Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2018., 23:33   #31
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne znam kaj je do sada falilo C6H i derivatima, ali dobro Koja je sada ekvivalent Sabertoothu?

Onda čekaj 7nm. Kad već čekaš godinu i pol, možeš još cca 6 mjeseci max Kako se uoće FX-evi ponašaju sada sa novijim igrama i sa jačim grafama?
sa R9 390 vrti Gta v na max (1080p)
Doduse,naklokan je do daske.
Za novije nemam pojma jer i ne igram.

Ne treba ekvivalent kad postoji Saber.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 23:36   #32
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sve 5, ali koja AM4 ploča je ekvivalent Saberu?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 23:40   #33
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sve 5, ali koja AM4 ploča je ekvivalent Saberu?

Sent from Usreo Mobara
Samo ova

https://www.asus.com/Motherboards/RO...IR-VI-EXTREME/

Netipicni Crosshair.

Vjerojatno cu i kupit tu na kraju.
Hero mi se ne svidja radi dublera.

Lomim se jos oko upgrejda jer ne mogu rec za napredak da je vau ,barem u onome sto meni treba.


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 01.08.2018. u 23:51.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2018., 02:17   #34
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Za propisno hladit naklokamog FXa treba imat sljedece:
-kvalitetnu ploci (postoje samo tri)
-vent na VRM sekciji
-vent za northbridge
-vent iza socketa (jednostavno ispilat)
-high end zracni ili AIO hladnjak
-Kuciste koje se ne zove Fractal
istina sve, sjećam se throttlanja sa raijintek nemesis dual tower 2x140mm 1kg hladnjakom

poslije tog iskustva prodao sve i presao na plave, mir tisina i hladnija soba(ali doslovno, klokani amd fx x8 mi je osjetno grijao prostor)
  Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 22:12   #35
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova

Ono kad je FX 83xx hladniji na 5,5ghz od nekih Ryzena.
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Za propisno hladit naklokamog FXa treba imat sljedece:

-vent iza socketa (jednostavno ispilat)
Zato ti i je toliko "hladan" procesor. FX procesori nemaju u sebi nista za mjeriti temperaturu, vec ju "racunaju" a jedino na maticnoj ploci (ne na svim), ispod CPU-a se nalazi senzor za temperaturu. Pa kad ohladis straznju stranu umjetno i spustis temperaturu procesora.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 00:20   #36
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Zato ti i je toliko "hladan" procesor. FX procesori nemaju u sebi nista za mjeriti temperaturu, vec ju "racunaju" a jedino na maticnoj ploci (ne na svim), ispod CPU-a se nalazi senzor za temperaturu. Pa kad ohladis straznju stranu umjetno i spustis temperaturu procesora.
Stvarno nemaju?
To mi je prvi glas.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 00:31   #37
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Samo ova

https://www.asus.com/Motherboards/RO...IR-VI-EXTREME/

Netipicni Crosshair.

Vjerojatno cu i kupit tu na kraju.
Hero mi se ne svidja radi dublera.

Lomim se jos oko upgrejda jer ne mogu rec za napredak da je vau ,barem u onome sto meni treba.


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Sve jasno, ali ne znam jesi li primjetio da Ryzeni ne trebaju svu tu silu VRMova i milijon faza da bi mogli Ryzena gurati kako se spada dovoljne su neke tamo ASRock Gaming K4 da nebi bila Hero ergela.

Ryzen je i u tome napredovao nad Višerom. Ne treba mu 2% reaktora u Krškom rezervirati, a bome kao što trpiša kaže Ryzen ti ni sobu po zimi nemre grijati

Stoga, eto ti odogovora zašto nema Sabertooth ploče... jer nema potrebe za takvim overkillom jer je Ryzen pitoma životinja koja isporučuje

Tako da ovi inter-AM3+ "upgradeovi" su u biti sidegradeovi koji su isplativi ukoliko imaš dobru ploču, još bolje hlađenje i ako te zamjena FX4000 ili FX6000 za FX8000 seriju ne košta ništa. Sve ostalo gdje ti kupnja FX8000 iziskuje promjenu ploče i nabavku boljeg hlađenja je po meni bacanje love samo iz razloga što kombinacija Ryzen R3 2200G + ploča od 100 EURa poderu Višeru u njenom hajendu. Jedino je tu taj nesretni DDR4 sa svojim cijenama tu gdje je, pa malo obeshrabruje ljude, ali i tome će doć kraj.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 14:42   #38
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Evo da i ja malo podijelim dojmove pošto sam započeo temu i napravio upgrade na FX8350.
Napredak u odnosu na FX 6300 je primjetan. Primjeti se i kod "običnog" korištenja računala i kod gaminga. Valjda zbog većeg takta, a u gamingu i dvije jezgre više dobro dođu.
Najveći problem je kako i gore kažu zagrijavanje. Pri surfanju, filmovima itd. nema nekog velikog grijanja. Cpu hladnjak ga bez problema drži na 1200 rpm i tu sam zadovoljan ali kad se pokrene igra onda zbilja grije iz kućišta i na ovim vrućim danima nije uopće ugodno igrati bez upaljene klime. Ljeti ionako slabo igram . S druge strane, kad dođu hladniji dani, mislim da mi to grijanje neće puno smetati jer u sobi nema grijanja.
Nisam overclocker pa neznam kako bi se tu ponašao. Vjerovatno moja ploča to nebi izdržala.

Sve u svemu, zadovoljan sam. Vjerovatno je i istina sve što su kolege gore napisali i da bi bilo bolje ići na intel ili ryzena ali eto, bilo mi dosadno, a nije me ni puno koštalo.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2018., 01:39   #39
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Da ne otvaram novu temu. Imam FX 6300 i pošto sastavljam drugi komp djeci,uzeo sam neke dijelove u kompletu i tu se nasao FX 8320e. Mene sad zanima ima li ikakvog smisla da sebi ubacim taj 8320e ili da ostanem na 6300?? Bi li mi to donijelo ikakvu razliku?? Matična mi je Asrock 970 pro3,imam i MSI 970a-g43,ali bih ostao na Asrockovoj... Znaci,ima li to smisla ili je presipanje iz šupljeg u prazno?

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na