Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2012., 15:48   #631
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Pa očito je da to sad više nije moguće jer je puno lakše bilo to napraviti preko PayPala, ime, adresa i tocka, ali ajde, ako su ukinuli to, sve uredu, al malo je bezveze da su te adrese tu a nemozes ih recimo maknut ili promjenit, govorim za naše domaće adrese. Sad kad želim nekome nešt naručit neznam di da ga ukucam, a da bude ziher da ce to doci k njemu.
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 15:50   #632
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor McT. Pregled postova
Pa očito je da to sad više nije moguće jer je puno lakše bilo to napraviti preko PayPala, ime, adresa i tocka, ali ajde, ako su ukinuli to, sve uredu, al malo je bezveze da su te adrese tu a nemozes ih recimo maknut ili promjenit, govorim za naše domaće adrese. Sad kad želim nekome nešt naručit neznam di da ga ukucam, a da bude ziher da ce to doci k njemu.
ma cek, ja mislim da mozes stavit dodatnu adresu za HR, nemozes negdje drugdje. jer meni je otvorena opcija dodavanja adrese, ali je "country" siva i nemogu je promjenit .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 15:55   #633
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Ne znam kaj je s vasim e-bay accountima ali ja na svom mogu editirati i brisati adrese po volji.

Adresses -> registered adress -> change (a tamo onda ima edit, delete i add new address)

Paypal automatski povuce adresu kad narucim nesto na ebay-u i tamo se mogu te nove adrese obrisati, a kolko vidim daju se i na paypal-u dodati i obrisati nove adrese.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:00   #634
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Geronimo, govorimo o PayPalu ili eBayu? Na PP kad pogledam pod Address imam Home adresu i adrese koje sam dodavao kao gift + sad tek vidim da mi je stavio u popis i zadnju koju sam koristio prek jednog web shopa a nije Home

Ako stisnem Update mogu mjenjat samo Home adresu ili staviti novu ali samo ulicu i grad. Na eBayu pak pod new address mogu staviti novo ime, ulicu, grad, broj a državu moram odabrat jer mi pod defaultu stavi USA...očito je ovo jedino mjesto gdje ću moći dodati novu adresu ako mislim nekom drugom narucivat.
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:10   #635
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
a kolko vidim daju se i na paypal-u dodati i obrisati nove adrese.
Pa gdje? Na my personal info > address kad kliknem na Show all pokaze mi te adrese i gumb Update samo na prvoj (Home) i na toj jedino šljaka edit/remove. Ispod toga mi je gumb add new address to vrijedi samo za mene jer ne mogu mijenjati ime, samo adresu
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:16   #636
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Na paypal ti ne treba add, jer on vuce direktno od onog ko salje racun (za ebay i hamerlick znam provjereno). Sad vidim da paypal ne dozvoljava promjenu drzave, vjerojatno zbog kartice, ali na Hamerlicku bez problema stavim dostavu u Austriju i onda on sam povuce i tu adresu.

Edit: ispravak hamerlik
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:17   #637
frend
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 170
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
ja bih na tvoj mjestu sad odma otvorio dispute i onda ga uredno zatvorio kad dode lova.

btw ja dispute otvaram direkt na paypalu, a ne na baji. neko mi je davno jos preporucio to.

Hvala, ali nisi mi odgovorio na najvazniji dio, tj da li cu moci primiti refund na neverificiranu karticu ili ce mi novci biti na pay pal account sve dok ne verificiram karticu???
frend je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:20   #638
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Na paypal ti ne treba add, jer on vuce direktno od onog ko salje racun (za ebay i hamerlick znam provjereno). Sad vidim da paypal ne dozvoljava promjenu drzave, vjerojatno zbog kartice, ali na Hamerlicku bez problema stavim dostavu u Austriju i onda on sam povuce i tu adresu.
Znači jedino eBay, add new address i promjenit je u primary shipping address da budem ziher?
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:22   #639
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor McT. Pregled postova
Znači jedino eBay, add new address i promjenit je u primary shipping address da budem ziher?
Tak ja radim kad narucujem na nekog drugog ili van drzave, i nakon narudjbe obrisem tu adresu iz paypal-a da ne stoji tamo bezveze.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:24   #640
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Sve jasno, osim kaj ne mogu ništ maknut s PP-a
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:27   #641
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Cudno, meni nece obrisati samo Home adresu i adresu na kojoj je kartica, sve ostalo remove pojede.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:32   #642
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor frend Pregled postova
Hvala, ali nisi mi odgovorio na najvazniji dio, tj da li cu moci primiti refund na neverificiranu karticu ili ce mi novci biti na pay pal account sve dok ne verificiram karticu???
odg na to ti na zalost neznam.

a ovak stoji kod mene koliko se sjecam sa adresama. na ebay acc mogu dodavat/mijenjat post adress

na paypall mogu dodavat adresu, ali samo u HR.

e sad, problem je sto mi se desilo vec jedno 2 puta da mi seler ne zeli slati na adresu koja nije vezana za paypal acc odnosno onu u HR.

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 20:45   #643
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Imam 2 pitanja vezana uz ebay. Broj 1, da li postoji nekakva tražilica za ebay koja bi mi recimo dnevno izbacivala iteme koje joj zadam ?
Druga stvar, ako narucujem lot ( recimo 4 kosulje ) da li ce mi na sve 4 naplatiti carinu i pdv?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 20:48   #644
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Imam 2 pitanja vezana uz ebay. Broj 1, da li postoji nekakva tražilica za ebay koja bi mi recimo dnevno izbacivala iteme koje joj zadam ?
Druga stvar, ako narucujem lot ( recimo 4 kosulje ) da li ce mi na sve 4 naplatiti carinu i pdv?
1 ne kuzim bas.
2 zar neces imati zajednicki racun ako si kupio skupa? na taj racun ce ti opalit sve sta mogu, ako je preko kakvih 200-ak kn. meni su znali oprostit i 250kn.

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 21:01   #645
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
1. Recimo hocu kupiti određenu majcu bijele boje. Klasičnim traženjem po ebayu izgubim vremena dok ne nađem svoj broj i cijenu koja mi odgovara. Ne znam da li postoji nesto tipa newsletter koji bi mi dolazio na mail ili neka aplikacija gdje bi ja mogao zadati određene pojmove tipa: proizvođač, boja, veličina.... i da mi ebay automatski sastavi neku listu? Valjda sam dobro objasnio.

2. Da, racun ce biti zajednicki i ispada oko 240 kn s postarinom tako da mozda i izbjegnem carinu i pdv. Ali otom potom...

zivio
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 21:36   #646
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
Ukoliko su ti 4 iste mogli bi te zezati kao da su majice namjenjene preprodaji a ne osobnoj upotrebi
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 22:20   #647
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor gangxxxta Pregled postova
Ukoliko su ti 4 iste mogli bi te zezati kao da su majice namjenjene preprodaji a ne osobnoj upotrebi
Ne bi puno ni prevarili, sto je najgore sto mi se moze dogoditi?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 22:29   #648
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ima netko iskustva s Canada Post?

Paket mi je poslan 29.4 i još ga nema što mi je čudno. Iz kine mi je tjedan dana kasnije naručena roba stigla početkom ovog tjedna.

Prodavač je top rated seller s 99.9% i jednim smiješnim negativnim feedbackom u zadnjih 12 mjeseci, a prodaje od 2002. pa mi nije sumnjiv.

S USPS imam jako dobra iskustva i stvari mi iz US dolaze unutar 10 dana, pa ne znam jel to Kanadska pošta toliko spora ili je nešto drugo u pitanju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 22:50   #649
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ima netko iskustva s Canada Post?
Jedan paket čekao isto dosta dugo.
No, to ipak nije neki uzorak. Pričekaj još, nije ni mjesec dana prošlo.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 14:44   #650
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ima netko iskustva s Canada Post?
I ja čekam već 20-ak dana. Ne brini, uvik imaš dispute ako ne dođe.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 09:27   #651
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Jel postoji mogućnost dogovora (i vrijedi li se uopće upuštati u to) sa sellerom da napravi custom invoice koji se može platiti u dva dijela (dva paypal izvoda)? Ako spomenem onih 160 kn, jel to dovoljan razlog da nejdem u detalje?
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 11:49   #652
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Dobra ideja i lako izvedivo. Naravno dalje sve ovisi o selleru, no da se može - može se. Prvi invoice ti pošalje direktno na paypalu na određeni iznos, drugi ti pošalje za taj item preko ebaya i na papiru će sve biti čisto.

Naravno trebat ćeš imati povjerenja u sellera jer nakon što mu uplatiš prvi invoice on se može napraviti glup i ignorirati te dalje jer se radi o običnoj paypal uplati.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 12:09   #653
frend
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 170
evo seller je pristao na refund buduci da mi (danas 42. dan od shippinga) jos item nije stigao.
E sad poslao mi je ovu poruku:

Thank you for your message and sorry for the problematic parcel.
We will refund you within 48 hours, and please check your paypal account after that, if any problem, please feel free to let us know. And then we have to send a transaction cancellation request to you soon and please make sure to accept this request to confirm the refund.
If it shows up some time after we refund you, would you please kindly inform us about that?


nije mi jasno kakav on to zahtjev (transaction cancellation request) spominje i gdje ja to trebam prihvatiti.
cudno mi je sto mu treba 48 h za refund???
Mozda on igra igru i ceka da meni prođe 45 dana pa da nemogu otvoriti dispute?? Nisam jos zelio otvarati dispute ali sad nakon ove poruke malo mi je to sve sumljivo. Što mi predlažete?
frend je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 12:18   #654
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Cancellation request ces vidjeti medju porukama na ebay-u, samo ga nemoj prihvatiti prije nego pare sjednu, ak napravis to, vise ti nisu duzni vratiti nista.
Za dispute imas vremena do 45 punih radnih dana, kulturno obavijesti sellera barem dan prije da para nema, a dispute lako dignes zadnjih par sati prije isteka.

Ako pak pare sjednu na vrijeme, prihvati cancellation request i time je trgovina medju vama zatvorena, a time i sve sto se na nju odnosi.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 12:18   #655
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor frend Pregled postova
evo seller je pristao na refund buduci da mi (danas 42. dan od shippinga) jos item nije stigao.
E sad poslao mi je ovu poruku:

Thank you for your message and sorry for the problematic parcel.
We will refund you within 48 hours, and please check your paypal account after that, if any problem, please feel free to let us know. And then we have to send a transaction cancellation request to you soon and please make sure to accept this request to confirm the refund.
If it shows up some time after we refund you, would you please kindly inform us about that?


nije mi jasno kakav on to zahtjev (transaction cancellation request) spominje i gdje ja to trebam prihvatiti.
cudno mi je sto mu treba 48 h za refund???
Mozda on igra igru i ceka da meni prođe 45 dana pa da nemogu otvoriti dispute?? Nisam jos zelio otvarati dispute ali sad nakon ove poruke malo mi je to sve sumljivo. Što mi predlažete?
Ukoliko ti lova ne stigne na racun do 44 dana, digni dispute.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 12:18   #656
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Tipični kineski muljator. Refund se zabilježi iste sekunde čim on klikne i ne treba nikakvih vražjih 48 sati. Naravno da oteže da ti istekne rok. Pošalji mu poruku da želiš refund odmah ili u protivnom otvaraš dispute. Ako ne vrati ili ne odgovori na poruku do sutra, otvori.

Btw. koliko znam broji se 45 dana od kupnje, ne od shippinga, pa pripazi da ti ne istekne. Ali ti sigurno na ebayu piše rok za pokretanje disputea.

@Overclock: Rok nije 45 radnih već 45 bilo kakvih dana.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 12:38   #657
frend
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 170
Hvala svima na informacijama i savjetima.
item sam platio 14.4.2012, znaci sutra je 44.dan. ako sutra do navecer seller ne uplati nista otvaram dispute.
frend je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 15:22   #658
frend
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 170
evo seller mi je danas refundao novce.
na paypal accountu mi pise ovo :

Refund from Buyincoins Completed
Transfer to credit card Completed

ali ja još uvijek nisam dobio novce na svoj račun (visa pbz).
Da li je to normalno da ta transakcija traje ili novci moraju biti na računu odmah (isto kao i kad ih uzima prilikom plaćanja)??
frend je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 15:23   #659
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor frend Pregled postova
evo seller mi je danas refundao novce.
na paypal accountu mi pise ovo :

Refund from Buyincoins Completed
Transfer to credit card Completed

ali ja još uvijek nisam dobio novce na svoj račun (visa pbz).
Da li je to normalno da ta transakcija traje ili novci moraju biti na računu odmah (isto kao i kad ih uzima prilikom plaćanja)??

doci ce ti, ne brini, meni je isto trebalo 2-3 dana da se vrati na racun.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 15:24   #660
frend
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 170
znaci mogu obavjestiti sellera da je sve ok i da mi posalje taj Cancellation request o kojem je bilo govora dva tri posta iznad?
frend je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na