Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2018., 17:07   #7321
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Ne, miješaš kruške i jabuke, jedno su analogni kanali / signal, a drugo je digitalni od kojih 9 se može gledati bez box - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 18:13   #7322
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Joo1 Pregled postova
pretpostavljam da pitas jer su vecina analogni?

Ja imam isti problem, planiram poci do njih vidjeti u cemu je problem
Ne vidim u čemu je problem. Odgovorio je već kolega Cilim. Naših 9 kanala idu otvoreni u digitalnom obliku, a ostali su zaključani. U analognom ide 40 kanala. Za vidjeti ih treba u TV- u pokrenuti pretraživanje u digitalnom i analognom obliku. U digitali će naći preko 100 programa( i radio) , ali će se vidjeti tj. biti otvoreni samo ovih naših 9. U analogiji je sve otvoreno. Na samom TV-u treba naći način za prebacivanje iz digitalnog u analogni prikaz signala ( svaka marka TV-a ima svoj sistem). Ovo je sve pod pretpostavkom da TV ima DVB-C tuner. Nadam se da je sad jasnije.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 30.01.2018. u 21:12.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2018., 20:19   #7323
Joo1
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Split
Postovi: 21
ok, preformulirat cu pitanje, ako imam uslugu analognih kanala, i signal iskljucivo dolazi iz bnet opreme, treba li TV pronaci sve analogne i 9-13 kanala digitalnih?
Joo1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 20:44   #7324
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Da. Bila je nekakva šema ako ne nalazi digitalne kanale da tv prebacis na neku skandinavsku zemlju (Norveška, Švedska)...
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 21:06   #7325
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Joo1 Pregled postova
ok, preformulirat cu pitanje, ako imam uslugu analognih kanala, i signal iskljucivo dolazi iz bnet opreme, treba li TV pronaci sve analogne i 9-13 kanala digitalnih?
Tocno 9 nekodirnih digitalnih TV programa, zavisi od TV-a, Samsung pronalazi i ako je zemlja namjestena na Hrvatska.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 21:30   #7326
Joo1
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Split
Postovi: 21
ok, znaci postoji problem, jer kod mene je ukupno 4 kanala sa digitalnim signalom, hrt1, 2 rtl i nova. Ostalo je sve analogno

edit, a zar Split nebi trebalo biti prema ovoj listi 12 kanala free:

https://www.oiv.hr/broadcasting/tabl...hannel_hr.aspx
Joo1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 21:46   #7327
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Citiraj:
Autor Joo1 Pregled postova
ok, znaci postoji problem, jer kod mene je ukupno 4 kanala sa digitalnim signalom, hrt1, 2 rtl i nova. Ostalo je sve analogno

edit, a zar Split nebi trebalo biti prema ovoj listi 12 kanala free:

https://www.oiv.hr/broadcasting/tabl...hannel_hr.aspx
Ista stvar i kod mene, samo ta 4 kanala s digitalnim signalom...
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 21:53   #7328
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
TV vam mora podrzavati DVB-C da biste uhvatili svih 9 digitalnih.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:04   #7329
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Joo gledaš na krivom mjestu / miješaš "izvor" signala,
jedno je DVB-T u zraku a drugo je DVB-C kanali u kabelskoj Bneta (listu kanala smo spominjali u temi ili nađi na stranicama Bneta).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 23:46   #7330
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Joo1 Pregled postova
ok, znaci postoji problem, jer kod mene je ukupno 4 kanala sa digitalnim signalom, hrt1, 2 rtl i nova. Ostalo je sve analogno
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Ista stvar i kod mene, samo ta 4 kanala s digitalnim signalom...
Isprika nasa greska, ocito mi koji imamo sa B.net-om ugovoren analogni +digitalni paket mozemo na drugom ili trecem TV-u bez STB-a gledati kompletne analogne + 9 digitalnih TV programa.

Vi koji nemate ugovoren digitalni paket mozete gledati cetrdesetak analognih TV programa i samo 4 digitalna TV programa koje spominjete, nazalost ali to nije problem to je tako po zakonu o elektronickim medijima moraju pustati slobodno par javnih TV programa.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2018., 02:22   #7331
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Joo1 i Igi 385- daj napišite koji paket usluga imate od B-neta. Onda ćemo dalje.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 08:22   #7332
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
@cilim, nije greška. Imam ugovoren samo internet i gledam sve otvorene digitalne programe.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 10:46   #7333
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Svaki korisnik / priključak je priča za sebe,
jeli tv ima / nema DVB-C, jeli ga korisnik zna odabrati i pretražiti kanale i na kraju postoji mogućnost da je na filteru baš kako bi se onemogućilo gledanje dig. tv jer to nisi zakupio / platio.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 11:33   #7334
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Slažem se, ali zato sam i napisao da bi prvo trebali znati koju ugovornu obvezu od B-neta ova dvojica kolega imaju, pa onda možemo dalje vidjeti što je točno u pitanju.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 09:15   #7335
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Da pomognem sa iskustvom koje sam imao kod svojih susjeda koji su na B-netu.

Svi oni koji imaju samo TV od B-neta imaju kao prvo ruter u koji dolazi koaksijalni kabel preko kojeg ruter ostvaruje vezu s mrežom B-neta.

Na ruter je spojen STB uređaj koji preko rutera dohvaća signal sa kablovske mreže.

TV je spojen kod većine sa HDMI priključkom na STB uređaj.

No B-net na STB uređaj ima priključen i još jedan kabel na antenski ulaz.


Kada je došlo do kvara na ruteru savjet je bio da se ovaj antenski kabel sa STB uređaja direktno spoji na antenski ulaz od TV.

I naravno osnovnih 40 analognih kanala se je moglo gledati na TV i bez ove cijele procedure ruter-STB-TV.

Ja uopće ne vidim da je kvaliteta slike lošija ili bolja na ovim analognim kanalima od istih tih kada se primaju u digitalno obliku.

Naravno da za ostale kanale treba da radi ruter, STB i da je veza preko HDMI prema TV.


Moj susjed ionako ima samo osnovni paket tako da se pitam što će njemu uopće ruter i STB, jer njemu je ionako svejedno, a kvaliteta signala, tj. slike je ista bilo preko digitalije ili preko analognog signala na kablovskoj mreži od B-neta? Ovaj ruter i STB u tom slučaju samo bespotrebno troše električnu energiju.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 11:51   #7336
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ja uopće ne vidim da je kvaliteta slike lošija ili bolja na ovim analognim kanalima od istih tih kada se primaju u digitalno obliku.
S ovim se nikako ne mogu složiti. Razlika je očita. Pogledaj znak tv kanala ( HRT ili neki drugi) i titlove u filmovima ili serijama koliko su ''razmazani'' u analogiji, a koliko su oštri u digitali. Ne ulazim u to koliko je kome to bitno ( ja sam materi isto ostavio analogiju, jer njoj nije bitno, a teško joj se prebacivati sa analogije na digitalu), ali razlika je vidljiva.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 11:57   #7337
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Moj susjed ionako ima samo osnovni paket tako da se pitam što će njemu uopće ruter i STB, jer njemu je ionako svejedno, a kvaliteta signala, tj. slike je ista bilo preko digitalije ili preko analognog signala na kablovskoj mreži od B-neta? Ovaj ruter i STB u tom slučaju samo bespotrebno troše električnu energiju.
Ma nikako se analogni signal i digitalni signal nemogu usporedjivati, slika analogna je losija a pojedini programi su uzas od slike.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 12:18   #7338
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ako gleda na CRT-u onda je ista kvaliteta
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 13:42   #7339
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ma i na CRT-u su ovi pojedini TV programi koji imaju losiju kvalitetetu imaju i losiju sliku.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 14:01   #7340
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ako gleda na CRT-u onda je ista kvaliteta
Upravo o tome i pričam. No susjed ima novi LCD, no mali je ekran pa se slabo vidi razlika.

Kod mene na VIP i 55" 4K HDR vidi se svaki nedostatak u SD signalu, čak i HD je u principu loš jer se i on rescalira. Jedino Full HD bi na nešto ličio, pričam o usporedbi slike sa 4K HDR filmovima ili Youtube Full HD i 4K clipovima.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 21:10   #7341
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Je li uspio netko raskinuti s Bnet-om nakon izbacivanja onih programa iz ponude? Kako sam shvatio zaštitili su se ubacivanjem drugih, naravno nepotrebnih programa u paket.

Imam problema s internetom već duže vremena, a zbog ugovorne obveze ne mogu raskinuti bez plaćanja "penala"... 2 puta su mi mijenjali modem, međutim problem je i dalje tu, izbacuje internet, poruke "resolving host", "modem is turned off", "modem is having issues", "DNS problem"... i to više puta dnevno... Serviser mi zadnji put kada je bio govori da nije do njih nego do mene, jer je moguće da zbog problema na matičnoj ploči računala MODEM POVUČE TU GREŠKU i blokira pristup internetu koji me zato izbacuje. Napominjem da internet u tim trenucima ne radi ni na kućnom kompu, ni na laptopu, ni na mobitelu, a ovi njegovi izgovori mi zvuče kao teža glupost u pokušaju smirivanja negodovanja koje imam na kvalitetu njihove usluge... Ima nekakvih savjeta možda? Hvala
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 23:18   #7342
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pošalji dopis HAKOMu sa svime što te pati. Ako odgovor njihov bude zadovoljavajući, sa time se javi Bnetu. I to je to.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2018., 00:13   #7343
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Džaba se javljat Hakomu kad oni neće mrdnut prstom dok zapravo ne dođete do dijela kad se trebate žalit Hakomu, a to je nakon što vas Povjerenstvo za reklamacije potrošača odbije.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2018., 06:41   #7344
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Postoje i udruge potrosaca koje su jako dobre. Koje su meni pomogle u mom problemu i koji je rijesen u moju korist
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2018., 10:39   #7345
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Pa podjeli i s nama to iskustvo. Možda nekome pomogne. Inaće, kolega Mirko je u pravu. Svaka žalba Hakomu ide tek kad te Povjerenstvo za reklamacije potrošača od B-neta odbije.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2018., 11:05   #7346
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
http://www.potrosac.hr/ (mislim da je ova bila u pitanju)
Sta me zanimalo sve su mi pojasnili. Poslali clanke na koje sam se trebao pozvat i nakon par m sve se pozitivno zavrsilo. Nije ovo bilo u pitanju.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 05:42   #7347
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
reči će ti i na hakomu na koje članke se možeš pozvat,samo sitni problemčić je da je zakonodavac puno toga smjestio u uvjete poslovanja,e a to je pak u rukama operatera,
moje iskustvo što se tehničkih problema tiće ,prisati pritužbe na odjel za pritužbe dati im rok da uslugu dovedu u red i obično ili se popravi ili sami ponude raskid ugovora,
samo treba biti uporan sa pritužbama,a i dok sam bio na bnetu tek na pretnju raskida su poslali tehničare koji znaju svoj posao.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 10:45   #7348
Joo1
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Split
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Joo gledaš na krivom mjestu / miješaš "izvor" signala,
jedno je DVB-T u zraku a drugo je DVB-C kanali u kabelskoj Bneta (listu kanala smo spominjali u temi ili nađi na stranicama Bneta).
Evo samo da zavrsim pricu, dobio odgovor od Bneta, samo 4 kanala su digitalna, ostalo analogno.

A sta se tice ovoga da mijesam izvor signala, razumijem sto mi govoris, ali se ipak nebih slozio ni sa jednim ni sa drugim.
Iz jednostavnog razloga, ako je vec kod nas standard da idu digitalni signali koji su free to air, onda trebaju pustiti sve kanale koji su takvi.
A kako mogu pustiti 4, onda mogu i sve, a ne po njihovom odabiru - hocu reci, ocito nije problem tehnicke prirode. A jos i vise, jer nemas opciju nego spojiti njihovu opremu.

Ali OK, kao i sve kod nas, mala slova su glavna.

Hvala svima koji su odgovarali.
Joo1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 12:34   #7349
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Odgovor samo dokazuje da opet lažu / mažu / muljaju,
naravno da nije problem tehničke prirode nego ucjene i profita,
sad naglo spominju i priznaju da imaju free pušteno dig. DVB-T Mux A (4 kanala - HRT1, HRT2, RTL, Nova) a do nedavno ga nisu službeno spominjali,
isto tako imaju (trebao bi imati) free pušteno dig. DVB-C 9 kanala.
Ako ih nemaš / ne možeš uloviti znači da su ti zavidali filter koji ih guši.

Sad dođemo na ranije postavljeno pitanje kakav ugovor i usluge imaš / plačaš ?
Ako ugovor ne sadrži TV onda ti namjerno zavidaju filter kako bi te "prisilili" na mijenjanje ugovora sa više novaca ako želiš gledati TV,
zanemari šta trenutno prolazi analogno 40 - ak kanala, vidiš i sam kakve kvalitete.

To šta navedenim ne ispunjavaju onu zakonsku obavezu dostupnosti kanala na nacionalnoj razini (sad mi se ne traži službena zakonska formulacija), uopće ih "ne tangira".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 13:23   #7350
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
@cilim, nije greška. Imam ugovoren samo internet i gledam sve otvorene digitalne programe.
Zato sto ti nisu postavili filter, pa mozes gledati 9 digitalnih TV programa
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
imaju free pušteno dig. DVB-T Mux A (4 kanala - HRT1, HRT2, RTL, Nova) a do nedavno ga nisu službeno spominjali,
isto tako imaju (trebao bi imati) free pušteno dig. DVB-C 9 kanala.
Ako ih nemaš / ne možeš uloviti znači da su ti zavidali filter koji ih guši.
Prije par godina kad sam prelazio sa Analognog paketa na Digitalni paket, kako sam znao da imam ugradjeni filter serviseru koji mi je postavljao i spajao opremu sam to spomenuo, on je rekao "ah da to moram maknuti u razvodnom ormaricu".

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 04.02.2018. u 16:55.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na