Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2013., 10:20   #481
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Mislim da je Zyxel NSA310 ono što kupujem (nažalost nema se love za Synology).
Može li se on spojiti preko usba na LCD i tako gledati filmovi (nemam smart tv)?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 10:47   #482
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Mislim da je Zyxel NSA310 ono što kupujem (nažalost nema se love za Synology).
Može li se on spojiti preko usba na LCD i tako gledati filmovi (nemam smart tv)?
NAS je u vecini slucajeva storage (sa podrskom DLNA) tako da neznam kako mislis playati sadrzaj sa TVa koji nije "smart" ? TV mora podrzavati pustanje MKV, AVI i slicno + sto dobar dio TVa ima problema sa Titlovima i nekim formatima. Znaci mozes li sada sa USB sticka/diska ustekanog u tvoj TV pustati/gledati fimove ? Ako mozes onda ce raditi i s NASa.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2013., 11:01   #483
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Ok, mogu gledati filmove sa sticka.
Podržava li NSA310 neki wifi stick ili ide samo spajanje preko žice na ruter?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 11:04   #484
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
Da bi sa Zyxela gledao materijal na tv-u trebat će ti neki media player tipa WDTV Live ili sličan, kojeg ćeš spojiti na istu mrežu sa NAS-om te media player recimo HDMI kablom na TV, NSA-310 ne možeš spojiti direktno na USB TV-a, jer mu USB portovi ( mislim na NSA-310 ) služe samo za spajanje vanjskih USB diskova ili stickova, wi-fi stickovi nisu podržani, znači samo kabl
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 11:06   #485
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Što se tiče spajanja na TV, još uvijek današnji TVi niže i srednje klase imaju loše media playere u sebi, nemaju često podršku za titlove, problem s DTSom, itd itd... i mnoge funkcije koje su više nego potrebne kada gledaš film. Stoga, nabavka posebnog media playera je više nego poželjna i smjer u kojem bi trebao ići.

Da nastavim u tom smjeru... Za tako mali pomak, razmislio bi da 1 ili 2TB disk ubodem u neku staru mašinu ili u postojeću, pa da cijeli disk share-am. Davati 500 kn za ovaj case, hm... Ja bi ti radije predložio da ubodeš (ili s vremenom) WDTVLive za te novce pa pomalo ideš prema nekom cilju i setup-u koji bi volio imati. Ima ih rabljenih i po 400 kn na njuškalu...

Tako sam ja počeo. Kupio prvo WDTVLive i time se:
- Oslobodio gledanja filmova s kompa, tako da je žena mogla gledat serije itd, a ja radit za kompom.
- Gnajvaže oko prebacivanja slike, zvuka, kablova

Složio sam komp koji je bio brutalno nečujan i share-ao foldere, a istima je WDTV imao pristup. Kasnije sam skupio pare za NAS i time riješio sve probleme.

Na svim uređajima koje sam imao i koji su imali ili imaju mediaserver, nisam ga nikada koristio jer sam uvijek bio daleko zadovoljniji s WDTVom, njegovom slikom, brzinom, funkcionalnošću, jednostavnošću, preglednošću...

Tako da, ja bi debelo razmislio ima li uopće smisla kupovati ovaj 1-bay NAS. Na kraju krajeva, onda uzmeš USB 500-1TB USB disk koji spojiš na WDTV i opet ti je u mreži ili na komp, pa ga share-aš, a opet ga možeš otfurat "frendu" na razmjenu. OK, ti bi torrent mašinu, ne vidim problem u fazi prijelaza i skupljanja para da to bude običan komp. WDTVLive ima i custom fw pa i on može biti torrent mašina. Doduše, nisam se previše gnjavio s time. Često se desi da torrent zaguši net, a ti nešto trebaš, pa 100 muka spojit se na NAS ili WD i limitirat vezu, pogotovo kad nisi doma, a žena zove da joj je spor internet i da ne može otvarat stranice. Pa sad ti njoj objasni da, gdje da utipka IP adresu, gdje da upiše U&P, na koju opciju da ode, itd itd... Ovako, kako je sada, laptop je ujedno i torrent mašina, pokazao sam joj gdje da limitira ili na kraju krajeva da ugasi. Već je naučila pod automatiku da kad zavšri da ponovo upali ili makne limit i još k tome i ja putem Remote-a imam pristup mašini pa lako nadgledam kako situacija teče...

Kod NASa traži se i brzina prijenosa. Na mom "sranju" brzina je (prije) bila 35MB/s, sada je nekih 15-25MB/s. Prije je bilo 2x500GB, sada 2x2TB. Ne kužim zašto takav pad, no opet nije nešto strašno. U praksi, ja sam među rijetkima koji je prešao na FullHD već preko tri godine dana, tako da, nitko ni neželi neku razmjenu samnom, jer mi nudi DVDripove, što meni nije interesantno, a ovi pak ne znaju gdje bi i što bi s filmovima od 8-14 GB. Kada se i vrši neki transfer, zaista nije problem pričekati. Tu i tamo nađe se odbjegli 720p u kolekciji.

Nadalje, što se tiče diskova, 1 TB za FullHD će ti ubrzo biti malo. Jer kad kreneš stavljat neku ziku gore, začas ćeš biti na 250 GB samo zika. Neke serije, još 250-400 GB, i par 1080p filmova, eno nema više mjesta. 2 TB je već ugodno za održavat. Ako nemaš potrebe 1080p, tu je i 720p materijal koji je savršen za telke manje od 110 cm.

Ja sam prilično nestrpljiv čovjek i radim na tome svaki dan, i zaista bi još nekoliko puta razmislio u što i kako daješ novac.
Naravno, tvoj je, no svi mi razmišljamo "how to get more fuck for your buck"
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 06.09.2013. u 11:17.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 12:03   #486
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
samo da se nadovezem da sam ja prvo kupio wdtv-live onda sam zakljucio da bi bilo dobro skupit lovu za NAS i tako i to kupio pa kad sam vidio prednost onda sam zakljucio da treba uzet za drugi tv jos jedan wdtv i sad sam sretan sa setupom. Treba ljudi gledat synology ostale jednostavno preskocit prelos software od samog nas uredaja a da ne govorim da su neki preglasni. Meni nije toliko bitan transfer rate jer jako slabo prebacujem na njega ili sa njega sve sam radi skida itd...

sa_stilom napravi bookmark od ip-a za torrente i pauziras za tren ja naucio svoju zenu i svi sretni i zadovoljni.
E da samo da kazem da za 3 godine ce mi se NAS isplatit na struji jer mi se rata smanjila za 500kn na godinu dana.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 12:35   #487
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
Kod mene Synology CS407... unutra 2x2TB u mirroru za storage i jedan od 500GB za download... Spojeno preko WDTV Live na telku...

Sve ok, jedino bi htio mijenjat NAS zbog brzine mreze, ponekad mi znaju veci fileovi (mp4, mkv) zastucat kod reprodukcije... valjda zbog brzine mreze... ili sporog procesora i memorije u NAS-u...

A mozda je i WD problem, ko zna... nisam to uspio jos testirati...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 12:41   #488
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Kod mene Synology CS407... unutra 2x2TB u mirroru za storage i jedan od 500GB za download... Spojeno preko WDTV Live na telku...

Sve ok, jedino bi htio mijenjat NAS zbog brzine mreze, ponekad mi znaju veci fileovi (mp4, mkv) zastucat kod reprodukcije... valjda zbog brzine mreze... ili sporog procesora i memorije u NAS-u...

A mozda je i WD problem, ko zna... nisam to uspio jos testirati...
Nije li mreza na njemu Gigabitna ? Nebi trebalo biti zbog toga (naravno ako nisi sve spojio na 100Mb router/switch ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 12:55   #489
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nije li mreza na njemu Gigabitna ? Nebi trebalo biti zbog toga (naravno ako nisi sve spojio na 100Mb router/switch ).
GB je mreza na NAS-u i GB je switch... istini za volju, i taj GB link ispada dosta spor, al navodno to je neki problem s tim modelom synologyja... mozda 500MHz procesor i 128 MB rama...

a mozda je do WDLXTV firmwarea, iako bi taj skuhani po svemu trebal bit bolji...

EDIT: evo odradio jos jednom test, spojio laptop direktno na switch u koji je i NAS ustekan, skidanje filea od 2GB sa NASa na laptop ide brzinom od cca 12-13MB/s... Lap je T61, isto GBit mreza...

pa sad, jel to dosta, ko zna...

Zadnje izmijenjeno od: perich. 06.09.2013. u 13:10.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 13:09   #490
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
GB je mreza na NAS-u i GB je switch... istini za volju, i taj GB link ispada dosta spor, al navodno to je neki problem s tim modelom synologyja... mozda 500MHz procesor i 128 MB rama...

a mozda je do WDLXTV firmwarea, iako bi taj skuhani po svemu trebal bit bolji...
Jako malo tih malih NAS-ova stvarno može podržati "puni" gigabit.
Realno, takav samo NIC košta više od NAS-a. Sad je samo pitanje kako koji proizvođač ima izvedeno na pojedinom modelu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2013., 13:17   #491
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
pa sad, jel to dosta, ko zna...
Sporo je to nesto, moj 411j (nije bas neka snaga/mrcina naspram tvoga) kopira NAS--->PC 25-35MB/s a PC----->NAS ide 35-48MB/s kad kopiram vece fileove tipa ZIP/RAR/AVI.... s tim da su diskovi 3TB WD Green
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 13:22   #492
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sporo je to nesto, moj 411j (nije bas neka snaga/mrcina naspram tvoga) kopira NAS--->PC 25-35MB/s a PC----->NAS ide 35-48MB/s kad kopiram vece fileove tipa ZIP/RAR/AVI.... s tim da su diskovi 3TB WD Green
znam da je sporo... al takva su iskustva i drugih... moji su diskovi isto Green, 2TB... ne znam jel radi razliku u brzini to sto podaci idu u RAID1... doduse, ne bi trebalo ako se kopira SA NAS-a
perich je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 13:28   #493
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
znam da je sporo... al takva su iskustva i drugih... moji su diskovi isto Green, 2TB... ne znam jel radi razliku u brzini to sto podaci idu u RAID1... doduse, ne bi trebalo ako se kopira SA NAS-a
Moj je SHR (hibridni Raid5) 3+1 spare
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 13:46   #494
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
evo brzinski test...
Bacio sam Mission Impossible Ghost protocol na WDTV... 720p video, mkv, 4,5GB file... doduse, pustio prvih 5-6 minuta, nije nijednom zatrzalo... ali cisto da se vidi potrosnja resursa na Synologyju...



mozda bi trebao gledati resurse i cekati da video trzne, da vidim jel ima kakvih spikeova... ako nema, onda je u WDTV-u problem... vjerojatno.

mozda mozete preporuciti kakav testni video da skinem s neta i probam njega provuci? nesto jako zahtjevno, mozda 1080p sa visokim bitrateom, sto sluzi za takva testiranja.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 13:51   #495
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Nije do WDTVa, meni se znalo dogodit i sa HTPCa, nije cesto ali znalo je biti "buffering".
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 14:37   #496
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nije li mreza na njemu Gigabitna?
Ko da i nije.

http://www.pcekspert.com/articles/665-4.html

Unutra je prespor CPU i nedovoljno memorije te shrotex kontroleri da se dodje icemu bliskom gigabitu, nazalost.

Mozda je danas stanje malo bolje, ali u low end varijanti, duboko sumnjam...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 14:44   #497
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ko da i nije.

http://www.pcekspert.com/articles/665-4.html

Unutra je prespor CPU i nedovoljno memorije te shrotex kontroleri da se dodje icemu bliskom gigabitu, nazalost.

Mozda je danas stanje malo bolje, ali u low end varijanti, duboko sumnjam...
Ovi testovi pokazuju 42 MB/s prijenos sa NAS-a na disk u varijanti RAID1/veliki file... ja nisam mogao dobiti vise od 13...

Jel da mozda povecam MTU? trenutno mi je na 3000... ako to podignem na 9k jel bi trebalobitibolje, i ima likakvog rizika za podatke?
perich je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 15:36   #498
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Ovi testovi pokazuju 42 MB/s prijenos sa NAS-a na disk u varijanti RAID1/veliki file... ja nisam mogao dobiti vise od 13...

Jel da mozda povecam MTU? trenutno mi je na 3000... ako to podignem na 9k jel bi trebalobitibolje, i ima likakvog rizika za podatke?
Jesi siguran da ti takav MTU već sada ne predstavlja problem?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 15:40   #499
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Da kao sto kaze Iggy, probaj iskljucit MTU uli stavit neki manji.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 16:05   #500
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Jel Samsung Spinpoint F2 EcoGreen (hd103si) 1TB HDD ok za NAS (imam jedan viška).

Ne vidim ga nigdje na raznim NAS compatibility listama.
Ja imam 4 takva od 2TB u NAS-u već par godina, još nema nikakvog kvara


Citiraj:
Autor perich Pregled postova
znam da je sporo... al takva su iskustva i drugih... moji su diskovi isto Green, 2TB... ne znam jel radi razliku u brzini to sto podaci idu u RAID1... doduse, ne bi trebalo ako se kopira SA NAS-a
Samo mreža i proc u NAS-u igraju ulogu, diskovi ako su ispravni nikako ne bi trebali biti usko grlo
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 17:22   #501
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Samo mreža i proc u NAS-u igraju ulogu, diskovi ako su ispravni nikako ne bi trebali biti usko grlo
Teoretski bi moglo, ako se radi o enormnoj količini malih datoteka i to posvuda po disku. No malo je takvih slučajeva, posebno ako je jedna velika datoteka u pitanju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 19:02   #502
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
problem je u procesoru i ramima i tu nas zasteka. To sam skuzio kod sebe. transfer sa diska na usb disk je jedva 10mb/s ako mi je procesor zakucan na 100% i ram na 80%
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2013., 17:21   #503
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Nisam mi nikada niti palo na pamet koristiti NAS dok nisam vidio ovu temu. Meni bi to koristilo eventualno za pohranu videa, torrent, pristupanje istima sa media playera i kompjutera.

Pročitao sam nekoliko zadnjih stranica teme i promjetio da spominjete Buffalo i Synology pa sam ih malo pregledao. Vidim da NAS može glumiti i cloud, tipa Dropbox.

Možda je glupo pitanje, ali za šta ih vi koristite osim ovog osnovnog, pohrana/backup podataka?
Jedino šta sam vrijedno našao osim osnovne funkcije je taj cloud, ali pitanje je kako to radi i koliko dobro, pa reko da pitam da li ih još kako dodatno iskorištavate.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 11:17   #504
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Pošto je navala u odgovorima surfao sam malo da vidim šta se nudi od NAS-ova u rangu do MAX 2000kn (bez diskova). Uglavnom sam ciljao na oko 1500kn NASove.

Synology DS213j
LaCie 2big NAS
Lenovo Iomega ix2
QNAP TS-221
QNAP TS-212
Buffalo Linkstation 421
Buffalo Linkstation LS-WXL Duo
Buffalo Cloudstation
ZyXEL NSA325
Netgear ReadyNAS 102

Sa mojeg amaterskog gledišta, čisto na temelju prvog dojma, među ozbiljnije ovdje mi spadaju Synology, LaCie, QNAP, Buffalo i Netgear. Negdje sam pročitao da dosta hvale QNAP.

Od NAS-a bih volio osim standardne pohrane podataka, da može glumiti media server kako bih mogao sa media playera raditi streaming na tv, torrent skidanje, cloud pristup izvan kuće, programirano gašenje/paljenje, ukoliko može napraviti cloud backup, po mogućnosti kriptirati prije backupa na cloud, kriptiranje podataka na NAS-u...

Koji su vaši komentari na uređaje iznad, koja je preporuka?
Da li sam koji uređaj preskočio, a trebao bih ga dodati?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 11:55   #505
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
definitivno synology jer za sve ovo sto si nabrojao sam koristio osim cloud funkcije jer mi ne treba imam dropbox koji je odlican za pohranu slika pa nevidim smisao toga. Synology je dobro podrzan i od communtya tako da imas bar 5 programa za cloud za skidanje sa torrenta dosta popularan transsmision media server za plex itd.. Nekako je najbolji za media streaming po mom misljenju. Qnap kazu mnogi da je dobar e sada koliko ima funkcija i koliko je podrzan od communtya to bi trebalo istraziti.
Ja ne koristim torrente nego NZB za download tako da je meni u startu synology bio jedina opcija radi sabnzba couchpotato.a i sickbirda.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 00:08   #506
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Želite Synology, no imate manjka novaca, viška opreme? XPEnology je rješenje.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 00:21   #507
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
zanimljivo, idem isprobat u vmware, ako budem zadovoljan, mozda si na server puknem
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 09:13   #508
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
U, ovo zgleda fora. Jel ima negdje nešto više dokumentacije ?
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 14:11   #509
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Kaj ce ti vise dokumentacije? To je cisti synology i na forumu se nalaze tutoriali za sve kombinacije.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 16:51   #510
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Čitam ovu temu već više od 3 mjeseca i odlučio sam se definitivno za Synology DS413j + 2 WD reda od 3TB za početak, koje kasnije mislim nadograditi sa još 2.
Druga opcija, ako bude manjak para je uzeti DS213 sa 2 WD reda od 3TB.

Sad jedino što me kopka je gigabitna mreža - imam Thompson 782 bijeli T-comov ruter i razmišljao sam ga spojiti na: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=3020 AP i kupiti recimo ovu mrežnu: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=15137 za PC.

Any suggestions, ima netko neku bolju ideju?
izekos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na