Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2008., 20:28   #31
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
uglavnom nasao laptope preko Ebaya u Americi i sad mene zanima nest jel se moze ovo napravit:
posto imam rodaka u americi u chicagu on moze narucit preko ebaya laptop sebi u chicago,koristit ga par dana i poslat meni u Osijek preko poste,nest sam nasao da je 200kn postarina na 2kg,a ja bi si uzeo Mac Air(tamo je 1000 dolara preko ebaya) pa me zanima on bi to poslao da izgleda ko polovno dakle bez orginal kutije samo zapakovano pa me zanima jel oni mogu nabit porez na taj laptop ako se salje preko poste?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 21:44   #32
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,251
pa buduci da bu fizicka na fizicku osobu, bar nes spediteru trebal it . Kolko sam cital sve do 300kn prolazi ispod radara. Ne znam kak bus objasnil da je to rabljeno odnosno ne kupljeno, jer oni vide laptop i sad da bi tebi znali reci kolko dojde oceju racune. govorim malo napamet sorry, al tak velki paket bu definitivno trebalo nekaj colat. al nek iskusnjare nadopune
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2008., 09:54   #33
Doms
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Kod kuce, a di dalje?
Postovi: 58
A jel moze ovako: prvo prijedem granicu sa svojim kupljenim stvarima i trazim taj
U-34 formular. Kad to dobijem jel smijem onda otici na drugu carinu i tamo prijaviti te stvari kad budem prijelazio, a da ne bude nista?
Doms je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 12:52   #34
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
jedno inozemno-carinsko-porezno pitanje

kako švicarska nije zemlja EU to mene zanima dal ja mogu otić u švicarsku kupit tamo neki laptop i pri izlasku iz švicarske u npr. njemačku dobit povrat poreza?

kako je to najelegantnije izvesti? išao bih avionom pa ako to igra ulogu...

ponavljam iz švicarske ne idem u hrvatsku nego prvo u njemačku jer mi je takav itinerar.
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 17:42   #35
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Povrat poreza mozes dobiti kada izneses robu van drzave i ovjeris racun. Znaci slijedeci put podignes lovu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 19:17   #36
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
a jel moguće to napravit ovako:

kupim robu, u dućanu tražim tax free formular, idem na aerodrom, te tamo ovjerim račun i istovremeno dobijem novce? ili čak da novce dobijem na aerodromu gdje sletim?

neda mi se opet u švicarsku...
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 19:37   #37
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Cuj, ovisno dali je tax-free. Najbolje pitati tamo jer nisam siguran da je u Svici isto kao u EU.

Moras shvatiti da moras doslovno izaci iz zemlje sa robom da bi ovjerio racun, tako da sumnjam da se taj tax-free office nalazi "van" zemlje. Kuzis?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2008., 20:59   #38
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
pozdrav, jel mi moze netko potvrditi koliko % se vraca tax free u Sloveniji za robu tipa Sony PS3, ili razna druga informaticka oprema?
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 21:40   #39
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Prijatelj mi ide u Sloveniju za par dana po 2 stvari,jedna je 530€ a druga 120€.
Koliko sam skužio FAQ ako je trgovina TAX FREE ide po opisanoj proceduri.Ako nije isto piše ali zanima me jel ima neke razlike u povratu poreza s obzirom na vrijednost robe?
Zanima me jel se u SLO može sa osobnom,mislim da sam pročitao da može ali za svaki slučaj ?
I ako može još koji savjet pošto je to SLO a odnosi su nam sad malo napeti na što paziti tamo,mislim na policiju njihovu i carinu?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 23:11   #40
panglu
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zagorje
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Prijatelj mi ide u Sloveniju za par dana po 2 stvari,jedna je 530€ a druga 120€.
Koliko sam skužio FAQ ako je trgovina TAX FREE ide po opisanoj proceduri.Ako nije isto piše ali zanima me jel ima neke razlike u povratu poreza s obzirom na vrijednost robe?
Zanima me jel se u SLO može sa osobnom,mislim da sam pročitao da može ali za svaki slučaj ?
I ako može još koji savjet pošto je to SLO a odnosi su nam sad malo napeti na što paziti tamo,mislim na policiju njihovu i carinu?
mozes samo sa osobnom, a ja nikad nisam imo problema sa murijom i carinom, al se mora uzet u obzir da posto zivim uz granu poznam murjake
panglu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2008., 23:36   #41
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor panglu Pregled postova
mozes samo sa osobnom, a ja nikad nisam imo problema sa murijom i carinom, al se mora uzet u obzir da posto zivim uz granu poznam murjake
Ok,hvala
Još samo da netko odgovori za ovo s povratom poreza?
I da,koliko če ispasti carina na to?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 00:07   #42
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
(cijena robe + 10%(carina) ) + 22%(pdv)
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote