Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2023., 01:30   #1081
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
pa cekaj nekuzim win 10/11 desno dolje stisnes volumen i izaberes device na koji očeš output zvuk ,bar tako ja korstim pošto imam dac i tv output , kad gledam na monitor cuje se na tv/u i obratno kako odaberem jel...

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 05:17   #1082
O_D_E_Z
Premium
 
O_D_E_Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: eg
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
pa cekaj nekuzim win 10/11 desno dolje stisnes volumen i izaberes device na koji očeš output zvuk ,bar tako ja korstim pošto imam dac i tv output , kad gledam na monitor cuje se na tv/u i obratno kako odaberem jel...

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Pa to i kazem. Moze samo na jednom da odaberes. Ne moze recimo da gledas youtube i slusas recimo preko recimo usb DAC-a a u web browseru na TV a na PCju da slusas muziku preko realtek enkodera sa maticne.
Kao sta mozes na da desno dolje stisnez za zvuk pa biras glasnocu u volume mixeru za razne aplikacije.

VLC player to ima u audio--device--settings.
Mozes biratgdje ce VLC slat zvuk (DAC, BT, HD audio etc.. u zavisnosti sta sve imas...)

Dok ako gledas YT ili igras preko STEAM-a to nema, jer windows nema te opcije kao ni steam u sound settings. Ko sto ima odabiranje video outputa i to.

A da ne govorim o tome da mozes na klik jedan videjti kad slusas muziku koji codec bluetooth koristi... jel LDAC ili neki drugi ... Tj koliki ti je bitrate/kvaliteta.
Moras skidat neke tird party programe i placat samo da bi imao uvid u tako neke stvari koje eto Windows ne nudi niti daje kontrolu nad time.

Slicno je bilo prije s sound over HDMI. Vecina kartica nije ni dolazila s time ukljucenim po defaultu\, nego si morao kopat po netu i trazit posebni program za download da bi ti to proradilo kako treba. Cinimise da je u ta davna vremena nVidiabas muku mucila s svojim karticama s zvukom preko HDMI-ja (na nekim konfama radilo na nekima nije) A ATI je cinimise puno bolje to bio rjesavao sta se tice multimedije i tako tih upravljackih programa.
__________________
O_D_E_Z je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 06:38   #1083
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ne, sve radi savršeno sa jednim kompom i dva ekrana. Ne može jednostavnije...zvuk se uredno prebacuje preko grafe na tv. Monitor je spojen DP kabelom, a TV HDMI.Radi uredno i automatski soundbar, desktop zvučnici preko DACa ili prek bluetootha slušalice na TV, sve kombinacije kao i klasične slušalice uštekane u gamepad. Sve automatikom i bez komplikacija.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 06:46   #1084
O_D_E_Z
Premium
 
O_D_E_Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: eg
Postovi: 133
OK. Kako ti uspjevas simultano pustat sa svog PCja da ti na jednom video outputu jedan zvuk a na drugome di je monitor drugi ?

Tj kako recimo na TVu da igras emulator i da zvuk za emulator stize s TV/soundbara zvucnika, dok recimo notifikacije windowsa ili Youtube na PC monitoru sviraju s monitor zvucnika ili desktop PC zvucnika ?
__________________
O_D_E_Z je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 06:54   #1085
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ne radim to nikada simultano, ili je slika i zvuk na jednom ekranu ili samo na drugom. Ako se igram za stolom sve radi na monitoru, ako se igram na fotelji sve radi samo na TVu.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 07:12   #1086
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne radim to nikada simultano, ili je slika i zvuk na jednom ekranu ili samo na drugom. Ako se igram za stolom sve radi na monitoru, ako se igram na fotelji sve radi samo na TVu.
Isto tako i ja radim. I radi jako dobro

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 07:35   #1087
O_D_E_Z
Premium
 
O_D_E_Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: eg
Postovi: 133
Pa to ti i kazem. Simultano windows nema podrsku za to i ne moze, iako je tehnicki izvedivo. Ali eto ni steam nema podrsku za to nego moras ili vamo ili tamo. Dok jedan VLC player ima.

Ok moze se i u volume mixeru podesit razinu zvuka za sve programe vecinom, pa tako i na secondary/TV u odnosu na primary sta zelim.

Al kad ti TV postane primary za igru (sta je must) ode i sva kontrola u pozadinu na njega. PA opet moras pauzirat igru, minimize .. pa nabadat s mism za stolom na TVu za promjenit nesto ili ugasit neki pop up.

Steam je samo trebao stavit podrsku da biras Sound output kao sta ima i VLC player i bar bih mogao tako.
A ovak ozbog retardiranih windowsa nemozes nikako...

A najaci FEATURE je kad igras FIFU online na PCju i sad jeli kliknes WIN key da zatvoris nekog debila na WA ili Skype sta te pila s porukama pa ti non stop chime sound ide u pozadini ... Kad ono vratis se u igru, kad onu diskonektiralo te automatic ,. Nesmis ni pomslit na WIN key u online modu ide odma KICK (disconnecta te) ...
Koji FEATURE u PM ....
__________________
O_D_E_Z je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 07:35   #1088
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Ovdje pričate od DACU, nije isto al ja mogu imat dva paralelna zvuka i videa u isto vrijeme.

Naprimjer znao sam igrat starcraft 2, pričat na discord (slušalice s mokrofonom logitec g935), a mali u isto vrijeme igra super mario 3d world na cemu na TV (zvuk sam mogao poslat na tv il na zvučnike, radi u oba slučaja).

Sve što sam trebao je u volume mixeru odabrat gdje mi zvukovi aplikacija idu.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 07:43   #1089
O_D_E_Z
Premium
 
O_D_E_Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: eg
Postovi: 133
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Sve što sam trebao je u volume mixeru odabrat gdje mi zvukovi aplikacija idu.
Di je taj feature u volume mixeru ?

__________________
O_D_E_Z je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 08:03   #1090
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor O_D_E_Z Pregled postova
Al kad ti TV postane primary za igru (sta je must) ode i sva kontrola u pozadinu na njega. PA opet moras pauzirat igru, minimize .. pa nabadat s mism za stolom na TVu za promjenit nesto ili ugasit neki pop up.
Za takve stavri imam bežičnu tipkovnicu i miš ali nisam ih trebao ne znam kad zadnji puta, gamepad sve pokriva i ne vidim dok igram nikave pop upove...štoviše windowsi se prebace u ne uznemiravaj mod i nema tu Boga da nešto prekine igru.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 08:15   #1091
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ma svaka rasprava je produktivna. Al ja i dalje smatram da je ps5 i solidan pc najbolja opcija za gamera.
Ako se može priuštiti. Sada ni ps5 više nije skup, a opet neke igre treba dugo čekati da dođu na pc.
Ja koristim pc za surfanje, mjuzu, a u zadnjih godinu, dvije sam odigrao možda dvije igre na njemu. Sve ostalo na plejki.
Toliko o praktičnosti.
Ako je nekome bolje prebacivati pc na veliki ekran, samo naprijed.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 11:36   #1092
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Da se uključim u OT. Ja sam ženi puštao film na TV preko HDMI slika/zvuk, igrao BF3 na monitorima sa zvukom igre na slušalice. Film je išao preko Intel integruše, kao i zvuk, a igra je išla preko dodatne diskretne zvučne i diskretne grafe. Nikakav problem.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 11:50   #1093
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Meni kao i Mladenu sve radi kako treba. Ništa od ovih problema nemam.
TV i monitor, oboje 1080p i radi sve savršeno, zvuk mi se automatski prebaci na telku preko grafe čim ju upalim u win(telku jel), a sa XB1 gamepadom i original USB dongleom nikada nikakvih problema, radi savršeno.
Uz to, jogurt ne traži update. :P
A bome nemam ni potrebu za time da dvije osobe istodbno koriste isti PC, tj ovo sa zvukom.
To mi je moram priznati malo čudan zahtjev.
Jel bilo koji drugi uređaj u kući koristite u dvoje ili više i to tako da svatko radi svoje (dakle ne da npr vas 4 gleda tekmu na TVu, nego vas 4 gleda 4 različita programa, svako sa svojim sluškama)?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 12:57   #1094
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor O_D_E_Z Pregled postova
Di je taj feature u volume mixeru ?

Ne znam koje win imaš, ja imam win 11, radilo je i na 10. Meni je to padajući izbornik.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Snimka zaslona 2023-03-02 125628.jpg‎
Views:	175
Size:	85.1 kB
ID:	26133  

Zadnje izmijenjeno od: markecSMB. 02.03.2023. u 13:05.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 14:38   #1095
O_D_E_Z
Premium
 
O_D_E_Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: eg
Postovi: 133
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ne znam koje win imaš, ja imam win 11, radilo je i na 10. Meni je to padajući izbornik.
A ima ima !
Imam i ja u win 10 !
Evo moze se namjestit ... Povlacim sve napisano !
Neznam kako ovo prije nisam vidio u windowsima 10
__________________
O_D_E_Z je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 21:44   #1096
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
zna san : ))

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote