Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2014., 16:55   #721
judai-1995
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ng
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Mnogo krivo si razumio svrhu root-a. Naročito što se tiče "bolje rezolucije" jer to mi samo govori koliko zapravo znaš i razumiješ stvari vezane za root i općenito čačkanje po mobitelu.
No dobro, svaki početak je težak, ono što ti mogu predložiti je to da odustaneš od toga. Bez uvrede ili ičeg, ovdje smo da savjetujemo i raspravljamo.. Btw, nisam ni ja sveznalica, dapače.

Za tebe kao takvog korisnika je posve nepotreban root, zapravo root bi ti možda i dobro došao zbog određenih aplikacija i slično, ali poanta root-a je između ostalog stavljanje custom rom-ova koji su (ili bi trebali biti) puno bolji od stock rom-ova i samim time, mobitel je ajmo reći brži, fluidniji, baterija traje dulje i još puno toga..

Ali nije sve tako jednostavno, treba puno čitanja, praćenja novosti vezanih za rom-koji odabereš.

Nemojmo zaboraviti da sa root-om gubiš garanciju (mobitel se može i unroot-at), možeš ga zbrikat (ne znam kako to objasnit, zablokirat, s*ebat).

Ako misliš početi učiti o tome, počni od početka
http://en.wikipedia.org/wiki/Android_rooting

Nakon toga na vrlo kompliciranoj stranici za početnike http://www.xda-developers.com/ potraži stvari vezane za tvoj mobitel (koji btw, nema custom rom-ova, ili možda ja nisam baš temeljito tražio, a i nisam baš).

Eto, ako želiš samo i isključivo root, onda ti je vjerojatno dovoljno ono sa provog linka u postu iznad što sam ti postao.
Kada napraviš root, možeš recimo instalirati aplikacije za backup mobitela, znači pokretati aplikacije koje zahtjevaju root i tako to..
Gle, htio sam to zbog custom roma, pa se malo raspitujem po forumu, ali ipak cu odustati od svega toga, strah me da mi mobitel ne pocne brickati
judai-1995 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 16:56   #722
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
@ Druže - Hmm.. Oduvijek mi se nekako čini da smo pričali o tome da se i samo root-anjem gubi garancija.. Ne znam.. (druga stvar je što postoji i unroot, jel..)
Ali ako si u pravu, još bolje, svakako još jedna pozitivna stvar, nikako negativna..

@ judai - a gle, ako se prati korak po korak provjereni tutorijal za nešto, onda nebi trebalo biti problema. Kažem "nebi trebalo" jer problemi uvijek mogu nastati. Nešto se prije govorilo da ako u trenutku tog kemijanja nestane struje (komp se zagasi) da mogu nastati problemi.. Sve je to naravno rizik i na tvoju odgovornost.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 23.01.2014. u 17:06.
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2014., 16:59   #723
judai-1995
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ng
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
@ Druže - Hmm.. Oduvijek mi se nekako čini da smo pričali o tome da se i samo root-anjem gubi garancija.. Ne znam.. (druga stvar je što postoji i unroot, jel..)

Zadnje izmijenjeno od: judai-1995. 23.01.2014. u 17:38.
judai-1995 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 17:18   #724
judai-1995
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ng
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
@ Druže - Hmm.. Oduvijek mi se nekako čini da smo pričali o tome da se i samo root-anjem gubi garancija.. Ne znam.. (druga stvar je što postoji i unroot, jel..)
Ali ako si u pravu, još bolje, svakako još jedna pozitivna stvar, nikako negativna..

@ judai - a gle, ako se prati korak po korak provjereni tutorijal za nešto, onda nebi trebalo biti problema. Kažem "nebi trebalo" jer problemi uvijek mogu nastati. Nešto se prije govorilo da ako u trenutku tog kemijanja nestane struje (komp se zagasi) da mogu nastati problemi.. Sve je to naravno rizik i na tvoju odgovornost.
Da, znam. Upravo zbog sigurnosti odustajem od toga.
judai-1995 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 23:15   #725
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Prvo moraš znati što želiš od moba, pa moraš svladati osnove kako to napraviti, biti upućen u to što radiš, proučiti sve vezano usko za to i onda se u to upustiti.
Nitko se nije rodio pametan i svi smo jednom u nečemu bili početnici, zato ti i kažem, pitaj čitaj gledaj yt tutoriale... Kad skužiš, vidjet ćeš kako ie sve to jednostavno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 16:44   #726
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Zna li netko kako se zove ona stranica s puno raznih romova za razne modele? Izgubio bookmarkse. Find my rom ili nesto slicno
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 16:45   #727
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Zna li netko kako se zove ona stranica s puno raznih romova za razne modele? Izgubio bookmarkse. Find my rom ili nesto slicno
Needrom?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 17:04   #728
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Fala Mustache
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 18:20   #729
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
moze li netko preporuciti provjereno stabilan rom za nexus 5, i dobar link za proceduru rootanja, flashanja itd.

nisam dugo to radio pa sam sve pozabroavljao.

zelim na njemu tap2wake ili kako se vec zove te mogucnost podesavanja navigation tipki te notification bara. nista ekstremno.

na xda ima tih miilon topica i postova, nemam vremena tamo logorovat i sve pregledavati.

unaprijed hvala ekipica
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 18:30   #730
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
moze li netko preporuciti provjereno stabilan rom za nexus 5, i dobar link za proceduru rootanja, flashanja itd.

nisam dugo to radio pa sam sve pozabroavljao.

zelim na njemu tap2wake ili kako se vec zove te mogucnost podesavanja navigation tipki te notification bara. nista ekstremno.

na xda ima tih miilon topica i postova, nemam vremena tamo logorovat i sve pregledavati.

unaprijed hvala ekipica
Za root i flash recevorya najjednostavniji način, samo pustiš da odradi svoje: WUGS toolkit

Što se tiče roma, Catalysm + ElementalX kernel. Isprobao dosta kombinacija, ali ova je difinitvno najstabilnija, i najbolja za bateriju mi se pokazala.
Tap2wake dolazi s kernelom samo, pa ćeš morat flashat kernel. ElementalX ima u sebi to. Također, ta opcija utječe i na potrošnju baterije.

Koju si verziju nabavio?
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2014., 19:10   #731
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
kako koju verziju? kupio preko playstorea ovdje, dosao iz US?
ja sam ti u Kanadi od lani.

edit: vidim da nije bilo upadtea preko mjesec i pol dana za taj rom.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 19:13   #732
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Mislim, 16gb ili 32gb
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 19:25   #733
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
16

:lol:

onaj WUGS je kao neki batch aplikacija, jel to funkcionira provjereno, sjecam se kad sam imao OneX da sam morao kroz comand promp nesto upisivati, pa prebacivati amo tamo, show.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 19:35   #734
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
16

:lol:

onaj WUGS je kao neki batch aplikacija, jel to funkcionira provjereno, sjecam se kad sam imao OneX da sam morao kroz comand promp nesto upisivati, pa prebacivati amo tamo, show.
Radi, ja sam preko njega bio.
Jedino što može zezat, je na početku driveri da ne prepozna mob, ali ima u njemu manual sa mogućim greškama i kako ispravit. Uglavnom, funkcionira i sve je na klik.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 19:55   #735
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a rom onda kasnije flesham kroz sami mobitel tako da ga prebacim na njega?

kernel isto tako?

kako ti se cini onaj Franco kernel?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 20:00   #736
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Kroz recovery flashas kasnije.

Samo imaj na umu, unlock ti brise sve s moba pa spremi podatke.
Također, napravi backup EFS-a za nedaj boze nekada kasnije

Franco sam korsrio, boljim mi se pokazao elemental. Franco je najpopularniji na xda, ali iskreno ne znam zasto toliko odskace tamo. Nije nista specijalno niti posebno.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 20:09   #737
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
EFS je skraceno za sto?

Unlcok? mislis root? slike prebacim na komp, a kontakti su mi ionako na googleu. jedino ne znam kako funkcionira whatsapp, da li ce mi on povuc svoj online backup ili ne?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 20:29   #738
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Ne ne, radiš prvo unlock bootloadera(mislim ne moraš, al bolje je za kasnije a u sekundi se napravi). Sve se to riješi jednim klikom u onom toolkitu i nećeš ni znat kaj ti je napravio
A EFS ti je ovdje objašnjen i kako napravit backup(u tom fajlu su ti podaci o mobu, IMEI i slično i ako nekad nekaj sjebeš da obrišeš to imaš backup i samo vratiš, uploadaš i na neki cloud serivs fajl isto za sigurnost).

Whatsapp svoj backup drži na memoriji tako da folder samo kopiraš na komp(sdcard/whatsapp)
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 21:39   #739
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
aj budem probao, ne bih zelio upropastiti ovako stabilan mob, ali mi neke stvari bas fale za funkcionalnost.

nekako najvise vjerujem Cyangenmodu za rom, sto ti mislis? ovi kuhanci sto pojedinci rade doma su uzas a ekipa to stavlja na veliko.

Najradije bih sam slagao rom, ali nemam pojma kako tse to radi
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 21:48   #740
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
aj budem probao, samo ne zelim zbrljaviti trenutnu brzinu i stabilnost mobitela.

u biti, ja mogu napraviti unlock, root, i flashati samo kernel? osaje m moj rom gore?

zar nije za nexuse receno da mozes unlockati bootloader pri prvom bootanju telefona nakon reseta ili tako nesto?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 22:07   #741
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Kompliciraš. Spoji mob, i napravi to.

Da, možeš kernel flashat samo i bit na stock romu.
CM ne bi nikome preporučio. CM nije bio dobar od verzije 6 valjda. Ove verzije kasnije nikad nisu ispeglane kak treba i uvijek neki problem se javi.
Catalysm nije baš "kuhanac" običan.
Uostalom, svatko koristi što misli da je najbolje za njega. Ja sam dao preporuku za kombinaciju koja mi se pokazala najboljom i koja je zapravo stock plus dodane opcije. Za dalje, pravac xda i kopanje po romovima i gledat kaj bi tebi pasalo.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 22:09   #742
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ti imas nexusa isto? kazem ti sto ja zelim, tap2wake, mogucnost riktanja navigation tipki, te notification bara/toggleova. uz mozda koji vizualni tweak, tipa da mogu stavit jedan wallpaper na lockscreen a drugi na homescreen. to mi bas fali.

i da, Immersive mode opcija!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 22:20   #743
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Pa da, da nemam Nexusa ne bi davao preporuke vezane za rom.

To sve što želiš ima defaultno u Catalysm romu. A tap2wake dolazi uz kernel jedino i ElementalX ima to.
Kažem, ova kombinacija mi je najbolja, a isprobao sam u zadnja dva mejseca dosta tih kao "najpopularnijih" i na ovoj imam najbolje performanse, stabilnost i bateriju. Još sam freezao nepotrebne procese u titaniumu, i također, rom ima opciju da biraš koja prava želiš dozvolit pojedinim aplikacijama.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 22:40   #744
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
aj budem stavio tu kombinaciju onda,

a da li ima mogucnost dodavanja jos jedne komande u navigation bar, za Notification slide, da ne moram protezati palac svaki put.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 22:56   #745
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
To nema, nisam primjetio tu opciju ni na drugim romovima da baš imaju za notification bar.
Ali, pošto koristim Apex launcher ne treba mi to pa nisam ni obraćao pažnju.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 23:25   #746
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Kupio sam N5 da bi ga ubio od flesanja i konacno uzivao u tom obredu, ali zaglavio sam na istom kombu: cataclysm+elementalx. Bacio sam pare na uredjaj koji eksli radi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 23:59   #747
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne kuzim te, bacio si pare? nisi zadovoljan ili sto
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 00:47   #748
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Android - root, instalacija custom ROM-a, Tips & Tricks

Nije zadovoljan jer sve radi kao ppdmazano a kupio je mob da bi ga svaki dan fleshao. Capish'?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 21:56   #749
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kupio sam N5 da bi ga ubio od flesanja i konacno uzivao u tom obredu, ali zaglavio sam na istom kombu: cataclysm+elementalx. Bacio sam pare na uredjaj koji eksli radi
Mora da si jako razočaran
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2014., 08:18   #750
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mora da si jako razočaran
Mojoj tugi nema kraja

Bruno me skapirao. Taj post je bio jos jedna preporuka za rom+kernel kombo pa...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na