Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2015., 19:02   #13291
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Dobro, a što je smješno?
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:11   #13292
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Samo pripazi da ne budeš pod utjecajem alkohola za volanom u upaljenom autu. Nisam siguran kako je kod nas, ali vani je i to kažnjivo.
Mislim da je i kod nas tako. Baš ću pitati prijatelja koji radi u policiji

EDIT: Kaže da nije, ali da samim time što upališ auto daješ namjeru da misliš voziti. Iako kaže da te policija treba zaustaviti u vožnji da te sankcionira. TL;DR - možeš se grijati ^^
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:18   #13293
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Gle, nemoj me krivo shvatiti, vidim da si zaljubljenik u Šljivike, ali ovoliko ulaganje u tako star auto sa toliko kilometara je po meni sedlanje mrtvog konja.

Nisi ništa rekao o stanju limarije (koja, ako se ne varam, nije bila nešto dobro zaštićena na tom modelu), auto je prošao preko tristo tisuća kilometara (nemam što govoriti,jučer sam sa svojim Passatom okrenuo 347 tis.km bez generalke i potrebe za njom), troši dosta ulja (nije usporedivo, ali recimo moj auto na 15 tis. km potroši nešto manje od litre,što je po meni puno) i najvažnije, sam kažeš da nemaš dovoljno para da ga dovedeš u pic-pic stanje.
Da ne govorim da radi o autu koji nema puno lima (čitaj: ne dao Bog da se u nešto ili nekog skucaš, ne možeš očekivati da će pružiti neku zaštitu). A možda sam ja jednostavno prestar i previše na cesti, pa jednostavno imam druge prioritete.
Stvar je u tome što gledaš sve to iz druge perspektive.
Ja sam zaljubljenik u auto i moto, pogotovo stare i lagane aute.

Za crash test priznajem, katastrofa je. No tako je sa svim autima iz te ere.

Inače kao što sam rekao, ovo je jako zahvalan daily i auto zahtjeva minimalno održavanja, a opet je jako zabavan kada pokaže svoju drugu stranu. Tu je cijela poanta tog auta, taj savršeni kompromis koji se jako teško dobije s drugim, pogotovo s modernim autima. Nažalost moraš jednostavno biti zaljubljeink u ovo, kao i u sve drugo što zahtjeva novaca i pažnje.

Tako je i moja majka reagirala kada sam kupio teleskop od svojih cca. 4500 kn, nije joj bilo jasno zašto bi netko uložio toliko novaca kad se i dalekozorom nebo može promatrat.

Rekli bi entuzijasti: "Smiles per gallon."

Passat je druga stvar. Inače vozim i MkIV Boru 1.9 TDI i to su ti dva auta koja su neusporediva. Uistinu moraš sjesti i provozati oba da bi shvatio razliku koja je otprilike kao između ragbijaša i balerine.

Mislim da sam negdje napomenuo da je u planu promijena šasije pri isteku registracije. Inače limarija je što se hrđe tiče u redu, ima samo jedan rust spot veličine kovanice na lijevom stražnjem quarter-pannelu, podvzje je komplet bez hrđe, ali je problem što je stuckana šakama i nogama (jedan od bivših vlasnika se naljutio nakon što mu je D15 mašina crkla, koliko sam čuo) Napominjem, D15 nije mašina koja je trenutno unutra, da se nebi netko uhvatio za ovu rečenicu.

Sve u svemu, zaljubljenost u aute sama po sebi nije previše racionalna stvar, te skromno mislim da ovome pristupaš iz krivog kuta.

A usporedba mašine VAG koncerna i one koja razvija 93,75 ks po litri, jednostavno ne stoji.

Usputno ta mašina troši ulja zato što je stajala te su se karike zapekle, kompresija je mjerena i zdrava je.

Usputno nisam zaljubljenik u Civica ništa previše, auto je jednostavno za ono što je super i zahvalan, te mi se sviđa.
Retro hot hatch platformu volim, ali nije to vezano nešto posebno uz Civice.

Ono što stvarno volim je AWD 4door platforma, no to ne budem još neko vrijeme imao.

I naravno, moja dva sveta grala auta RX7 FD i stari Datsun 240z.

Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
To je auto (civic) za grob. Šasija je preslabašna i još tome je niski previše. Jedino za street race
Ne razumijem zašto je nizak auto loš, nizak centar mase se u stvari i taži. Taj auto ti je inače od poda jednako visok kao i moja Bora, stvar je u tome da je nizak od poda do krova.

Šasija je kao i svaki hatchback iz 80ih i 90ih, nije od flis papira, ali nije in prečvrsta. Naravno zato se na ovaj auto stavljaju strutovi i sway barovi itd, ili ako osoba ima dovoljno novaca za atest, full kavez.

Inače, ako misliš da je šasija preslaba za nešto ozbiljno, pogledaj ovog EG-a: https://www.youtube.com/watch?v=qixUWpGgDYA

Primjeti da nema uopće kavez kao strukturalno ojačanje.
A razlika između EG-a i EF-a po čvrstoći nije nešto velika, ali sitno ide u korist EG-a.

Inače ti auti dan danas drže jako veliku popularnost, slavu, i dobre rezultate na autocrossu.

Iako iskreno, rečenica mi više izgleda kao namjerno trollanje.
Inače pohvale za Nivu, makar što se šume tiče enduro s motorom mi je puno draži nego s autom.

Zadnje izmijenjeno od: Angelus. 03.01.2015. u 19:35.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:39   #13294
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Hehe, u pravu si kad kažeš da su to dvije perspektive. Ti hoćeš jurilicu za uživanje, ja tenk za gutanje kilometara.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:42   #13295
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
bit ce da je ovo . ja isto imam vlazne snove na ulaganje u kadeta kocku jer mi je to bio prvi auto u zivotu, ali sa blagodatima danasnjeg modernog auta (servo, ABS, moderan motor (i jos jaci)), nista extra, ali bi se itekako osjetila razlika. ali kada bi se to krenulo sastavljat, ne zelim niti razmisljat koliko bi kostalo......

ali bi volio upustiti se u takvo sto, kada bi imao financija, majstora kojekakvih, zivaca, vremena i znanja. i 99.9% da je @Angelus itekako svjestan takvog ulaganja u bunar, ali jedno je razum, drugo je ljubav .
Ispričavam se na double postu, ali čisto mislim da je urednije odjeliti ovo u drugi post jer je onaj već biblijski.

Tu se slažemo, također volim spoj modernog i retro.
Nažalost staviti ABS na Civica bi bila malo prevelika zavrzlama, pa umjesto toga jednostavno puštam auto da prezimi neometano a po gradu vozim sporije, jer ustvari, neočekivane stvari su najveći problem kada auto nema ABS.

Također se slažem s tvojom rečenicom da je to jedan faktor x, to je generalno tako sa svim autima i ulaganjem u bilo koji auto.

To su ogromni troškovi za nešto što je sasvim nelogično, ali zbog toga i je nama ljudima tako drago.

naravno kada ja kažem veliki troškovi ne govorim o 100 tisuća kuna za full restaruraciju, već negdje u rangu 15 000.

No ono što se mora shvatiti jest da bi poslije takvog troška taj auto neometano išao godinama. B16 je popularna serija te je aftermatket tržište jako pristupačno i relativno jeftino, osim naravno specijaliziranih dijelova.

Iskreno bih jako volio nakon par godina uzeti još drugog dailya i Civica preurediti za time attack po Grobniku i slično.

Inače sam jako veliki zaljubljenik u vožnju po stazi, rallycross, hillclimb i rally.


Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Hehe, u pravu si kad kažeš da su to dvije perspektive. Ti hoćeš jurilicu za uživanje, ja tenk za gutanje kilometara.

I tu te apsolutno razumijem.
Da imam sve novce na raspolaganju, imao bih Teslu kao tenka, i nekakvu RX7icu sa 26B mašinom za čisto guštanje vikendima.

Ali nažalost financije su nama svima takve kakve jesu pa moram imati kompromis.

Vjeruj mi nisam ni ja okrenut samo na "Boy racer" stranu.
Npr. jako bi mi dobro došao jedan VW Caddy za promatranje neba, jer je teleskop jako težak, itd.

Razumijem i praktično, ali sam ipak u duši jako veliki zaljubljenik u mašinerije.

Iskrneo, kada bih sve novce pretočio u Hondu, taj projekt bi bio relativno brzo gotovo.
Ali ne želim to napraviti, treba znati granice. Rastegnuti ga na par godina i uložiti manje, nije problem. Također moram napomenuti da je jako veliki naglasak ovdje na DIY.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 20:45   #13296
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Civic B16.... da danas prodaju nove EK modele, ne bi gledao druge aute

san mi je jedan original EK9 type r u garazi, ali nadam se jednom dobrom project caru isto 6 gen sa B18 ili cak K20 swapom u dogledno vrijeme, imao sam bijelu B16 sa izmjerenih 180 ks. Gust samo takav a potrosnja ko upaljac Honda n 1

ovaj prvi bijeli je moj bivsi :

Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 21:37   #13297
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Nešto slično je Hitt nedavno prodavao ako se ne varam.

Joj B16B je nešto posebno, nažalost nevjerojatno su rijetki, manje ih ima nego I-VT modela koji su isto užasno rijetki.

Znaš možda Adru?
Onog momka koji je imao orig I-VT 4gen, D16A8 4gen, B16 EG-a i K20 EG-a?

Inače mi je su mi EF i EG draži od EK, ali ovo je jedan bome fin i lijep EK i ne bih se bunio da takvog imam.

Btw. Rijeka mi je jedan super grad i volio bih se preseliti tamo jedan dan.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 22:26   #13298
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Taj bijeli i je kod Hitta sada da, ja vozim isto sestu ali zelenu trenutno D15, znam adriana da sta je imao K20 eg. ako na njega mislis. B16B ima, samo kao i sve treba para a i svi su sa volanom na desnoj strani ofkors
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 22:46   #13299
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Darth Revan Pregled postova
Taj bijeli i je kod Hitta sada da, ja vozim isto sestu ali zelenu trenutno D15, znam adriana da sta je imao K20 eg. ako na njega mislis. B16B ima, samo kao i sve treba para a i svi su sa volanom na desnoj strani ofkors
Ja sam isto gledao neke kemije sa B16B, tipa uvoz iz UK.
Mislim tih 9000 obrtaja je fantastično, ali iskreno me najviše interesira LSD na B16B.

Htio sam čak iz oglasnika uzeti B20 bez getribe i staviti A1 i B16 glavu i napraviti B20 VTEC, ali nakon gledanja troškova, rekoh ne hvala.

Makar, to bi išlo brutalno...

Jel nije Hitt prodao tu bijelu na kraju?
Btw. da na njega mislim, taman sam njemu poslao sliku auta pa je rekao da zna o kom se radi. Svi se vi Hondaši znate.

Inače ako si na HFC-u onda možda znaš moj auto još od prije, Ejdi Sixo je nju složio. On je sad ni manje ni više nego u Tokyu.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 23:00   #13300
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
hitt je morončina od koje nadam se nitko neće ništa kupovat...btw jel ovo Ema na slici? Brijem da je njezin iza ovog prvog.

Nisam znao da ovdje ima Hondaša!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 23:20   #13301
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
NE znam ako ga je prodao tj. prodao je pa je opet zavrasio kod njega tako nesto, ugl nebitno.

@Thoroughbred nije ema, taj bijeli je od Filipa Mrvosa, btw od tebe sam jos daaaavno uzeo onaj lastovcic lonac sa EP3, koji je kod mene jos uvijek na zelenoj hondi.
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 23:20   #13302
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Darth Revan Pregled postova
NE znam ako ga je prodao tj. prodao je pa je opet zavrasio kod njega tako nesto, ugl nebitno.

@Thoroughbred nije ema, taj bijeli je od Filipa Mrvosa, btw od tebe sam jos daaaavno uzeo onaj lastovcic lonac sa EP3, koji je kod mene jos uvijek na zelenoj hondi.
Aaa...aj super!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 23:57   #13303
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
hitt je morončina od koje nadam se nitko neće ništa kupovat...btw jel ovo Ema na slici? Brijem da je njezin iza ovog prvog.

Nisam znao da ovdje ima Hondaša!
Ema i candy su već postali legenda kod svih koji imaju ikakve veze s Hondama.

Nisam imao iskustva s Hittom tako da ništa neću komentirati, čuo sam puno lijepih i neke gadne priče, tako da iskreno dok ne budem imao osobnog iskustva nemogu znati istinu.

Iskreno nisam Hondaš, makar su mi se njihovi auti umilili u zadnje vrijeme. Ako sam išta, onda sam Wankelaš.