Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2018., 07:34   #4861
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Ko to priča? Već sam dugo na iskonu i radi normalno.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 08:31   #4862
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Stvar je da su počeli CGN slagati na veliko. Dvije lokacije iskon vdsl su već na cgn. Treća je u bridge modu pa brijem da zato još nisu CGN uvaljali na trećoj.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2018., 12:32   #4863
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
jel netko moze da mi kaze koji je iskonov najbolji router koji nude a da ima wireless ??

ja imam trenutno neki crni zyxel, i iako mi net dobro radi, ali tv mi stalno puca/steka/zamrzava, i ide mi na nerve svaki dan zvati njihovu teh podrsku koja sve sto nudi jest
"resetiraj ruter ili promjeni kabel"
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 12:43   #4864
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Imam isti taj crni zyxel i radio je ok do nedavno kad je počela pucat veza. Probali su sve ali modem ne žele mijenjati. Jedva čekam da mi istekne ugovor. BTW, nude i neki "bolji" modem ali taj je još veće njesra.
Blackman je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 13:43   #4865
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Stvar je da su počeli CGN slagati na veliko. Dvije lokacije iskon vdsl su već na cgn. Treća je u bridge modu pa brijem da zato još nisu CGN uvaljali na trećoj.
I onda lijepo pošalješ mejl na podršku u kojoj ih zamoliš da te skinu s CGN-a jer ti treba zbog ovoga ili onoga i riješe ti to u roku par sati bez pogovora.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 15:32   #4866
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Meni trenutno na optici radi, s mojim routerom spojenim na ONT.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.04.2018. u 17:05. Razlog: Dodao "trenutno".
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 15:46   #4867
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Nemora bit do njih.
Provjeri drivere od maticne za gigabitni ethernet..ako ima novijih stavi njih jer to zna bit problem ponekad. Recimo Realtek radi sranja ako imas vise od 100mbit na njihovom 1gbit chipu a nisi iskljucio neke stavke u advanced tabu
Izgleda da je u mojem LAN kabelu problem
Samo ne kužim, nemam miševe u stanu da su ga pregrizli. Malo radi na Gb malo Mb. Prije dok sam imao stolni komp radilo uvijek na Gb.
Skužio sam da nije do drivera kad sam spojio komp na drugi LAN kabel i sve uredno šljaka do danas i dalje...

I što se tiče Iskon korisničke - pre pre zadovoljan sam sa njima. Odlični su i na FB-u i telefonski kad ih nazovem
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 17:00   #4868
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Blackman Pregled postova
Imam isti taj crni zyxel i radio je ok do nedavno kad je počela pucat veza. Probali su sve ali modem ne žele mijenjati. Jedva čekam da mi istekne ugovor. BTW, nude i neki "bolji" modem ali taj je još veće njesra.
O mamicu im njihovu...
A tcomov tompson nebi bio prihvacen s njihove strane ?
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 17:14   #4869
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Zavisi za koju uslugu.
Ako imaš VoIp i/ili IpTv ne ide jer nedaju parametre.
Samu Internet konekciju bi vjerojatno mogao sam složiti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 17:41   #4870
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mislim da bi se mogao i IPTV... Nema nikakvih drugih parametara osim VLAN ID-a, kaj nije?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2018., 17:51   #4871
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Hm da, VLAN ID + "druga konekcija" spojena / vezana na odr. Lan port.
Može se ali zahtijeva navedeno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 18:00   #4872
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Ovako bi trebali za Iskon FTTH vlanovi biti:

Internet 3967
Iptv 3969
Voip 3968
Evo ih.

Nemam IPTV pa ne mogu probat, ali za internet radi. Bilo koji bolji router ima postavke za VLANove.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 18:42   #4873
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Presao sam na iskon nedavno i dobio njihov router Innbox V45. Ok, postavim sve sto mi treba, portforward... fiksne ip adrese i ostalo... da bih danas dosao doma i vidio da je sve vraceno na factory settings. Ima li način da se izbjegnu takve stvari jer nemam zivaca svako malo ponovo postavljat router?
daki je online   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 19:41   #4874
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
kupiti vlastiti router koji ces koristiti za vlastitu mrezu. postavljati mrezu na routeru od ISPa je nezahvalno bas iz razloga koji se tebi dogodio. bilo koji FW update ce ga vratiti na factory.
okarm je online   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 20:04   #4875
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Odustao sam od Iskona.

Iskon internet koristio sam skoro 2 godine u Puli, bio sam vrlo zadovoljan omjerom cijene i usluge, nisam imao nikakvih tehničkih poteškoća te sam nakon preseljenja u Rijeku nastavio koristi njihovu uslugu.
Uskoro nakon preseljenja počela mi je pucati dolazna veza, od 10 pucanja njih 9 je bilo isključivo u poslijepodnevnim satima. Jutarnju smjenu bi uredno odradio iz stana, cijelih 8 sati spojem na VPN od firme i bez ikakvih pucanja dolazne linije. Ali čim dođu poslijepodnevni sati - od 16h pa nadalje, moja dolazna linija poludi i krene pucati. Ovo je veoma frustrirajuće kada radim popodnevne smjene iz stana....
Ljubazna služba za korisnike me je uvjeravala da je problem u telefonskom kabelu, savjet je bio da kupim novi kako bi bio skroz kompatibilan s routerom ali naravno njihov savjet nije pomogao.
Nakon moje ponovne reklamacija poslali su tehničara, malo je prčkao po razvodnoj kutiji u hodniku zgrade, prastare žice su kao pregorjele, on je ih skratio i nanovo spojio.
Ovaj izlazak na teren nije riješio pucanje dolazne linije, nakon samo mjesec dana dolazi mi isti tehničar na intervenciju. Ponovo provodi neko vrijeme oko razvodne kutije, pa moja utičnica u stanu, vrši mjerenja i govori mi ja postoji neko zagušenje unutar 5 metara oko stana. Pretpostavlja da je problem u mojoj telefonska kutija u zidu u kojoj se spajaju žice iz stana s onima iz stubišta. Ja tu kutiju nemam nigdje u stanu, moguće je da je zazidana ali i sam tehničar nije je mogao pronaći svojim mjernim uređajem.
I tako je ta intervencija završila bez da je išta konkretno odrađeno, dobio sam savjet da probam sam pronaći kutiju i pregledati je.
Naravno ne pada mi na pamet razvaljivati stan u potrazi ta kutijom, šaljem zahtjev za prijevremeni raskid ugovora, navodim da nije u ok da se na temelju pretpostavki krivnja svaljuje na moju instalaciju.
Glatko su odbili moju reklamaciju, poslao sam i naknadni prigovor ali sve je bilo uzaludno.
Sva sreća da ugovor s Iskonom istječe krajem 4.mjeseca, u medjuvremenu sam saznao sam da tcom ima sprovedenu optiku u mojoj zgradi pa sam fino odlučio preći kod njih.
Preko kompare.hr ugovorio sam slijedeću ponudu: 169kn MAX2 paket, optika znači s brzinom 35-50mbit download i 7-10mbit upload + telefon s 1000min prema mobilnim mrežama i neograničeno prema fiksnim linijama (Ovakva ponude ne postoji na tcom stranici). Čim službeno istekne ugovor s Iskonom onda cu az 30kn povećati brzinu na 200mbit
Proslio tjedan dosao tcom tehničar, sve fino instalirao u stanu i sad sam na optici.
__________________
Uploading...

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 11.04.2018. u 20:15.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 21:01   #4876
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
a cuj, ak je radio TDR mjerenje koje je pokazalo smetnje unutar tvoje instalacije, na tebi je da to rijesis. jos ak je unutar stana moze ti pogledati, ali ako je negdje na stubistu zgrade u pravilu ne bi smjeli to dirati.
okarm je online   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 21:21   #4877
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Dobro sam zapamtio kad je rekao da pretpostavlja da je problem u mojoj telefonskoj kutiji, u smislu kao nema šta drugo biti osim toga. Smetnje koje je rekao da vidi unutar 5 metara oko stana taman može biti i razvodna kutija u hodniku zgrade, u istom radijusu se nalazi i telefonska kutija montirana ispred zgrade.
Ja bi više volio da su mi rekli sa 100% sigurnošću da je kod mene problem a ne sve bazirati na pretpostavkama. Kad sam poslao zadnji mail da se dogovorimo o gašenju usluge po isteku ugovora onda su ponovo mi ponudili da posalju tehnicara na teren, i opciju da učestvuju u troškovima saniranja ako uopće dođe do radova.
Meni je zao da je došlo do ovoga ali eto na kraju sam dobro prošao i prebacio se na optiku s neznatno skupljim računom.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 00:08   #4878
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Ima gomila zgrada sa starim / problematičnim tel. Instalacijama od utičnice u stanu do razvodnog ormarića (obično poz. negdje u prizemlju).
Problem je šta je nekad gotovo nemoguće "upratiti" kuda je provučeno a pogotovo nakon xy godina od izgradnje.
Krpanje starih žica i nema nekog smisla nego bi trebalo provući cijelu dionicu novi kabel, a to nije jednostavno.
Takvih situacija će biti sve više ...
Ako je optika dostupna kao u ovom slučaju je dugoročno puno bolje rješenje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 12:00   #4879
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Imam kuću u manjem dalmatinskom mjestu i do sada sam imao Optimu koja mi nije mogla isporučit više od 4 mbit, odlučio sam tražiti nešto drugo i telefonski agent koji mi nudi Iskon se kune da sam u njihovoj ''narančastoj'' zoni, što znači da ću sigurno imati 20 Mbit. Na pitanja zašto mi je onda Optima kao dio iste grupacije davala samo 4, rekao je da je Optima loša firma

E sad, kako se ja mogu zaštiti s obzirom da bi to bio ugovor na 4 sezone (6 mjeseci bih pauzirao dvogodišnji ugovor svake godine), koja je procedura za raskid ako to ne isporučuju, kakvi su što se toga tiče?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 12:30   #4880
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
ovisno za koji paket potpišeš ugovor , dok god ti brzina bude veća od minimalne po ugovoru, nemaš pravo raskida. ako potpišeš za 20-50mbit, moraš imati minimalno 14mbit. ako nemaš, reći će ti da te mogu prebaciti na onaj adsl paket, 5-10mbit, i možda ponuditi raskid.
s obzirom da su sve isti kabeli, ako ti optima ne može dati više, neće ni iskon.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 12:46   #4881
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Znači njegova priča o narančastoj zoni i da baš oni tamo imaju centralu je pričam ti priču?
Spominje mi 20 Mbit, pretpostavljam da bih na kraju dobio 5-6 i onda 4 sezone plakanja.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 14:36   #4882
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
s obzirom da su sve isti kabeli, ako ti optima ne može dati više, neće ni iskon.
Isti je kabel do centrale, ali ako je u narancastoj zoni znaci da u centrali iskon ima svoj dslam i moze mu ponuditi vdsl. Optima u toj centrali vjerojatno nema svoj dslam i da iznajmi od hta vdsl port treba to i platiti htu, zato mu vjerojatno ne nude vdsl.
okarm je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 15:34   #4883
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Imam kuću u manjem dalmatinskom mjestu i do sada sam imao Optimu koja mi nije mogla isporučit više od 4 mbit, odlučio sam tražiti nešto drugo i telefonski agent koji mi nudi Iskon se kune da sam u njihovoj ''narančastoj'' zoni, što znači da ću sigurno imati 20 Mbit. Na pitanja zašto mi je onda Optima kao dio iste grupacije davala samo 4, rekao je da je Optima loša firma

E sad, kako se ja mogu zaštiti s obzirom da bi to bio ugovor na 4 sezone (6 mjeseci bih pauzirao dvogodišnji ugovor svake godine), koja je procedura za raskid ako to ne isporučuju, kakvi su što se toga tiče?
Svi operateri su dužni isporućiti 70 % ugovorene brzine. U tvom slučaju to je 14 Mbit/s. Ako to nemaš imaš pravo na raskid bez ikakvih penala. S ovim dokazuješ kolika ti je brzina :
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1144

Ima još jedan način da budeš siguran. Svi ugovori dogovoreni telefonski se mogu raskinuti bez obrazloženja i ikakvih penala u roku od 14 dana. Evo c/p iz jednog tako sklopljenog ugovora:

''Obzirom da ste pretplatnički ugovor sklopili putem sredstava daljinske komunikacije, sukladno članku 72. Zakona o zaštiti potrošača, imate pravo na jednostrani raskid ugovora u roku
od 14 dana od primitka ove potvrde o sklopljenom ugovoru. ''
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 00:24   #4884
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Problem je šta bih ja to spojio u petom/šestom mjesecu, a peak je u sedmom kad je udarna sezona. Hvala za ovaj info od hakoma, jedino ne vidim gdje piše koliko često njima smije padat ispod 14 Mbit?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 22:13   #4885
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Pozdrav, prije nekoliko mj presao sam na vdsl i s time dobio novi router. Dosao je i zahtjev za povrat starog. Kako sam bas poceo radit od jutra do sutra smetnuo sam to s uma a ukucani bili nezainteresirani, sjelo je na zadnji racun 500-600kn. Ako im vratim naknadno ruter hoce li umanjit racun mozda???
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 23:25   #4886
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
48 sati spojen, to još nisam nikad vidio



__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 23:30   #4887
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Trajanje je krivo, trebalo bi biti 11h
Jesi spojen na fttc?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 00:01   #4888
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nesto su sprckali.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 07:47   #4889
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Trajanje je krivo, trebalo bi biti 11h
Jesi spojen na fttc?
FTTC, za moju ulicu kako mi je rekao jedan t-comovac neće biti ništa, jer nemaju konkurenciju, odnosno nemaju VIP/Bnet kao konkurente.
Otkazao sam Iskon jer imam Tele2 pokućni
http://www.speedtest.net/result/7248219258.png
Ja zadovoljan, i uzeo telefon kod Vipa homebox
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max

Zadnje izmijenjeno od: sharkri. 22.04.2018. u 07:54.
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 21:38   #4890
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Iskon Tri Total 50 od prije par dana,brzina upola manja od ugovorene.
http://www.speedtest.net/result/7243906886

Nakon zahtjeva za deaktivacije usluge, teče rok od 12 radnih dana i gospoda iz Iskona mi je smanjila dodatno brzinu.
http://www.speedtest.net/result/7261370959
izzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na