Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2019., 20:58   #2401
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor FujiLim Pregled postova
HD58X su negdje između HD650 i HD600.
Možeš li mi ovo malo pojasniti?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 21:17   #2402
Scorp21
Premium
Moj komp
 
Scorp21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Požega, Croatia
Postovi: 45
Ja sam kupio Beyerdynamic dt770 pro 32ohm i prezadovoljan sam. Odabrao sam 32ohm verziju da ih mogu koristiti i na mobitelu. Zvuk je odličan, a u pubg jako dobro mogu odrediti gdje se protivnik nalazi. Koliko sam istražio "gejmerske" beyerdynamic mmx300 koje koštaju 300€ su bazirane baš na ovom modelu koji sam ja kupio samo što nemaju mikrofon. Tko želi otvoreni tip ima model dt990 pro.
Scorp21 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2019., 01:48   #2403
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Jesu da ali bez daca nemre ni upogonit jer su 150 ohma. Mislim moze ali to je kao da kupis feraria pa ga vozis 60 kmh. Znaci sa fiio dacom 2000kn
Ovisi koju matičnu ima.
HD58X imaju super osjetljivost od 96 dB/1mW i impedanciju od 150 Ohma što znači da za 90dB treba 390mVRms i jedan mW.
Moj Xiaomi Redmi Note 4 kojem nisam mjerio izlazni napon(vidim po netu kažu da je oko 0.8mW/ispravak 0.8VRms/, iako mislim da sraćkaju i da je u stvarnosti manji) drajva HD58X bez problema.

Za svaki slučaj može nabavit neko cheapo pojačalo tipa Topping-NX1A(super pojačalo za cijenu) sa aliexpresa, a kasnije može nabavit Schiit Magni 3 i imat pojačalo koje drajva manje više sve.

Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Možeš li mi ovo malo pojasniti?
HD58X su malo izraženije u visokim tonovima od HD650 ali ne kao HD600 i imaju linearniji(bez "thumpova" oko 200Hz) bass od HD650 i HD600 bez "thumpova" oko 200Hz koji ide dublje. Ovdje je detaljnije objašnjeno.
Imam HD650 koje su mi daily driver i korisim ih sa ovim EQ-om koji ih približi Harman targetu za sluše. HD58X su neutralnije out of the box i koristim ih sa mobitelom. HD650 su ipak najbolje od svih IMO.

Zadnje izmijenjeno od: FujiLim. 15.01.2019. u 18:44. Razlog: Ispravak
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 10:23   #2404
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Matična je asus Viii hero, audio čipovlje ima nekakav konverter u sebi:

ROG SupremeFX 2015 8-Channel High Definition Audio CODEC
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
- SupremeFX Shielding Technology
- ESS® ES9023P
- TI RC4580 2VRMS audio OP AMP(s)
Audio Feature :
- Gold-plated jacks
- DTS Connect
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- Sonic SenseAmp
- Sonic Studio II
- Sonic Radar II
Nakon malo guglanja nekako me najviše privlače te he4xx slušalice. btw, napravio sam temu za massdrop i tamo postavio pitanje (koliko dugo traju dropovi)

Zadnje izmijenjeno od: The AC. 15.01.2019. u 10:50.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2019., 18:42   #2405
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Ta MBO bi trebala drajvat HD58x bez problema. Pravo pojačalo za sluše bi bilo bolje ofc.
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 11:03   #2406
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
A da li bi mogla drajvat he4xx? Ne planiram bombardirat uši sa velikim glasnoća ma a zaintrigirala me ta planar magnetic izvedba...
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 16:00   #2407
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Greška, pls delete
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 16:42   #2408
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
A da li bi mogla drajvat he4xx? Ne planiram bombardirat uši sa velikim glasnoća ma a zaintrigirala me ta planar magnetic izvedba...
Matične (kvalitetnije) bez problema tjeraju dinamičke slučalice
(tipa DT 880 i slične), no nisam siguran za planarne ..
iako, teoretski da.

Uglavnom, uzmeš koje već hoćeš, pa vidiš kako rade.
Lako kasnije uzeti neki jeftiniji amp (spomenuti Schiit, itd.), ako bude potrebe.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 22:01   #2409
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
A da li bi mogla drajvat he4xx? Ne planiram bombardirat uši sa velikim glasnoća ma a zaintrigirala me ta planar magnetic izvedba...
HE4XX imaju osjetljivost od 93 dB/mW i impedanciju od 35Ohma.
Da bi postigao glasnoću od 90dB treba ti 0.19VRms(što može manje više svaki izvor dati) i 5.3mA.
Tvoja matična na izlazu ima RC4580. Iako RC4580 može dati dovoljno struje većini sluša(uz očajan THD zobg niske impedancije opterećenja), vjerojatno na izlazi imaju neki R(oko 100 Ohma) koji ograničava izlaznu struju kad je operacijsko pojačalo na izlazu opterećeno s teretom niske impedancije.


TLDR, trebalo bi raditi ali uz kopromise, malo povećani THD i ne baš optimalna kontrola drivera sluša pri niskim frekvencijama zbog tog izlaznog otpora na RC4580.

Za početak će biti MBO ok, kasnije možeš nabavit nešto kao Schiit Magni 3(može i osjetljivije zvučnike gurat lol) ili nešto drugo...
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 12:22   #2410
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
@FujiLim

Ako budeš imao vremena, probaj ovo i napiši neko mišljenje

https://www.sonarworks.com/truefi
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2019., 12:46   #2411
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Kao netko tko je u više navrata snimao u studiju nekako mi se malo nategnuto čini ovo
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 16:39   #2412
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Jep, čisti bull$hit. Odmah pada u vodu ako si ikad išta radio u studiu.

Kaj bi opće taj proizvod trebao radit? Emulirat zvuk koji je neki glazbekik čuo na studijskim monitoroma u dobro sredenoj mix prostoriji? Ili kad su preslušavali pojedini nasnimljeni dio, ili tijekom mixanja? Ili nakon masteringa?

Slušalice same po sebi imaju određenu zvučnu sliku, ima otvorenih, zatvorenih, sterilnih (monitorske) ili onih koje bojaju. Radje se primit pipkanja po eq-u ako ti nešto smeta u zvučnoj slici. Jer to je to, lijepo upakirani eq. Čisti gimmick.

Poslušam kad dođem doma, ali ovak na prvu pretpostavljam da boosta određene frekve koje čine relativno neutralne sluske više "zanimljivim".

Zadnje izmijenjeno od: nub. 17.01.2019. u 16:45.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 19:50   #2413
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
@FujiLim

Ako budeš imao vremena, probaj ovo i napiši neko mišljenje

https://www.sonarworks.com/truefi
Probao sam sonarworks na PC-u prije par godina i bio mi dobar sa HD650.
Imaju dobru kolekciju EQ postavki za popularne modele slušalica.
Isto tako su imali EQ presetove za popularne studijske zvučnike(sjećam se da su od modela imali Yamaha NS neki stariji model kojeg su studio inženjeri koristli ne zato što je dobar nego zato što dobro pozanju zvuk monitora kao neku referencu).

Ideja je da se slušalice približe Harman target odazivu što ukratko približava frekvencijski odaziv slušalica neutralnom frekvensijskom odazivu dobrih zvučnika u akustično dobrom prostoru za te zvučnike.
Taj ispravljeni odaziv ne mora nužno bit točan jer među istim modela slušalica postoji devijacija u odazivu(kod uglednih proizvođača sa dobrim QCom i proizvodom to je minimalno). Iako se slušalice približe tom neutralnom odazivu to zbog varijacije može biti ne baš precizno, i sam Harman odazvik nikad neće bit precizno pogođen, a neki ga možda i ne vole...

Update. Misli su i na to pa postoji opcija da im se pošalju sluše, oni ih izmjere(mjerenje sluša je dosta kompleksnije od mjerenja zvučnika) i daju ti custom EQ preset modeliran za tvoje sluše.

Sonarworks iako mi je bio dobar, nije mi potreban jer korisitm EQ apo koji je besplatan i može se koristiti sa ovim EQ presetom za HD650. Momak je izmjerio hrpu drugih sluša i isto ima tonu EQ presetova koji su free.
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 19:51   #2414
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Jep, čisti bull$hit. Odmah pada u vodu ako si ikad išta radio u studiu.

Kaj bi opće taj proizvod trebao radit? Emulirat zvuk koji je neki glazbekik čuo na studijskim monitoroma u dobro sredenoj mix prostoriji? Ili kad su preslušavali pojedini nasnimljeni dio, ili tijekom mixanja? Ili nakon masteringa?

Slušalice same po sebi imaju određenu zvučnu sliku, ima otvorenih, zatvorenih, sterilnih (monitorske) ili onih koje bojaju. Radje se primit pipkanja po eq-u ako ti nešto smeta u zvučnoj slici. Jer to je to, lijepo upakirani eq. Čisti gimmick.

Poslušam kad dođem doma, ali ovak na prvu pretpostavljam da boosta određene frekve koje čine relativno neutralne sluske više "zanimljivim".
Točno to je u pitanju, al vrag je u tome da je zvuk stvarno bolji u toj demo prezentaciji
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 21:28   #2415
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Poslušao demo. Meni općenito taj njihov "običan" primjer zvuči uzašno, kao da je cijeli jedan spektar srezan, baš bode i def nije slično onom što inače čujem. Sa tim njihovim "tweakom" zvuči punije, ali i on zvuči loše i neugodno nakon minute. Uglavnom sramota opće tak nešto stavit na sajt za proizvod namjenjen ajmo reć zahtjevnim slušateljima.

Logično je da će napravit veću razliku u demu u korist svog proizvoda.

Probao sam i skroz druge verzije sluška izabrat i opet ista priča, koma u primjeru "bez", normalniji zvuk "tweakan". Da doista prilagođavaju svakim slušalicama, to ne bi trebalo vrijedit, pogotovo ako slušam na HD6xx, a odaberem neke zatvorene sluške
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2019., 15:12   #2416
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Probao sam i skroz druge verzije sluška izabrat i opet ista priča, koma u primjeru "bez", normalniji zvuk "tweakan". Da doista prilagođavaju svakim slušalicama, to ne bi trebalo vrijedit, pogotovo ako slušam na HD6xx, a odaberem neke zatvorene sluške
Huh?
Shvaćaš li čemu sonarworks kao proizvod služi?
Ne možeš stavljat random profile na Hd650, na HD650 možeš stavit samo pripadajući HD650 korekciju da ih približi Harman krivulji koja reprezentira neutralni fekv odaziv kod sluša... Sve sam objasnio u postu #2413.
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2019., 21:20   #2417
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Jesam, stavio sam prvo HD650. I kažem, ovaj primjer bez korekcije zvuči očajno, a inače sam zadovoljan sa zvukom iz drugih izvora.

Al eto, išao sam se igrati kasnije i sličan efekt sam imao i sa drugim profilima slušalica, što je pogrešno, ali upućuje na to da je verzija bez korekcije namjerno loše napravljena, dok s korekcijom zvuči punije, da se postigne dramatičniji efekt.. To nebi tako trebalo bit jer se slušalice dosta razlikuju...

Uglavnom, bolje pimplat po multiband ekvalizatoru, pa si podesiš kak ti paše. Ko će ti bolje reć šta ti odgovara nego vlastite uši, ako već nisi zadovoljan stock zvukom slušalica .
nub je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 19:03   #2418
Ray
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 4
Naručio sam iz Massdrop-a 58x. Jel potrebno poslati zahtjev za EORI broj?
Ray je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 10:25   #2419
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Citiraj:
Autor Ray Pregled postova
Naručio sam iz Massdrop-a 58x. Jel potrebno poslati zahtjev za EORI broj?
Iz mog iskustva naručivanja slušalica s massdropa - ne.

Dobiješ poštom pismo gdje te traže da dostaviš račun. Pošalješ im račun na mail i kroz par dana ti dođu slušalice na vrata zajedno s obračunom (pdv + 50ak kuna troškova postupka).
nub je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 13:05   #2420
Ray
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 4
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Iz mog iskustva naručivanja slušalica s massdropa - ne.

Dobiješ poštom pismo gdje te traže da dostaviš račun. Pošalješ im račun na mail i kroz par dana ti dođu slušalice na vrata zajedno s obračunom (pdv + 50ak kuna troškova postupka).
Ok, hvala. Dobio sam mail da su danas poslali, a bilo pisalo da će 25.-tog, znači još bolje . Kad dođu, javim kakve su i kolko me sveukupno koštalo.

Čitajući temu, vidio sam da si naručio 6xx. Jel znaš kako je u vezi garancije? Jel se šalje massdropu ili je moguće direkt sennheiseru, npr. Irska?
Ray je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 05:12   #2421
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 10:44   #2422
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
Baš tako nešto bežićno sam tražio, naručio sam ove jer mi je muka više bila od traženja best buy-a koji će dostaviti kod nas
Za ono što meni treba bit će sigurno dobre za te novce
suba je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 23:16   #2423
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 11:16   #2424
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Ima još jeftinije na Aliexpress: https://www.aliexpress.com/store/pro...3e785d4cZMHXNa


Ima li itko iskustva s ovima? I ja tražim nešto za nezahtjevnog korisnika...
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 15:12   #2425
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Za nezahtjevne korisnike Sowak S3, smiješna cijena od 9$, a ok su. Dosta glasne, zvuk ok, za 9$ super.
EDIT: obično takve jeftinjače imaju ili owerblowing bas ili ga nema. Kod navedenih je više ujednačen s ostalim frekvencijama.

Zadnje izmijenjeno od: elzel. 01.02.2019. u 07:29.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 20:21   #2426
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Ja nedavno riskirao 11 usd za KZ ATE.
I moram priznat da sam oduševljen
pa ko je u potrazi za in ear slušalicama za smiješnu lovu, nek baci oko.
Na prvu su mi bile midlaste, ali nakon malo druženja i minimalno privikavanja... dao bi i 30 dolara za njih
Zadovoljavajuće su položile supultura corrupted test
Fino sjedaju u uho i premda izgledaju ogromno- lagane su i ne osjete se.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 23:32   #2427
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
I ja sam naletio na te KZ slušalice na Aliexpressu. Sviđa mi se što se većina modela može spojiti i na bluetooth modul pa ih se može "voziti" i žićno i bežićno. Samo treba odabrati od milijun modela... Gledam nešto oko 20-ak dolara.
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 07:31   #2428
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
KZ ES4, svaka preporuka. Uzevši u obzir cijenu - jako dobro.
http://www.thephonograph.net/kz-es4-review/
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 12:43   #2429
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
KZ ES4, svaka preporuka. Uzevši u obzir cijenu - jako dobro.
http://www.thephonograph.net/kz-es4-review/
Ja sam probao ATE - odlične, i ZSE - nisu mi sjedale u uho nikako, ali inače mislim da su i one sasvim ok. Sad imam ZS6 koje su fantastične, i čekam da mi stignu ZS3 (sluške "on daily basis" ), koje bi trebale biti
još malo bolje od ATE u hijerarhiji KZ modela s jednim driverom.

Moglo bi se reć da sam postao KZ fanboy al kad su fakat sjajne sluške, a sve za lovu koja omogućava da ih praktički isprobaš sve, a da nisi poslije u bankrotu
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 14:48   #2430
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Probao sam ZSR, tad me zanimao i njihov bluetooth modul koji, vidim, ima i drugu, "jaču" izvedbu. Vrlo dobre hibridne slušalice. KZ nudi hibridni dizajn po entry level cijenama, što se kod drugih renomiranijih marki plaća višestruko više. A mogu biti zanimljivi i zahtjevnijim korisnicima s boljim, a opet povoljnijim modelima.
elzel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na