Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.05.2012., 09:13   #4171
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
Nisam baš siguran da je to dobra kupnja jer se radi o 'kopiji' SGS2, ali slabijoj od originala (nema utor sa microSD karticu, nema radija, slabiji fotić,...). Jedina prednost je vanilla ICS bez raznog bloatwarea. A stoji i ono što je kolega Ordem rekao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.05.2012., 09:28   #4172
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nisam baš siguran da je to dobra kupnja jer se radi o 'kopiji' SGS2, ali slabijoj od originala (nema utor sa microSD karticu, nema radija, slabiji fotić,...). Jedina prednost je vanilla ICS bez raznog bloatwarea. A stoji i ono što je kolega Ordem rekao.
Često sam zažalio što nemam Nexus S a imam Galaxy S, najviše kada je Samsung rekao "ništa od ICS, možda Value Pack", da bi to promijenili u "ništa i od Value Packa".

Nakon toga sam odlučio kupovati Google, a ne Samsung brendirane telefone.
Feyd je offline  
Staro 14.05.2012., 18:43   #4173
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ja sam imao i Galaxy S, a poslje toga Nexus S, osim za fotoaparatom, apsolutno nizačim nisam požalio, i iskreno gledao sam poslje toga i Sensation i Sensation XL, i GS2, vannila
Android vrijedi svake pare.
Puno ljepše radi, jednostavniji je postupak rootanja i snimanja romova, najbolji android koji sam imao.
Poslje njega, ako uzimao Androida, to će biti iz Nexus linije definitivno.
kvaju je offline  
Staro 15.05.2012., 09:24   #4174
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
Mislio sam na preporuku neke, al nema veze, hvala na odgovorima.

Stavio sam GO keyboard, jedino što zabrinjava je natpis kada se uključuje pa kaže da može prikupljati podatke, ali to valjda piše kada se uključi bilo koja druga tipkovnica?

Druga stvar, zanima me postoji li izravan način da vidim kada se sustav uključivao i isključivao ili je potrebno instalirati aplikaciju tipa "startup log" koja bilježi restarte samo od trenutka kad je bila instalirana?
Naime, dogodilo mi se 2-3 puta (u ovih tjedan dana) da mi mobitel ili izgubi mrežu ili da se sam od sebe restartira. Koliko vidim, budući da mi se pojavljuje logo proizvođača, to bi moglo upućivati na hardverski problem...
Isto tako, kad sam već spomenuo, nakon punjenja mobitela (dok je uključen, ali kad se pojavi znak za potpunu napunjenost), prvih 10-ak % baterije mi ode vrlo brzo... tipa 3% baterije za 30 min, bez da je uključen Wifi, GPS ili da se bilo što drugo na njemu radi...
Buger je offline  
Staro 15.05.2012., 10:34   #4175
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
Ti definitivno imaš hardverskih problema s mobom i zreo je za reklamaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.05.2012., 10:43   #4176
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,334
Ovo s baterijom je normalno. Ukratko, na većini uređaja baterija se puni do 100% i onda punjenje prestaje dok se ne isprazni na nekih 90% kad počinje ponovo. Skidanjem s punjača ulovimo je negdje između. Za Desire je bio mod kojim se dopunjavala cijelo vrijeme.
Stavio sam link o baterijama u drugoj temi. Konstantno punjenje skraćuje vijek baterije. Barem se tako tvrdi

Što se tiče restarta, može biti i softverski problem ili čak s micro sd karticom.

Buger, navedi negdje u sigu ili pod moj komp o kojem je uređaju riječ.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 15.05.2012. u 10:54.
LAcy je offline  
Staro 15.05.2012., 11:47   #4177
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,978
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Druga stvar, zanima me postoji li izravan način da vidim kada se sustav uključivao i isključivao ili je potrebno instalirati aplikaciju tipa "startup log" koja bilježi restarte samo od trenutka kad je bila instalirana?
Naime, dogodilo mi se 2-3 puta (u ovih tjedan dana) da mi mobitel ili izgubi mrežu ili da se sam od sebe restartira. Koliko vidim, budući da mi se pojavljuje logo proizvođača, to bi moglo upućivati na hardverski problem...
Ako ti se mob restarta može ti biti i do sd kartice ili ako koristiš program SportsTracker (by STL). Oba slučaja su imali prijatelji...
Neo-ST je offline  
Staro 15.05.2012., 12:28   #4178
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
Dodao sam mobitel pod "Ostalo" u "Moj komp".

Radi se o Samsungu Galaxy Mini/Pop 5570i koji sam dobio od T-Coma.

Da, vidim za bateriju, nakon što sam isključio mobitel i pustio da vrijednost padne za par postotaka, te ga ponovo uključio, baterija se u potpunosti napunila, te se sada normalno prazni. No izbjegavat ću ovo, bitno mi je da vidim da je to normalno.

Što se tiče isključivanja mobitela, stavio sam program "Startup log" pa ću malo motriti kako se mobitel ponaša. Jučer mi se sam od sebe restartirao (pred mojim očima). Neposredno prije restarta mobitel nije bio diran, niti je išta bilo uključeno. Isto tako, jučer sam primjetio da mi u padajućem izborniku piše "samo SOS pozivi". Nakon ručnog restarta, sve radi, te su mi dostavljene poruke koje su poslane dok je mob bio bez mreže (nekakav sličan problem mi se dogodio i prije par dana).

Vezano uz SD karticu... to bi mogao biti problem jer sam ubacio neformatiranu karticu od prijašnjeg mobitela? Je li potrebno raditi nekekav određeni format?

Od aplikacija imam instalirano:
Bataria, endomonto, 4 verzije angry birdsa, bubble blast 2, MSN Mercury Free, Skype, Google translate, Probonbon, Qr barcode scanner, RealCalc, Speedview, SportyPal Pro, Superuser (nisam rootao mob), TV raspored, Viber, Xica, Opera mini, GO keyboard, Peludna prognoza, GO launcher (trenutno nije u upotrebi), Startup log. Imao sam instaliran Airdroid koji sam obrisao.

Aplikacije sam napisao otprilike kronološkim redom kako su instalirane, a probleme sam uočio prije 3-4 dana (mobitel imam 8 dana ).

Da možda bolje stavim novu SD karticu u mob? Ako da, trebam li napraviti kakve radnje da zadržim podatke, ako treba gubit podatke, i nije neki veliki problem jer nemam puno podataka.

Hvala na pomoći.
Buger je offline  
Staro 15.05.2012., 12:33   #4179
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,334
Prekopiraj sve s kartice na komp, formatiraj karticu u mobu i onda sve opet vrati.

btw. što će ti Superuser ako nisi rootao?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Staro 15.05.2012., 14:18   #4180
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,978
Da, a neka ti i zamijene sim karticu za novu ako nisi odavno, besplatno je.
Neo-ST je offline  
Staro 15.05.2012., 19:54   #4181
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Prekopiraj sve s kartice na komp, formatiraj karticu u mobu i onda sve opet vrati.

btw. što će ti Superuser ako nisi rootao?
Trebao je za neku aplikaciju, onda sam shvatio da mobitel mora biti rootan za tu aplikaciju , pa mi je superuser ostao instaliran. No, vjerujem kako ću rootati mobitel u sljedećih mjesec-dva, samo da vidim kako će se mobitel ponašati, te da polako proučim način rootanja.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Da, a neka ti i zamijene sim karticu za novu ako nisi odavno, besplatno je.
Hvala, na savjetu, no dobio sam novu karticu prije par mjeseci kada sam promijenio operatera.

Danas se mobitel normalno ponaša, za 8 sati mi je otišlo smao 8% baterije, a wifi je bio upaljen neka tri sata. S tim rezultatom sam zadovoljan.

Isto tako, formatirao sam SD karticu pa ćemo sada vidjeti. Mobitel se danas niti jednom nije ugasio, no kažem, "startup log" program motri i broji restarte, pa ako se mobitel krene restartat, onda ćemo razmišljati.
Buger je offline  
Staro 15.05.2012., 21:42   #4182
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,322
Čudno, Wifi ostavljam uvijek upaljenoga i također 3G. Kad odem spavati cca 6 sati i kapacitet pao samo 5%. Svaki put. Igrice nemam niti me ne interesira.

Riječ je o i9000 sa Slim 3.5 + Semaphore kernel 1.1.1s
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 16.05.2012., 18:14   #4183
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
koji dostupni ne-low end androidi imaju najbolje trajanje baterije? motorola droid maxx http://www.gsmarena.com/motorola_dro..._maxx-4417.php 3300mah nije dostupna(jel moze to uopce raditi kod nas), ali tako nesto bi bilo super
 
Staro 16.05.2012., 19:23   #4184
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
koji dostupni ne-low end androidi imaju najbolje trajanje baterije? motorola droid maxx http://www.gsmarena.com/motorola_dro..._maxx-4417.php 3300mah nije dostupna(jel moze to uopce raditi kod nas), ali tako nesto bi bilo super
galaxy note
dekky je offline  
Staro 16.05.2012., 22:16   #4185
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
koji dostupni ne-low end androidi imaju najbolje trajanje baterije? motorola droid maxx http://www.gsmarena.com/motorola_dro..._maxx-4417.php 3300mah nije dostupna(jel moze to uopce raditi kod nas), ali tako nesto bi bilo super
pricekaj samsung S3
po gsmarena testu ima jako dobru bateriju.
Ordem je offline  
Staro 16.05.2012., 22:36   #4186
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
galaxy note
koji ujedno ima i OGROMAN zaslon, dvojezgreni proc na 1.2Ghz...
uglavnom, ima prosjecno trajanje baterije, ako ne i malo krace...
Paxton je offline  
Staro 16.05.2012., 23:17   #4187
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
koji ujedno ima i OGROMAN zaslon, dvojezgreni proc na 1.2Ghz...
uglavnom, ima prosjecno trajanje baterije, ako ne i malo krace...
Cuj meni izdrzi od 6 ujutro do 23 navecer... Jos mo ostane 20% baterije. Uzmi u obzir da ekran bude upaljen oko 3 i po sata sto znaci da sam ili surfao ili cackao nesto po njemu + jos nekih 10 min poziva i par porukica. Meni je to sasvim dovoljno i ja sam super zadovoljan baterijom na noteu.
dekky je offline  
Staro 17.05.2012., 00:04   #4188
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
koji ujedno ima i OGROMAN zaslon, dvojezgreni proc na 1.2Ghz...
uglavnom, ima prosjecno trajanje baterije, ako ne i malo krace...
1.4ghz
Što se tiče baterije, ona traje više nego kod drugih smartphonea za sve što ne zahtjeva veliko korištenje ekrana i standby, a ako se koristi sa ekranom, onda je sličan kao i izdržljiviji smartphone.

Ako se pazi i ne koristi pretjerano, Note može izdržati 3-4 dana, što se teško može reći za bilo koji drugi smartphone.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 17.05.2012., 00:12   #4189
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
1.4ghz
Što se tiče baterije, ona traje više nego kod drugih smartphonea za sve što ne zahtjeva veliko korištenje ekrana i standby, a ako se koristi sa ekranom, onda je sličan kao i izdržljiviji smartphone.

Ako se pazi i ne koristi pretjerano, Note može izdržati 3-4 dana, što se teško može reći za bilo koji drugi smartphone.
kao i svaki drugi. Ja vjerujem da je kolega ciljao na nesto iznadprosjecno (droid maxx koju je spomenio ima 3300mah, dok note ima 1700). Koja je svrha imat smartphone ako ga neces koristit...
Ima kolega Note na poslu, mora ga punit svaki dan.
Paxton je offline  
Staro 17.05.2012., 06:25   #4190
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Smile

Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
kao i svaki drugi. Ja vjerujem da je kolega ciljao na nesto iznadprosjecno (droid maxx koju je spomenio ima 3300mah, dok note ima 1700). Koja je svrha imat smartphone ako ga neces koristit...
Ima kolega Note na poslu, mora ga punit svaki dan.
Note ima 2500 mah...i ja punim bateriju svaki dan i mislim da ako mislis koristiti smartphone i pritom kukati kako ga moras svako vecer puniti nema smisla. Bitno je da on tebi izdrzi cijeli dan torture.
dekky je offline  
Staro 17.05.2012., 08:11   #4191
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Ima kolega Note na poslu, mora ga punit svaki dan.
newsflash: svaki smartphone moras puniti svaki dan ako ces ga koristiti nekoliko sati dnevno (osim one motorole maxxx, koja je dostupna samo za americko trziste..)

sad cekam da mi se jave likovi koji drze upaljen GPS 6h, wifi cijeli dan, 3g 18h, igraju se 4h, surfaju 10h i jos im ostane 40% baterije..
Ordem je offline  
Staro 17.05.2012., 09:08   #4192
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
koji dostupni ne-low end androidi imaju najbolje trajanje baterije? motorola droid maxx http://www.gsmarena.com/motorola_dro..._maxx-4417.php 3300mah nije dostupna(jel moze to uopce raditi kod nas), ali tako nesto bi bilo super
Paxton je offline  
Staro 17.05.2012., 09:30   #4193
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,185
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
sad cekam da mi se jave likovi koji drze upaljen GPS 6h, wifi cijeli dan, 3g 18h, igraju se 4h, surfaju 10h i jos im ostane 40% baterije..

Ej, na mojem mobu je upaljen GPS 6h, wifi cijeli dan, 3g 18h, igraju se 4h, surfaju 10h i jos mi ostane 40% baterije..

(i cijelo to vrijeme je na punjaču)
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 17.05.2012., 10:45   #4194
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.05.2012., 20:47   #4195
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Imam mali problemčić, bratić se igro sa mobitelom i previše puta krivo unosio screen lock, sad moram odblokirat mob preko maila, samo problem je, ja unesem mail i pass od gmaila, ali stalno mi piše da je lozinka ili korisničko ime krivo

jel moram baš hard reset ili ?
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline  
Staro 18.05.2012., 21:42   #4196
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,809
Ako imaš aktiviran 2 step verification, unosiš application specific password. Gmail i pass moraju biti isti kao i primarni account na mobu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 20.05.2012., 00:18   #4197
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
U 6. mj stize(ICS) RAZR MAXX(droid je inace samo za usa) u Englesku..pa eto ko ce ic na olimpijske igre moze si slobodno piknut jednu motorolicu
Sumnjam da ce uopce dolazit u Hrvatistan jer je Moto slabo zastupljena, eventualno bi se moglo nac u susjedinm zemljama .
__________________
viper je offline  
Staro 20.05.2012., 11:09   #4198
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Pitanjce: da li ima razlike u potrosnji baterije i kolika je ako je stalno ukljucena 2g mreza tj internet (gsm only) u odnosu na 3g (tj wcdma-auto)? Pitam iz razloga jer mi na wcdma-auto rijetko kad pun signal, uvijek se bori sa 2-3-4 crtice na tele2.

Thx
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 20.05.2012., 12:48   #4199
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 917
da, 2g vise stedi bateriju , ali neznam koliko vise (barem tako android kaze)
dinos3 je offline  
Staro 20.05.2012., 13:05   #4200
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,185
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Pitanjce: da li ima razlike u potrosnji baterije i kolika je ako je stalno ukljucena 2g mreza tj internet (gsm only) u odnosu na 3g (tj wcdma-auto)? Pitam iz razloga jer mi na wcdma-auto rijetko kad pun signal, uvijek se bori sa 2-3-4 crtice na tele2.

Thx
Ima dosta razlike jer u velikoj većini ti je edge bolji/jednak jačini signala 3g/HSDPA, stoga se treba manje mobitel mučiti pri održavanju signala i switchanju na drugi tip mreže kad se pojavi/nestane. a i 3g modul više guta baterije.

U prosjeku, računaj potrošnju veću za 20-30%.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na