firma, s manje stresa...jednostavno nije mogao podnijet pritisak u Revolutu i otišao u firmu s 20 ljudi. A ovo high employee turnover....a tko ga nema danas u IT svijetu? To ide ruku pod ruku s industrijom... Kao i svaki uspješni tech unicorn/pionir, ruše sve pred sobom, krše zakone i polako postaju too big to fail. I uspjeva im.
Ma sve 5. Ono kaj je meni zapelo za oko - po svemu sudeći njima je (skoro pa) modus operandi po defaultu (neovisno o svoti) blokirati račune bez ikakvog objašnjenja. Tak jasno pod krinkom, da ne velim izlikom kojekakvih naprednih AI algoritama i popratne tehnološke skalamerije, koji su (po njima) tu da štite upravo krajnje korisnike od mogućih malverzacija i pranja nofca. Da bi se onda korisnici morali na sve moguće načine opravdavati i dokazivati da su to stvarno njihovi nofci. Čisto da od svega na kraju ne ispadne još jedna u nizu piramidalnih pizdarija.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 19:45   #243
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma sve 5. Ono kaj je meni zapelo za oko - po svemu sudeći njima je (skoro pa) modus operandi po defaultu (neovisno o svoti) blokirati račune bez ikakvog objašnjenja. Tak jasno pod krinkom, da ne velim izlikom kojekakvih naprednih AI algoritama i popratne tehnološke skalamerije, koji su (po njima) tu da štite upravo krajnje korisnike od mogućih malverzacija i pranja nofca. Da bi se onda korisnici morali na sve moguće načine opravdavati i dokazivati da su to stvarno njihovi nofci. Čisto da od svega na kraju ne ispadne još jedna u nizu piramidalnih pizdarija.
U svakom bi slučaju bilo logičnije da, kako je netko spomenuo kod druge varijante, a ako je već potrebno, pokupe više nasušno potrebnih podataka unaprijed.
Nekako mi N26 generalno ulijeva više povjerenja, iako vidim da je i kod njih bilo nasumičnih blokiranja, a i trenutno nisu dostupni u HR.

No sve u svemu, u mjesec dana korištenja, "spasili" su me finog deranja na tečaju kod nekoliko većih transakcija, a i obzirom da inače nemam mastercard koji je sad imao ili ima poneke promocije, dobro je došlo i kod manjih iznosa. Odokativno, nije me koštalo ništa, a "uštedio" sam recimo 200injak kuna.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 19:56   #244
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Sto se blokiranja novca/racuna tice - to sam dozivio i od nasih banaka i to vise puta zbog ‘sumnjivih’ transakcija.

Osobno imam Revolut, Monese i bunq. Najvise koristim Revolut (uglavnom za dnevne kupovine), a Monese mi je tu kao backup za inozemstvo (za slucaj ako mi nekad zatreba vise novca od Revolut limita ili preko vikenda - ako nemam € na Revolutu) i za PayPal. Ako mi nekad bas zatreba kreditna negdje vani - bunq.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 22:01   #245
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Ako sam dobro razumio - kad uplaćujem sa svog tekućeg računa na svoj Revolut veći iznos, tada mi neće biti Revolut account blokiran?
A onda dalje sa svog Revolut računa šaljem dalje kome treba.

Mogu zablokirati i u ovoj varijanti. S tim da su blokirali na način da novce možeš trošiti, ali daljnje uplate bile su blokirane. Vjerojatno mogu i potpuno blokirati.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 22:37   #246
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Evo link za registraciju s kojim dobijete 50kn + free karticu

https://revolut.com/referral/mario8da1!G10D21

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 23:32   #247
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Moram priznati da tvojih par (1 - 2) zadnjih postova baš i ne ulijeva preveliko povjerenje u Revolut koji kao i ove ostale "kartice" koje reklamiraš koristi iste fore kao i dojučerašnja kripto ICO vrbovanja.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 09:05   #248
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Curi su isto blokirali račun kad si je uplatila preko banke 2000kn. Triggeralo valjda flag i onda su provjeravali da nije neko pranje novca. Riješila s njima sve u par sati nakon što je morala prikazat detalje o svom računu u banci
Morala je dostavit zadnje 3 obracunske liste da se odblokira.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 10:04   #249
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Revolut + Uber? Jel to treba ili ne treba raditi? Na internetovima vidim svakojaka iskustva
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 10:55   #250
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Ja sam bio spojio, ali nikad koristio
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 11:10   #251
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Radi provjereno, ne znam zasto ne bi radilo.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 00:28   #252
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Ako neko zeli pruziti priliku i registrirati se za Revolut, trenutno je akcija gdje dobite besplatno karticu, te 50 HRK na njoj.

Klik na link i to je to

revolut.com/referral/tomislpva!G10D21