Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.01.2019., 20:31   #5101
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708
Kod mene je Mi Box S nekih mjesec dana.
Plus:
Chromecast ugrađen,
Dobar daljinski (imam i neki Mele deluxe air mouse ali kako je ovo jako dobro integrirano sa AndroidTV-om ne koristim ga)
Nemam baš problema sa buđenjem iz standby-a, za razliku od prijašnjih Minixa, i jednog Tanixa možda mi se jednom smrznuo Mi Box...

Minusi:
cijena
AndroidTV , nisam vjerovao da će mi to biti mana ali meni je. YouTube originalni ne koristim jer ipak ima reklama. Muka Isusova mi je bila pronaći i instalirati nešto što nije na Gplay-u. A i ono što je na njemu ne izbaci odmah nego moraš tražiti do besvijesti, npr. Downloader app. Trenutno imam Smart YouTube (nema Vanced za njega), Kodi, Cyberflix (koji ne nudi update i neupotrebljiv je za razliku od onog na normalnom Androidu) i Firefox.
goran1985 je online  
Staro 23.01.2019., 18:08   #5102
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ima li netko možda novi Mi Box S ? Dojmovi ?
U odnosu na stari malo je veći (nije onako "fensi" dizajnerski zaobljen). Daljinac mi djeluje plastičnije i šupljije, ima dodatne dvije tipke koje stari nije imao, Netflix i Live TV, iako ova druga bez nekog tunera ne radi ništa i ne može se prenamijeniti.

Dolazi tvornički s Androidom 8.1 i hrvatskim jezikom. Kao i prošli, USB 3.0 hub s mrežnom karticom i USB portovima prepoznaje bez problema (osim ako je uključen ADB debugging).

Službeni Android TV wizard za 8.1 je jednostavan i brz za korištenje.

Voice search je uključen po defaultu i radi i za hrvatski.

Netflix je gore, HBO GO u storeu, Amazon Prime Video se mora sideloadati.

HRTi verzija za ATV se isto nudi.

Greška s WiFi regijom i dalje je prisutna (vidi 5 GHz mreže, ali ne vidi kanale 12 i 13 iako je jezik postavljen na HR, nema nigdje u opcijama mogućnosti odabira WIFI regije), ali USB hub s ethernetom to rješava.

Isprobam večeras kako se ponaša Netflix, stari model je imao problema s ispadanjem Dolby+ audio s vanjskim risiverom na prvim verzijama Androida 8.

EDIT: Ehda, bijela točka u gornjem lijevom ćošku kod Netflixa se još uvijek pojavljuje kad joj dođe

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 23.01.2019. u 18:24.
franzD je online  
Staro 23.01.2019., 18:27   #5103
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
U odnosu na stari malo je veći (nije onako "fensi" dizajnerski zaobljen). Daljinac mi djeluje plastičnije i šupljije, ima dodatne dvije tipke koje stari nije imao, Netflix i Live TV, iako ova druga bez nekog tunera ne radi ništa i ne može se prenamijeniti.

Dolazi tvornički s Androidom 8.1 i hrvatskim jezikom. Kao i prošli, USB 3.0 hub s mrežnom karticom i USB portovima prepoznaje bez problema (osim ako je uključen ADB debugging).

Službeni Android TV wizard za 8.1 je jednostavan i brz za korištenje.

Voice search je uključen po defaultu i radi i za hrvatski.

Netflix je gore, HBO GO u storeu, Amazon Prime Video se mora sideloadati.

HRTi verzija za ATV se isto nudi.

Greška s WiFi regijom i dalje je prisutna (vidi 5 GHz mreže, ali ne vidi kanale 12 i 13 iako je jezik postavljen na HR, nema nigdje u opcijama mogućnosti odabira WIFI regije), ali USB hub s ethernetom to rješava.

Isprobam večeras kako se ponaša Netflix, stari model je imao problema s ispadanjem Dolby+ audio s vanjskim risiverom na prvim verzijama Androida 8.

EDIT: Ehda, bijela točka u gornjem lijevom ćošku kod Netflixa se još uvijek pojavljuje kad joj dođe
Jel možda koristiš onaj Ugreen hub sa 3.0 i gigabit portom? Ako da, koje brzine postiže tim putem na usb i koji je protok neta u tom slučaju?
DSA je offline  
Staro 23.01.2019., 19:14   #5104
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Evo, rezultati mjerenja protoka u LAN-u (prema drugom računalo koje mu šalje TCP/UDP pakete), Ugreen adapter, gigabitna mreža.
Izmjerio i dva različita USB sticka (USB 3.0, Verbatim i Sandisk). Sori zbog slika s ekrana, mrsko mi je bilo izvoziti skrinšotove.




franzD je online  
Staro 26.01.2019., 10:56   #5105
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
nikako da proradi mi controller na rpi3.
uspije se uparit, ali ne funkcioniraju tipke.
BlackDwarf je offline  
Staro 27.01.2019., 18:07   #5106
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
pozdrav, naletio sam na ovaj boc x96 max na netu, i vidim da je gore novi chipset s905x2. Ide sa geekbuying iz italije za 50$ trenutno za 2/16 verziju, jel to ok kupnja? ima ga i preko alija iz kine za 39, samo je rizik sa carinom i pitaj boga koliko cekanja da dođe



u biti zanima me koliko je pametno uzimat box sa ovim novim chipsetom i androidom? dal podrzava to openelec ili libreelec?
kiki86 je offline  
Staro 27.01.2019., 18:38   #5107
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
kupi pa nam javi
ti dual s905x2 .. novina .. kako radi . ko zna


https://www.geekbuying.com/item/H96-...OX-404910.html


ovaj ti provjereno radi dobro, mada budu neki kenjuckali po RK čipsetu
imam ga doma i nedam ga nikome
dadoremix je online  
Staro 27.01.2019., 18:42   #5108
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ima li netko možda novi Mi Box S ? Dojmovi ?
Meni je predobar.
Je, dođe nešto više od kojekakvih čunga Lunga x37483 boxova, ali ima i domaću garanciju.

Koristim za YouTube, MAXtv to go, Netflix, HBO GO, Kodi... Radi sve bez ikakvih problema.
Imam neku malu tipkovnicu za to, daljinski odličan.

Uglavnom, nagledao sam se hrpe tih boxova sa hrpom problema i povoljnom cijenom. Ovaj jednostavno radi i to je sve što me zanima.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 27.01.2019., 19:35   #5109
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Kako Kodi vrti taj xiaomi box? Quasar?
rodriguez je offline  
Staro 27.01.2019., 21:33   #5110
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Kod mene je Kodi 17.6 krypton.
S tim da najmanje koristim Kodi jer gledam obično Arena sport i sport klub na Maxu, tu i tamo neki film i seriju na HBO GO i Netflixu i to je to.

Evo gledao jučer Bohemian rhapsody na Kodiju iako sam bio i u kinu kad je izašao.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 27.01.2019., 21:39   #5111
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Kako Kodi vrti taj xiaomi box? Quasar?
Quasar vrti odlično. Imam Quasar i na Sony ATV ali na mi boxu to sve dosta brze radi. Mislim da je, kome je Nvidia Shiled skupa, a ko hoće da koristi sve servise u punim rezolucijama, Mi Box najbolja kupovina radi certifikata
DSA je offline  
Staro 27.01.2019., 21:43   #5112
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Da, najjeftiniji pravi/legalni/licencirani Android TV. Ako vam ne treba Android TV i Chromecast, ali treba vam L1 licenca za Netflix i ostale streaming servise, Amazonov Fire Stick je daleko najjeftiniji, posebno na povremenim popustima.
franzD je online  
Staro 27.01.2019., 22:48   #5113
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Da, najjeftiniji pravi/legalni/licencirani Android TV. Ako vam ne treba Android TV i Chromecast, ali treba vam L1 licenca za Netflix i ostale streaming servise, Amazonov Fire Stick je daleko najjeftiniji, posebno na povremenim popustima.
Da, 39 dolara stvarno nije puno za Fire TV Stick 4K koliko trenutno košta. A može i Kodi na njega
DSA je offline  
Staro 27.01.2019., 23:00   #5114
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 186
možda je najjeftiniji i najbolji amazon fire stick, al kako ga kupiti kad ga ne dostavljaju u Hrvatsku
G.ost je offline  
Staro 27.01.2019., 23:24   #5115
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Postoje dvije verzije. "Međunarodna" za 60 € (HD, obični daljinac) koju šalju svugdje, te "sponzorirane" za UK/DE/AT - obični za 40 € (25 € na akciji ako se dobro sjećam) i 4K za 60 € (na akciji bio 40 €) - oba imaju Alexa remote.

Ako ti ne šalju, naručiš na njemačku adresu (besplatna dostava unutar Njemačke) + mailboxde forvarduša za 11,39 €.
franzD je online  
Staro 28.01.2019., 08:29   #5116
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Da, najjeftiniji pravi/legalni/licencirani Android TV. Ako vam ne treba Android TV i Chromecast, ali treba vam L1 licenca za Netflix i ostale streaming servise, Amazonov Fire Stick je daleko najjeftiniji, posebno na povremenim popustima.

mi box i firestick imaju licencu za netflix kad ga kupis? na koliko mjeseci? koje jos servise dobijes s tim? Nisam znao za to, ako je tako mozda bi mi se i splatilo isprsit za mi box. Imaju ga u mall.hr za 550kn trenutno na akciji...


edit: mislim da sam krivo shvatio ta licenca je da može vrtit 4k jel tako? nije preplata na servis?
kiki86 je offline  
Staro 28.01.2019., 08:48   #5117
Nino13
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1
Pomoć za Android box

Pozdrav,

Zamolio bih za preporuku za Android box. Nemam iskustva, a htjeo bih da mogu otvoriti na njemu neki preglednik i streamati filmove sa web stranica, YouTube, za povremeni surfing.. . Isto bi bilo poželjno da se može koristiti netflix, hbo i ostalo, sada mi trenutno ne treba, ali možda za ubuduće.

Hvala.
Nino13 je offline  
Staro 28.01.2019., 12:43   #5118
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
edit: mislim da sam krivo shvatio ta licenca je da može vrtit 4k jel tako? nije preplata na servis?
Da, Netflix je nedavno napravio veliku čistku kineskih boxova koji su imali Netflix u HD-u i sada, osim Widevine L1 certifikacije, traži i svoju, tako da su trenutno jedini Android-bazirani uređaji koji Netflix imaju u HD ili 4K Nvidia Shield, Mi box (S), Amazonovi Fire Stickovi/Fire TV-jevi i pojedini televizori.

I bitna je razlika to što Amazonovi uređaji nisu "službeno" Android TV, nemaju Leanback launcher, Android TV verziju Google Playa ili native podršku za Chromecast. Ostalo čega nema u Amazonovom storeu mora se ručno instalirati. Naravno, umjesto Google Assistanta gore je Alexa koja odbija pretraživati Youtube, a glazbu traži samo u Amazon Music koji kod nas nije dostupan.

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 28.01.2019. u 18:00.
franzD je online  
Staro 28.01.2019., 13:02   #5119
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
mi box i firestick imaju licencu za netflix kad ga kupis? na koliko mjeseci? koje jos servise dobijes s tim? Nisam znao za to, ako je tako mozda bi mi se i splatilo isprsit za mi box. Imaju ga u mall.hr za 550kn trenutno na akciji...


edit: mislim da sam krivo shvatio ta licenca je da može vrtit 4k jel tako? nije preplata na servis?
Imas na smartus web stranici mi box za 475 kn. Onaj stariji model koji je isti kao i ovaj novi samo ovaj malo drukcije izgleda.
https://www.smartus.hr/tv-box-6

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline  
Staro 28.01.2019., 13:28   #5120
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Je li netko probao puštati 4k video materijal s Mi Box S. Ne stream, nego s USB-a ili interne memorije.
Pretpostavljam da je sve ok, ali bolje da pitam za svaki slučaj.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 28.01.2019., 13:47   #5121
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Je li netko probao puštati 4k video materijal s Mi Box S. Ne stream, nego s USB-a ili interne memorije.
Pretpostavljam da je sve ok, ali bolje da pitam za svaki slučaj.
Pušta uredno sve, bez brige
DSA je offline  
Staro 28.01.2019., 17:57   #5122
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor nikoss Pregled postova
Imas na smartus web stranici mi box za 475 kn. Onaj stariji model koji je isti kao i ovaj novi samo ovaj malo drukcije izgleda.
https://www.smartus.hr/tv-box-6

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
piše da nije trenutno dostupan...
kiki86 je offline  
Staro 28.01.2019., 18:17   #5123
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Quasar vrti odlično. Imam Quasar i na Sony ATV ali na mi boxu to sve dosta brze radi. Mislim da je, kome je Nvidia Shiled skupa, a ko hoće da koristi sve servise u punim rezolucijama, Mi Box najbolja kupovina radi certifikata
Hvala ti.

Dali je dovoljno 8gb memorije na mi boxu kada skineš "streamaš" neki FullHD film preko Quasara pa moraš imati memorije?

Mene na mom nexboxu a95x zna zezati a imam 16 gb memorije.
rodriguez je offline  
Staro 28.01.2019., 19:39   #5124
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Interne memorije ili radne memorije ?
Alister je offline  
Staro 28.01.2019., 20:11   #5125
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Interne memorije ili radne memorije ?
Interne...
rodriguez je offline  
Staro 28.01.2019., 21:59   #5126
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Hvala ti.

Dali je dovoljno 8gb memorije na mi boxu kada skineš "streamaš" neki FullHD film preko Quasara pa moraš imati memorije?

Mene na mom nexboxu a95x zna zezati a imam 16 gb memorije.
Kad je Quasar u pitanju, moras se uklapati u preostali prostor. Znači ako imaš npr 5 gb slobodno prostora, možeš povući torent do te veličine. Elementim radi malo drugačije, pa možeš i veće fajlove od raspoložive memorije. Citat:

By default, Elementum will use the device’s RAM to temporarily download fragments of the file while streaming. If you want to keep files on the hard drive you can change the storage method and many more options using the add-on’s settings. Go to the Home Screen, highlight the Add-ons tab, open the Context Menu on Elementum and select Settings. (Use C on the keyboard, Menu Key on the remote, long-press on touch devices or right-click with the mouse to open the Context Menu).
DSA je offline  
Staro 30.01.2019., 15:04   #5127
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Danas mi dosao naruceni Mi Box s, sad imam par pitanja za vas koji ga imate.
Prvo kad sam ga upalio mi je ponudio update softwarea sta sam i napravio. Nakon updatea se upalio i na bootu di ispise android tv se ugasio i nisam ga vise mogao upaliti na daljinski. Uspio sam ga upaliti nakon dva puta cupanja iz struje i vracanja.
Kad digne sustav ikone on netflixa, youtuba i sl su crne znaci nisu u koloru ali kad kliknes na njih rade.
Isto tako youtube uredno vrti.
Jedino malo.zeza ono glasivno upravljanje tj par puta moras stisnuti kad kad da proradi funkcija isto tako ne pokupi uvjek glas tj sta reces.

Jel ko ima slicnu sitvaciju i problem?
Crash je offline  
Staro 30.01.2019., 15:07   #5128
zdgrunf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
E hebiga, da si barem prije pitao onda bi ti fino rekli da ne radiš update!
Sad ti jedino preostaje nakon svakog updatea na tvorničke postavke.
Iskapčanja će biti nažalost...
zdgrunf je offline  
Staro 30.01.2019., 15:10   #5129
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor zdgrunf Pregled postova
E hebiga, da si barem prije pitao onda bi ti fino rekli da ne radiš update!
Sad ti jedino preostaje nakon svakog updatea na tvorničke postavke.
Iskapčanja će biti nažalost...
Znaci treba ga vratit na tvornicke i raditi ce sve ili?
Sta bugovit update ili?
Crash je offline  
Staro 30.01.2019., 15:11   #5130
zdgrunf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Ne znam baš da će biti sve ok, novi andorid je u banani
zdgrunf je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na