Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.10.2013., 20:21   #3301
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
Mislim da ti ima nekih fixeva za to, koji rom imaš pošto ima par romova za taj mobitel.
V1.5 je sad gore, da, probat cu sa tricksterMOD-om, makar prvo moram root napravit.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline  
Staro 20.10.2013., 20:55   #3302
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
V1.5 je sad gore, da, probat cu sa tricksterMOD-om, makar prvo moram root napravit.
pogledaj needrom stranicu ili faeamobile imaju engleski forum pa potraži tamo na forumu ima dosta toga, ja sam gledao jer ozbiljno razmišljam uzeti taj mobitel, ali nikako da se odlučim
eKICh je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2013., 23:46   #3303
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja ga danas naručio ga frenda, e sad dok dođe... ako bude ok, možda ga i sebi uzmem
brko i kako si zadovoljan sa haiercima... naručio sam ga za frenda, valjda se neće razočarati.
I inače npr. jel to bolji mobitel os S2...
puding22 je offline  
Staro 21.10.2013., 07:09   #3304
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Inace, ima na Pandawillu akcija za Haiera danas, bio je 110$, sad je 120$, pa ko uhvati dok bude komada po toj cijeni...
__________________
brodjo je offline  
Staro 21.10.2013., 08:01   #3305
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
pozz,pošto mi nisu jos poslali cubot one s banggoda jer ga nemaju in stock,mislio sam narucit nesto drugo.
npr. kakav je ovaj JIAYU G3T, malo je manji od cubota ona,ali ima gorila glas 2 i malo jaci procesor? vazno je da mob radi uredno i isto tako i gps i 3g,na bonbon sam
HITNO!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen

Zadnje izmijenjeno od: Jakesevic. 21.10.2013. u 08:31.
Jakesevic je offline  
Staro 21.10.2013., 08:22   #3306
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 377
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
V1.5 je sad gore, da, probat cu sa tricksterMOD-om, makar prvo moram root napravit.
Kak misliš 1.5? Daj screenshot verzija. Ja imam zadnji stock ROM i mislim da kod mene nije tako. Barem mislim jer mi CPU-Z pokazuje 245-1209MHz. I na trenutak vidim dok niš ne radi da za core0 pokazuje ili 700, ili 900, itd... Nisam nigdje niš mijenjal u postavkama.

Evo moje verzije ROM-a:



a za frekvencije mi pokazuje ovako:

__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline  
Staro 21.10.2013., 11:42   #3307
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Gdje se najeftinije moje naručiti famozni XIaomi Mi2s? Čini mi se ko dobar dar za bratićevu diplomu(il možda dobi mog Nexusa ) Vidim da im je cijena pala na 295$..... i koja je to fora da se reklamira 13mpix kamera a u spec piše 8? Hvala na odgovorima
trouble je offline  
Staro 21.10.2013., 12:02   #3308
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Pa imas verziju 16gb s 8MP i 64gb s 13MP
pokra89 je offline  
Staro 21.10.2013., 12:11   #3309
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
A kolko ima 32GB kameru?
trouble je offline  
Staro 21.10.2013., 12:17   #3310
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
32GB ima 13mpx kameru. I iskrene preporuke na ovaj mob, Nexus mu nije ni do koljena. I da, imao sam i Nexusa
Mileni je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2013., 12:41   #3311
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Gdje se najeftinije moje naručiti famozni XIaomi Mi2s? Čini mi se ko dobar dar za bratićevu diplomu(il možda dobi mog Nexusa ) Vidim da im je cijena pala na 295$..... i koja je to fora da se reklamira 13mpix kamera a u spec piše 8? Hvala na odgovorima
Gdje ima po 295$,može link.

@mileni

kad če taj

review za MI 2s
dabomba je offline  
Staro 21.10.2013., 12:46   #3312
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Tu sam vidio,ali kako ispada samo u Kini,jer službeno fon nije u prodaji izvan kine,alikebabe i ostali su samo reselleri koji uzimaju proviziju....moram pitat uju imali kojeg igrača u Kini haha
trouble je offline  
Staro 21.10.2013., 12:50   #3313
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.10.2013., 13:37   #3314
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Tu sam vidio,ali kako ispada samo u Kini,jer službeno fon nije u prodaji izvan kine,alikebabe i ostali su samo reselleri koji uzimaju proviziju....moram pitat uju imali kojeg igrača u Kini haha
I vjerojatno taj model, po toj cijeni podržava samo TD-SCDMA 1900/2100

ovo je navodno neslužbeni dobavljač xiaomi.eu foruma,
http://www.ibuygou.com/, odnosno od tamo ekipa sa foruma najviše uzima xiaomi uređaje.
dabomba je offline  
Staro 21.10.2013., 13:48   #3315
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
molim pobrisati post.
pokra89 je offline  
Staro 21.10.2013., 14:18   #3316
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
I vjerojatno taj model, po toj cijeni podržava samo TD-SCDMA 1900/2100

ovo je navodno neslužbeni dobavljač xiaomi.eu foruma,
http://www.ibuygou.com/, odnosno od tamo ekipa sa foruma najviše uzima xiaomi uređaje.

Ponavljam,Xiaomi radi mobitele isključivo za kinesko tržište. Kako bi onda neke radili na TD-SDCMA a neke po našim standardima?
trouble je offline  
Staro 21.10.2013., 14:21   #3317
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
Gdje ima po 295$,može link.

@mileni

kad če taj

review za MI 2s
Daj mi jos koji dan. Procitao sam par reviewova i pogledao par jubito videa, pa me cudi da ja imam odredjenih problema sa svojim mobom gdje ga drugi hvale. Samim time sam poslao par mailova ekipi sa kojim se trenutacno dopisujem.

Problem kamere sam rijesio kad sam prebacio sa 16:9 na 4:3. Sad je kamera stvarno za svaku pohvalu i taj minus sam otpisao.

No postoji problem sa message aplikacijom. Malo smijesan, no tu je. Ne mogu poslati poruku 'Stanje' na 0977. Nikako. Srusi mi se msg aplikacija. Sve ostalo odradjuje savrseno. Cudno?

Baterija je zivi uzas i vjerojatno sam dobio pokvarenu bateriju. Sinoc sam oko 22h skinuo mobitel sa punjaca, na 100% je bio. Stavio ga u to doba na airplane mode i otisao leci. Kad sam se probudio baterija je bila na 82%. Trenutacno je na 56% iako sam danas mobitel jako malo koristio.

No osim toga imam same pohvale. Mobitel je uvjerljivo najfluidniji Android kojeg sam koristio. A koristim i radim stvarno sa svim vrstama, od Notea II (uskoro i 3), S4, HTC1, pa do osjetno losijih. Sve u svrhu testiranja aplikacija na kojima radim.

I mogu vec sad reci da ni jedan od tih gore spomenutih mobitela nije ni blizu ovom xiaomiu po pitanju fluidnosti.

Cijeli review ocekuj najvjerojatnije u srijedu, ranije jedino ako stignem, a trenutacno sam poprilicno zauzet

MIUI mi odlicno legao takodjer. Nisam do sad ni na jednom mobu koristio MIUI, ovo je prvi. I svaka im cast. Vidi se da pokusavaju sa MIUI prenijeti iOS iskustvo na Android, i iznenadio sam se na kako dobrom putu su da to naprave. Opcenito bih ovaj xiaomi mi2s opisao kao nekakav ludi mix androida i iOS-a. I bas radi toga mi je odlicno legao.

Ukoliko netko slucajno ceka moj review jer razmislja o kupnji ovog moba - ne cekajte. Kupujte. I ne nadajte se previse od reviewa, nisam sklon piskaranju, niti sam ikad ista recenzirao
Mileni je offline  
Staro 21.10.2013., 14:25   #3318
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Samo kada kupujete Xiaomi, koliko sam vidio do sada, oni rade na kineskoj TD-SCDMA frekvenciji i kod nas neće raditi na 3G mreži. Nekome kome je to bitno, trebao bi znati.
__________________
.
Ag008 je online  
Staro 21.10.2013., 14:29   #3319
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
@Mileni : može biti da ti se treba iskalibrirati baterija tj. indikator. Tako sam ja identičan tekst čitao bio i za ovaj moj iNew i6000...da im u početku postotak varira užasno puno, ali da se to onda stabilizira nakon nekog vremena
Red Dwarf je offline  
Staro 21.10.2013., 14:42   #3320
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Citiraj:
Autor Jakesevic Pregled postova
pozz,pošto mi nisu jos poslali cubot one s banggoda jer ga nemaju in stock,mislio sam narucit nesto drugo.
npr. kakav je ovaj JIAYU G3T, malo je manji od cubota ona,ali ima gorila glas 2 i malo jaci procesor? vazno je da mob radi uredno i isto tako i gps i 3g,na bonbon sam
HITNO!
moze komentar,hvala:-)
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline  
Staro 21.10.2013., 14:55   #3321
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
@agoo & trouble
Informirajte se malo bolje. Trenutno samo Hongmi nema za naš GSM dok sve ostali modeli postoje i za naše frekvencije. Ili imate neko drugo objašnjenje za ovo?
http://www.topresellerstore.it/90-xiaomi
http://www.geekbuying.com/item/Xiaom...te-320133.html
http://www.geekbuying.com/item/Xiaom...ck-319644.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 21.10.2013. u 15:02.
coconut je offline  
Staro 21.10.2013., 15:14   #3322
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Samo kada kupujete Xiaomi, koliko sam vidio do sada, oni rade na kineskoj TD-SCDMA frekvenciji i kod nas neće raditi na 3G mreži. Nekome kome je to bitno, trebao bi znati.
GSM frequency bands Quadband



Zar to ni dosta il se ja ne kužim u te bandove dovoljno?
trouble je offline  
Staro 21.10.2013., 15:17   #3323
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
[QUOTE=Mileni;2481669]

No postoji problem sa message aplikacijom. Malo smijesan, no tu je. Ne mogu poslati poruku 'Stanje' na 0977. Nikako. Srusi mi se msg aplikacija. Sve ostalo odradjuje savrseno. Cudno?




Samo taj tip poruke ne prolazi ili zeza i sa ostalim porukama? mislim na ono tipa "kak si" na 098 xxx xxx.
dabomba je offline  
Staro 21.10.2013., 15:32   #3324
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Samo te poruke na 0977. Za sad. Sve ostalo prema svim mrezama (ukljucujuci i strane tipa njemacka, slovenija, bih, francuska i engleska) rade bez ikakvih problema. Jedino ovo na 0977 sto je stvarno smijesno

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
@Mileni : može biti da ti se treba iskalibrirati baterija tj. indikator. Tako sam ja identičan tekst čitao bio i za ovaj moj iNew i6000...da im u početku postotak varira užasno puno, ali da se to onda stabilizira nakon nekog vremena
Znam, no jednostavno prebrzo baterija ode cak i kad uracunam kalibraciju u jednadzbu. Zato sam i slao mailove ekipi koja je radila recenzije ili posjeduje ovaj mob. Dva odgovora do sad dobio, oba govore da je vjerojatno problem u samoj bateriji.

Kontaktirao sam i covjeka koji mi je prodao mob. Ukoliko bude daljnih problema obecao je poslati novu bateriju a ja njemu ovu koju sada imam. Posteno od njega, tako da me baterija trenutacno ne brine previse. No mobitel mi se poprilicno dopao, tako da mislim da cu ga malo podebljati i naruciti onu 3100 bateriju
Mileni je offline  
Staro 21.10.2013., 15:43   #3325
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
di se sve xiaomi mi2s moze kupiti u europi? vidim da su ovi iz topresellera makli hrvatsku iz ponude
pokra89 je offline  
Staro 21.10.2013., 15:51   #3326
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nisu je nikad ni imali.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.10.2013., 15:54   #3327
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
onda mi se ucinilo, ocito, da je netko narucivao od tamo. znam da je @mileni nedavno spominjao njih u negativnom kontekstu, pa sam mislio da je mozda on i narucivao kod njih
pokra89 je offline  
Staro 21.10.2013., 16:17   #3328
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Mi2s je jedan od najkopiranijih mobova u Kini, pun je net ljutih vlasnika kopija koje je gotovo nemoguće razlikovati od orginala, al se sve ponašaju malo mušićavo. Čak sa Aliexpresa od prodavača od kojih su neki dobivali orginale, nedavno je primljeno par jako dobrih kopija, ali kopija. Navodno postoji samo jedan unofficial provjereni i dokazani kanal, nemam sad vremena da kopam detalje. Mileni, si ti zicer da imaš origigi mob? Neznam jesam li preskočio odakle si ga kupio?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 21.10.2013., 16:40   #3329
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Lako može provjeriti po imei broju na njihovim stranicama.
http://order.xiaomi.com/service/imei
dabomba je offline  
Staro 21.10.2013., 17:00   #3330
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Mi2s je jedan od najkopiranijih mobova u Kini, pun je net ljutih vlasnika kopija koje je gotovo nemoguće razlikovati od orginala, al se sve ponašaju malo mušićavo. Čak sa Aliexpresa od prodavača od kojih su neki dobivali orginale, nedavno je primljeno par jako dobrih kopija, ali kopija. Navodno postoji samo jedan unofficial provjereni i dokazani kanal, nemam sad vremena da kopam detalje. Mileni, si ti zicer da imaš origigi mob? Neznam jesam li preskočio odakle si ga kupio?
Origigi 110%. Narucen preko ebaya od provjerenog sellera, iz njemacke stigao. Sve uredno na mobu, osim vec navedene baterije. No koliko vidim po netu, kao i svaki drugi mobitel, i ovaj ima svojih musica. Ponekad baterije nisu ok, no kako sam vec napisao, dobit cu zamjensku ako je to slucaj kod mene.

Provjeru mozes obaviti na ovom mjestu:
http://order.xiaomi.com/service/imei

Kao i kad udjes u recovery mode. Vrlo lako se vidi dal je fake onda ili ne. Jos uz to najlakse je provjeriti preko antutu testa. Sumnjam da bi bilo koji fejk napravio 27 000+.

Ukratko, svi ti testovi su pokazali da sam dobio valjanu verziju. Samo me brine baterija, jer nemam zivaca sada slati pa cekati na novu. Narucio sam si danas iz hong konga onu od 3100, a ovu cu ako moram poslati nazad. Ne moze ni 12h izdrzati i to sam danas jako malo koristio telefon. Pokusat cu prvo ispraznit mobitel u potpunosti par puta pa onda napuniti isti. Sve u nadi da ce pomoci, iako sumnjam
Mileni je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na