Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2021., 14:17   #8041
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Nzn cemu to, pa kolko su vam rasli BTC, ETH, MATIC u zadnjih 3-4 mjeseca. Jel ste stvarno tolko pohlepni da 80-100% u 3 mjeseca nije dosta?

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 14:36   #8042
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Jel ste stvarno tolko pohlepni da 80-100% u 3 mjeseca nije dosta?
Da 100%, za to se u cryptu ne dize iz kreveta
Ili imate svi milijone pa vam je i 10% dosta.

Tako da uvijek postoje dvije strane
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2021., 14:42   #8043
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Kolega se samo želi pohvaliti svojim portfeljom
Što se šibe i catgirla tiče, baš na ovom topicu je prije pada bila poplava postova o tome kako to kupiti...nhf ali to je obično jak sell signal
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 14:57   #8044
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Ja se inače zajebavam, nemam nikakvih suludih zamisli da će to ić nekud nebu pod oblake. Da se moglo dic pare u ova dva dana, moglo se, sad će opet zaronit vjerojatno.

A isto tako vražja laž da ne bi volio bit jedan od onih koji je jučer dignuo 100x na DAR-u kad je ušao na Binance.

Inače imam par valuta s kojima konstantno trejdam i tu se skuplja 5% po 5% ko i svi smrtnici ili čekam idući pad pa opet dokupit.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 15:25   #8045
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Da 100%, za to se u cryptu ne dize iz kreveta

Ili imate svi milijone pa vam je i 10% dosta.



Tako da uvijek postoje dvije strane
Po toj logici bi svi već bili milijunaši al mi se nekako cini da to bas i nije slucaj. Tak da mislim da je bolje više para stavit na "stabilne" stvari koje ionako već imaju vise nego dobar povrat nego se kockat jel jednostavna statstika kaže da će većina popušiti.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 16:36   #8046
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ja se inače zajebavam, nemam nikakvih suludih zamisli da će to ić nekud nebu pod oblake. Da se moglo dic pare u ova dva dana, moglo se, sad će opet zaronit vjerojatno.

A isto tako vražja laž da ne bi volio bit jedan od onih koji je jučer dignuo 100x na DAR-u kad je ušao na Binance.

Inače imam par valuta s kojima konstantno trejdam i tu se skuplja 5% po 5% ko i svi smrtnici ili čekam idući pad pa opet dokupit.
isto razmisljanje

Catgirl porasla bila, povukao pola para sto je bilo VISE nego sta sam ulozio i sada je pala. Ali sada si mogu dopustiti da se kiseli i ko ju hebe moze na nulu. ionako nije bila investicija nego vise igra

za "investiciju" imam odredjene iz top 10 i to je to.

veca mi je steta sada bila sta nisma uspio dobit whitelist za Fat Ape Club da si uzmem jednu gorilu jer je floor price gotovo 0.4, a za rijedje vec 2-3, i onda cekas i nadas se da ode za par desetaka ETH nekom ameru bogatunu za izbjeci porez a tebi pare u dzep
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 19:12   #8047
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Jel netko mozda u TinyTitanima?

Od testne faze sam u igri, za sad trenutno uspio skupit i uzeo jednog Titana i skupio finu svoticu tokena (TITS). ATH nekidan bio 0.40$.
Za svaku borbu, nebitno, dobio ili izgubio, se dobije 50TITS (privremeno su spustili na 25).
Zvuci skroz zanimljivo, bacite oko na WP. Svasta se ocekuje u buducnosti.


https://tinytitans.fi/

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 09:01   #8048
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Inače sam uvijeg izbjegavao te šitare i držao sam sve u stabilnim valutama ili koje imaju neku budućnost (BTC, ETH, LTC, ADA, DOT...)

A onda pogledaš oko sebe i ljudi dignu ogromnu lovu na šitarama. Sjećam se da kad sam tek čuo za crypto priču nisam bio pri parama i mislio sam uzeti nešto, pa sam vidio Doge i htio uzet za neku siću čisto iz zajebancije. Da sam to napravio vjerojatno bih sad imao svoj stan, a ovako imam poderane čarape i kupujem catgirl

Osobno sam mišljenja da je ova pomana za kriptom nešto kao i dot com bubble. Tko je pratio mogao je uložiti u kvalitetne stvari i obogatiti se, tko je ulagao bezveze je spušio sve i kasnije plakao na televiziji jer je neka kompanija preko noći propala. Ovo drugo vjerujem da bi se moglo desiti većini šitkoinova, stoga treba biti oprezan. Ali da se i natuć velika lova ako pratiš što se događa...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 20:44   #8049
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Koji bi bio najsigurniji način čuvanja ovih novih tokena osim da stoje po metamasku i slično tome... čitam po netu kako ljudima hakiraju iste pa predlažu onda cold storage, ali na coldu nema tih novih tokena ili novih kriptoa, pa se postavlja pitanje koji je najbolji način čuvanja?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 20:51   #8050
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
metamask zapravo i je cold storage. kad dobijes one rijeci, spremi ih u ladicu ili banku... ubaci coine na adresu iz metamaska i dovidjenja... mozes ga i deinstalirati da ti srce bude na miru.

hakirat ce ti i ledgera ako ne pazis sta radis...
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2021., 21:31   #8051
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
metamask zapravo i je cold storage. kad dobijes one rijeci, spremi ih u ladicu ili banku... ubaci coine na adresu iz metamaska i dovidjenja... mozes ga i deinstalirati da ti srce bude na miru.

hakirat ce ti i ledgera ako ne pazis sta radis...
Je, ali...
Eno jučer BZX Defi hakiran ponovno, mislim četvrti puta. Nisu direktno pool hakirali nego su došli do privatnog ključa njihovog defi routera ako sam dobro shvatio. Što u prijevodu znači da mogu skinuti coine svima koji su dali odobrenje tom bzx routeru za neki coin. A dali su ako si htjeli koristiti njihov pool za usdt, bnb, eth, busd, btc itd.

Do sada su skinuli valjda oko 55 milja ljudima koji su u jednom trenutku koristiti BZX defi, a nisu uklonili dozvole (većina nije). Imali su dozvolu za moj BUSD, ali srećom prekjučer prebacio sve bio.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 06.11.2021. u 21:38.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 21:40   #8052
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Sad si sam sebi odgovorio. Ako mislis cuvati tokene, stavi ih na metamask, i nikakvom DEFI-ju nedaj dozvole za taj account. Nikakva odobrenja i miran si....

Ako mislis aktivno trejdati, poolati, stejkati... to za sobom povlaci odredjene rizike... koje sam snosis...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 21:49   #8053
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Sad si sam sebi odgovorio. Ako mislis cuvati tokene, stavi ih na metamask, i nikakvom DEFI-ju nedaj dozvole za taj account. Nikakva odobrenja i miran si....

Ako mislis aktivno trejdati, poolati, stejkati... to za sobom povlaci odredjene rizike... koje sam snosis...
Taj metamask je siguran jedino ako ga nisi baš za ništa koristio osim da na njega pohraniš neke coine. Inače, nikada ne znaš odakle će te sastaviti.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 21:59   #8054
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
A sto bi ti htio? Smart contracte na glupom novcaniku? Ne ide... a cim su smart contracti ima neka dozvola, privola, nesto sto dajes... i automatski povecavas sansu da ce te neko opeljesiti...

Ako neces smart contracte, drzati samo tokene mozes i bez metamaska. Generiras privatni kljuc i adresu na nekom prastarom kompu i to offline, ako te to toliko brine.

Edit: inace, BTW, metamask je siguran koliko je njegov korisnik pametan...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 06:13   #8055
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
kakva su predviđanja za dogelon mars coin?
John Creasy je offline   Reply With Quote