Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2020., 21:02   #1
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
ATX custom loop u mATX kucistu

Nakon dugo godina iskljucivo ITX konfiguracija nesto me uhvatilo da si slozim "standardniju" konfu i umirovim Haswella i5 4690k i ECS z97 ITX plocu.

Nakon dugo mozganja sto napraviti - ne zelim ogroman midi tower case, Cerberus X mi je bio favorit - odlucio sam se ipak za daleko jeftiniju soluciju koja mi je ok dimenzijama.
Izbor je pao na Fractal Meshify C mini, dosta kompaktno mATX kuciste, ali sam odlucio unutra ugurati full-ATX plocu.

Cijeli popis komponenata je:
- Asrock x570 Creator
- Ryzen 9 3900x
- 4x8gb HyperX Fury 3200MHz
- GeForce GTX 1080
- 2x1TB Crucial MX500
- EK Supremacy blok, D5 pump-res combo, PE240 radijajator
- Corsair SF600 Platinum

Upravo je napajanje kljuc zbog kojeg je sve tako jednostavno zagurati u mATX kuciste. Nakon micanja donjeg shrouda i malo kombiniranja gdje sta staviti, sve stane bez problema sa puno slobodno mjesta. Layout je na kraju kakav sam htio - vrlo slican Cerberusu, samo je case 3cm siri nego sto bih htio.
PSU shroud sam ispilio (ne bas najljepse, ali ok je), i zakovao natrag onaj komadic gdje je mount za side panel. Jos fali zatvaranje rupe od PSU-a, budem to nekom iducom prilikom, vjerojatno uzeo komad shrouda



Naprijed je 120mm Fractal vent kao intake, dole su dva Arctica p12 na radijajatoru, a gore su 2xScythe 120mm slim (15mm) kao ispuh.

Sve u svemu, jel vrijedilo zezanja za ustedu od ta 4cm u odnosu na ATX verziju? Meni je, jer ionako nisam imao sto pametnije za raditi, imam (samo) SFX napajanja ciji sam veliki fan, i u konacnici je i ovo vece nego sto bih idealno htio.
Iduci korak vodeno za grafu, ako slucajno naleti povoljno, i eventualno jos jedan rad naprijed ili gore.

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 28.11.2020. u 21:07.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 21:07   #2
dr.jazz
Premium
Moj komp
 
dr.jazz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 102
Svaka čast na trudu!

Jesi razmišljao možda o drugačijoj izvedbi loopa? Ne znam da li si u planu imao koristiti ostale pci slotove ali npr. da si shroud proširio za toliko da možeš ploču provući i montirati, sfx napajanje si mogao ostavio u podrumu, a naprijed montirati jedan slim 280mm ili 360 rad (ovisi koji ti bolje odgovara dimenzijama).
Combo pumpu bi čak mogao postaviti vodoravno između shorouda i GPU-a pod uvjetom da na GPU staviš blok jer nisam siguran da bi sa zračnim coolerom bilo mjesta.
__________________




Parvum Systems L1.0 Build

Intel Core i7-8700k 5.2 Ghz Delid

Gigabyte Z390 AORUS Master

G. Skill Trident Z RGB 32GB 3733 Mhz CL16

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Super Flower Leadex Platinum 1000 W

Acer X34P Predator G-sync 120hz

SSD Transcend 256GB 110S M.2 NVMe - 2X Samsung SSD 850 EVO 250gb RAID 0

Dual loop custom water cooling by EK

>>Build log<<





TRGOVINE

1

2

3


dr.jazz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2020., 21:58   #3
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Ozbiljna mašina, bez daljnjeg.
Rupu od PSa možda zatvoriti sa bracketima koji primaju kartice.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 23:42   #4
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor dr.jazz Pregled postova
Svaka čast na trudu!

Jesi razmišljao možda o drugačijoj izvedbi loopa? Ne znam da li si u planu imao koristiti ostale pci slotove ali npr. da si shroud proširio za toliko da možeš ploču provući i montirati, sfx napajanje si mogao ostavio u podrumu, a naprijed montirati jedan slim 280mm ili 360 rad (ovisi koji ti bolje odgovara dimenzijama).
Combo pumpu bi čak mogao postaviti vodoravno između shorouda i GPU-a pod uvjetom da na GPU staviš blok jer nisam siguran da bi sa zračnim coolerom bilo mjesta.
Jesam, probao sam par razmjestaja napajanja. Prva ideja je bila ova, gdje bi pumpa stala pokraj napajanja. Medjutim, kako trenutno ima dosta mjesta za sve, nije bilo smisla naguravati.

Drugo sto sam probao je napajanje staviti vodoravno gdje je trenutno. Na taj nacin bi bilo dovoljno mjesta za 240mm radijator ispod njega (a mozda cak i na vrhu), i to je vjerojatno orijentacija na koju cu jednog dana prijeci, ali sada dok imam samo jedan rad nema potrebe (malo je naguranije ako je PSU vodoravno, jer kabeli onda izlaze iznad RAM-a).

Opcije koje blokiraju PCI-e nisam razmatrao, zelim imati barem dva slota slobodna zlu ne trebalo. (originalno je trebala ici unutra thunderbolt 3 kartica, ali na kraju sam uzeo plucu sa ugradjenim thunderboltom, pa je zasad prazno ) Nakon 12-13 godina na ITX-u imati opciju dodatnih PCI-eova mi je luksuz.

Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Ozbiljna mašina, bez daljnjeg.
Rupu od PSa možda zatvoriti sa bracketima koji primaju kartice.
Tako nesto bi bilo interestantno rjesenje, iako samo su jos dva slota teoretski ispod, od toga jedan je izmedju "pravih" bracketa i rupe, i taj bez piljenja nije moguce iskoristiti. Znas mozda ima li negdje za kupiti nesto "gotovo" tipa samo bracket za 3-4 kartice?
Zasad imam ili ATX bracket sa aliexpressa (moram izbusiti rupu za PSU konektor), ili cu izrezati shroud pa pokriti.
rendula je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na