Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2013., 23:08   #61
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 00:34   #62
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Jel ima jos netko problema sa USB stickovima? Meni osobno na osmici ne radi Corsair Padlock, proguglal sam malo i probal stavit Intel Host Controller drivere pomocu jednog tutoriala ali nije islo :/
Što točno ne radi? Imam padlock 2 i radi uredno. Ne prepoznaje device ili?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2013., 01:14   #63
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Što točno ne radi? Imam padlock 2 i radi uredno. Ne prepoznaje device ili?
Ustekam ga i pocne prepoznavati device, i onda se sve smrzne dok ne istekam. A ako dugo pricekam onda ga kao prepozna ali mu ne mogu pristupiti
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2013., 01:44   #64
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Re: Windows 8

Stavio sam 8 par dana s namjerom da je ostavim. . Sedmica mi bila od 1.1.2010 gore pa sam rekao odlučio da osvježim os. Prvo sam se klasično hrvao sa vraćanjem start menija, micanjem debilnih skočibuha tj menija sa strane... Onda sam poludio kad sam skužio da mi pola stvari u proces management na hrvatskom... A jezik engleski. Onda sam dobio bootloop nakon povratka iz sleepa. Više puta. Ništa nije pomoglo osim prekidaća na napajanju..
Nukao san taj žešći fail i sad mi friška sedmica radi super ... Nemam se nikakvu namjeru vraćati.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2013., 09:44   #65
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Ustekam ga i pocne prepoznavati device, i onda se sve smrzne dok ne istekam. A ako dugo pricekam onda ga kao prepozna ali mu ne mogu pristupiti
Priključiš ga unlockanog pretpostavljam?

Jučer sam opet probao na osmici i uredno radi. Spajaš na front panel ili na USB od matične? Ne bi trebalo biti neke razlike ali probaj.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 00:29   #66
^Junction^
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Everywhere
Postovi: 3
Re: Windows 8

Imali kakav nacin za instalirat W8 na slabije masine?
^Junction^ je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 00:32   #67
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Koliko slabe?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 06.03.2013. u 13:31. Razlog: Koliko, ne kako
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 15:03   #68
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 20:58   #69
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Vidio sam ekipu da vrti Win8 na 512 RAM-a, integriranim VIA-inim GPu-ima za koje nema službene podrške za post-XP Windowse itd... Možda je mislio na tako neku situaciju.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 22:20   #70
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
A kaj će mu win8 na takvom PCu? Ne vidim smisao ni poantu.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 22:37   #71
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Pa ne vidim ni ja

Ali ono, za testiranje Windowsa u virtualki ili za egzibicije ovakvog tipa
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 15:00   #72
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Još jedan glavonja koji je popljuvao W8
http://bgr.com/2013/03/08/samsung-ex...ticism-364626/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 18:53   #73
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Pa nije nit pogriješio, ne sviđaju se Wndowsi 8 baš svima.
Ja ih koristim neka dva mjeseca i mogu samo komparirati s Windowsima 7:

PREDNOSTI W8:
1. puno bolja podrška za više monitora
2. prikaz kopiranja fajlova iz mape u mapu/disk je puno detaljniji, makar ne znam tko bi trebao imati koristi od toga

MANE W8:
1. mora se korsititi 3rd party aplikacija da bi se dobio Start meni tj. funkcionalnost jednu generaciju starijeg operativnog sistema
2. nedostatak Start menija i guranje tileova je nešto što je moglo biti izbjegnuto tako da se korisniku ponudi mogućnost izbora

PODJEDNAKO:
1. vrijeme bootanja na W7 nije bilo ništa toliko duže u odnosu na W8 da bih plakao ako ostanem na W7
2. aero sučelje na W7 izgleda ljepše i ne čini mi se da usporava sistem u odnosu na izostanak istog u W8


Svi vi koji se kunete da Windowsi 8 rade brže/bolje nego Windowsi 7, dajte si sad stavite svježu instalaciju Windowsa 7 pa vidite o kojoj se razlici radi. Ne znam da li vi samo sjedite za računalom sa štopericom u ruci i vrtite samo testove? Ja koristim za razno-razne stvari i ne vidim neke očigledne prednosti Windowsa 8 u odnosu na Windows 7.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 04:23   #74
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Priključiš ga unlockanog pretpostavljam?

Jučer sam opet probao na osmici i uredno radi. Spajaš na front panel ili na USB od matične? Ne bi trebalo biti neke razlike ali probaj.
Napred ili bilo koji na maticnoj ista stvar. Naravno unlockan
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 10:55   #75
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Jesu ti windoze apdejtane? Koja je verzija osmice? Taj stick radi na drugim računalima?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 11:37   #76
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Svi vi koji se kunete da Windowsi 8 rade brže/bolje nego Windowsi 7, dajte si sad stavite svježu instalaciju Windowsa 7 pa vidite o kojoj se razlici radi.
Kao sto sam napisao u prosloj temi (koja je zaronila ) imam win7 i win8 (oba Pro x64) na dvije skoro pa identicne mashine slozene u istom mjesecu. Oba su 3930K, lsta maticna, 32GB/64GB, 660 GTX grafa i Corsair 240Gb SSV a drugi ima OCZ 256Gb. I win8 je brzi, ne drasticno ali je. Znaci nije do win7 instalacije/starih registryia jer su oba frisko instalirana.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 16:32   #77
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kao sto sam napisao u prosloj temi (koja je zaronila ) imam win7 i win8 (oba Pro x64) na dvije skoro pa identicne mashine slozene u istom mjesecu. Oba su 3930K, lsta maticna, 32GB/64GB, 660 GTX grafa i Corsair 240Gb SSV a drugi ima OCZ 256Gb. I win8 je brzi, ne drasticno ali je. Znaci nije do win7 instalacije/starih registryia jer su oba frisko instalirana.
Znam, i što to konkretno ispada? Da moram sjediti sa štopericom u ruci ili vrtiti cijelo vrijeme nekakav benchmark da bih se uvjerio da su Windowsi 8 brži? Generalno gledajući, Windows 8 ne donosi ništa novo, spektakularno ubrzano ili genijalno izvedeno da bi svi koji ostanu na Windowsima 7 trebali žaliti. Netko tko cijelo vrijeme (kao ja) ima računalo u sleep modu niti ne vidi neku razliku u vremenu bootanja, ispada mi isto i na Windows 7 i na Windows 8.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 16:35   #78
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ja vidim jedinu prednost Win8 naspram Win7 u integraciji HyperV-a. Ništa drugo. Dapače, više toga mi se čini kao korak unazad...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 18:02   #79
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kao sto sam napisao u prosloj temi (koja je zaronila ) imam win7 i win8 (oba Pro x64) na dvije skoro pa identicne mashine slozene u istom mjesecu. Oba su 3930K, lsta maticna, 32GB/64GB, 660 GTX grafa i Corsair 240Gb SSV a drugi ima OCZ 256Gb. I win8 je brzi, ne drasticno ali je. Znaci nije do win7 instalacije/starih registryia jer su oba frisko instalirana.
Ne trollam, nego konkretno pitanje, čista znatiželja.
Tu 'brzinu' si mjerio sa ugašenim aerom na 7ici?
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 19:21   #80
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Znam, i što to konkretno ispada? Da moram sjediti sa štopericom u ruci ili vrtiti cijelo vrijeme nekakav benchmark da bih se uvjerio da su Windowsi 8 brži?.......
Sad okreces vodu na svoj mlin. Pitao si jel netko konkretno mjerio to ubrzanje sa frskim windowsima, dobio si konkretna odgovor i sad bi nesto drugo ? Neupitno je dali to nekome treba ili netreba (nekima netreba ni 7ca pa je imajua, XP bi imbio sasvim dovoljan ) poanta je da JE brze pa makar to bilo i samo trukicu bitno je da nije korak NAZAD u brzini (sto nebi bio prvi slucaj da novija verzija programa/OSa radi losije/sporije od stare )

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne trollam, nego konkretno pitanje, čista znatiželja.
Tu 'brzinu' si mjerio sa ugašenim aerom na 7ici?
DA. 8ca ima nesto manje procesa i nekako laganije radi, naravno nisu to nezma kakv aubrzanja ali so obzirom d araidn an doticna dv akompa svkaodnevno osjetim ih u nekim stvarima, naravno djelom je to i zbog Aera kojeg nema ali i kad je ugasen u 7ci opcenito mi u task manageru 8ce ne stoji 100 procesa kao kod 7ce (nego 10ak manje) i malo je "laganija/brza". Sto se tice izgleda ja sam sve te metro pi...je pogasio i stavio clasic shell i quick launch menu ali to radim i na 7ci jer mi ni njen "pin to task bar" ne pase niti volim njen defaultni Start menu tako da u oba slucaja dizem iste procese/programe i task manager u startu (imam katmouse, classicshell, taskmanager minimiztiran u tray, logitech mouse/keyboard software, syncback, core temp, teamviewer i to se na ob akompa start apri bootu i lezi u trayu/procesima).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 19:25   #81
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sad okreces vodu na svoj mlin. Pitao si jel netko konkretno mjerio to ubrzanje sa frskim windowsima, dobio si konkretna odgovor i sad bi nesto drugo ? Neupitno je dali to nekome treba ili netreba (nekima netreba ni 7ca pa je imajua, XP bi imbio sasvim dovoljan ) poanta je da JE brze pa makar to bilo i samo trukicu bitno je da nije korak NAZAD u brzini (sto nebi bio prvi slucaj da novija verzija programa/OSa radi losije/sporije od stare )
A što znači to da je osmica brža? Konkretno, u čemu je brža i koliko točno je brža? Ne vidim smisla u nekakvom paušalnom pričanju.
Mene ovo sve podsjeća na raspravu oko browsera i koji je brži, a većinom se radi o subjektivnom dojmu i placebu, a na kraju se sve svodi na - isto je.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 19:31   #82
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A što znači to da je osmica brža? Konkretno, u čemu je brža i koliko točno je brža? Ne vidim smisla u nekakvom paušalnom pričanju.
Mene ovo sve podsjeća na raspravu oko browsera i koji je brži, a većinom se radi o subjektivnom dojmu i placebu, a na kraju se sve svodi na - isto je.
Brza je u startanju programa i trosi nesto manje RAMa pri bootu i opcenito pa sve malo lakse "dise" kao sto sam vec naveo.

Zadovoljan ? ili mislis polemizirat o necemu sto nezelis/nemoze probati u isto vrijeme i sam istestirati ? Ako ti se ne svidja rasprava sto se uopce ukljucuje su nju ? Ili mislis da tvoja iskustva jedino vrijede i merodavno je samo ono sto ti kazes ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 19:45   #83
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 19:53   #84
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Brza je u startanju programa i trosi nesto manje RAMa pri bootu i opcenito pa sve malo lakse "dise" kao sto sam vec naveo.

Zadovoljan ? ili mislis polemizirat o necemu sto nezelis/nemoze probati u isto vrijeme i sam istestirati ? Ako ti se ne svidja rasprava sto se uopce ukljucuje su nju ? Ili mislis da tvoja iskustva jedino vrijede i merodavno je samo ono sto ti kazes ?
Istina je da ne mogu sam istestirat zato i pitam tebe u čemu je brža, a ti si taj kvazi 'test' odradio onako, od oka, i zaključio da lakše diše.
Činjenica je da je razlika u nijansama, a to kažu i malo stručniji testovi:

Citiraj:
The improvements that have been made to startup and shutdown times are self-evident, and no doubt a major focus on the new OS' development as this will particularly benefit laptop and tablet users. Another notable improvement was seen in multimedia performance. This was first observed when running PCMark 7 and later confirmed when we ran x264 HD Benchmark 5.0 and our HandBrake encoding test.
Most of the other tests saw little to no difference between the two operating systems. This was especially true for the gaming benchmarks, but most surprising on the IE tests which we figured would have shown a big advantage for IE10, but not so.
@Shamanix: Dobro je, znam za taj magičan boot time koji mi ništa ne znači (a vjerujem i velikoj većini) pošto PC ne gasim nikako, zanima me sam rad u Windowsima.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 20:08   #85
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Istina je da ne mogu sam istestirat zato i pitam tebe u čemu je brža, a ti si taj kvazi 'test' odradio onako, od oka, i zaključio da lakše diše.
Činjenica je da je razlika u nijansama, a to kažu i malo stručniji testovi:
Kad vidim "GAMING" i strucniji u istoj recenici odma mi sve jasno, ono ako je gaming mjerilo za brzine u windowsima onda definitivno se gubimo u raspravi. Ako je tebi bitna brzina OSa u gamingu onda ja definitivno nemamo sta dalje raspravljat jer zadnja igra na mojim kompjuteirma je instalirana 2000-te i od tada komopvi sluze samo za posao/rad kod mene tako da meni su performanse bitne pa makar i par sekundi samo nek je brze, nakupi se kroz vrijeme .

A jedino sto je sigurno ovdje je da ces ti 10x radije povjerovati nekom ameru ili bilo kojem tajvancu i njegovo, textu/testu nego meni ovdje (taki su nasi ljudi jednostavno domace nist nevalja, neznamo mi itd. itd. ali zato ce ekipa prva reci "glupi ameri" i slicno (premda zanaju osobno sveukupno ranvo nula amera ali jeb.. tkai je sterotip, kao glupi su al nekim cudom proizvodi ima valjaju i bolji su od nasih a mi taki pametni narod ), ovo ono ali kad je test necega onda je sve sto oni napisu sto posto istinito .

Pa sto bi ja tebe uvjeravao kad ti ocito znas bolje i od mene iako kazes nisi niti probao, ali ZNAS da ja nisam test odradio dobro (valjda mora biti po nekim tvojim standardima?), Blago tebi .

Mozes li ti shvaitti cinjenicu da bi ja prvi napravio downgrade na 7cu (mogu ga besplatno raditi kad sam vec kupio 8cu) da nisam uspio isprobati jedno i drugo i odvagnuti sto mi se vise isplati/koristi u radu ? Imas li ti neku svoju logicnu ideju onda d a i meni kazes zasot ja to vec nisam napravio ako mi je 8ca losija/sporija ? Mislim zasto bi gubio vrijeme ka dme prelazak na 7cu ne kosta nista i imao sma je 3,5 godine na proslom kompu i sad je imam na tom drugom.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
zanima me sam rad u Windowsima.
Ma ne zanima te, tebe u biti samo zanima da se njih par slozi sa tobom kako je to dobar, dapace odlican izbor sto se nisi upgrejdao ili presao na 8-cu, ljudi skoro uvijek pokusavaju opravdati svoju investiciji (stimd aovo "investicija" u HR i kupovine windowsa je labavo ) i samo traze potvrdu svog misljenja beuz obzira bilo ono krivo ili pravo bitno im je (pogotovo na forumuma - LINK) da su "u pravu". Znaci jedino sto ti trazis je forumsko fjlejmanje jer neuvazavas nicije drugo misljenje i svoje si vec zabetonirao i ne mrdas s tog stajalista bez obzira imao ili nemao argumente .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 11.03.2013. u 20:24.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 20:15   #86
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Nije meni gaming mjerilo ničega niti igram igre na PC-u, to je zadnje što me zanima, a u testu je to spomenuto zato što se između ostaloga gledalo i to da test bude kompletan.
I ne znam šta si zabrijao na to što su testovi inozemni, gledam one s brojkama, a ne one gdje netko od oka procjenjuje što je brže, a brojke kažu da je to sve tu negdje.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imas li ti neku svoju logicnu ideju onda d a i meni kazes zasot ja to vec nisam napravio ako mi je 8ca losija/sporija ?
Nitko ne tvrdi da je osmica sporija i lošija, ono što mene smeta je kad se priča kako na osmici sve leti i kako je osjetno brža, po tome ispada da se win 7 vuče ko crknuti konj.
Ti da bi vidio razliku otvaranja programa između 7 i 8 moraš upalit štopericu.

Zadnje izmijenjeno od: Rade0n. 11.03.2013. u 20:26.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 20:19   #87
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Sa novom desktop konfom iz siga sam imao prilike 2 tjedna detaljno isprobavati razlike Windows 8 na klasičnom HDDu, a tjedan dana sada na vertexu 4.
Prva stvar koja upada u oči je bolesna brzina (re)boota. Kompletni reboot (od klika na gumb restart do prikazivanja desktopa) je ludih 9 sekundi, sa klasičnim HDDom je to bilo kojih 25 sekundi minimum. Jest da je to najviše zasluga SSDa, ali i sa klasičnim diskom mi se primjetno brže bootala od nule osmica nego sedmica (25s vs 50+ sekundi). Osim male razlike u brzini loadanja programa, druge razlike u performansama iskreno nisam vidio.

Druga stvar koju sam primjetio jest da mi na laptopu primjetno duže traje baterija, očito su bolje optimizirali power management. Sa sedmicom SP1 sam imao redovito 1h20m battery time uz normalni rad (balanced, 50% brightness, wlan on), dok sa osmicom bez beda potegnem preko 2 sata, ponekad 2h10m. Tko puno koristi laptop neka ozbiljno razmotri osmicu, makar samo radi bolje autonomije.

Uz očite stvari (driver support, copy handler i task manager), konačno su sredili i multimonitor support kak spada, a falabogu su maknuli i aero, kod kojeg često nisi znao koji window je aktivan kad je sve bilo transparentno ko ona mutna stakla za tuševe.

Da nebi bilo da samo falim OS, Metro UI je banana za desktop OS, a pogotovo one charms pizdarije koje se motaju po uglovima ekrana. Živce bi mi popio da nisam stavio StartIsBack gore (ili Classic Shell tko bi mukte ), tak da su sad efektivno upgradeani Windowsi 7. U globalu, definitivno se isplati prelaziti sa pre-win7 OSeva, dok se sa osmice može komotno preskočiti ova iteracija Windowsa komu nije bitno gore navedeno...
__________________


Zadnje izmijenjeno od: potemkin.hr. 11.03.2013. u 20:31.
potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 20:26   #88
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
.... a brojke kažu da je to sve tu negdje.
Tu negdje s laganom prednoscu 8-ce, brza je u bootu, brza je u rebotu, brza je u shutdownu, brza je u pokretnaju aplikacija... znaci nakupi se pomalo par sekundu vamo par tamo i dodje to na svoje u globalu brza ali ti i dlaj epita su cemu i u cemu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 00:50   #89
Boky Bestbuy
Registered User
Moj komp
 
Boky Bestbuy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Normalno da nece vidjeti razliku u brzini 7ice i 8ice onaj tko ima npr i5 i bazilijon rama ...

No kod nas smrtnika, koji imamo malo sporije konfiguracije, windows8 radi brze!
i radi puno lakse, resursi i opterecenje je manje... komp se manje ''znoji'' ...
Ista stvar i kod laptopa.. cak jos i veca razlika
Boky Bestbuy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 18:18   #90
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Win 8 = Vista. IMHO
  Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na