Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2020., 20:03   #2281
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Ekipa imam problem tj.nedoumicu,stavljena hidroizolazija na kat i po njoj jepenka al na spoju ljepenke imam razlike 2 do 3 mm i sad bi na to išlo xps 150 i osb 10mm hoće li to bit ok za laminat ili bude bilo uvijanja zbog tih preklopa?
Ps.izbjegao bi estrh/beton pod svaku cijenu jel imam do 5cm prostora sa laminatom

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Malo je 5cm za podnu konstrukciju. Možda da pogledaš one rigips ili knauf suhe estrihe i koja im je min debljina... al nekako mislim da se ne uklapa na 4 jer je sama za ploča koja ide preko nje 2cm. A reci mi zašto imaš samo 5cm? Uklapaš u postojeću visinu pa netko sfušao ili nije mislio? Unutarnja stolarija se može riješiti ako je to problem.
miki je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 20:07   #2282
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
A ima i Knauf Aquapanele...

______________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2020., 20:20   #2283
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Znači nekih 1 kW za 20 m dubine, slaže se s mojim trenutnim stanjem. Kod mene je neki monofazni hidrofor od 1,2 kW i otprilike 25 m cijevi do vode. Znači trebam ga pomaknuti bliže bunaru u slučaju da voda padne.

A kako si riješio grijanje hidrofora? Nemaš problema sa smrzavanjem preko zime? Na više lokacija gdje sam bio je bilo pucanja i vodovodnih i cijevi za grijanje pa želim to izbjeći pod svaku cijenu.
A gle, to je šaht dubok nekih 60cm sa zemljanim dnom, gore je čelični poklopac, ali se hidrofor koristi svaki dan stalno skoro pa i zimi, ne stoji voda predugo u njemu. Nisam ja slagao, deda je vodoinstalater po struci pa onda on o tome ima brigu. Ali u zadnjih 15 godina se nije nijednom smrzlo, a u Zagrebu više zime nisu ni prejake tako da je to sve manje pitanje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2020., 21:33   #2284
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor miki Pregled postova
Malo je 5cm za podnu konstrukciju. Možda da pogledaš one rigips ili knauf suhe estrihe i koja im je min debljina... al nekako mislim da se ne uklapa na 4 jer je sama za ploča koja ide preko nje 2cm. A reci mi zašto imaš samo 5cm? Uklapaš u postojeću visinu pa netko sfušao ili nije mislio? Unutarnja stolarija se može riješiti ako je to problem.
Da uklapam u postojeće,jednostavno loša kalkulacija,a stolariju nebi podizao,staklene stjene itd.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 07:06   #2285
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Da stavljam samo osb ploče na pod, stavio bih ih u 2 sloja, kontra slagane.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 11:00   #2286
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Da uklapam u postojeće,jednostavno loša kalkulacija,a stolariju nebi podizao,staklene stjene itd.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

A daj mi objasni, čemu ti služi HI na katu? Pogotovo ljepenka.
miki je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 11:18   #2287
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Meni tu ništa nema smisla. Nije baš dobro objašnjeno.
  Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 21:03   #2288
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Pozdrav,

molim ukoliko na forumu postoji neka dobra dusa koja nedavno gradila (ili gradi) montaznu kucu javi u PP.

Hvala
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 21:40   #2289
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor miki Pregled postova
A daj mi objasni, čemu ti služi HI na katu? Pogotovo ljepenka.
HI je zato jel je bio 1 kat bez krova i nakon 3g dignuto visoko potkrovlje,nazalost sad imam samo 5 cm zato bi dolje bio tvrdi stiropor 3cm i na njega osb 1cm i to bi utiplao u deku,zbok loše ljepljene ljepenke imam preklope do 3mm

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 15:34   #2290
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
OK. Sad je tako kako je i nema smisla raspravljati zašto i kako je došlo do toga. Situacija je tu i treba je rješiti.
Da je to moje ja bih vadio stolariju i štemao/mijenjao nadvoje bez razmišljanja - da dobijem min. 10cm za podnu konstrukciju (2+2eps + 5 vlaknima armiranog estriha) i poslije na to ide šta hoćeš.
nije to baš tolika drama napraviti... čak i u vlastitoj režiji (mada ponovnu montažu stolarije ne bih preporučio u vlastitoj režiji). Vjeruj mi da je to način na koji trebaš razmišljati, a ne stavljati xps+osb i na to laminat pa da ti sve to bude škripavo i gnjecavo pod nogama (a bit će... i slijegat će se kako xps propada) i da poslije žališ jer si zajebao cijelu etažu za relativno malu razliku u cijeni.
miki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2020., 21:57   #2291
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor miki Pregled postova
OK. Sad je tako kako je i nema smisla raspravljati zašto i kako je došlo do toga. Situacija je tu i treba je rješiti.
Da je to moje ja bih vadio stolariju i štemao/mijenjao nadvoje bez razmišljanja - da dobijem min. 10cm za podnu konstrukciju (2+2eps + 5 vlaknima armiranog estriha) i poslije na to ide šta hoćeš.
nije to baš tolika drama napraviti... čak i u vlastitoj režiji (mada ponovnu montažu stolarije ne bih preporučio u vlastitoj režiji). Vjeruj mi da je to način na koji trebaš razmišljati, a ne stavljati xps+osb i na to laminat pa da ti sve to bude škripavo i gnjecavo pod nogama (a bit će... i slijegat će se kako xps propada) i da poslije žališ jer si zajebao cijelu etažu za relativno malu razliku u cijeni.
tnx.miki,dobio sam slicnu preporuku al sad mi je vise dosta svega,pogotovo majstora koji najviše zaseru,dali ima još koja opcija a da uključuje tih 5cm,možda ovaj knauf sistem?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 10:43   #2292
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Postavljam LED traku u alu profile, imate kakav savjet kako dobiti da je svjetlost na difuzoru što ujednačenija, odnosno da što manje dolaze do izražaja točke svjetlosti gdje su ledice?
LED-ice su već kupljenje, profili su ograničeni na nekih 10-12mm dubine tako da to ne mogu mjenjati. Tražio sam bijele mliječne difuzore, ali me zanima i nekakavo DIY poboljšanje.

Treba mi što više ovo, a što manje ovo
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 11:26   #2293
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
tnx.miki,dobio sam slicnu preporuku al sad mi je vise dosta svega,pogotovo majstora koji najviše zaseru,dali ima još koja opcija a da uključuje tih 5cm,možda ovaj knauf sistem?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
Pa nije ljepenka loše postavljena. Mora biti preklopa na njoj.

Ne možeš na stirodur samo posložiti OSB. Ne bu dobro završilo. Škripat će, pomicati, klizati... A što je najvažnije, neće biti ravno.
Trebao bi napraviti drvenu podkonstrukciju, na njoj niveliraš pod. Među-prostore ispuniti izolacijom, npr. vunom. Pa na konstrukciju pričvrstiti OSB, vijcima i građ. ljepilom.

  Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 12:13   #2294
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa nije ljepenka loše postavljena. Mora biti preklopa na njoj.

Ne možeš na stirodur samo posložiti OSB. Ne bu dobro završilo. Škripat će, pomicati, klizati... A što je najvažnije, neće biti ravno.
Trebao bi napraviti drvenu podkonstrukciju, na njoj niveliraš pod. Među-prostore ispuniti izolacijom, npr. vunom. Pa na konstrukciju pričvrstiti OSB, vijcima i građ. ljepilom.

pretpostavljam da bi se to dalo složit sa staflama napravit razmake da unutra stane stirodur 3cm i gore na to ušerafim osb,to onda nebi škripalo?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 18:19   #2295
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Priprema je najvažniji dio. Trebaš dobro fiksirati podkonstrukciju i dovesti nju u ravninu. Treba ti kvalitetna, ravna građa. Ili ćeš se namučiti.

Ja sam to radio samo nekoliko puta, ispalo bi dobro.
Ključno je koristiti neko elastično ljepilo, a ne ljepilo za drvo. Za drvo je kruto kad se osuši, prenosi više vibracija i s vremenom može čak i puknuti.
I vijke umjesto eksera, jer ako ti se pod imalo uvija, ekser će se izvući i popustiti. I onda imaš gadno škripanje.

PS
Vidio sam da ljudi umjesto ljepila koriste i ne-ekspandirajuće pjene na spojevima ploča i štafli, i spoju štafle-beton.
Radio sam to samo nekoliko puta. Prvih par bez ljepila, samo sa šarafima. Nije bilo škripanja, ali zvuk hodanja je bio jače izražen. Ne znam da li se dugoročno javi škripanje. Ne mora biti.

Nisam stolar, pa ne znam baš sve detalje napamet, a može biti i da nešto naopako radim.
  Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 21:19   #2296
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
Ma lijepo ste vi to zamislili. Pala je i meni ta "roštilj" varijanta na pamet (tako se nekad seljački pod radio), ali je problem da to bog dragi ne može iznivelirati sa letvama i to položenim (jer nema mjesta ni za letvu na kant a kamoli za štaflu).
Po meni ili klasični estrih ili ova zajebancija od knaufa. Proguglaj si malo F145 knauf suhi estrih ili F12 Knauf Brio. Može ići i na tako male debljine.
miki je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 18:22   #2297
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
kad je već pod tema,
koja je dobra opcija za promijeniti ispunu stare drvene deke u kojoj je trenutno šuta, pijesak itd, a preko svega su zabijene daske na koje onda ide parket

xps, eps, kamena vuna, osb ploce, mdf...
i kojim redoslijedom?

iskopao sam dio i izmjerio 6cm od b