Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2004., 14:25   #1
Alice
Registered User
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Prescott ili Barton

Pozdrav svima. Ovako, trenutno sam u fazi nabavke novog kompa i jedino oko cega se dvoumim jest procesor. Financijska situacija je takva da sam u mogucnosti kupiti ili Prescott 2.4A ili Amd Barton Mobile 2500+. To bi trebalo biti negdje u cjenovnom rangu do 1000-1100 Kn pa me zanima sto bi mi vi preporucili, kakve su im performanse i jel ima netko iskustva vec s Prescottima. Citao sam da su mogucnosti klokanja oba procesora vrlo velike pa me zanima kolko je to istina ovako iz prve ruke.
Osobno nekako vise preferiram Intelovog procesora iz razloga jer bih uzeo i875 chipset koji mi se cini nesto boljom solucijom od NForce2, ali ako ima netko nekakav prijedlog nek' zbori. Da, ne znam jel bitno za napomenuti ili ne, ali memorija koju bih uzeo bila bi Kingmax DDR433 ili DDR500.Thx.
Alice je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2004., 14:57   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
barton.
ak ne mora bit novi, probaj naci otkljucanog starijeg.
ili naravno mobile, cijena je manja od prescotta
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2004., 15:13   #3
The_Sin
We called it "The Sin."
 
The_Sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: In your head, in your head, Zombie, Zombie, Zombie, eh, eh
Postovi: 101
ćuj ja sam intelaš pa ti preporućam da uzmeš intela, i to obavezno s fsb800
__________________
I like big butts and I can not lie
You other brothers can't deny
The_Sin je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2004., 16:31   #4
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by The_Sin
ćuj ja sam intelaš pa ti preporućam da uzmeš intela, i to obavezno s fsb800
al ne prescota bar za sad možda poslije u Intelu i naprave neš dobroga od nove jezgre.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2004., 17:37   #5
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by The_Sin
ćuj ja sam intelaš ...
jedini razlog zasto ga preporucas
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2004., 08:43   #6
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
2.4A radi na FSBu od 533, pa ti je puno bolja solucija 2.4C ako ti nije skup. Ako ti je C skup onda uzmi Bartona
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2004., 20:15   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Prescott ili Barton

Citiraj:
Originally posted by Alice
Pozdrav svima. Ovako, trenutno sam u fazi nabavke novog kompa i jedino oko cega se dvoumim jest procesor. Financijska situacija je takva da sam u mogucnosti kupiti ili Prescott 2.4A ili Amd Barton Mobile 2500+. To bi trebalo biti negdje u cjenovnom rangu do 1000-1100 Kn pa me zanima sto bi mi vi preporucili, kakve su im performanse i jel ima netko iskustva vec s Prescottima. Citao sam da su mogucnosti klokanja oba procesora vrlo velike pa me zanima kolko je to istina ovako iz prve ruke.
Cini mi se da si malo pobrkao, jer govoris o P4 2.4A i Prescottu. P4 2.4A radi na 400MHz FSB, i nije Prescott jezgra. Prescott ima ozbaku E na kraju, i mislim da je najslabiji 2.8E. Moja preporuka je da uzmes P4 na 800MHz (C oznaka iza brzine)), i to sa 512kB L2 cashea (prescott ima 1MB L2), prvestveno zbog toga sto se Prescotti pregirajavau pri normalnom radu (konstrukcijska greska naspram C serije P4). Osobno ti mogu preporuciti P4, ali ne zbog toga sto je bolji proc, vec zbog kvalitetnijeg chipseta (i865/i875).
Citiraj:
Originally posted by Alice
Osobno nekako vise preferiram Intelovog procesora iz razloga jer bih uzeo i875 chipset koji mi se cini nesto boljom solucijom od NForce2, ali ako ima netko nekakav prijedlog nek' zbori. Da, ne znam jel bitno za napomenuti ili ne, ali memorija koju bih uzeo bila bi Kingmax DDR433 ili DDR500.Thx.
Preporuka je definitivno na i865PE i i875P chipsetima (nije da je neka velika razlika medju njima). Kingmax je pomalo opasna memorija, jer ima probleme s kompatibilnoscu. Npr, imas li Matroxicu, bijezi od Kingmaxa. Ne bi se zacudio da Matroxice nisu jedine koje se svade s Kingmaxom. Moja preporuka je Infineon ili Micron.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2004., 20:26   #8
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Re: Re: Prescott ili Barton

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Cini mi se da si malo pobrkao, jer govoris o P4 2.4A i Prescottu. P4 2.4A radi na 400MHz FSB, i nije Prescott jezgra. Prescott ima ozbaku E na kraju, i mislim da je najslabiji 2.8E. Moja preporuka je da uzmes P4 na 800MHz (C oznaka iza brzine)), i to sa 512kB L2 cashea (prescott ima 1MB L2), prvestveno zbog toga sto se Prescotti pregirajavau pri normalnom radu (konstrukcijska greska naspram C serije P4). Osobno ti mogu preporuciti P4, ali ne zbog toga sto je bolji proc, vec zbog kvalitetnijeg chipseta (i865/i875).
Preporuka je definitivno na i865PE i i875P chipsetima (nije da je neka velika razlika medju njima). Kingmax je pomalo opasna memorija, jer ima probleme s kompatibilnoscu. Npr, imas li Matroxicu, bijezi od Kingmaxa. Ne bi se zacudio da Matroxice nisu jedine koje se svade s Kingmaxom. Moja preporuka je Infineon ili Micron.
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2004., 21:18   #9
The_Sin
We called it "The Sin."
 
The_Sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: In your head, in your head, Zombie, Zombie, Zombie, eh, eh
Postovi: 101
.
Citiraj:
Cini mi se da si malo pobrkao, jer govoris o P4 2.4A i Prescottu. P4 2.4A radi na 400MHz FSB, i nije Prescott jezgra. Prescott ima ozbaku E na kraju, i mislim da je najslabiji 2.8E. Moja preporuka je da uzmes P4 na 800MHz (C oznaka iza brzine)), i to sa 512kB L2 cashea (prescott ima 1MB L2), prvestveno zbog toga sto se Prescotti pregirajavau pri normalnom radu (konstrukcijska greska naspram C serije P4). Osobno ti mogu preporuciti P4, ali ne zbog toga sto je bolji proc, vec zbog kvalitetnijeg chipseta (i865/i875).
to sam mu i ja mislio reć ali nemam toliko bogat repertoar riječi, bar što se tiće informatike!
__________________
I like big butts and I can not lie
You other brothers can't deny
The_Sin je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2004., 07:20   #10
Alice
Registered User
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Re: Re: Prescott ili Barton

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Cini mi se da si malo pobrkao, jer govoris o P4 2.4A i Prescottu. P4 2.4A radi na 400MHz FSB, i nije Prescott jezgra. Prescott ima ozbaku E na kraju, i mislim da je najslabiji 2.8E.
Da istina, normalan najslabiji Prescott i je na 2.8 i oznake je E, ali mislio sam na ovog procesora: "INTEL P4 , s. 478, 2.4 GHz, 1 Mb c., BUS 533 MHz, Prescott, BOX, specifikacijski kod SL7E8", a ponegdje na netu ga oznacavaju kao A verziju (tocnije na http://www.hardocp.com/article.html?art=NjAz i jos nekim stranicama kao sto su Anandtech i Overclockers.com) s obzirom da je to kao nekakav vanserijski procesor ili tako nesto pa na kraju covjek ne zna sto je od toga istina. U svakom slucaju, hvala na savjetu.
Alice je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.05.2004., 08:55   #11
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Taj CPU ima Preskot jezgru ali radi na 533FSB, pa se ne isplati. Kao što rekoh ranije baci oko na 2.4C
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2004., 13:01   #12
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Prescott ili Barton

Citiraj:
Originally posted by Alice
... ali mislio sam na ovog procesora: "INTEL P4 , s. 478, 2.4 GHz, 1 Mb c., BUS 533 MHz, Prescott, BOX, specifikacijski kod SL7E8...
Iskreno, sve ispod 800MHz FSB se ne isplati kupovati, ako kupujes novi komp.
Uopce sam zaboravio da Prescoti dolaze i sa 533MHz FSB. Je, postoji 2.4, ali nije oznaka A, to su fulali ovi koji su ga objasnjavali.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2004., 16:50   #13
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
taj preskot se navodno clocka preko 3,5 GHz bez beda sa stock kulerom, a sa vodenim ide mozda i do 4 GHz

ja sam mislio mijenjati svoj proc i uzeti preskota i spremiti jos malo love u pađe, al nije mi to bas ziher:confused:
masni je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2004., 16:59   #14
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
@alice
nemoj uzimati kingmax 500 već a-data DDR500 koji su ljudi po netu uspjeli dići na DDR600 (sa adekvatnim volt-modom ploče naravno) i koji košta isto kao i kingmax
MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2004., 12:07   #15
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,303
Citiraj:
Originally posted by masni
taj preskot se navodno clocka preko 3,5 GHz bez beda sa stock kulerom, a sa vodenim ide mozda i do 4 GHz
Da Prescott na 2.8 ide bez problema na 3.5 sa stock coolerom. Za vodeno neznam. Vidio sam na svoje oči.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2004., 17:43   #16
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 773
Citiraj:
Originally posted by MentalHarikiri
@alice
nemoj uzimati kingmax 500 već a-data DDR500 koji su ljudi po netu uspjeli dići na DDR600 (sa adekvatnim volt-modom ploče naravno) i koji košta isto kao i kingmax
De baci kakv link da vidimo na kojoj je voltaži! Jer ak je boleština od 3.0V naviše onda nula bodova jer mi se neda izazivat efekt "bijelog dima"!
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2004., 19:43   #17
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Uspjeli su 598 na 3.2V
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2004., 23:16   #18
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
Citiraj:
Originally posted by Jozha
De baci kakv link da vidimo na kojoj je voltaži! Jer ak je boleština od 3.0V naviše onda nula bodova jer mi se neda izazivat efekt "bijelog dima"!
evo ti link do linkova http://forum.pcekspert.com/showthrea...5&pagenumber=2

to što idu do DDR600 nemora značiti da ih se mora tako voziti 24/7 ili??

nekih 550Mhz na 2.9-3.0 je prihvatljivo pogotova ako neki vent puše direktno na rame
MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na