Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2017., 10:41   #1
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
(riješeno) R9 270X ne daje sliku

Graficka je AMD R9 270X

Mali mi kaze da je jucer gledao YouTube i odjednom mu se zacrnio ekran.
Ni nakon nekoliko restarta nije uspio dobiti sliku.
Komp se podje bootat, vidi se onaj Windows logo i onaj kruzic progresa i taman kada treba doci welcome screen (gdje se vidi username i to) sve se zacrni i nema slike.

Ako se komp digne u safe modu sve radi.
Ako se komp digne na on-board grafickoj sve radi.
Ako se deinstaliraju AMD driveri i onda boota na AMD grafickoj sve radi, ali je ona minimalna rezolucija.

Kada se komp boota na AMD-u bez drivera i onda se krene instalirati drivere instalacija detektira graficku, krene normalno i onda u jednom trenutku (vjerovatno kada se driveri instaliraju) sve se ponovo zacrni i ne dobija se slika na monitoru.

Probao sam i sa nekim starijim driverima i ista stvar.
Eventualno ako bas kod instalacije njihov installer ne povuce odmah najnoviji update drivera ili sta vec, pa da on stvara probleme.
Prije instalacije sam pocistio drivere i sa onim njihovim SW za ciscenje drivera i sa nekim kojeg sam skinuo sa Guru3D (ne sjecam se kako se zove).

Da li ovo gore upucuje da je graficka uginula ili netko mozda ima neku drugu ideju?
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 10:48   #2
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Nažalost sve ovo izgleda kao grafička koja je krepala.
Kod Viste i novijih Windowsa čim instaliraš drivere grafička se intezivnije koristi za prikaz sučelja (Aero ili Metro interface) i odmah se vidi ako je grafička u banani.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2017., 11:38   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Probaj raditi sa grafom u nekom live Linuxu tek toliko da eliminiraš OS kao krivca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 11:55   #4
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Kako si spojio monitor?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 15:36   #5
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Nažalost sve ovo izgleda kao grafička koja je krepala.
Kod Viste i novijih Windowsa čim instaliraš drivere grafička se intezivnije koristi za prikaz sučelja (Aero ili Metro interface) i odmah se vidi ako je grafička u banani.
Ma nije tako baš ... Grafička radi svoj posao bar doneke čim prikazuje se slika , treba napraviti stres test, provjeriti kako je spojen monitor, provjeriti temperature u safe modu, provjeriti da li su windowsi nekom nadogranjom zdrmali drivere.

Evo zadnji komp što sam imao na popravku (nestao zvuk i nemoguće ga je bilo vratiti - bez veze sam potrošio 3 sata prčkanja po system registriju i čemu već ne...) je baš zadnja nadogradnja Windowsa zdrmala, jer driveri za zvuk nisu se podnosili sa nadogradnjom. Nakon reinstalacije windowsa i podešavanja na manualnu nadogradnju Windowsa, kompić prodisao i pjeva ko pravi... Windows 10 u dosta slučajeva su me razočarali kakve probleme mogu napraviti!

Ps. grafička je uginula kada komp pri paljenju ne prikazuje sliku , pri otkazivanju je kada baca artefakte na ekranu, a nepravilno radi kada pod opterećenjem se slika smrzava ili kada igre i windowsi se ruše u nekom nepravilnom intervalu...

Mislim iako nisam siguran da imaš softverski kvar.

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 05.09.2017. u 15:41.
  Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 19:18   #6
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Spajanje je isprobano i preko HDMI, i DPort i DVI. Uvijek ista stvar.

Izvadio iz svog kompa GTX960, pocistio nVidia drivere i ubacio AMD.
Sve dok nisam instalirao drivere radi bez problema (u min rezoluciji), cim sam stavio drivere gore ista stvar kao i u kompu od malog.
Novi driveri, stari driveri - ista stvar.
Tako da sumnjam zestoko da je OS u pitanju jer je ista stvar na dva kompa. Ali budem jos sutra probao na Linuxu cisto da jos i to probam.

Izvadio karticu van, pocistio drivere, vratio nVidiu, instalirao drivere i sve radi.

Tako da pretpostavljam da je grafa otisla u vjecna lovista
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 20:20   #7
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ma grafa je riknula, tj nesto u grafi sto kad instaliras driver koji to pokrene dovede do rušenja. To je nazalost poprilicno sam siguran tako, grafa je za bacit, cooler ako radi se može prodati dalje eventualno..

Evo i jedan svijezi primjer http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=595
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2017., 18:37   #8
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Ps. grafička je uginula kada komp pri paljenju ne prikazuje sliku , pri otkazivanju je kada baca artefakte na ekranu, a nepravilno radi kada pod opterećenjem se slika smrzava ili kada igre i windowsi se ruše u nekom nepravilnom intervalu...

Mislim iako nisam siguran da imaš softverski kvar.
Nema softverski kvar nego mu je riknula grafa.
Ne mora grafa riknuti 100% da ne bi prikazala sliku.
Na hrpi laptopa na kojima sam mijenjao zalemljeni GPU je upravo bio ovakav modus rikavanja. U safe modu radi OK, radi do windows loga i onda kada treba prebaciti na nativnu rezoluciju, tj. kada se treba pojaviti welcome screen - blue screen.
To ljude zbunjuje jer sumnjaju sa sw kvar pa onda do besvijesti rade restore i probavaju sve moguće drivere.
Radi se o tome da unutar GPUa postoji mehanički prekid sklopa koji se ne koristi kada grafi nije učitan driver, a čim se učita driver - paf.

Zadnje izmijenjeno od: trex. 06.09.2017. u 20:18.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 12:45   #9
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Tu smo da svi svakome pomažemo, a i zanima me softverski ili hardverski kvar da netko od nas poentira...

Kako mi se čini hardverski , pošalji grafu da je isprobam
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na