Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2017., 21:11   #1
Tkalac
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Samobor
Postovi: 3
Krepo komp, vijerojatno munja, steta?

Komp star 2 tjedna (svi dijelovi pod garancijom) , probudio sam se uz grmljavinu te odmah krenu iskopcavati sve iz uticnica no zakasnio sam sta se tice telefonske linije iz kompa...krepo je router i komp se ne zeli upaliti, bez nesto previse razmisljanja sfuro komp kod prodavaca, oni ga primili i poslali na servis ( nisam spominjo nikakvu grmljavinu niti nista ). Sad me zanima koje su vijerojatnosti da ce mi uvazit garanciju, te kolke su sanse da je krepalo nesto drugo osim maticne i napajanja?
*telefon, ps3 i ps4 koji su takoder spojeni bili direkt preko kabla normalno rade ( telefon nema signala ofc al nije skuren)
** da li je moguce da je nekim slucajem napajanne povuklo previse struje te sprzio router ko i samog sebe

Edit : otisla samo maticna ( uzrok kvara nepoznat ) , garancija prihvacena i data nova maticna

Zadnje izmijenjeno od: Tkalac. 14.09.2017. u 19:07. Razlog: Kraj
Tkalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 21:46   #2
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ako nema fizickog ostecenja na komponentama, vjerojatnost je 100% da ce ti uvazit garanciju.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2017., 00:43   #3
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Tkalac Pregled postova
** da li je moguce da je nekim slucajem napajanne povuklo previse struje te sprzio router ko i samog sebe
Ne. Najčešće strujni udar ide kroz telefonski kabel. Tako da je stvar išla vjerojatno kroz router, pa UTP-om do matične....
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 02:49   #4
Tkalac
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Samobor
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ne. Najčešće strujni udar ide kroz telefonski kabel. Tako da je stvar išla vjerojatno kroz router, pa UTP-om do matične....
Koja je vijerojatnost da je osim maticne stradalo i nesto drugo? ( GPU i CPU me najvise brinu )
Tkalac je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 02:58   #5
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Vrlo velika.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 09:28   #6
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Postoji mogućnost da je stradalo bilo što, ali moj bet bi bio da je samo matična otišla, odnosno samo ethernet chip na matičnoj u kratkom spoju, zbog čega matična neće upaliti.
Ovo je bio inducirani prenapon preko telefonske linije a ne direktni udar munje, što se desi u velikoj većini slučajeva kod udara groma.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 11:27   #7
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ja sam pobacao sve što je bilo moguće na wifi iz ovog razloga

Pobilo mi svega i svečega na tone (sat boxeva, motora, lnb-ova, sklopki, računala, rutera, swićera itd)

Jednostavno loše je odrađena infrastruktura (katodni odvodi valjda) i inducira napon te ubija u liniji što sve naiđe - imam jedno 5-6 rutera sad kod kuće mrtvih.

Par ploča sam oživio micanjem mrežnih chipova ali neki ne potraju predugo iza toga jer ko zna što još dobije osim njih.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 21:48   #8
Tkalac
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Samobor
Postovi: 3
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ja sam pobacao sve što je bilo moguće na wifi iz ovog razloga

Pobilo mi svega i svečega na tone (sat boxeva, motora, lnb-ova, sklopki, računala, rutera, swićera itd)

Jednostavno loše je odrađena infrastruktura (katodni odvodi valjda) i inducira napon te ubija u liniji što sve naiđe - imam jedno 5-6 rutera sad kod kuće mrtvih.

Par ploča sam oživio micanjem mrežnih chipova ali neki ne potraju predugo iza toga jer ko zna što još dobije osim njih.
Da li je osjetan pad brzine neta preko wifi adaptera?
Tkalac je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 22:15   #9
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Sve ovisi kakav WiFi adapter se koristi i kakav je uopce WiFi samog routera no...

... mislim da prebacivanje svih mogucis uredjaja na WiFi je samo jos jedan dodatni problem vise, za gejmere pogotovo.

Ako se vec ide na WIFi onda uzeti jedan malo bolji router koji ce biti WiFi klijent na onaj od operatera i dalje opet sve zicom.

Sve ostale WiFi kerefeke tipa 5-6 uredjaja na jedan router, razni repeateri itd... nece dobro biti u pojedinim situacijama. Jednino jedan posteni WiFi klijent moze dalje na zicu, kako spada routati sav promet.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 09:26   #10
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ne igram - stavi sve uređaje sa N standardom.

U biti osjeti se kod transfera velikih fileova unutar mreže ako su G uređaji a kod surfa meni to radi ok.
zupy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na