Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2007., 18:06   #91
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
bilo kako bilo tko je digo kredit za ovu igru je popušio debelo... a i tko je povukao lovu iz fondova nije bolje prošao (izlazna naknada + ulazna za eventualni ponovni ulazak u fond).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 12:48   #92
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
A ipak su glasine bile tocne. Ne slazem se da je ispusio onaj tko je uzeo kredit. Zasto to mislis? Jos uvije ce zarada biti jako dobra. Ako si digao 38.000kn kredita. Recimo da moras vratiti cca 40.000kn. Imas paket od cca 17.000kn dionica a ostalo stavis u stranu. To je cca 65 dionica,prodas ih za minimalnu cijenu od 400kn to je 26.000kn + onih 21000 u strani je 47.000kn. Znaci zaradio si 7.000kn. Sto i nije tako lose. Naravno da ih mozes skuplje prodati i tak dalje. Ja ispod 450 nejdem sa jednim paketicem manjim,a sa vecim nalog ide i na 500kn. Problem su ljudi koji ce se zadovoljiti sa 10-20% zarade i prodati prejeftino,a fondovi ce nuditi sve vise jer su dobili mrvice. Da imam para jos bi kupio u petak,ali ovi tamo nece da vrate lovu tako brzo. Pih...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2007., 14:29   #93
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako si uzeo 38k kn na recimo 2 godine sa ~10% godišnje kamate onda otplaćuješ ~42k kn, tako da ti računica nije ni približna.

znači imaš 17kn dionica i 21k kn sa strane... dionice bi trebale skočiti za 30-35% da bi bio na NULI.

pro stuff, nema šta
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 19:37   #94
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
A i nemas potrebe uzeti kredit na dvije god,ako mislis prodavati dionice,a ako ih ne mislis prodavati i uzeo si kredu na dvije godine onda ces dobiti ces jos i dividende i + bonus dionice koje ti pokriju kamate.
Ma samo ocu reci da i onaj tko je digao kredit je zaradio.Nije puno ali je zaradio...
Mislim da ce zarada biti veca od 30%,ali vrijeme ce pokazati sve.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 20:22   #95
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
na kraju si zaradio 1-2k kn, prošao javnog bilježnika 3 puta, banku 4 puta, čekao na liniji brokera etc.

imho za te pare bolje da si uzeo soma i stavio na crveno u casinu, a ostalih soma na par zicera u kladi do 2 koeficijenta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 08:44   #96
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
na kraju si zaradio 1-2k kn, prošao javnog bilježnika 3 puta, banku 4 puta, čekao na liniji brokera etc.

imho za te pare bolje da si uzeo soma i stavio na crveno u casinu, a ostalih soma na par zicera u kladi do 2 koeficijenta.
Pa onda dobio pa se navukao,pa stavio jos jer se lagano dobiva i tako bajjj bajj.
Cuj nije bas 1000-2000kn,mislim da je ipak malo vise,ali ovisi o cijeni dionica. Net Banking-posta-javni biljeznik.Samo cekao kod javnog i to je to,sve skupa cekao 10min. Nalog cu isto zadati preko neta. Govorim za sebe,naravno da mnogi nisu tako vec su cekali u banci,pa ce zvati brokera odmah u 10h ujutro u petak, i cuditi se kako su linije zagusene,a ima ih 150 linija na 350.000ljudi i tako...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 09:00   #97
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
lol 358000 uplata..
cijena dionice 265
svi paketi se režu...

i tako samo sa 15k kn uplate završio na 6 i nešto... da sam znao ne bi bio ni uplaćivao..

nego, imate preporuku neke brokerske kuće?
jučer sam dobio papire od SDA, pa trebam se javit nekoj brokerskoj kući da mi to prodaju u ponedjeljak za barem 400kn po dionici...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 12:21   #98
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
lol 358000 uplata..
cijena dionice 265
svi paketi se režu...

i tako samo sa 15k kn uplate završio na 6 i nešto... da sam znao ne bi bio ni uplaćivao..

nego, imate preporuku neke brokerske kuće?
jučer sam dobio papire od SDA, pa trebam se javit nekoj brokerskoj kući da mi to prodaju u ponedjeljak za barem 400kn po dionici...
Ja da sam znao uplatio bi jos vise,ali lako je sada.
Tako je,paketi se rezu proporcionalno svima cca -55%. Sve jedno ti je koja je brokerska kuca. Princip prodaje je takav da ti zadas nalog za prodaju dionica,navedes broj dionica koji zelis prodati i cijenu. Drugi zadaju nalog za kupnju sa cijenom koji su spremni platiti i kada se ponuda i potraznja poklope,odu tvoje dionice. Ti mozes staviti nalog jedan sa pola dionica na recimo 500kn, pola na 400kn(lupam bez veze). Imaj na umu da se svaka transakcija naplacuje ovisno o brokerskoj kuci. U ovom slucaju to su dvije transakcije!
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 12:39   #99
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Nekoga zanimaju dionice od Veterine, gdje, kako, uvjeti, cijena? Gledao sam na limun i zagrebackoj burzi ali nista nisam nasao, samo neke clanke iz novina u kojima pise svasta a nista.
SPLiFF je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 14:40   #100
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Nekoga zanimaju dionice od Veterine, gdje, kako, uvjeti, cijena? Gledao sam na limun i zagrebackoj burzi ali nista nisam nasao, samo neke clanke iz novina u kojima pise svasta a nista.
PRekrizi to odmah,tesko ce itko doci do toga.
Ako zelis vise:
http://www.imamnovac.com/Forum/Thread.aspx?ThreadID=326
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2007., 15:29   #101
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Koliki vam je target u petak ili kada ih vec mislite prodavati?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 15:31   #102
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791