Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2007., 21:49   #1
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Overall Ati vs. Nvidia

Evo blizi se dan kada ubadam novu grafu,i zapela mi za oko HD3850,ali citam tu po forumu stalne probleme sa driverima,rusenja,BSODovi,pucanja textura itd...tak da vise nisam pametan sta kupiti.Znam sigurno da je Ati u istom cjenovnom rangu puno brzi od Nvidie po FPS pitanju,ali koliko je stabilniji to me zanima?Da li se isti problemi javljaju i kod nvidie?
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 21:54   #2
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Potpuno ti je svejedno po pitanju drivera. Ati ima podjednako problema koliko ima i nvidia, omjer cijene i brzine je podjednak, ati je nešto bolji kod dekodiranja videa itd, itd. Tak možemo do sutra. Totalno ti je svejedno koju uzmeš, bit ćeš podjednako zadovoljan.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2007., 00:00   #3
Opaki
Banned
Moj komp
 
Opaki's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 206
Mislim da ćeš bit ipak malo zadovoljniji s Nvidiom jer ima razrađenije drivere i s manje bugova, što se najviše vidi s mnogo manjom razlikom u performasama između različitih igara (plus tu su uvijek, za nvidiu bolje, opengl igre na nesreću ATi-a).
Što se tiče HD3850 definitivno best buy trenutačno, no ako želiš nešto jače i skuplje onda 8800 GT.
Kod odabira kartice za igre primarno gledaj FPS, jer su u ostalom stvarima dosta slične.
Opaki je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 01:09   #4
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Hrubi Pregled postova
Evo blizi se dan kada ubadam novu grafu,i zapela mi za oko HD3850,ali citam tu po forumu stalne probleme sa driverima,rusenja,BSODovi,pucanja textura itd...tak da vise nisam pametan sta kupiti.Znam sigurno da je Ati u istom cjenovnom rangu puno brzi od Nvidie po FPS pitanju,ali koliko je stabilniji to me zanima?Da li se isti problemi javljaju i kod nvidie?
Gledaj, trenutacno je sve zje... sa driverima, no poznavajuci ATI to ce se rijesiti...

Citiraj:
Autor Opaki Pregled postova
Mislim da ćeš bit ipak malo zadovoljniji s Nvidiom jer ima razrađenije drivere i s manje bugova, što se najviše vidi s mnogo manjom razlikom u performasama između različitih igara (plus tu su uvijek, za nvidiu bolje, opengl igre na nesreću ATi-a).
Što se tiče HD3850 definitivno best buy trenutačno, no ako želiš nešto jače i skuplje onda 8800 GT.
Kod odabira kartice za igre primarno gledaj FPS, jer su u ostalom stvarima dosta slične.
Zaista misliš da je bolje gledati FPS, nego količinu memorije bez koje naravno nema ni FPS-a...misliš da bih ja pri kupovini kartice kada cekam na blagajni mislio: koliko cu dobiti FPS-a u Crysisu???A koliko U COD-u4(odnosi se na optimizaciju igri)!!ipak se držim gledanja taktova, količine memorije i brzinu memorijske sabirnice...

I jedno pitanje...sa kojom Nvidiom vi uspoređujete HD3850???Jedina jaca kartica je 8800GTS/GT...nema kartice u rangu HD3850 osim naravno 8600GTS koju 3850 ostavlja daleko iza sebe.Ovo je cista tema AMD vs. Intel, kojih je forum pun k...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 01:19   #5
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pa 3850 je trenutno najjaca kartica (daleko) u svom cjenovnom rangu, no isplati se pricekati da dođu 3870 u većim količinama kad će pasti cijena na 1200-1300kn i onda ubosti jednu 3870 sa 512mb rama (od viška glava ne boli )
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 01:54   #6
Opaki
Banned
Moj komp
 
Opaki's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 206
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Zaista misliš da je bolje gledati FPS, nego količinu memorije bez koje naravno nema ni FPS-a...misliš da bih ja pri kupovini kartice kada cekam na blagajni mislio: koliko cu dobiti FPS-a u Crysisu???A koliko U COD-u4(odnosi se na optimizaciju igri)!!ipak se držim gledanja taktova, količine memorije i brzinu memorijske sabirnice...

Da, daleko najvažnije je koliko FPS-a ustvaruje, sve te specifikacije si možeš ugurat u šu... (bez uvrede svi mi također) ako kartica ne ostvaruje ono što se očekuje od nje, što se tiče rama - najmanje bitan podatak kod kupovine grafičke jer najmanje utječe na performanse i to samo sa uključenim FSAA i ASF na rezolucijama 1600x 1200 i više gdje je potrebno barem 512 Mb.
Opaki je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 06:06   #7
Audi45
Premium
 
Audi45's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 490
Citiraj:
Autor Opaki Pregled postova
Da, daleko najvažnije je koliko FPS-a ustvaruje, sve te specifikacije si možeš ugurat u šu... (bez uvrede svi mi također) ako kartica ne ostvaruje ono što se očekuje od nje, što se tiče rama - najmanje bitan podatak kod kupovine grafičke jer najmanje utječe na performanse i to samo sa uključenim FSAA i ASF na rezolucijama 1600x 1200 i više gdje je potrebno barem 512 Mb.

O boze, daj mi onda reci koju mi grafu mozes preporuciti za C.M. Dirt zelim ju
igrati na 1680x1050 sve na ultra high sa najmanje 35-40 FPS-ova.
Iduca ce biti sto veci hladnjak to je jaca grafa.

EDIT:
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
CM Dirt je neoptimizirana do pakla i koju god grafu staviš, igra će ti biti u komi i nećeš moći iskoristiti puni potencijal kartice i konfe.
Da znam ovo je bio sarkasticni post
__________________
X:: Maus, E-100, T110E5, T57 Heavy Tank, 113, AMX50B, IS4, E-50M, Leopard 1, M48 Patton, 121, G.W. E 100, T92, Obj. 261, JagdPz E-100, WT auf E100, T110E4, T110E3,
IX::IS8 VIII:: Lorr. 155 51, AC Mle 48
PREM:IS6, T34, T26E4, Pz. IV Schmalturm, T-25, Ram II, T14, Matilda BP, 105 leFH18B2, Chi-Nu Kai, T15, T2 LT, T1E6, Tetrarac, LTP, T7 Combat Car, Light MK. VIC, Type 97 Te Ke

Zadnje izmijenjeno od: Audi45. 22.12.2007. u 10:13.
Audi45 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 08:29   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
CM Dirt je neoptimizirana do pakla i koju god grafu staviš, igra će ti biti u komi i nećeš moći iskoristiti puni potencijal kartice i konfe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 12:07   #9
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Neznam zašto se toliko ogovara CM dirt... ovo ljeto smo ga igrali na konfiguraciji iz siga (moj komp), dapače na 15" monitoru, skoro sve high jedino je shadows bilo medium mislim u 1024x768 (dok mi je ovaj 20" bio na reklamaciji) i igra je išla odlično u svim situacijama osim buggy rally-ja di se dizala prašina i bilo masu buggy-ja.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 23:11   #10
Opaki
Banned
Moj komp
 
Opaki's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 206
Citiraj:
Autor Audi45 Pregled postova

O boze, daj mi onda reci koju mi grafu mozes preporuciti za C.M. Dirt zelim ju
igrati na 1680x1050 sve na ultra high sa najmanje 35-40 FPS-ova.
Iduca ce biti sto veci hladnjak to je jaca grafa.
Neznam što želiš reć, no ko da je bitno!
Opaki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na