Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2015., 19:47   #121
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Svaki cigo svoga konja hvali

Problem AMD-a je što ima jako malu ponudu kvalitetnih ploča (AM3). Pošto ti puleni čupaju dosta struje, ako nije kvalitetna ploča ode sve u pm. Koliko sam vidio socket je EOL. S druge strane troše osjetno više struje, griju više se itd. Koliko god vlasnici fx-a bacaju sarkazam, bilo bi fer da priznaju da njihovi FX-evi nisu nešto najbolje što se desilo PC sceni u zadnjih par godina.
Opet struja.
Potrosnja je povecana kod oveclockanja i samo onda ima neke razlike.
I to samo kod ekstremnih opterecenja.( IBT, prime)
To o struji i grijanju je isto kao price o ravnoj Zemlji i gusterima iz cetvrte dimenzije.
Griju se,naravno. Pogotovo kad neki recenzenti napucaju 1,488vcore pa onda neupuceno pucanstvo misli da svaki FX treba koristiti na taj krivi nacin.
Evo,meni radi na 4,7ghz 7/24 sa 1,32vcore. Bio bi dovoljan I stock cooler za to.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 19:49   #122
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Isuse ja cu otupit vise na ovakve glupe komentare amd se vise grije. Pa u kojem stoljecu ti zivis, pa daj pogledaj malo po forumu teme ....
Daj molim te stavi ovdje 15 minuta occt na tom svom intelu npr na 4.4 ghz. Cistooo da vidimo kolko se amd vise grije pa cu ja stavit po 10000put svoj.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2015., 20:00   #123
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Svaki cigo svoga konja hvali

Problem AMD-a je što ima jako malu ponudu kvalitetnih ploča (AM3). Pošto ti puleni čupaju dosta struje, ako nije kvalitetna ploča ode sve u pm. Koliko sam vidio socket je EOL. S druge strane troše osjetno više struje, griju više se itd. Koliko god vlasnici fx-a bacaju sarkazam, bilo bi fer da priznaju da njihovi FX-evi nisu nešto najbolje što se desilo PC sceni u zadnjih par godina.
pa sta se tu ima priznat? da je intel bolji, da je voda tekuca?
glupo je samo kad vec taj jadan AMD izbaci tu i tamo nesto cjenovno zanimljivo (u tom smislu bolje) za odredjene kupce, da se to odmah pljuje zbog nekih duhova

da li bi bilo fer da se i tu ide nesto priznat? mozes mislit, zivot nije fer ..tako je bilo i kad je P4 izasao, AMD je i tada bio "sranje"
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 20:07   #124
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
pa sta se tu ima priznat? da je intel bolji, da je voda tekuca?
glupo je samo kad vec taj jadan AMD izbaci tu i tamo nesto cjenovno zanimljivo (u tom smislu bolje) za odredjene kupce, da se to odmah pljuje zbog nekih duhova

da li bi bilo fer da se i tu ide nesto priznat? mozes mislit, zivot nije fer ..tako je bilo i kad je P4 izasao, AMD je i tada bio "sranje"
Ja sam siguran da je likovima sto sad pljuju po AMDu P4 bio vrhunac tehnoloskog napretka.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 20:13   #125
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Isuse sta su se neki intel trolovi ovdje nalaprdali gluposti...
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 20:48   #126
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,756
A da se crveni tabor nije toliko uzyebao ne bi uopće bilo takve kontre od plavuša...

Prva stvar - OK, recenzija je mogla biti malo bolje napravljena ali opet, sigurno je u pitanju vremensko ograničenje koje je recenzent imao sa čipom i nije imao toliko vremena koliko mi imamo za fine tjuning. Svaki iole pametan čovjek bi zaključio to i mislim da ne treba 100% temeljiti mišljenje na jednoj recenziji, vrijedi i za Intel-ovce i AMD-ovce (pun intended).

Druga stvar - AMD se više grije i više troši u odnosu na Intel i to je nepobitna činjenica. Ipak, velika većina ljudi ne clocka proceve (ili ih clocka dosta slabo, bez dizanja voltaže) i kad se to uzme u obzir onda FX8xxx serije nije uopće toliko gladna i vruća koliko se može zaključiti iz recenzija i pretjerivanja ljudi. Svoj 8320 sam stavio na 4GHz sa svim popaljenim power save opcijama i ne grije se, troši isto ili čak manje jer radi na malo nižoj voltaži i po meni se ta ogromna Intelova prednost brzo topi (opet pun inteded).
Dakle - AMD se više grije i više troši ali za 95% korisnika to nije najbitnija stvar na svijetu.

Treća stvar - za tih 95% korisnika koji neće OC-ati dobra je bilo kakva AM3+ ploča tako da ove nebuloze koje Hawker and Co. kenjaju vrijede za ekipu koja se broji u promilima, ne postocima. 4,5GHz+, vodena hlađenja, bušenje kućišta za socket ventove i za VRM-ove - dajte molim vas tko normalan to radi? Takva vokalna manjina samo zasere neki forum i odmah su vlasnici AMD-a fanboyevi koji ne vide ispred nosa... I sve to zahvaljujući biserima Jadrana koji se mrze ponavljati ali copy pejstaju jedan svoj post milijun puta.

Da, Hawker, tebe ovdje prozivam jer upravo si ti taj koji povede sve ove Intelovce na replike i onda se žališ jer reagiraju na tvoje pisanje. Čovjek bi se zamislio gdje je onda tu problem... Mislim, lijepo je kaj imaš dobar proc i višak vremena i volje da se zafrkavaš sa tim ali shvati da tvoja definicija golden chipa, OC-anja, temperatura i potreba je potpuno drugačija od drugih.

Međutim - isto vrijedi i za plavu stranu. Da, super, svima je jasno da Intel je dobar ali to ne znači da je AMD odmah zbog toga sranje. Da ovaj FX8300 košta ko 4670k onda bi bio fail ali za soma kuna se ne može kupiti niti i5 4460 kojem ovaj proc konkurira. Kupi se cooler za 90kn, matična za ~500kn i opet se dobe lijepe performanse za dosta jeftiniju cijenu.

Četvrta stvar - meni je AMD dobar jer sam kupio 8320 za 999kn i za mene tu nema boljeg omjera cijene i performansi. Ugasio sam Turbo, digao baznu frekvenciju na 4GHz te smanjio voltažu i stoga imam tih i hladan CPU (usporedivši sa ostalom AMD ergelom). Znam mu mane, znam mu prednosti i za ono što ga ja koristim je super, dovoljno snažan za single threaded gluposti koje radim dok u multi threaded stvarima rastura, pogotovo ako uzmem cijenu u obzir i činjenicu da sam prije toga bio na 775 platformi.
Ako meni moj proc zadovoljava potrebe i ako sam ja zadovoljan s njim - onda ću to podijeliti sa drugima ali neću zato srati po dotičnima jer nemaju isti proc ili potrebe ko ja. Mislim, žalosno da neki ljudi ovdje to ne shvaćaju.

TL;DR - obje strane bi trebale malo mućnuti glavom i prestati kenjati jedni po drugima. OK je podijeliti mišljenje i iskustva ali stalno tupiti jedno te isto i srati po drugima jer nemaju isti proc ko vi - c'mon.



P.S. vidi me, AMDovac ali ne serem po Intelu. Ima i nas
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 20:56   #127
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Da malo pazljivije citas, dragi moj Mario, vidio bi da Intelasi orgijaju ovdje deset stranica prije nego sam se ja uopce pojavio.
Nadalje, ja nisam nikad i nikud napisao da je Intel sranje.

Citati sa razumjevanjem.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 21:00   #128
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Da malo pazljivije citas, dragi moj Mario, vidio bi da Intelasi orgijaju ovdje deset stranica prije nego sam se ja uopce pojavio.
Nadalje, ja nisam nikad i nikud napisao da je Intel sranje.

Citati sa razumjevanjem.

..i sve svoje postove pokusavas detaljno argumentirat ..ali to je provokacija, pa tako ni nasi politicari ne pricaju ...moras pssst
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 21:02   #129
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Brate dosadni ste, lockaj temu i adio


moj tata je jaci od tvog sheme

onome ko triba ovo uzet ce ovo,onome kome triba ono uzet ce ono, jednostavno
oboje je dobro

edit: nisan fanboy icega,imam doma 2 amda i 2 intela
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 21:20   #130
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Opet struja.
Potrosnja je povecana kod oveclockanja i samo onda ima neke razlike.
I to samo kod ekstremnih opterecenja.( IBT, prime)
Koliko god ja ne shvatjao poantu ouvrklovkanja i dokonih "strucnjaka" koji se istim bave (heh, sjetih se naseg prijatelja Vasionamajstora od onomad...), ali ne bi li poanta trebala biti ta da povecavanjem takta povecas performanse, pa je o ovruklouku bespredmetno razgovarati ako ces procesor ionako koristiti u idleu?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2015., 21:26   #131
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Koliko god ja ne shvatjao poantu ouvrklovkanja i dokonih "strucnjaka" koji se istim bave (heh, sjetih se naseg prijatelja Vasionamajstora od onomad...), ali ne bi li poanta trebala biti ta da povecavanjem takta povecas performanse, pa je o ovruklouku bespredmetno razgovarati ako ces procesor ionako koristiti u idleu?
Dobro pitanje.
Povecanjem perfomansi se povecava i potrosnja. Medjutim,neki ovdje zlonamjerno citiraju potrosnju kod uporabe npr. Prime95 koji stavlja proc pod puno vece opterecenje nego bilo koji RL app.
Vjerujem da ti nije logicna pomisao da ce nekome proc biti 24/7 u full loadu sa aplikacijom koja ga opterecuje 30% vise nego bilo koja aplikacija koja se koristi u RL.

Edit: ja cu dovest FXa da trosi slicno kao komparativni Intel,ako nekoga ta sitna razlika veseli I ako mu je stalo do tih petnaestak dolara godisnje koliko FX potrosi vise.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 04.05.2015. u 21:32.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 21:46   #132
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
A da se crveni tabor nije toliko uzyebao ne bi uopće bilo takve kontre od plavuša...

Prva stvar - OK, recenzija je mogla biti malo bolje napravljena ali opet, sigurno je u pitanju vremensko ograničenje koje je recenzent imao sa čipom i nije imao toliko vremena koliko mi imamo za fine tjuning. Svaki iole pametan čovjek bi zaključio to i mislim da ne treba 100% temeljiti mišljenje na jednoj recenziji, vrijedi i za Intel-ovce i AMD-ovce (pun intended).

Druga stvar - AMD se više grije i više troši u odnosu na Intel i to je nepobitna činjenica. Ipak, velika većina ljudi ne clocka proceve (ili ih clocka dosta slabo, bez dizanja voltaže) i kad se to uzme u obzir onda FX8xxx serije nije uopće toliko gladna i vruća koliko se može zaključiti iz recenzija i pretjerivanja ljudi. Svoj 8320 sam stavio na 4GHz sa svim popaljenim power save opcijama i ne grije se, troši isto ili čak manje jer radi na malo nižoj voltaži i po meni se ta ogromna Intelova prednost brzo topi (opet pun inteded).
Dakle - AMD se više grije i više troši ali za 95% korisnika to nije najbitnija stvar na svijetu.

Treća stvar - za tih 95% korisnika koji neće OC-ati dobra je bilo kakva AM3+ ploča tako da ove nebuloze koje Hawker and Co. kenjaju vrijede za ekipu koja se broji u promilima, ne postocima. 4,5GHz+, vodena hlađenja, bušenje kućišta za socket ventove i za VRM-ove - dajte molim vas tko normalan to radi? Takva vokalna manjina samo zasere neki forum i odmah su vlasnici AMD-a fanboyevi koji ne vide ispred nosa... I sve to zahvaljujući biserima Jadrana koji se mrze ponavljati ali copy pejstaju jedan svoj post milijun puta.

Da, Hawker, tebe ovdje prozivam jer upravo si ti taj koji povede sve ove Intelovce na replike i onda se žališ jer reagiraju na tvoje pisanje. Čovjek bi se zamislio gdje je onda tu problem... Mislim, lijepo je kaj imaš dobar proc i višak vremena i volje da se zafrkavaš sa tim ali shvati da tvoja definicija golden chipa, OC-anja, temperatura i potreba je potpuno drugačija od drugih.

Međutim - isto vrijedi i za plavu stranu. Da, super, svima je jasno da Intel je dobar ali to ne znači da je AMD odmah zbog toga sranje. Da ovaj FX8300 košta ko 4670k onda bi bio fail ali za soma kuna se ne može kupiti niti i5 4460 kojem ovaj proc konkurira. Kupi se cooler za 90kn, matična za ~500kn i opet se dobe lijepe performanse za dosta jeftiniju cijenu.

Četvrta stvar - meni je AMD dobar jer sam kupio 8320 za 999kn i za mene tu nema boljeg omjera cijene i performansi. Ugasio sam Turbo, digao baznu frekvenciju na 4GHz te smanjio voltažu i stoga imam tih i hladan CPU (usporedivši sa ostalom AMD ergelom). Znam mu mane, znam mu prednosti i za ono što ga ja koristim je super, dovoljno snažan za single threaded gluposti koje radim dok u multi threaded stvarima rastura, pogotovo ako uzmem cijenu u obzir i činjenicu da sam prije toga bio na 775 platformi.
Ako meni moj proc zadovoljava potrebe i ako sam ja zadovoljan s njim - onda ću to podijeliti sa drugima ali neću zato srati po dotičnima jer nemaju isti proc ili potrebe ko ja. Mislim, žalosno da neki ljudi ovdje to ne shvaćaju.

TL;DR - obje strane bi trebale malo mućnuti glavom i prestati kenjati jedni po drugima. OK je podijeliti mišljenje i iskustva ali stalno tupiti jedno te isto i srati po drugima jer nemaju isti proc ko vi - c'mon.



P.S. vidi me, AMDovac ali ne serem po Intelu. Ima i nas
Pametnome dosta. Bravo.

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Edit: ja cu dovest FXa da trosi slicno kao komparativni Intel,ako nekoga ta sitna razlika veseli I ako mu je stalo do tih petnaestak dolara godisnje koliko FX potrosi vise.
Vidim da ne shvaćaš. Sve to povlači za sobom kupnju boljeg hladnjaka (200kn+) (i nemoj mi reći da je stock hladnjak za AMD tih jer nije) i bolje ploče ...a čemu? Radije ću kupit gotovo riješenje koje u startu radi onako kako ja želim za ono što meni treba.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 04.05.2015. u 21:51.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 21:51   #133
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
..i sve svoje postove pokusavas detaljno argumentirat ..ali to je provokacija, pa tako ni nasi politicari ne pricaju ...moras pssst
Problem je što su argumenti dosta velika nepoznanica kod nekih.
Lakse je linkat low res benč sac Ananda.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 21:56   #134
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Povecanjem perfomansi se povecava i potrosnja.
Osim ako ne kupis Intel. Salim se...

Citiraj:
Medjutim,neki ovdje zlonamjerno citiraju potrosnju kod uporabe npr. Prime95 koji stavlja proc pod puno vece opterecenje nego bilo koji RL app.
Ne brini se, dovoljan ti je Oraklo da ti pojede sve jezgre i cache koji mu mozes dati, tako da taj dio i nije neki argument.

Citiraj:
Vjerujem da ti nije logicna pomisao da ce nekome proc biti 24/7 u full loadu sa aplikacijom koja ga opterecuje 30% vise nego bilo koja aplikacija koja se koristi u RL.

Edit: ja cu dovest FXa da trosi slicno kao komparativni Intel,ako nekoga ta sitna razlika veseli I ako mu je stalo do tih petnaestak dolara godisnje koliko FX potrosi vise.
Nemoj se ljutiti, ali gledas svoj mali mikro-overklouk svijet.

Jedan od mojih klijenata, USASK, prosli tjedan je prednarucio Knights Landing. Vjeruj mi, svih 200 i kusur threadova cu jako dobro iskoristiti. Isto tako, na globalnoj razini, mnogima je stalo i do broja BTU-ova i potrosenih kWh jer racunaj matematiku sa 1.000 procesora. Dakle, pazi se itekako.

Nazalost, kao sto je netko lijepo konstatirao u nekom od threadova u zadnjih par dana, AMD-ove financije su kao i Agrokorove. Problemi su zaista sustinski i to je vrlo zalosno po sve nas. Nisam preponosan da imam AMD ako cu dobiti ono sto zelim za manje novaca, ali to nije tako, nazalost.

Na kraju krajeva, AMD/ATI kombinacija se pokazala zaista pogubnom jer te glupave drvosjece jos od '85. ne znaju napisati posteni komad softvera za svoj hardver, a nisu nista bolji od kad su akvizirani od AMD-a. To ti moze potvrditi stanoviti recenzent (koji ce se ovdje mozda javiti, a mozda i nece) koji je imao u rukama danas najmoderniju ATI FireGL/FirePro (ili kako li se vec taj kurac zove) te nije mogao pokrenuti oclHashcat zbog - :komfete, fanfare, kraljevski ulazak na binu: d r i v e r a. Da parafraziram poznati grafit iz mnogih urbanih sredina na Balkanu sredinom 90.-ih, "Boze, uzeo si krivog proizvodjaca grafickih".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:06   #135
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Četvrta stvar - meni je AMD dobar jer sam kupio 8320 za 999kn i za mene tu nema boljeg omjera cijene i performansi. Ugasio sam Turbo, digao baznu frekvenciju na 4GHz te smanjio voltažu i stoga imam tih i hladan CPU


Isto tako kao i ti i to po istoj cijeni . Imam sad tu platformu cc godinu i pol te ju nisam pošteno ni upregnuo. Nema igre koja bi štucala uključujući WOT koji sa SSD leti na high detaljima. Znači dovoljna je i ta jedna jezgra za zastarjele i neoptimizirane igre. Ostalo ni neznam gdje bi iskoristio ovu zvijer od procesora .

Za soma kuna ne znam kada je bio bolji i potencijalno dugovječniji procesor. Ono doći će nove zvijeri na 14nm i gledati ću ih sa žudnjom ali objektivno neću imati realne potrebe za nadogradnjom još godinama...eventualno iz čiste objesti .

Također kad gledam ove testove po netu ne kužim traže li oni za ove FX-ve namjernu najgori mogući scenarij ali ja bogme ne vidim nikakvih problema sa uskim grlima .

Uostalom većina nas je na 60 Hz monitorima, zar ne? Koga briga za više od 60 fpsa .
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:19   #136
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Najbolji procesor je Qualcomm_ov procesor. Skoro da ni ne troši a sve mi odradi, skoro da PC ni ne palim.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:21   #137
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Osim ako ne kupis Intel. Salim se...

Ne brini se, dovoljan ti je Oraklo da ti pojede sve jezgre i cache koji mu mozes dati, tako da taj dio i nije neki argument.

Nemoj se ljutiti, ali gledas svoj mali mikro-overklouk svijet.

Jedan od mojih klijenata, USASK, prosli tjedan je prednarucio Knights Landing. Vjeruj mi, svih 200 i kusur threadova cu jako dobro iskoristiti. Isto tako, na globalnoj razini, mnogima je stalo i do broja BTU-ova i potrosenih kWh jer racunaj matematiku sa 1.000 procesora. Dakle, pazi se itekako.

Nazalost, kao sto je netko lijepo konstatirao u nekom od threadova u zadnjih par dana, AMD-ove financije su kao i Agrokorove. Problemi su zaista sustinski i to je vrlo zalosno po sve nas. Nisam preponosan da imam AMD ako cu dobiti ono sto zelim za manje novaca, ali to nije tako, nazalost.

Na kraju krajeva, AMD/ATI kombinacija se pokazala zaista pogubnom jer te glupave drvosjece jos od '85. ne znaju napisati posteni komad softvera za svoj hardver, a nisu nista bolji od kad su akvizirani od AMD-a. To ti moze potvrditi stanoviti recenzent (koji ce se ovdje mozda javiti, a mozda i nece) koji je imao u rukama danas najmoderniju ATI FireGL/FirePro (ili kako li se vec taj kurac zove) te nije mogao pokrenuti oclHashcat zbog - :komfete, fanfare, kraljevski ulazak na binu: d r i v e r a. Da parafraziram poznati grafit iz mnogih urbanih sredina na Balkanu sredinom 90.-ih, "Boze, uzeo si krivog proizvodjaca grafickih".
Bubba,
vec su napravljeni izracuni razlike u potrosnji izmedju dva komprativna Amd-intel proca I razlika je minorna.
Cim nadjem poslacu ti.
Jasno da ce se na uzorku od 1000 procova ta razlika povecati.
Meni ne smeta jer je razlika minorna,a nakon tweakanja p-states je,vjerujem,nepostojeca.

Prime95 opterecuje jezgre 30% vise nego bilo koji RL app. Opterecenje s Prime95 je komparativno internim Intel,AMD testnim aplikacijama.

Ja nisam nikud spomenuo da je AMD bolji od Intela,ali je best bang for buck za vecinu usera i daleko je od sranja kakvim ga poneke forumske neznalice smatraju.
O grijanju ne treba trositi rijeci jer te izjave dodatno potvrdjuju neznanje ili neupucenost ponekih.

Ja nemam apsolutno nista protiv intelovih procova.
Ne kupujem ih(kupujem zbilja hrpe procova), ali to nema veze s kvalitetom Intela koja je u nekim slucajevima neupitna.

I da,oc mi je samo hobby.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:30   #138
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Najbolji procesor je Qualcomm_ov procesor. Skoro da ni ne troši a sve mi odradi, skoro da PC ni ne palim.
AMD je sam kriv za glasine o potrosnji.

Cinjenica je da 9590/9370 trosi vise na istom clocku od 8370. To je porazno.
Procurilo je nedavno iz AMDa.

Ali,na netu je vecina testova potrosnje biased.

Vidicemo što donosi nova arhitektura dogodine.
Stvar je na prekretnici,nevezano za procove. Smatra se da ce nakon 2020 godine diskretne graficke kartice otići u povijest I koristice ih samo oni koji pogone tri ili vise monitora na 144hz.
HSA ce zazivjeti itd...

AMDu je problem što je buldozer trebao biti ono sto je Vishera danas. Zakasnili su.
Vishera je fantastican proc koji se pojavio dvije godine nakon što se trebao pojaviti.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 04.05.2015. u 22:39.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:41   #139
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Da se pojavio na vrijeme i da je bio u tom trenutku konkurentan ne bi se prodavao po soma kuna nego po duplo većoj cijeni. Došao prekasno? Meni ne . Za AMD dionice me zaboli.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:44   #140
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Najbolji procesor je Qualcomm_ov procesor. Skoro da ni ne troši a sve mi odradi, skoro da PC ni ne palim.
Qualcomm je dobrim dijelom u stvari AMD
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:46   #141
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Vidim da ne shvaćaš. Sve to povlači za sobom kupnju boljeg hladnjaka (200kn+) (i nemoj mi reći da je stock hladnjak za AMD tih jer nije) i bolje ploče ...a čemu? Radije ću kupit gotovo riješenje koje u startu radi onako kako ja želim za ono što meni treba.
?
Ja ne shvacam?

Tweakanjem P-statesa (u svrhu undervoltanja) dobijes zadovoljavajuci clock uz EKTREMNO niski vcore.
Npr. FX8370 tada treba samo pasivno hladjenje.Hrpu zeljeza ili manju hrpu zeljeza sa ventom.
Nikakve fancy hladnjake.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:59   #142
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
?
Ja ne shvacam?

Tweakanjem P-statesa (u svrhu undervoltanja) dobijes zadovoljavajuci clock uz EKTREMNO niski vcore.
Npr. FX8370 tada treba samo pasivno hladjenje.Hrpu zeljeza ili manju hrpu zeljeza sa ventom.
Nikakve fancy hladnjake.
Da. Dakle - bez obzira koji Intel bio u pitanju dobiješ smiješni hladnjak. S tim smiješnim hladnjakom kad ga stavim na level 1 (najtiši) on se ne čuje a temp u loadu su max 55 stupnjeva na mom I3. S tim kad kažem tih - pričamo o FKT levelu tišine. I nemoram tweakat baš ništ da to dobijem.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 23:02   #143
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Qualcomm je dobrim dijelom u stvari AMD
Zbilja?
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 23:04   #144
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Da. Dakle - bez obzira koji Intel bio u pitanju dobiješ smiješni hladnjak. S tim smiješnim hladnjakom kad ga stavim na level 1 (najtiši) on se ne čuje a temp u loadu su max 55 stupnjeva na mom I3. S tim kad kažem tih - pričamo o FKT levelu tišine. I nemoram tweakat baš ništ da to dobijem.
taj tvoj htpc je druga stvar
uz napomenu da je kod mene sto se tice buke najproblematicniji frizider, ali on je ionako u kuhinji
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 23:30   #145
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Da. Dakle - bez obzira koji Intel bio u pitanju dobiješ smiješni hladnjak. S tim smiješnim hladnjakom kad ga stavim na level 1 (najtiši) on se ne čuje a temp u loadu su max 55 stupnjeva na mom I3. S tim kad kažem tih - pričamo o FKT levelu tišine. I nemoram tweakat baš ništ da to dobijem.

Moj tablet je 100% nečujan i ide na bateriju .
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 23:31   #146
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
taj tvoj htpc je druga stvar
uz napomenu da je kod mene sto se tice buke najproblematicniji frizider, ali on je ionako u kuhinji
Taj "HTPC" odrađuje:

- sav gaming na 1680x1050 većinom na max detaljima
- virtualizacija 2-3 stroja/servera sa testnim SQL bazama + Apache/IIS
- kompletnu video/foto/audio obradu (amatersko naravno ništa profi)
- ostale TW/RDP support sitnice

Možda može i više al hebiga ne treba mi za niš drugo. Kaj se tišine, potrošnje i grijanja tiče spada u HTPC kategoriju, mogu ga slupat u minimalističko desktop kućište što nisam mogao sa Athlonom X2 240 ni Phenom II 945 ni Phenom II B55 (3.8@stock voltaži) (ni sa Q8400). A čisto sumnjam da su nove FX serije bolje po tom pitanju. Dakle rezime - kupih platformu u koju nemam extra ulaganja a:

- bešumna u radu
- sposobna ostai vrlo tiha u uvjetima minimalnog protoka zraka
- dovoljno snažna za sve gore navedeno



Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Moj tablet je 100% nečujan i ide na bateriju .

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 23:33   #147
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Taj "HTPC" odrađuje:

- sav gaming na 1680x1050 većinom na max detaljima
- virtualizacija 2-3 stroja/servera sa testnim SQL bazama + Apache/IIS
- kompletnu video/foto/audio obradu (amatersko naravno ništa profi)
- ostale TW/RDP support sitnice



da je FX, to bi mogao raditi sve u isto vrijeme
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 23:34   #148
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
da je FX, to bi mogao raditi sve u isto vrijeme
I to na 50%
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 23:34   #149
KarloB
Jedem skoro svaki dan.
Moj komp
 
KarloB's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: LV426
Postovi: 272
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
S tim smiješnim hladnjakom kad ga stavim na level 1 (najtiši) on se ne čuje a temp u loadu su max 55 stupnjeva na mom I3. S tim kad kažem tih - pričamo o FKT levelu tišine. I nemoram tweakat baš ništ da to dobijem.
Zato se na mom Phenomu AMDov sa heatpipeovima čuo van kuće na ulicu, na stock taktu. Pretpostavljam da isti hladnjak stavljaju i na nove procesore.
__________________

KarloB je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 23:39   #150
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor KarloB Pregled postova
Zato se na mom Phenomu AMDov sa heatpipeovima čuo van kuće na ulicu, na stock taktu. Pretpostavljam da isti hladnjak stavljaju i na nove procesore.


daj ga ugasi, cuje se i tu u utrinama, a mali mi je isao spavat
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na