Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2020., 01:28   #2641
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Upravo sam to i ja htio pitati, samo u kontekstu da li je moguće već završeni sadržaj nekako prebaciti na snimalicu da izbjegnem brisanje nakon 48h?
Mislim da je prije na Iskonu to bilo moguće, a ovdje vidim samo "snimi" opciju za sadržaj koji još nije započeo.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Da, baš to Nadam se da postoji neko rješenje
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 11:03   #2642
zuti14
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Hvar
Postovi: 88
Trebam informaciju. Dakle tata posjeduje max tv (max3) i zivi u prizemlju kuce, dok sam ja u potkrovlju kuce! (Dijeli nas 2 kata)
Eh ja bih sad htio max tv pa me zanima dal mogu provuc njegov.... Ono tipa max tv na 2 televizora?
Nemam telefonski prikljucak
zuti14 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2020., 11:12   #2643
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor zuti14 Pregled postova
Trebam informaciju. Dakle tata posjeduje max tv (max3) i zivi u prizemlju kuce, dok sam ja u potkrovlju kuce! (Dijeli nas 2 kata)
Eh ja bih sad htio max tv pa me zanima dal mogu provuc njegov.... Ono tipa max tv na 2 televizora?
Nemam telefonski prikljucak
Ono sto mozes napraviti je zatraziti dodatni MaxTV na tatinom prikljucku, pa povuci samo ethernet kabel do sebe i imati svoj odvojeni MaxTV. Sve ostalo, ukratko, zaboravi.

(eventualno neki HDMI splitteri pa gledati isti kanal istovremeno, ali to je mlacenje prazne slame)
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 11:23   #2644
zuti14
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Hvar
Postovi: 88
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ono sto mozes napraviti je zatraziti dodatni MaxTV na tatinom prikljucku, pa povuci samo ethernet kabel do sebe i imati svoj odvojeni MaxTV. Sve ostalo, ukratko, zaboravi.

(eventualno neki HDMI splitteri pa gledati isti kanal istovremeno, ali to je mlacenje prazne slame)

Dakle samo entherent kabel provuc. Oni mi daju fodazni uređaj poslje se klasika spaja?
Dal ce na ovaj nacin bit da sta tata gleda dole da cu i ja morat
Negdje sam cito to da sta se prikazuje na jednom tvu to je i na dtugom tvu

Iki ce moj max bit neovisan..... I ino najbitnike dal dodatan uređaj vrsi opterecenje na mrezu. Posto zivim na otoku i max brzina mi je 20mbts
zuti14 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 13:18   #2645
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Sa dva prijemnika, svaki moze gledat svoj izbor, ali naravno da ce to dodatno optereti internet vezu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 23:31   #2646
lhaymehr
Savršen sam
Moj komp
 
lhaymehr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: V.G. Neredi
Postovi: 30
Ekipa ima li netko od vas možda otključan MaxTV prijemnik da mi exporta i zasharea certifikate s njega? Pitam za frenda, treba mu za znanost.
lhaymehr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 13:00   #2647
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
od nedavno sam na maxtv-u, prije imao vip i iskon tv, pa imam pitanje. zanima me kako trenutnu emisiju/film/seriju vratiti na pocetak.
znaci upalim tv, serija traje vec 20min i ja je zelim vratiti na pocetak. ovdje sam nasao da preko epga mogu gledati ispocetka ono sto je vec zavrsilo, al nikako da nadjem kak trenutno prikazivanje vratiti na start.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 14:43   #2648
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Mislim da nije moguće. Treba čekati da emisija završi.
Isti slučaj što sam nedavno pitao može li se emisija koja nije snimljena iz prethodna 2 dana prebaciti u snimalicu da mi se ne obriše? Ni to nije moguće, a imao sam tu opciju na Iskonu.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 19:35   #2649
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
od nedavno sam na maxtv-u, prije imao vip i iskon tv, pa imam pitanje. zanima me kako trenutnu emisiju/film/seriju vratiti na pocetak.
znaci upalim tv, serija traje vec 20min i ja je zelim vratiti na pocetak. ovdje sam nasao da preko epga mogu gledati ispocetka ono sto je vec zavrsilo, al nikako da nadjem kak trenutno prikazivanje vratiti na start.
Moras snimiti taj sadrzaj i onda udjes u snimalicu i krece ispocetka.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 22:20   #2650
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
da.. nevjerojatno mi je da jedan vip i iskon imaju to pod normalno, a ht ne..

ugl. poslao im poruku s upitom ko i tu i njihov odgovor mi je onak..

"U svrhu poboljšanja usluge sustavi su preraspoređeni na regije. Sadržaji su se raspoređivali prema "popularnosti". Vjerojatno se sadržaj koji se ne može premotavati ne nalazi na serveru na kojemu se nalaziš te nećeš biti u mogućnosti premotavati sadržaj sve dok server taj sadržaj ne preuzme do kraja."
okarm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2021., 00:36   #2651
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Nisam sada siguran jer nisam u blizini maxtva, ali koliko se sjecam, stisnes "i" na daljinskom i onda "gledajte".
Ali mislim da ne vrijedi za sve programe, vec samo one koji se mogu snimati preko snimalice

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 17:36   #2652
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Jok, ne radi. Jednostavno, ne možeš. Iskon to ima puno bolje riješeno jer možeš trenutnu emisiju premotavati i one završene spremati u snimalicu da ti se ne obrišu.
HT je smeće po tom pitanju.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 22:39   #2653
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor dragutin985 Pregled postova
Nisam sada siguran jer nisam u blizini maxtva, ali koliko se sjecam, stisnes "i" na daljinskom i onda "gledajte".
Ali mislim da ne vrijedi za sve programe, vec samo one koji se mogu snimati preko snimalice

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
upravo tako ima
sada jedino problem sto mora imati aktiviranu snimalicu u paketu i tada to moze
ako nema snimalicu nemoze
ja tako gledam filmove i serije na rtl ili novoj,namjerno pocnem pola sata kasnije i onda premotavam reklame,zavrsim u isto vrijeme
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 11:20   #2654
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Potvrđujem, bio sam u krivu. Da, ovo s "i" i onda "gledaj" može se gledati od početka emisija koja je trenutno u tijeku.
Ali i dalje se ne može emisija koja je završila prebaciti na snimalicu da izbjegnem brisanje nakon 48h, a to sam mogao na Iskonu.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 23:30   #2655
Roverinho
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Varaždin
Postovi: 8
Pozdrav svima


Imam pitanje vezano za kvalitetu slike i signal opcenito.
Ukopčanje sam imao prije 2 mjeseca,gdje su bili određeni problemi i s brzinom.
500/250 mi brzina koja je padala navečer na tipa 60/100.
Zamjenili su mi onaj noviji bijeli ONT( ne znam ime,nešto na R),stavili nazad onaj stari crni i koliko sad vidim brzina je normalna.
Ali problemi su mi s signalom i dalje.
Znači kratko se izgubi signal,nekad je to cesce,onako u nekim slucajevima brzo to bude, u milisekundi,dok u nekim programima se više skuži.
Npr,bio je slučaj da se slika zamrzne,pa onda na sekundu baci onu njihovu poruku - program u kvaru zbog tehničkih problema,bla bla..
Isto se događa i na SD i HD programima.

Sad lik mi je rekao kako sam ja sad nekih desetak dana na testiranju,pa da mu javim ako se nastave problemi.
Brzina je sad ok,ali situacija s signalom i dalje prisutna.

Rekao je kako jedino što može napravit još je zamjenit oba max tv prijamnika.
Ali to garant neće riješit ništa.
Da li je itko imao sličan slučaj i da li je isto riješeno ?
Roverinho je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 17:01   #2656
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Pozdrav,

imam i ja jedno pitanje za znalce, situacije je trenutno ovakva:

1. optika, ISP router u bridge mode-u, glavni router hendla mrežu i pristup netu, a telefon ide preko ISP router-a i to radi super
2. na glavni router se veže 1 Mesh node, wireless povezano


U slučaju da bi uzeli MaxTV - jednostavno bi bio povezan na ISP router ala telefon i taj ISP bi hendlao MaxTV? Pretpostavljam da podešavanje tih IPTV opcija na Asus glavnom routeru i nije mačji kašalj, posebice ako HT ne da sve potrebne podatke pristupa.

Kada bi bila situacija da je ISP router predaleko od TV-a - koje su opcije osim žice? Powerline adapter (za slučaj da je struja u istoj fazi) u ISP router, ili glavni router? Da li bi radila nekim čudom opcija MaxTV žicom u Mesh node (koji je wireless povezan s glavnim routerom), bez powerline-a?
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 17:13   #2657
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
radi se o osnovama mreže, dakle pogledaj OSI model... ovako zdravoseljacki radi se o tome da maxtv radi na nivou nizem nego wifi, odnosno nije na ip adresama nego na mac adresama, a mac adrese ne idu kroz wifi tojest kroz rutere i switcheve.. zato maxtv ne mozes imati na switchu, dok bi teoretski na prastarom hubu mogao.

Dakle, ukratko, maxtv nece raditi preko nikakvog wirelessa.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 00:29   #2658
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
dakky prijatelju, malo si ga zabrijo. Maxtv bi trebao biti obicni multicast/unicast a na samom ISP ruteru ide kroz vlan za iptv, na privatnu mrežu za iptv uslugu. Nikad nisam nigdje imao tv uslugu, ali ne možeš tvrditi da uz ispravne vlan postavke neće raditi čak i preko wifi.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 02:06   #2659
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
nece raditi jer ni dumb switchevi ne znaju sta su vlanovi pa kroz switcheve maxtv ne radi... ako ne radi kroz switch na zici, nece ni preko wifi.

edit sad iso citat i nije vise ni meni jasno, ali dobro se sjecam da nema veze s vlan-ovima i dobro se sjecam da ima veze s mac adresama. e sad sto i kako bo

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 10.03.2021. u 02:13.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 10:56   #2660
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
kroz wifi ide .. VLAN i deri
ili pa čisti bridge, složio sa 2 mikrotika..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 21:39   #2661
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,146
Jbte pa to se zove "iptv" s razlogom. IP jelte?

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 10:19   #2662
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ajde ovako, ne znam je li dobra tema ali vezano je uz MaxTV.

Priča:
Neki dan popodne putam aplikacije na mobitelu skužim da imam mogućnost uzeti MaxTV to GO za 25kn (osnovno paket).

Ja sam u HT aplikaciju na mobitelu spojen putem broja mobitela. Ne TelekomID-om, ne mailom, ne ničim drugim nego brojem mobitela.
Aplikacija mi služi samo za praćenje MB i koliko para imam na računu.
I pošto sam imao jedno 150kn na računu, uzmem MaxTV to go, i u roku 3 min mi dolazi na mobitel SMS s nekim random TelekomID-om i passwordom (i upute kako se spojiti na MaxTV to Go aplikaciju). Odem na aplikaciju, ID i password ne rade (piše Netočan ID ili password).

Idem na recover passworda, nudi mi samo recovery na email, koji nemam niti ne znam.
Zovem službu za korisnike, oni kažu da je nešto pošlo po krivom, da će me zvati kasnije, zovu kasnije, kažu da su našli problem, da moram biti registriran da bi koristio uslugu. Registriraju oni mene, dobijem ID i password, ali kada se ulogiram u ID, nemam nikakve usluge, goli account, bez mog broja moba ili MaxTV to GO. Naravno, probam se spojiti na MaxTV to GO s tim accountom, ne radi.

Zovem drugi puta, javi se nekakav lik, kaže on da je to poznati problem, da će raditi nakon par sati do kada se ne registriram.
Ne radi i dalje drugi dan.

Zovem treći put.
Kaže ženska, da je to normalno da mi kolegica nije registrirala broj moba, da mora ažurrati moje podatke i da ubaciti u account moje usluge i da će raditi.
Sada imam te usluge, imam broj moba i MaxTV to GO unutra, ali kada se ulogiram piše mi:
"Greška, pokušajte ponovo kasnije".

To traje već 2 dana.

Zovem 4. put, nemaju pojma.

Savjet, čekati, bude radilo. Znam da neće, jer to traje već više od 24h.

Probao na iphone app, probao na samsung smart TV-u, probao na android mobu, probao MaxTV to GO i MaxTV to GO HD aplikacije.

Isti problem.
Je li išta što ja mogu napraviti? Nemam volje više se navlačiti s korisničkom podrškom, jer svaki svoje priča.
Jebe mi se za 25kn, neću više produžiti taj MaxTV to GO, ali ono, za sobu bi mi to bilo idealno riješenje.
Googlam, kažu da je problem u accountu. Aplikacije su na zadnjim verzijama, nije do toga.

Najjača stvar mi je kada mi kaže iz korisničke da ako ne radi password, da zatražim novi putem maila. Ja kažem, znam ja to, samo nemam mail jer sam kupio putem love koju imam na računu, putem broja mobitela. Pita ona mene "kako je to moguće?"

Ja kažem, pa jebote, to je tvoja firma, ne moja.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 26.03.2021. u 11:03.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 10:47   #2663
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
bitno je da su oni dobili pare, a možda ti kasnije i još maznu za produženje
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 11:58   #2664
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Priča:
Neki dan popodne putam aplikacije na mobitelu skužim da imam mogućnost uzeti MaxTV to GO za 25kn (osnovno paket).

Ja sam u HT aplikaciju na mobitelu spojen putem broja mobitela. Ne TelekomID-om, ne mailom, ne ničim drugim nego brojem mobitela.
Aplikacija mi služi samo za praćenje MB i koliko para imam na računu.
I pošto sam imao jedno 150kn na računu, uzmem MaxTV to go, i u roku 3 min mi dolazi na mobitel SMS s nekim random TelekomID-om i passwordom (i upute kako se spojiti na MaxTV to Go aplikaciju). Odem na aplikaciju, ID i password ne rade (piše Netočan ID ili password).

Mislim, bar je tako meni bilo, da si napravio gresku u koracima, koji su kod njih iz poznatih razloga bitni.
Naime kaj, da bi ti ta aplikacija uredno radila na nacin koji si zamislio, prvo se trebas na njihovom portalu registrirat da dobijes "Telekom ID". Za registraciju upotrebis neki svoj email. Kad dobijes povratni mejl sa svojim ID-om onda udjes u "Moj Telekom Portal" i prijavis svoj broj mobitela.
Zatim u svom profilu za taj broj ides na "Mobilne usluge" -> Opcije -> Ponuda Opcija za Aktivaciju" -> "Ostale Simpa Opcije" i tu izaberes "MaxTv to Go".
Kad za par minuta dobijes poruku da je usluga aktivirana spajas se na nju sa istim podacima koje si dobio za prijavu na portal, dakle isti Telekom ID i Lozinka.
Nekad je za prijavu potrebno 2-3 puta upisat te podatke jer nakon prvog puta izbaci gresku o pogresnom ID-u. Nakon sto se uspjesno spojis mozes se posle spajat i sa mobinim brojem svog mobitela koji je prijavljen na postalu...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 12:16   #2665
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Sve jasno. Znam što sam trebao.

Ali zašto imam mogućnost kupiti bez tog ID-a? I što sad?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 12:31   #2666
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Zato jer je ta aplikacija nedoradjena i reklamira da je nesto moguce sto ustvari nije.
Sad otkazi ovo kaj imas, jer nit imas koristi nit sigurnost da ce ikad proradit.
Btw, jesi se probao par puta za redom logirat, nakon sto dobijes poruku o pogresnom ID-u?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 12:39   #2667
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa logiram se već 4 dana.

Probao puno puta, naravno.

Dobio i tu sugestiju, da probam par puta. Jučer probao jedno 15 puta za redom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 15:44   #2668
Eddie1506
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Pozdrav,

čitam po raznim člancima na internetu da je moguće u Max Biram paketu odabrati 2 TV paketa bez naknade, no meni i portal i aplikacija nude samo jedan.

Paket koji imam je Max2 Biram (TV + Internet). Treba li mi mozda neki drugi paket da bih mogao birati 2 dodatna paketa?

Hvala!
Eddie1506 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 16:30   #2669
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Imaš biram i biram dvostruko paket.

Kod dvostruko:
Dva TV paketa po izboru
U cijenu ovog paketa uključena su dva od 4 programska paketa koje sami birate. Nakon 3 mjeseca programske pakete možete zamijeniti bez naknade nekim drugim od ponuđenih na odabir. Zamijeniti možete jedan ili oba programska paketa.

Magenta 1: zamjenu paketa možete napraviti svakih 30 dana
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 17:22   #2670
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Meni radi još uvijek onaj MAXtv to go promo što smo dobili svi mjesec dana u 10. Mj. Evo vec valjda 6 mj free gledam ali osnovni paket samo 😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na