Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2015., 10:22   #16621
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Oo, hysto, pa konačno si otišao na djedovskog merca, da i to probaš
Slažem se s tobom, svaki (bmw vs merc) ima svojih mana i prednosti, pa šta kome paše. Frend je igrom slučaja (onaj što je kupio 2008.e novog 318d isto), uzeo prošle godine 12/2012 W204 220cdi-a, pa ima isto mišljenje ko i ti, mada je 10g mlađi.
Ahahahaha, a je priznajem, nikad nisam merca nesto posebno smekao i nemam pojma ni kako je uopce usao u kombinaciju. Izgleda me zbilja godine stizu hehe.
Jednostavno nisam htio opet uzimati istu liniju BMW-a, a nije mi se davalo extra 5000€ za peticu, tako nesto ce mozda i doci kad se bude imalo vise love, ipak sam tek stigao i trebalo mi je svasta nesta za stan i tako.
Jednostavno nista drugo mi nije uslo u kriterije, a trazio sam kvalitetan automatik i bar 200KS, i tu onda nema puno biranja. ALi sam sve u svemu zadovoljan autom, ima hrpetinu opreme, dok je BMW bio vise-manje osnovna oprema, tak da sad imam svakakvih djidja za cackanje i ni ne znam jos sve ni koristiti kako spada.
Eh da, jos da spomenem prednosti kupnje u njemackoj, rabljeni auto star skoro 4 g. full servisiran svjeze o trosku salona prije isporuke, 2 god garancije na maltene sve, na 2 godine kredita cu platiti 150€ kamata ukupno. Kad to usporedim s financiranjem BMW-a koji sam kupio u HR, i za koji sam dao oko 10000€ sto na kamate, sto na svicarac......sta reci.
Gore je netko spomenuo da Merc radi ko traktor, to je istina, znaci BMW N47 je kralj tisine i ugladjenosti naspram OM651. Mercedes ima bolju zvucnu izolaciju nego BMW E90 pa zvuk motora slabo dopire u kabinu. Al kad me 500Nm stisne u sjedalo, zbilja me nije briga .
Nazalost ne proizvodi gorivo kao motori iz VAG koncerna, vec trosi 0.5-1l vise nego N47, znaci od 6.5-7l prosjek.

Za decke koji tvrde da nisam u pravu za Golfa: To je na kraju krajeva samo moje misljenje na koje imam pravo, kao sto vi imate na svoje. Da sam smatrao da Golf bolji auto, onda bih ga i kupio. LP
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 10:24   #16622
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Moj troši po gradu 13 a na otvorenoj 8 i time se ponosim. Treba hraniti 250 ks. A ne tamo, voze nekakve mlince od 0.9 -1.0 L i što ja znam pa se hvale kao " moj troši toliko i toliko". A kad ide na more na autocesti, kad treba riješiti kamion neki i sl... a nedaj bože da voziš još ljudi ili je blaga uzbrdica, tada imaš pripreme kao za lansiranje space shuttle-a.
Razumijem ljude koji rade godišnje više od 30 k km, uredu. Ali netko tko radi recimo kao ja, 5 k godišnje, kolika je razlika troši li 7 ili 10? Nije to neka razlika u novcima tolika koliko se stvara fama, a gušt u vožnji je drugi svijet.
Točno to! "jebeš auto koji ne troši". Kod mene je prosječna potrošnja 8.6L i meni je to super.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2015., 10:35   #16623
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Moj troši po gradu 13 a na otvorenoj 8 i time se ponosim. Treba hraniti 250 ks. A ne tamo, voze nekakve mlince od 0.9 -1.0 L i što ja znam pa se hvale kao " moj troši toliko i toliko". A kad ide na more na autocesti, kad treba riješiti kamion neki i sl... a nedaj bože da voziš još ljudi ili je blaga uzbrdica, tada imaš pripreme kao za lansiranje space shuttle-a.
Razumijem ljude koji rade godišnje više od 30 k km, uredu. Ali netko tko radi recimo kao ja, 5 k godišnje, kolika je razlika troši li 7 ili 10? Nije to neka razlika u novcima tolika koliko se stvara fama, a gušt u vožnji je drugi svijet.
Mmm da. Ovi koji voze te mlince najcesce sami financiraju aute. I ja bih vozio auto od 250 KS da mi ga starci financiraju. Uostalom mislim da bih si stvarno mogo
pucat u koljena da si kupim auto za grad od 250 ks kojeg nemam di stisnut :facepalm

p.s Benzin ti je jos najamanja stavka u usporedbi sa AO, kaskom, redovitim servisima itd. Uostalom te stvari bi znao da ih sam financiras
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 10:47   #16624
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Majku mu. Sad sam pokupovao sve sto mi treba za mali servis (ulje i filteri) za Megana. Dodje me gotovo 30% jeftinije nego za Punta...

Jedina mana koju sam do sada nasao Meganu je to sto se dezintegrise na preko 180 kmh.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 11:29   #16625
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
nesto slicno je i sa Cliom 2, 170 je max normalne voznje jer sve prek 180 mogu naplacivati unistavanje bubreznih kamenaca ekipi koja ima te probleme, vibracije se prenose ko sifilis na woodstocku

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
b) gasenje klime, radija, svjetala, prestanak disanja i svi ostali parametri
dodao bih obavezno zatvaranje svih prozora i sklapanje retrovizora radi manjeg otpora zraka
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 11:33   #16626
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Mmm da. Ovi koji voze te mlince najcesce sami financiraju aute. I ja bih vozio auto od 250 KS da mi ga starci financiraju. Uostalom mislim da bih si stvarno mogo
pucat u koljena da si kupim auto za grad od 250 ks kojeg nemam di stisnut :facepalm

p.s Benzin ti je jos najamanja stavka u usporedbi sa AO, kaskom, redovitim servisima itd. Uostalom te stvari bi znao da ih sam financiras
Nisam.znao da imaš uvid u moje financije. Tko zna, možda si moj osobni bankar ili djelatnik porezne, oni imaju. Da se imam što opravdavati i dokazivati rekao bi ti da imam stalni posao i dodatno privatno biznis, a nemam ni žene ni djece te da živim u svojioj kući. Ali pošto nemam, samo ću reći da su mi troškovi na godišnjoj razini bez benzina oko 10k kn. Iskreno, zaboli me za tu paru jer imam primanja mjesečno skoro pa toliko.
I stojim iza toga što sam rekao,ne pljujem po ničemu na ovom forumu niti volim razgovor na osobnoj razini, no kako da ti odgovorim drugačije na nebuloze o mojim osobnim primanjima.
Idući auto ću si uzeti još jači i skuplji, ako bude sreće i zdravlja
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 11:39   #16627
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
A bez klime?
Ma kakvi. Sam klimu isključi pod loadom negdje na 3000 okretaja pa naglo poleti, skoro pa pomisliš da je turbo od tolke navale snage(80hp) i momenta(110nm).
tech je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 11:47   #16628
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Majku mu. Sad sam pokupovao sve sto mi treba za mali servis (ulje i filteri) za Megana. Dodje me gotovo 30% jeftinije nego za Punta...

Jedina mana koju sam do sada nasao Meganu je to sto se dezintegrise na preko 180 kmh.
Uzivaj. Nadam se da nece vitalni dijelovi letit.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 12:05   #16629
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Da pojasnim pojam štedljivih vozača na IRL primjeru.. znači meni dragi štedljivi vozač vozi ovako:
  • prvi je na semaforu Av. Dubrovnik smjer istok, lijeva traka za skretanje u lijevo na Av. V. Holjevca
  • pali se zeleno, a on ključem pali auto (jer ga je ugasio kako bi štedio dok stoji)
  • napokon kreće i nastavlja Av. V. Holjevca lijevom trakom cca 50 km/h (iako je ograničenje 60)
  • nakon 150 metara diže nogu s gasa jer mora skrenuti lijevo u J. Antila iako ima još dobrih 100 metara do proširenja, odnosno dodatne trake za skretanje lijevo čime ako vozi dizela usporava motorom brutalno, ako je benzinac nešto blaže i ne jebe ga pol posto što su semafori tako sinkronizirani da svi oni koji na vrijeme krenu i voze propisanom brzinom mogu proći križanjem Av. V. Holjevca i Antilove u smjeru sjevera na zeleno
I koje je rješenje? Prestrojiti se u desnu traku i opaliti po gasu kako bih uhvatio zeleno čime:
  • ne mogu štedjeti jer sam morao uposliti barem 70-80% od raspoloživih KS i okretnog momenta
  • debelo sam otišao preko ograničenja jer mi je odmah na početku uzeo 3-4 sekunde zelenog svjetla na Av. Dubrovnik i još 5-6 dok je trkeljao 50 km/h
  • morao sam jako ubrzati i prestrojavati se pa ostali vozači kažu/pomisle; gle divljaka za volanom
Što se tiče potrošnje, može se i gradom voziti štedljivo uz poštivanje ograničenja (znači do 10 km/h iznad ograničenja) ali samo ukoliko je promet protočan, ako nitko ne zuji i piše SMS-ove ili lajka na faceboku, ako svi prate promet oko sebe.. jbg, utopija..

Inače, jutros sam (između 8,30 i 9,30) potegnuo na relaciji N. Zagreb - Kustošija i natrag i po BC mi je potrošnja bila 4,9 lit, a prosječna brzina kretanja 46 km/h.. no promet je bio rijedak i skoro da nitko nije zujao dok vozi.. uobičajena potrošnja se kreće od 6,5 (normalni uvijeti za ZG) pa do 9 lit kad vozim između 15,30 do 17,00, a prosječna brzina je tada možda 35 km/h.

No tako nam je kako nam je.. i može biti samo gore, bolje ne..
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 12:12   #16630
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ne znam koji mentalni sklop je u glavama ljudi koji voze brzinom ispod ograničenja u lijevoj traci. A ja sam im sigurno idiot jer ih pretičem u desnoj "puno većom brzinom" i riskiram sudar ako ne gledaju u retrovizore (to ne radim na autocesti, naravno).
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2015., 12:15   #16631
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Mmm da. Ovi koji voze te mlince najcesce sami financiraju aute. I ja bih vozio auto od 250 KS da mi ga starci financiraju. Uostalom mislim da bih si stvarno mogo
pucat u koljena da si kupim auto za grad od 250 ks kojeg nemam di stisnut :facepalm

p.s Benzin ti je jos najamanja stavka u usporedbi sa AO, kaskom, redovitim servisima itd. Uostalom te stvari bi znao da ih sam financiras
Use the brain, please.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 12:26   #16632
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ne znam koji mentalni sklop je u glavama ljudi koji voze brzinom ispod ograničenja u lijevoj traci. A ja sam im sigurno idiot jer ih pretičem u desnoj "puno većom brzinom" i riskiram sudar ako ne gledaju u retrovizore (to ne radim na autocesti, naravno).
Vjerojatno jesi.
Ja im blicam i trubim dok se ne maknu.
  Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 13:10   #16633
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Nisam.znao da imaš uvid u moje financije. Tko zna, možda si moj osobni bankar ili djelatnik porezne, oni imaju. Da se imam što opravdavati i dokazivati rekao bi ti da imam stalni posao i dodatno privatno biznis, a nemam ni žene ni djece te da živim u svojioj kući. Ali pošto nemam, samo ću reći da su mi troškovi na godišnjoj razini bez benzina oko 10k kn. Iskreno, zaboli me za tu paru jer imam primanja mjesečno skoro pa toliko.
I stojim iza toga što sam rekao,ne pljujem po ničemu na ovom forumu niti volim razgovor na osobnoj razini, no kako da ti odgovorim drugačije na nebuloze o mojim osobnim primanjima.
Idući auto ću si uzeti još jači i skuplji, ako bude sreće i zdravlja
Nemam nikakve uvide u tvoje financije, a i zaboli me za to. Nisam komentirao tvoja mjesecna primanja nego samo tvoju bahatost. I ja vozim auto koji je jači od ovih "mlinaca" pa nisam dobio potrebu na taj način komentirati.
U slucaju ako sam samo ja tvoj post shvatio bahato i prepotentno onda evo odmah velim: pogriješio sam. Meni to nije problem priznati.

Živio
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 13:15   #16634
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Meni Suzuki upravo dobiva sva 4 nova diska i plocice plus porciju friskog ulja i filtere klime, goriva i zraka.. Cekam racun, srecom pa je na firmu.
Inace je razlika izmedu prednjih "origigi" i zamjenskih diskova oko 500kn s tim da nema ugradnje kod zamjenskih a kod ovih je u cijeni. Imam u Suzukiju i karticu sa 10% popusta pa je auto tamo.. Zadnji servis prije prodaje.

5 somova sve skupa gore sa podesavanjem zupcastog, ulje u straznjem difu. 15% popusta na kraju.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 03.09.2015. u 13:27.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:18   #16635
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Vjerojatno jesi.
Ja im blicam i trubim dok se ne maknu.
Zasto bi se makli?

Mijesate autocestu sa gradskim cestama, u gradu se on moze vozit i 10kmh u lijevoj ako hoce i time ne ometa promet na cesti.

A to sto se netko vozi 50kmh tamo gdje je ogranicenje 60 i to u lijevoj traci nije ometanje prometa na cesti.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:22   #16636
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
u gradu se on moze vozit i 10kmh u lijevoj ako hoce i time ne ometa promet na cesti
ovisi, ako je u guzvi (koloni) onda u redu, no ako nema nikog ispred njega onda je u prekrsaju.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:29   #16637
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
A kud se ljudi toliko zure da im svatko smeta? Pa organizirajte se malo bolje, i nema frke...






sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:30   #16638
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
ovisi, ako je u guzvi (koloni) onda u redu, no ako nema nikog ispred njega onda je u prekrsaju.

To sam naveo kao ekstrem, ali evo, nek bude 31kmh
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:30   #16639
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Moraš češće voziti po staroj cesti pa buš iznenadio.
iskreno, ovo mogu reci iz prve ruke jer sam u mjesec dana potegnuo do Zadra iz Siska (SK-Glina-Vojnić-stara cesta skroz do Gračaca? uglavnom, spustanje skroz starom cestom do Zadra, niti km autoceste).

i zakljucak je sljedeci - do 100/120km meni ne treba vise od 82 atmosferska konja. jest problem kada se otvore dvije trake (za prestizanje/zaobilazenje) i kada je uzbrdica, ako hocu tu ubrzavati, to svaka brzina ide skoro na 6000 rpm-a i opet ide sporo . ali inace ide sve bez veceg problema, tako svejedno su vecina auta takvi "slabiji" da inace nema divljanja, kada me i stigne nesto sto ide na 200km/h bez vece muke, ja sam mu u retrovizoru nakon jako kratko vremena.

dok potrosnja, starom cestom uz stvarno dobrim dijelom sa niti najmanje stednje (dapace, kada treba - skoro 6000 rpm-a ) je ispod 6 litara, cak bi rekao i manje. nisam racunao u litru, ali ima skoro 300km SK-ZD, ugrubo potrosio izmedu 130 i 150 kuna benzina 95 class. sto ispada oko 5-6 litara, sto je IMO ok. da moze debelo manje, sa laksom nogom (ubrzavanjem) i manjom brzinom, itekako.......

da bi dobro doslo vise konja, nekih 130-150 recimo - da. ali opet, koliko bi mi se isplatilo ih imati je drugi par rukava, za par puta godisnje na takvoj cesti gdje bi ih iskoristio.......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:33   #16640
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Zasto bi se makli?

Mijesate autocestu sa gradskim cestama, u gradu se on moze vozit i 10kmh u lijevoj ako hoce i time ne ometa promet na cesti.

A to sto se netko vozi 50kmh tamo gdje je ogranicenje 60 i to u lijevoj traci nije ometanje prometa na cesti.
Pročitaj ponovno što sam napisao.. namjerno usporavanje 150-200 metara prije skretanja je usporavanje (pa i ugrožavanje) prometa no to nitko ne sankcionira, a trebao bi .. i nebitno je da li je to lijeva, srednja ili desna traka..
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:45   #16641
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Pročitaj ponovno što sam napisao..
picku mater koliko bahatosti i kurcenja u ovom threadu


ugl. moj post je bio usmjeren osobi koja je napisala da trubi i blica takvim vozacima

ne vidim nista lose u tome da se nekome blicne ili potrubi ako nije primjetio da se upalilo zeleno na semaforu

Medjutim ako voze 50 tamo gdje je 60, onda ispadas najveca seljacina. Postoje 2 trake, zaobidji ga kroz desnu ako si sposoban, ako nisi, nemoj.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:47   #16642
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Mene isto živciraju ljudi koji ne shvaćaju pojam zaustavne trake. Prvo se makni pa onda koči/skreći/staj. Užas kako ima nesposobnih. U Osijeku pogotovo.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:49   #16643
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
picku mater koliko bahatosti i kurcenja u ovom threadu


ugl. moj post je bio usmjeren osobi koja je napisala da trubi i blica takvim vozacima

ne vidim nista lose u tome da se nekome blicne ili potrubi ako nije primjetio da se upalilo zeleno na semaforu

Medjutim ako voze 50 tamo gdje je 60, onda ispadas najveca seljacina. Postoje 2 trake, zaobidji ga kroz desnu ako si sposoban, ako nisi, nemoj.
Znam da je bio namijenjen onom koji blica i trubi (volim takve kao i ove štedljive i spore) no dotaknuo si se i dijela mog posta pa.. a bahat nisam, niti sam imao namjeru ikoga uvrijediti.. neka vozi tko kako hoće no više u prometu cijenim i poštujem vozače koji misle i na druge, a ne samo na svoju guzu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:56   #16644
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kroz godine sam naučio kanalizirati mržnju i sve što ide uz to prema sporim vozačima u pronalazak optimalnog načina da ga zaobiđem što prije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 16:11   #16645
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Meni su najdrazi oni koji na semaforu prvo cekaju debelo zeleno da krenu, tj tipkaju,zvrikaju u sunce i slicno,a zatim kad krenu ide lagano prva-druga, uvate 20 km/h nakon 100 metara
kad meni smetaju u astri od 60ks onda znate koja je ura

a sta se tice snage motora,ovih 60ks (atmo benz) je i vise nego dosta za grad,auto moze letit od semafora do semafora,ali van grada ima vec problema pri ikakvom zaobilazenju i pretjecanju
doslovno salatam na 100 iz pete i cetvrtu,gas do poda i molin boga da uspije xD
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 16:24   #16646
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Nece gradski mlinac od 60hp ubrzat sa 100 u 4.taman da ga niz velebit gurnes.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 16:26   #16647
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Nece gradski mlinac od 60hp ubrzat sa 100 u 4.taman da ga niz velebit gurnes.
oce, uvati 120 i udre u blokadu xd
dovoljno na dugom pravcu za pretjec sleper i slicno, dokazano vec vise puta xd
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 17:21   #16648
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Zasto bi se makli?

Mijesate autocestu sa gradskim cestama, u gradu se on moze vozit i 10kmh u lijevoj ako hoce i time ne ometa promet na cesti.

A to sto se netko vozi 50kmh tamo gdje je ogranicenje 60 i to u lijevoj traci nije ometanje prometa na cesti.
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
picku mater koliko bahatosti i kurcenja u ovom threadu


ugl. moj post je bio usmjeren osobi koja je napisala da trubi i blica takvim vozacima

ne vidim nista lose u tome da se nekome blicne ili potrubi ako nije primjetio da se upalilo zeleno na semaforu

Medjutim ako voze 50 tamo gdje je 60, onda ispadas najveca seljacina. Postoje 2 trake, zaobidji ga kroz desnu ako si sposoban, ako nisi, nemoj.
Mislim da nitko osim tebe ne priča o vožnji gradskom cestom s dvije-tri trake prije raskrižja.
I nije autocesta jedina prometnica koja ima minimalne brzine i trake za pretjecanje. Priključi se na bilo koju brzu cestu, vozi 10 km/h lijevom trakom pa ćeš vidjeti kako ćeš proći.
  Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 17:22   #16649
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ne znam koji mentalni sklop je u glavama ljudi koji voze brzinom ispod ograničenja u lijevoj traci. A ja sam im sigurno idiot jer ih pretičem u desnoj "puno većom brzinom" i riskiram sudar ako ne gledaju u retrovizore (to ne radim na autocesti, naravno).
A ja recimo ne znam kakav je mentalni sklop u glavama ljudi koji voze 190 km/h pa i 170 ako je ograničenje 120-130.
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Hah, ja sam vozio sa gepekom punim prtljage, jedna osoba uz mene i sjedala sa prtljagom konstantno 170+km/h uz spustanje na 140km/h u guzvi, pa sve do izleta u 190km/h na praznim ravnicama...
Ako ti je do divljanja onda si odi na grobnik i makni se od ostalog prometa.
Svakako će puno manje sranje napravit ovaj koji vozi ispod ograničenja nego ti, tako da, nemoj o "mentalnom sklopu".
Poz.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 17:58   #16650
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Meni je muka sa benzinskih 60ks i 950 kila u gradu, novi dizelasi nemoraju saltat u nizu zbog momenta, tesko bude za ispratit meduubrzanja u 3. i 4. , za ukljucivanje na Rotor i voznju po vecim prometnicama moram vadit mast Poliću, svejedno nejde s mjesta al trosi 8L. Ako mislim imalo stedljivo vozit u tren oka je na guzici neki dizel od 150 ks koji trosi po gradu manje od mog na otvorenoj...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na