Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2022., 10:32   #1651
ime_pu
Premium
Moj komp
 
ime_pu's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 153
Evo prije brisanja (još u memoriji)

__________________

..:: UsKoRo ::..
ime_pu je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 10:37   #1652
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 186
ma cijena je bila ok, samo kaj su stavili u kn a trebalo je biti u €, baš sam gledao nakon što sam platio ovaj svoj , deset minuta kasnije kad su skužili i ispravili je bila ta ista cifra u zagradi u eurima i ispred je bilo u kn preračunato. Kasnije su još povisili cijenu jer znam da je bila oko napisana oko 10500,nešto manje, u tom trenu kad sam pogledao
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 10:59   #1653
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Jebeni direktor iz Homeoffice može promjeni cijenu kada krenu visoke narudžbe za neki artikl (makar u tom trenutku bio na npr Himalaji... . Sve je stvar organizacije firme. Programer može složit alarm da ak je razlika u cijeni preko npr 50 % a u ovom slučaju je bilo 89%. Šlampavi su i neka za tu šlampavost plaćaju.

Nisu mala firma kao Futura, Uzi ili tako neki koje bi mi bilo fakat žao.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 12:04   #1654
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Znači ako prevariš ili ukradeš od nekog tko "ima" to je ok?
Ovo je ista logika kao kad nekome ispadne novčanik ili ostavi otvoreni prozor u automobilu - sam si je kriv i slobodno se počastite jel'da?

Što sve ljudi neće izmisliti da bi opravdali svoje postupke.
Bila je očita greška jer realno nikako ne može biti toliki popust na aktualnu opremu. Nije to piletina kojoj će isteći rok trajanja za 2 dana pa da je se moraju riješiti.

Zamislite sebe na tom mjestu. Da ste recimo stavili na pcekspertu oglas i zaboravili upisati jednu nulu te da vas banaju jer ste eto doveli kupca u zabludu.

Da, postoji zakon u fizičkoj trgovini koji nalaže da trgovac treba poštovati izložene cijene jer bi onda bilo masovnih lažiranja cijena, ali u ovom slučaju vođenje vode na svoj mlin je infantilno i jadno.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 12:11   #1655
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Kaj je najgora stvar krivu cijenu je vrlo vjerovatno upisao netko od djelatnika. Netko tko radi možda za malu plaću. Netko tko možda ima obitelj i djecu. Netko tko živi od te plaće a ne direktor ili onaj tko je definira.

Slažem se da nije u redu od njih što rade sa cijenama koje napumpavaju ali na kraju dana taj netko tko je najmanje kriv ce najebat. A takvih mi je žao. Tko radi taj i griješi.

Ali evo želim vam srecu da ipak nekaj uspijete.
Slažem se, al ovo nije prvi put i očito nisu napravili ništa da spriječe takve greške. Sigurno imaju sve parametre u sustavu i mogu programirati - popust će biti 89%- jeste li sigurni????? i ako onda djelatnik klikne DA definitivno je kriv.

PS. Nisam kupio laptop ni išta na mall.hr što je imalo pogrešnu cijenu

PS2. Nedavno sam iz okolice Zagreba išao u Italiju, okolicu Trsta, po flaksericu Stihl, bila je 250€, a kod nas 3700kn, s tim da je to legitimna akcija talijanskog Stihla
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 12:13   #1656
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Znači ako prevariš ili ukradeš od nekog tko "ima" to je ok?


A obrnuto, ako netko kupi posljednji komad ove grafulje je ok ? Samo zato što netko ima i ne zna provjeriti drugdje cijene ? Da li se ovo može desiti Uziju što se redovno dešava ovima ?
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 12:24   #1657
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Znači ako prevariš ili ukradeš od nekog tko "ima" to je ok?
Ovo je ista logika kao kad nekome ispadne novčanik ili ostavi otvoreni prozor u automobilu - sam si je kriv i slobodno se počastite jel'da?
Ne, nego ako prevariš ili ukradeš od prevaranta/lopova onda je oke.

To uopće nije ista logika jer je Mall jedan od razloga zašto je uveden zakon najniže cijene u zadnjih 30 dana.

Pobogu, od kad postoje dižu osnovne cijene pred akciju, na dan akcije stavljaju popuste koji vraćaju cijenu na osnovnu i to nazivaju akcijama.

Eto ti iznad primjer 6900XT koja će vjerojatno na BF-u ići s 50-60% popusta i jbt gledaj ti to, grafa u pola cijene.

Koga vi žalite jbt, vjerojatno niste sami uspjeli ugrabiti pa ste ljuti.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 12:52   #1658
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Znači ako prevariš ili ukradeš od nekog tko "ima" to je ok?
Ovo je ista logika kao kad nekome ispadne novčanik ili ostavi otvoreni prozor u automobilu - sam si je kriv i slobodno se počastite jel'da?

Što sve ljudi neće izmisliti da bi opravdali svoje postupke.
Bila je očita greška jer realno nikako ne može biti toliki popust na aktualnu opremu. Nije to piletina kojoj će isteći rok trajanja za 2 dana pa da je se moraju riješiti.

Zamislite sebe na tom mjestu. Da ste recimo stavili na pcekspertu oglas i zaboravili upisati jednu nulu te da vas banaju jer ste eto doveli kupca u zabludu.

Da, postoji zakon u fizičkoj trgovini koji nalaže da trgovac treba poštovati izložene cijene jer bi onda bilo masovnih lažiranja cijena, ali u ovom slučaju vođenje vode na svoj mlin je infantilno i jadno.
O kakvoj prijevari i krađi govorimo?

Ako je netko vidio akciju i platio laptop, onda je sasvim normalno da očekuje da mu isti bude dostavljen.

Jer ako mu ne bude dostavljen onda je on prevaren jer mall drži njegov novac i onda je on pokraden jer je s tim novcem mogao nešto drugo u tom periodu.

Nije mi jasno kako ovdje kupac može biti lopov i prevarant.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 13:15   #1659
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova


A obrnuto, ako netko kupi posljednji komad ove grafulje je ok ? Samo zato što netko ima i ne zna provjeriti drugdje cijene ? Da li se ovo može desiti Uziju što se redovno dešava ovima ?
evo, ja cu otkazati narudzbu za laptop i napraviti nesto on sto preporucam i svim postenim ljudima na ovoj temi. kupit cu ovu graficku kako bih mall.hr-u nadoknadio stetu koju ce pretrpili zbog svih onih zlobnih koji ce ustrajati na laptopu.

ako nas se skupi vise, mozda da im se javimo pa uzicamo i 10% popusta
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 13:23   #1660
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Ajme baš mi je žao mall-a koji je otkupljen za 900 miljuna eura prošle godine. Kako će samo jadni vlasnici nadoknaditi taj gubitak
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 13:24   #1661
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Da li se ovo može desiti Uziju što se redovno dešava ovima ?
Da, moze i desilo se. Kolega forumas nas je prijavio inspektoratu, makar je bila ocita greska u cijeni.

Bila je i nekidan greska u cijeni jednog monitora i konkurencija nam je javila da pripazimo pa smo obrisali na vrijeme.

uz sve mejere opreza, dogodi se.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 13:26   #1662
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Radilo se o tolikom popustu ? Baš me interesira, jer nisam još naletio na tako nešto kod vas, samo na Mall.hr. Kod njih se redovno dešava greška iz kn u eur.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 13:28   #1663
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
vjerojatno se radi o zakonu brojeva kod malla, koji ima milijun artikala valjda, pa je i šansa za ovako nečim veća
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 14:20   #1664
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Mislim da se greške neće više događati od 1.1.

Pretpostavljam da im cijene održava neka ekipa iz Češke ili sl za cijeli sustav pa im se pobrkaju kune i euri.

Što ne prijavljujete Amazon u Strasbourgu kad vam otkažu narudžbe kad im se dogodi slična situacija?

Slažem se da su te lažne akcije iritantne, ali to je isključivo zbog psihologije ljudi koji gledaju iznos popusta, a ne konačnu cijenu. To bi trebalo regulirati ali nema veze s ovim konkretnim slučajem sa laptopima.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 14:24   #1665
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Da, moze i desilo se. Kolega forumas nas je prijavio inspektoratu, makar je bila ocita greska u cijeni.

Bila je i nekidan greska u cijeni jednog monitora i konkurencija nam je javila da pripazimo pa smo obrisali na vrijeme.

uz sve mejere opreza, dogodi se.
Eto možeš nam ti reći, jesi li po zakonu morao taj artikl isporučiti kolegi s foruma?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 14:52   #1666
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Dobra reklama za mall.hr, bruji po svim forumima, a svatko tko ode prosurfati po njihovoj stranici neka kupi samo zarulju i brzo se isplati ova "greska" s laptopima
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 15:01   #1667
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Radilo se o tolikom popustu ? Baš me interesira, jer nisam još naletio na tako nešto kod vas, samo na Mall.hr. Kod njih se redovno dešava greška iz kn u eur.
O događa se. Čuo sam na poslu da je od kolege žena preko reserved (ili tako nekog) web shopa prije cca 2g nakupovale robe za sicu jer su zamjenili eur i kn. Isto tako se dogodilo i hervisu sa garmin satom od 800€ bio je 800kn. Mislim da mi je frend koji je tamo radio rekao da su ih morali jedno 5-6 komada isporučiti.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 15:22   #1668
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Mislim da se greške neće više događati od 1.1.

Pretpostavljam da im cijene održava neka ekipa iz Češke ili sl za cijeli sustav pa im se pobrkaju kune i euri.

Što ne prijavljujete Amazon u Strasbourgu kad vam otkažu narudžbe kad im se dogodi slična situacija?

Slažem se da su te lažne akcije iritantne, ali to je isključivo zbog psihologije ljudi koji gledaju iznos popusta, a ne konačnu cijenu. To bi trebalo regulirati ali nema veze s ovim konkretnim slučajem sa laptopima.
Boriš se sa "vjetrenjačama" ,slažem sa time šta pišeš pogotovo šta nece niko nahebat nego onaj tamo na minimalcu zbog jedne brojke a to očito neide nekima tu u glavu nego se stalnoj ponavljaju da imaju nenormalne cijene za graficku i mirisne boriče jer je to velika korporacija uaa aa oču svoja prava kako ih sram nije.
Općenito ljude boli tuki za druge .
Sa druge strane ove stvari se dešavaju često ovoj trgovini nešto moraju mjenjat u sistemu kojeg koriste jer očito ne funkcionira i da ova situacija je dosta ljigava ali možda samo meni i tebi.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 23:25   #1669
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Eto možeš nam ti reći, jesi li po zakonu morao taj artikl isporučiti kolegi s foruma?
Ne, nisam morao po zakonu. Ne mora niti Mall ovo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 10:45   #1670
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Evo nekima isporučili laptope. Nejasno mi je da nisu sve narudžbe otkazali. Isto kao i što je sa slušalicama bilo. Neki su normalno dobili, a mi ostali smo se natezali.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 10:47   #1671
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Dobio sam email za storno i email za PayU povrat novaca. To su na svoju ruku napravili.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 10:48   #1672
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
I meni su vratili novce. Narudžba u statusu otkazano.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 10:51   #1673
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Evo nekima isporučili laptope. Nejasno mi je da nisu sve narudžbe otkazali. Isto kao i što je sa slušalicama bilo. Neki su normalno dobili, a mi ostali smo se natezali.

Ako su dobili oni po toj cijeni i mi cemo. Samo imamo malo natezanja, ali sad im mozemo reci da nije pogreska jer su neki vec dobili laptope.


Sent from my iPhone using Tapatalk
glazZ je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 10:54   #1674
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Identična stvar s slušalicama, neki dobili neki ne (osobno, ja nisam dobio).

I onda sam znao da sam u prednosti, i na kraju izvukao još bolje slušalice.

Da su svima otkazali, kužim, ali sad mislim da ste vi u prednosti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 10:58   #1675
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Kako smo u prednosti kada su vratili novce ? Šta tu možemo preciznije napraviti ? Pazi neki dobili 2 laptopa... Opet selektivno. Znači gubitak na jednom samo kupcu 20k kn.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 11:01   #1676
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Svakako im posalji mail trazeci objasnjenje povrata

Bilo bi dobro da ovi sto su dobili okave koji ss statusa narudzbe,da drugi imaju dokaze da nije greska
  Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 11:05   #1677
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
gledam jedan aparat za kavu da ga naručim, i vidim neke nelogične dimenzije aparata, dubina, širina, visina, odem na drugu stranicu i vidim da su sjebali dimenzije, ni to nisu u stanju prepisat kak spada...

piše imaju na stanju 5+ komada u jankomiru, dođem tamo, ah ne, nemamo nijedan, oni su vam u Sloveniji znate... pa jebote led, kakva firma
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 11:30   #1678
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
https://www.njuskalo.hr/acer-prijeno...oglas-38896091

Evo prvih koji su se sciganili, vazno je biti prvi
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 11:49   #1679
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
https://www.njuskalo.hr/acer-prijeno...oglas-38896091

Evo prvih koji su se sciganili, vazno je biti prvi
"zapakirano", a na slici otvoren, otpakiran. Mrzim takve ljude, ako kupujem nešto novo, "zapakirano", onda je to tvornički zatvoreno.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 11:51   #1680
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Da, ali čovjek je samo htel provjeriti da je sve kak spada i na mjestu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na