Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2013., 16:49   #1621
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
Ja je igram normalno (mislim igrao sam i odustao jer imam puno bolji), ali toliko sam očekivao od tog moda, gledao ko mujo u onaj brojač da otkuca pa da je mogu skinuti i onda osto razočaran. Grafika mu je ostala ista kao u starom Misery, najavio neku ultra Atmosfear3 a ostala ista. Ništa posebno a igra traži jaču konfiguraciju. Očito nisu usklađeni neki parametri.
Tresla se brda rodio se miš, kako je već netko rekao. Bojim se da je to jedan od onih modova koje ću preskočiti.
100 puta sam rekao da može bit super mod, ali ako se ruši, trza i kuburi, nemam što gubit vrijeme na takve poluproizvode.
Još kad bakica kaže da pola toga obećanog nema, nikako nemam volje za taj misery sa moddb-a :thumbdown:
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 13:00   #1622
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Za one kojine mogu pokrenuti Misery 2. Bio na službenom ruskom forumu Stalkera. Napisali: dekompresiraj part 1 i 2. Iz drugog u prvi prebaci texture. Stavi gamedatu u direktorij igre. Pokreni zatim MISERY2.0 setup.exe, odredi putanju gdje ti je snimljen COP. Na kraju Stalker-COP.exe označi kao run as administrator. Sve to lijepo napravio i šipak, ne pokreće se. Srećom napravio backup igre (instalacija promijeni dijelove bina i direktorija). Vratio na staro, ostavio i stari Stalker-COP.exe i ušao u igru normalno. Ne treba ni ono run as administrator. Izgleda da je najbolje početi kao snajperist (nešto bolja oprema) jedino ne znam što mu nisu dali neki bolji snajper a ne Mosin i 1. svj. rata. Frajer je po činu bojnik a pošalju ga u Zonu ko sirotinju. Ja sam '91. imao nešto moderniju pušku (M48) ha, ha. A bio sam običan vojnik.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2013., 15:20   #1623
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
Ja sam '91. imao nešto moderniju pušku (M48) ha, ha. A bio sam običan vojnik.
Pa tanđara je moderna verzija mosin naganta ali da je idiotarija da takav like ide sa tanđarom, je. On je trebo odma imat neku jaču auto rifle.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 16:18   #1624
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa tanđara je moderna verzija mosin naganta ali da je idiotarija da takav like ide sa tanđarom, je. On je trebo odma imat neku jaču auto rifle.
Probo sam nešto preuredit. Prvi problem je što sve skripte kad se otvore sve što piše je vodoravno, nepregledno. U redu, napravio sam neke okomito i promjenio neke stvarčice. Na početku imam protektu i za nju optiku koja obilježava likove. Je, u svim modovima to šljaka ali kod njega ne. Kako sam mijenjao par puta neke stvari uvijek sam počinjao ispočetka. Jednom dok sam skakao sa sanduka na onu neku makinu da preskočim ogradu odletio sam u zrak ko sa trampolina barem 20 m u zrak i nakon pada skoro se cijeli polomio. Kod blowout (Emisije) ostao vani da vidim kakva je to nova Atmosfear. Razlika u jednom sitnom efektu. Za one koji igraju u špilji gdje je helikopter na Platou (iskoristiti Nou sa Arke da pokaže put) dva su tijela. Jedan ima snajper Dragunov, nešto oštećen.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2013., 01:01   #1625
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Evo patch izlazi 7 kolovoza,ali ja clean unistall i install i sad radi ok sve nema rušenja(i da skinuo ponovo ali sa moddb linka http://www.moddb.com/mods/stalker-mi...light-quickfix preporučam jer sad radi ok.btw ostavljam mod za jesen/zimu prevruče za igrat i nemogu se uživit Eh da zna neko nekakav fix za ovo?dolje desni kraj ekrana http://i.imgur.com/4LDqbkZ.jpg?1
http://i.imgur.com/s1jYnbu.jpg?1
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2013., 13:25   #1626
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
ja neznam kak tebi radi a meni ne. e taj problem mi izgleda kao da ti se grafa grije pa eror pixele izbacjue.
nadam se patchu!
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2013., 15:21   #1627
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Evo patch izlazi 7 kolovoza,ali ja clean unistall i install i sad radi ok sve nema rušenja(i da skinuo ponovo ali sa moddb linka http://www.moddb.com/mods/stalker-mi...light-quickfix preporučam jer sad radi ok.btw ostavljam mod za jesen/zimu prevruče za igrat i nemogu se uživit Eh da zna neko nekakav fix za ovo?dolje desni kraj ekrana http://i.imgur.com/4LDqbkZ.jpg?1
http://i.imgur.com/s1jYnbu.jpg?1
Imao sam dobru volju da ti pomognem. Sat i pol probao sa sva tri lika na tom mjestu. Toliko sam se vrtio po sobi da već zombi misle da sam luđi od njih. Mijenjao video postavke na sve moguće načine (dinamičko osvjetljenje, rezoluciju i dr.) ali uvijek sve u redu. Ja imam monitor 22" ali COP-a već godinama igram na rezoluciji 1440x900(likovi i objekti imaju normalne proporcije), medium postavke, osvjetljenje puno dinamičko(dx10), isključen antialisang i vertical sync. Možda drajver grafe u pitanju. Ja imam ati 4850 i 13,1 drajver. Beta nikad ne stavljam. Jednom sam u jednoj igri imao sličan problem i drajver je to riješio. U principu nisam od onih koji odmah stavljaju novi drajver čim izađe jedino onda ako neka nova igra to zahtjeva. Osim toga mojoj kartici je za sada maksimum 13,1 - noviji mi ne odgovaraju.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 11:28   #1628
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa tanđara je moderna verzija mosin naganta ali da je idiotarija da takav like ide sa tanđarom, je. On je trebo odma imat neku jaču auto rifle.
krivo
da je odma imo naj pušku i odjelo bil bi u igri presumnjiv em bi nama (nekima igra bila prelagana)
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 13:26   #1629
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor JoZ@ Pregled postova
krivo
da je odma imo naj pušku i odjelo bil bi u igri presumnjiv em bi nama (nekima igra bila prelagana)
Hvala, Joz@, sad sam napokon shvatio zašto sam '91. dobio tanđaru i par metaka. Da ne budem sumnjiv i da mi ne bude prelagano. Da se ne shvati ovo kao neka ironija ali svaki put kad uđem u neki mod sjetim se te svoje situacije. Stalker modova ima svakakvih, u nekima bi mogao i kuhačom na neprijatelja. Zato su mi i najbolji modovi od Sigeriusa i Miserya. Ima nažalost bagova ali se da i to srediti. Nedavno sam si napravio mod (kao temelj uzeo SGM 1.7, stavio AtmosFear 3, neke novitete - sad ga još provjeravam) gdje na početku imam protektu i X8, ali nije lagan jer sam poboljšao AI ostalih sudionika i nemreš se samo tako šetkarati. U dobrom modu i da imaš i najbolju opremu ako se budeš kretao kao Rambo, nećeš daleko. Jedino što u igri, za razliku od stvarnosti, imaš quick save i load pa si opet živ. Nadam se da sve ovo nije netko krivo shvatio ( kao ''matori pametuje). Vraćam se u Zonu, a ako netko nešto zatreba neki stalker će me već obavijestiti.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 13:45   #1630
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
Hvala, Joz@, sad sam napokon shvatio zašto sam '91. dobio tanđaru i par metaka.
i poslje si dobil kaj ? a pred kraj i pancirku baš ko i u igri
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2013., 14:00   #1631
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa tanđara je moderna verzija mosin naganta ali da je idiotarija da takav like ide sa tanđarom, je. On je trebo odma imat neku jaču auto rifle.
OT: Nije, to je švapski Mauser na naš način.

Takav lik i godina radnje ne prolazi bez kakve pucaljke tipa Vintoreza ili barem 74-ke. Kakve repetirke, ta je zemlja radila Typhoon klasu podmornice, pa ne bi baš glavni likovi iz igre s tog područja skakutali okolo k'o Kozaci u medvjeđem krznu s kopljima i praćkama.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 14:17   #1632
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Vratio se nakratko. Ako netko želi igrati drugačijeg Stalkera treba odigrati 'Dolina Šorohov'. To nije ustvari mod nego zasebna igra kojoj kao temelj služi COP. Područje doline je nešto potpuno novo, nema ga ni u jednom modu. Geografski je zapadno od Zatona. Stalkera Maksa šalje barmen Bradonja sa 'Skadovska' u dolinu da mu pronađe izgubljene prijatelje koji su otišli u potragu za spec. artefaktom. Itd, itd. Igra je zanimljiva, bez bagova, bez trzanja i ostalih nedaća. Poprilično teška. U raru je 191mb ali se bome ima što igrati. Jedino što su titlovi ruski. Ja sam je inače u potpunosti preveo. Ako je netko želi skinuti link je https://disk.yandex.ru/public/?hash=...c%3D&locale=ru.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 15:17   #1633
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
Imao sam dobru volju da ti pomognem. Sat i pol probao sa sva tri lika na tom mjestu. Toliko sam se vrtio po sobi da već zombi misle da sam luđi od njih. Mijenjao video postavke na sve moguće načine (dinamičko osvjetljenje, rezoluciju i dr.) ali uvijek sve u redu. Ja imam monitor 22" ali COP-a već godinama igram na rezoluciji 1440x900(likovi i objekti imaju normalne proporcije), medium postavke, osvjetljenje puno dinamičko(dx10), isključen antialisang i vertical sync. Možda drajver grafe u pitanju. Ja imam ati 4850 i 13,1 drajver. Beta nikad ne stavljam. Jednom sam u jednoj igri imao sličan problem i drajver je to riješio. U principu nisam od onih koji odmah stavljaju novi drajver čim izađe jedino onda ako neka nova igra to zahtjeva. Osim toga mojoj kartici je za sada maksimum 13,1 - noviji mi ne odgovaraju.
Ah ma hvala na trudu, da 13.08 beti sam drajverima ali ovo mi se znalo dešavat i prije,neznam sad više ni zašto ni kako a i briga me više,dosta sam proba mjenjat i ja sam ali nikako nisam skužio do čega je...ma koga j..e više.Također preporučam Dolinu Šorohov odličan mod.

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 05.08.2013. u 21:45.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 16:11   #1634
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Molim te, koristi interpunkcijske znakove jer ovo je užasno teško čitat.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:10   #1635
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Zamolio bi kolegu forumaša Bakicu ako želi dati prijevod moda 'Dolina Šorohov' ovdje na forum jer izgleda da je mod vrlo dobar ali teško ga je igrati bez prevedenih dijaloga. Jednostavno nemoguća misija. A u vezi Misery 2 moda mislim da je isto dobar za odigrati naročito black road jer igra ima potpuno drugačiju perspektivu i jednostavno te tjera da se igra potpuno na drugačiji način u smislu preživljavanja u zoni. Istina je da ima nekih bugova i nelogičnosti ali za prave fanove serijala stalker to ne bi trebala biti velika prepreka da probaju odigrati a možda bude i nekih patcheva pa se poprave neke stvari.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64

Zadnje izmijenjeno od: max111. 05.08.2013. u 21:04.
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 21:13   #1636
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor max111 Pregled postova
Zamolio bi kolegu forumaša Bakicu ako želi dati prijevod moda 'Dolina Šorohov' ovdje na forum jer izgleda da je mod vrlo dobar ali teško ga je igrati bez prevedenih dijaloga. Jednostavno nemoguća misija. A u vezi Misery 2 moda mislim da je isto dobar za odigrati naročito black road jer igra ima potpuno drugačiju perspektivu i jednostavno te tjera da se igra potpuno na drugačiji naćin u smislu preživljavanja u zoni. Istina je da ima nekih bugova i nelogičnosti ali za prave fanove serijala stalker to ne bi trebala biti velika prepreka da probaju odigrati a možda bude i nekih patcheva pa se poprave neke stvari.
Nažalost postoji problem. Prvo nemam pojma kako folder text staviti na forum, a druga stvar (probat ću ukratko objasniti) tekst koji nije u modu napravio sam slušajući što govore. On je u folderu text, ali da bi se pojavio potrebno je bilo napraviti izmjene i u nekim skriptama gamedate. Slučaj je isti i u drugim modovima. Isto nema dosta prevedenih razgovora, ali se može igrati. Jedino što je ljepše kad znaš sve što govore. Imam i za njih te prijevode, ali je ista stvar kao i kod 'Doline'. Maloprije sam se čuo s forumašom ECHO (inače smo u vezi preko Skypea) i objasnio da ću mu iz tog razloga poslati poštom kompletnu gamedatu. E, baš sam bio kratak!
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 21:22   #1637
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Dobro znači posao je u tijeku ja sam probao igrati taj mod ali jednostavno nemam nikakvih dijaloga samo nekakvi brojevi skripta ili adresa za liniju teksta pa onda klikam napamet i to nema smisla. I kod markera za zadatke na mapi ne piše ništa samo nekakvi brojevi.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 21:46   #1638
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Thumbs up

Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Molim te, koristi interpunkcijske znakove jer ovo je užasno teško čitat.
Može,.-?=)(/&%$#"! pozdrav!
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 22:34   #1639
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor max111 Pregled postova
Dobro znači posao je u tijeku ja sam probao igrati taj mod ali jednostavno nemam nikakvih dijaloga samo nekakvi brojevi skripta ili adresa za liniju teksta pa onda klikam napamet i to nema smisla. I kod markera za zadatke na mapi ne piše ništa samo nekakvi brojevi.
Zamolio sam prijatelja forumaša da mi objasni kak nešto staviti na link, jer to do sada nisam radio. Uglavnom, stavio sam prijevod Doline (u raru). To je cijeli prijevod, ali nešto sitno ti se neće pojaviti jer je kako sam već napisano povezano sa drugim skriptama. Ali, bolje išta nego ništa. Kad skineš, odraraj, otvori u svojoj igri gamedata\configs i samo prekopiraj text preko texta. Kad se otvori link skidaj s onoga gore gdje piše preuzimanje text.rar, a ne dolje gdje piše download. Link je: http://www.speedyshare.com/3whzu/text.rar
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 01:08   #1640
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Fora je ova dolina šorohov, thx i za prijevod.

Inače nije mi jasno zašto baš s.t.a.l.k.e.r. mora biti pošteđen DLC madness-a. Pa tu bi pokupovao sve živo kada bi izdavali dodatne mape i oružja. Ili da barem ima više ovakvih modova s novim područjima. Ostali fpsovi su u usporedbi nekako plastični, jadni, nemaju tu atmosferu i genijalnu balistiku oružja
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 13:18   #1641
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Stalkeri, trebam pomoć (prijedlog). Zadnjih pet godina prevađao sam stalkersku trilogiju i mnoge modove s ruskog i engleskog iako sam samouk u tim jezicima, ali snašao sam se. Prijevod COP-a odgovara mi u 98% Miserya. Trebam prevesti nešto novih odijela, oružja i neke opreme. Ne mogu se odlučiti koji prijevod bi najbolje odgovarao za 'Black Road' (Crna cesta, crni put, tamna cesta), zatim 'Assaulter' (napadač, jurišnik) i 'Recon' (izviđač). Hvala!
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 14:20   #1642
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Black Road - ovisi o tematici. Ako je u ulozi mjesta, lokacije, onda crna cesta, a ako je u ulozi nečijeg života, sudbine, ili osobnog značenja onda crni put (nikako tamna cesta ).

Assaulter - napadač

Recon - to ne znam. Izviđač ili snajperist, ali s obzirom da u igri vjerojatno za snajperista se baš kaže "sniper", bilo bi bolje da se prevede u izviđača.
Ako npr. postoji negdje dijalog ili nešto gdje se spominje "sniper platoon, group of snipers, itd.", bilo bi glupo da se i Recon tako prevodi ako već igra po defaultu odjeljuje jedno od drugog.

Jbg, kada na hrvatskom jeziku večina pojmova jako glupo zvuči Ne možeš si pomoći
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 14:46   #1643
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Jbg, kada na hrvatskom jeziku večina pojmova jako glupo zvuči Ne možeš si pomoći
Zašto se stidjeti našeg hrvatskog jezika? Ako se određeni pojam dugo koristi, iako nekom nepravdano "glupo" zvuči, s odmakom vremena će postati posve normalan i nitko se neće na to više obazirati.
iprodano je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 15:01   #1644
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Black Road - ovisi o tematici. Ako je u ulozi mjesta, lokacije, onda crna cesta, a ako je u ulozi nečijeg života, sudbine, ili osobnog značenja onda crni put (nikako tamna cesta ).

Assaulter - napadač

Recon - to ne znam. Izviđač ili snajperist, ali s obzirom da u igri vjerojatno za snajperista se baš kaže "sniper", bilo bi bolje da se prevede u izviđača.
Ako npr. postoji negdje dijalog ili nešto gdje se spominje "sniper platoon, group of snipers, itd.", bilo bi glupo da se i Recon tako prevodi ako već igra po defaultu odjeljuje jedno od drugog.

Jbg, kada na hrvatskom jeziku večina pojmova jako glupo zvuči Ne možeš si pomoći
Hvala! Za Black Road ću ipak staviti 'Crni put' jer taj početak igre odnosi se na lokaciju, ali zbog uvjeta (noć, u kući okružen zombijima) otežano ti je daljne napredovanje. A za Assaulter možda ipak 'Jurišnik' jer naziv Assault rifle je vojnoj terminologiji na hrvatski 'jurišna puška' a nositelj oružja 'jurišnik'. Još jednom zahvaljujem.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 15:49   #1645
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor iprodano Pregled postova
Zašto se stidjeti našeg hrvatskog jezika? Ako se određeni pojam dugo koristi, iako nekom nepravdano "glupo" zvuči, s odmakom vremena će postati posve normalan i nitko se neće na to više obazirati.
Kod proveđenja riječi sa engleskog na hrvatski jezik u igrama znade jako glupo zvučati. Ima dijaloga ili samih tekstova unutar igri koje jednostavno glupo zvuče.
Ja npr. ne bih nikada mogao stalkera ili skoro bilo koju drugu igru na hrvatskom jeziku igrati. Isto tako na kompu nemam ništa na hrvatksom jeziku. Ne snalazim se u tome. Imao sam jedno vrijeme jedan antivirus na hr jeziku i ja nisam neke najosnovnije alate mogao pronaću u AV-u
Jednostavno mi je prečudno puno riječi ili termina vidjeti prevednih na hr jezik i ne razumijem ih ili mi jako smetaju.

Pa jel ti znaš koliko glupih prijevoda stranih riječi ima na hr jeziku? Haha, pa da pričamo točnim hrvatskim jezikom, tj. točnim hr prijevodima, iz područja tehnologije i informatike ne bih sa nikime mogao ozbiljan razgovor voditi. Koliko netko tamo na tako visokoj poziciji može biti glup da takav prijevod određuje za jedan jezik.
Jedna zgoda s faksa, prof. iz programiranja mi se služio baš hardcore hr jezikom, znači riječima, prijevodom i ne moram ti ni pričat koliko to grozno zvuči i glupo. Još kada je te svoje notacije uvodio u programiranje, o jbmt, rage quit.

Svaka čast bakici što ima volje toliko truda u to ulagati i vjerujem da puno ljudima malo olakša igranje. Mom starom bi Lud je za stalkerom i utrošio je ogromno puno sati u igru Ali on ima ruski jezik u malome prstu pa igra na ruskom jeziku što mu još više poboljša atmosferu igre.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 17:08   #1646
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Stari ti piči po stalkeru ? Svaka čast
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 17:34   #1647
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
U svezi prijevoda na hrvatski stalker uopće ne zvuči loše. Kad sam preveo igrao sam igru i po više puta i usklađivao prijevod po potrebi. Veliki dio odnosi se na vojnu terminologiju, a ona mi kao časniku hrvatske vojske i nije baš nepoznata. Misery 2 najvjerojatnije ću prevesti, ali neću baš igrati jer mi osobno smetaju neke stvari. Npr. u opcijama moda postoji mogućnost isključenja nišana, a tu neka neka mala točkica. E, velika promjena ako to isključim. U redu, netko će reći da je ovako realnije, ali ovo je igra. Osim toga do sada se moglo po boji nišana znati je li netko neprijatelj ili prijatelj. Bože moj, u ratu mi je bilo lakše. Mi na jednoj strani, a oni mamlazi na drugoj. A u igri dođem do tipa, a on puf po meni.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 19:50   #1648
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Ako netko igra 'Dolinu Sorohov' i ne pojavljuju mu se titlovi neka u notepadu napiše ovo [string_table]
language = rus
font_prefix = ;_west ;_cent To spremi kao localization.ltx . Zatim otvori gamedata\configs i tu kopira. Nažalost autor moda nije to napravio, a ja skoro zaboravio (kad sam malo na ovom modu, pa na nekom drugom) da sam to morao napraviti.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 21:17   #1649
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Hvala puno na trudu, iako ja moram malo odgoditi daljnje isprobavanje modova jer mi izgleda grafa mora na reklamaciju, malo offtopic :-)
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 23:11   #1650
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor max111 Pregled postova
Hvala puno na trudu, iako ja moram malo odgoditi daljnje isprobavanje modova jer mi izgleda grafa mora na reklamaciju, malo offtopic :-)
Prevruće sada za pičiti po zoni. Kad uvatim vremena i kad se malo temp spuste, vraćam se na onaj nikad završeni 2.2 sgm od bakice. Mislim, nikad završeni s moje strane jer ga nisam prešao, a moram ispočetka.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na